Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

200 ευρώ διαφορά;;; Εγγύηση να υποθέσω ότι ισχύει!

 

Μήπως είσαι ο Γιώργος;

 

Από Amazon εννοείται ότι ισχύει εγγύηση. Από τα άλλα, πρέπει να κοιτάξεις το καθένα.

Κατά τα άλλα, Μάριο με λένε, όχι Γιώργο. Έχω όμως σχέση με τα μέρη σου, πατέρας από Πτολεμαΐδα.

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

οχι οτι περιμεναμε να δουμε

το βιντεο....για την αξια του τηλεφωνου....

αλλα ετσι για τον Χαβαλε.....:lol::lol::lol:

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

οχι οτι περιμεναμε να δουμε
το βιντεο....για την αξια του τηλεφωνου....

αλλα ετσι για τον Χαβαλε.....:lol::lol::lol:

 

Δεν εχει ομως καμια πρακτικη αξια στην παρουσα φαση. Το iphone8 χανει και απ το iphone7 που αυτο απλα δεν γινεται. Αρα ειναι θεμα λογισμικου η δουλεια.

Η μονη αξια του βιντεο ειναι η καλη δουλεια που εκανε η samsung επιτελους στο note 8 και στη διαχειριση των ανοιχτων εφαρμογων και επισης η χρησιμοτητα των 6gb ram που καποιοι στο s8 τα εβγαζαν αχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού συνέδεσα το dex, έβαλα bt πληκτρολόγιο και ποντίκι είχα στην αρχή πρόβλημα να γράψω ελληνικά με το πληκτρολόγιο. Τα κατάφερα αλλά σε κάθε εναλλαγή γλώσσας το τηλέφωνο κάνει restart από μόνο του. Βαραίνει πολύ η συμπεριφορά του με dex, πληκτρολόγιο και ποντίκι; Δεν ξέρω τι φταίει...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Amazon εννοείται ότι ισχύει εγγύηση. Από τα άλλα, πρέπει να κοιτάξεις το καθένα.

Κατά τα άλλα, Μάριο με λένε, όχι Γιώργο. Έχω όμως σχέση με τα μέρη σου, πατέρας από Πτολεμαΐδα.

Από Ιταλία δηλαδή δεν ισχύει εγγύηση; Ευρωπαϊκή χώρα είναι. Λέω εγώ τώρα...

 

ΥΓ. pontios υπογράφει και ένας φίλος μου αλλού και είπα μήπως είναι αυτός! Κατά τα άλλα γειτονιά είμαστε!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Από Ιταλία δηλαδή δεν ισχύει εγγύηση; Ευρωπαϊκή χώρα είναι. Λέω εγώ τώρα...

 

Εννοείται ότι ισχύει, εάν είναι από Ιταλία. Σε όλες τις χώρες, όπως και στην Ελλάδα, αλλά και στην Γερμανία, υπάρχουν οι λεγόμενες παραεισαγωγές, οι οποίες δεν έχουν εγγύηση αντιπροσωπείας αλλά του καταστήματος.

Με το amazon εννοείται δεν έχει θέμα, αλλά με κάποιο μικρό ιντερνετικό μαγαζί, πρέπει να σιγουρευτείς, πριν αγοράσεις. Λογικά το γράφει, αλλά μπορείς και να ρωτήσεις.

Προσωπικά πάντως, από amazon.it θα έπαιρνα. Πάλι γλιτώνεις κοντά €150 σε σχέση με Γερμανία.

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι ισχύει, εάν είναι από Ιταλία. Σε όλες τις χώρες, όπως και στην Ελλάδα, αλλά και στην Γερμανία, υπάρχουν οι λεγόμενες παραεισαγωγές, οι οποίες δεν έχουν εγγύηση αντιπροσωπείας αλλά του καταστήματος.

μηπως κανεις λαθος?κανονικη εγγυηση αντιπροσωπειας εχουν και τα παραεισαγωγης

Link to comment
Share on other sites

μηπως κανεις λαθος?κανονικη εγγυηση αντιπροσωπειας εχουν και τα παραεισαγωγης

 

Όχι φίλε μου, δεν έχουν. Συνήθως είναι εισαγωγή εκτός Ευρώπης, και τώρα πια και η Samsung εδώ και χρόνια, έχει φτιάξει ζώνες, για την οποία είναι το κάθε τηλέφωνο από πλευράς χρήσης και εγγύησης.

Εάν λοιπόν το έχει φέρει εκτός Ευρώπης, δεν υπάρχει περίπτωση 2ετής εγγύησης Samsung. 1 χρόνου ναι, αλλά δεν είναι σίγουρο. Αυτό που ισχύει, είναι η 2ετή εγγύηση του πωλητή (δηλαδή το κατάστημα), αλλά εάν δεν είναι γνωστό και έγκυρο, ψάχνε βρες. Για αυτό πάμε σε amazon, να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Amazon όμως, όχι πωλητή στο amazon.

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, δεν έχουν. Συνήθως είναι εισαγωγή εκτός Ευρώπης, και τώρα πια και η Samsung εδώ και χρόνια, έχει φτιάξει ζώνες, για την οποία είναι το κάθε τηλέφωνο από πλευράς χρήσης και εγγύησης.

Εάν λοιπόν το έχει φέρει εκτός Ευρώπης, δεν υπάρχει περίπτωση 2ετής εγγύησης Samsung. 1 χρόνου ναι, αλλά δεν είναι σίγουρο. Αυτό που ισχύει, είναι η 2ετή εγγύηση του πωλητή (δηλαδή το κατάστημα), αλλά εάν δεν είναι γνωστό και έγκυρο, ψάχνε βρες. Για αυτό πάμε σε amazon, να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Amazon όμως, όχι πωλητή στο amazon.

Εγω πηρα s7edge απο σκρουτζ ,ιταλικο ηταν και η αντιπροσωπεια με καλυψε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα έκατσα αυτές τις μέρες* και διάβασα όλη τη συζήτηση εδώ μέσα και διαπίστωσα εδώ μέσα ότι συζητιέται πολύ το θέμα της μπαταρίας επίσης είδα ότι υπήρξε μία μίνι κόντρα σε κάποια θέματα αλλά ευτυχώς έληξε. Δεν πολύ ασχολούμαι με forum Όταν όμως θέλω να μου λυθούν κάτι απορίες μπαίνω να μου τις λύσουν επειδή λοιπόν σκοπεύω να αγοράσω το Note 8 θα ήθελα να μου λύσετε τις εξής απορίες μου:

 

Το ηχείο του Είναι σαν του S7 Edge?(πέζει πολύ καλά στο s7edge)

Επειδή έχω δύο κινητά τώρα ένας μεγάλος λόγος που το παίρνω και ο κύριος λόγος είναι επειδής είναι δίκαρτο θα έχω κανένα πρόβλημα? Γιατί η μία από τις δύο μου κάρτες SIM Είναι Cosmote θέλω να απαντήσει κάποιος που να γνωρίζει γιατί εδώ μέσα διαβάζω αλλά από τον έναν αλλά από τον άλλον

Γνωρίζει κανένας αν κάνει το vr της Samsung ?

 

Επειδή κυκλοφορώ με μπλοκάκι το Pen γράφει και σε κλειστή οθόνη ?

 

Δεν έχω σκοπό να αποχωρήσω από το forum Επειδής Θα πάρω και εγώ το κινητό Ίσως κάποιος χρειαστεί τη βοήθειά μου και με τη σειρά μου θα πρέπει να του λύσω και εγώ τις απορίες και χαρά μου να τον βοηθήσω. Επομένως λοιπόν εδώ μέσα πρέπει να εστιάζουμε στο Note 8 στις απορίες του καθενός και ο ένας να βοηθάει τον άλλον. Όσο για την μπαταρία Επειδή* έχω αλλάξει πάρα πολλά κινητά (s7edge έχω τώρα) έχω να σας πω ότι Μη δίνετε έκταση στο θέμα είναι Ανούσιο ανάλογα με τη χρήση που κάνεις έχεις και το ανάλογο αποτέλεσμα. Όσο το τρέχεις τόσο πίνει όλα στο χέρι μας είναι.Από κει και πέρα αν έχει καλύτερη διαχείριση θα φανεί μέσα Στους επόμενους μήνες είναι πολύ* Νόρις ακόμα! Οποιαδήποτε άλλη απορία έχω θα σας πω ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα έκατσα αυτές τις μέρες* και διάβασα όλη τη συζήτηση εδώ μέσα και διαπίστωσα εδώ μέσα ότι συζητιέται πολύ το θέμα της μπαταρίας επίσης είδα ότι υπήρξε μία μίνι κόντρα σε κάποια θέματα αλλά ευτυχώς έληξε. Δεν πολύ ασχολούμαι με forum Όταν όμως θέλω να μου λυθούν κάτι απορίες μπαίνω να μου τις λύσουν επειδή λοιπόν σκοπεύω να αγοράσω το Note 8 θα ήθελα να μου λύσετε τις εξής απορίες μου:

 

Το ηχείο του Είναι σαν του S7 Edge?(πέζει πολύ καλά στο s7edge)

Επειδή έχω δύο κινητά τώρα ένας μεγάλος λόγος που το παίρνω και ο κύριος λόγος είναι επειδής είναι δίκαρτο θα έχω κανένα πρόβλημα? Γιατί η μία από τις δύο μου κάρτες SIM Είναι Cosmote θέλω να απαντήσει κάποιος που να γνωρίζει γιατί εδώ μέσα διαβάζω αλλά από τον έναν αλλά από τον άλλον

Γνωρίζει κανένας αν κάνει το vr της Samsung ?

 

Επειδή κυκλοφορώ με μπλοκάκι το Pen γράφει και σε κλειστή οθόνη ?

 

Δεν έχω σκοπό να αποχωρήσω από το forum Επειδής Θα πάρω και εγώ το κινητό Ίσως κάποιος χρειαστεί τη βοήθειά μου και με τη σειρά μου θα πρέπει να του λύσω και εγώ τις απορίες και χαρά μου να τον βοηθήσω. Επομένως λοιπόν εδώ μέσα πρέπει να εστιάζουμε στο Note 8 στις απορίες του καθενός και ο ένας να βοηθάει τον άλλον. Όσο για την μπαταρία Επειδή* έχω αλλάξει πάρα πολλά κινητά (s7edge έχω τώρα) έχω να σας πω ότι Μη δίνετε έκταση στο θέμα είναι Ανούσιο ανάλογα με τη χρήση που κάνεις έχεις και το ανάλογο αποτέλεσμα. Όσο το τρέχεις τόσο πίνει όλα στο χέρι μας είναι.Από κει και πέρα αν έχει καλύτερη διαχείριση θα φανεί μέσα Στους επόμενους μήνες είναι πολύ* Νόρις ακόμα! Οποιαδήποτε άλλη απορία έχω θα σας πω ευχαριστώ

Με κλειστη οθονη γραφει το pen αμα το βγαλεις απο τη θηκη του.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Always on display.... it rocks!

 

Κριμα που το μηλο δεν την εχει τιμησει ακομα νομιζω οτι δινει πραγματικα επιπλεον χαρακτηρα στο λογισμικο και συσκευη που χρησιμοποιεις

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε exchange account στην στοκ εφαρμογή της Samsung σας δείχνει τους φακέλους που ειναι αρχειοθετημένα τα emails; δεν βλέπω κανέναν φάκελο μήπως θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τρελά restart με το dex. Κρίμα...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Εγώ το έδωσα σφραγισμενο τελικα καθως δεν βρήκα κάποιο ρόλο χρήσης του. Τον υπολογιστή δεν μπορεί να τον αντικαταστήσει και ολα τα υπόλοιπα τα κάνεις και ασύρματα αν διαθέτεις smart tv. Ωραίο σαν ιδέα αλλά απο τα video που είδα έχει ακόμη δρόμο το όλο concept για να έχει πρακτικότητα.

Παντως μαζί με μια δωροεπιτσγη 100 ευρώ ΙΚΕΑ που πηρα απο τον Κωτσοβολο και ένα 80αρι από το Dex , το κόστος κτήσης του κινητού κατεβηκε στα 850 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έδωσα σφραγισμενο τελικα καθως δεν βρήκα κάποιο ρόλο χρήσης του. Τον υπολογιστή δεν μπορεί να τον αντικαταστήσει και ολα τα υπόλοιπα τα κάνεις και ασύρματα αν διαθέτεις smart tv. Ωραίο σαν ιδέα αλλά απο τα video που είδα έχει ακόμη δρόμο το όλο concept για να έχει πρακτικότητα.

Παντως μαζί με μια δωροεπιτσγη 100 ευρώ ΙΚΕΑ που πηρα απο τον Κωτσοβολο και ένα 80αρι από το Dex , το κόστος κτήσης του κινητού κατεβηκε στα 850 ευρώ.

Τελικά διαπίστωσα ότι δεν φταίει το dex. Έχω συνδέσει στη συσκευή ένα Bluetooth πληκτρολόγιο της Logitech. Κάθε φορά που επιχειρώ να κάνω εναλλαγή της γλώσσας από ελληνικά στα αγγλικά είτε είναι συνδεδεμένη η συσκευή στο dex είτε όχι αυτή κάνει επανεκκίνηση. Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει τι μπορεί να φταίει.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει καποια ρυθμιση για μειωση θορυβου περιβαλλοντος?πχ οταν εισαι σε κλειστο χωρο με μουσικη να μην ακουγεται στο συνομιλητη?το ειχε το note 5 και ηταν τελειο.ακομα και σε ηχειο διπλα δεν ακουγοταν τιποτα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει καποια ρυθμιση για μειωση θορυβου περιβαλλοντος?πχ οταν εισαι σε κλειστο χωρο με μουσικη να μην ακουγεται στο συνομιλητη?το ειχε το note 5 και ηταν τελειο.ακομα και σε ηχειο διπλα δεν ακουγοταν τιποτα

Αν δεν κανω λάθος μόνο με τα ακουστικά μπορεις να έχεις ακύρωση θορύβου.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα έκατσα αυτές τις μέρες* και διάβασα όλη τη συζήτηση εδώ μέσα και διαπίστωσα εδώ μέσα ότι συζητιέται πολύ το θέμα της μπαταρίας επίσης είδα ότι υπήρξε μία μίνι κόντρα σε κάποια θέματα αλλά ευτυχώς έληξε. Δεν πολύ ασχολούμαι με forum Όταν όμως θέλω να μου λυθούν κάτι απορίες μπαίνω να μου τις λύσουν επειδή λοιπόν σκοπεύω να αγοράσω το Note 8 θα ήθελα να μου λύσετε τις εξής απορίες μου:

 

Το ηχείο του Είναι σαν του S7 Edge?(πέζει πολύ καλά στο s7edge)

Επειδή έχω δύο κινητά τώρα ένας μεγάλος λόγος που το παίρνω και ο κύριος λόγος είναι επειδής είναι δίκαρτο θα έχω κανένα πρόβλημα? Γιατί η μία από τις δύο μου κάρτες SIM Είναι Cosmote θέλω να απαντήσει κάποιος που να γνωρίζει γιατί εδώ μέσα διαβάζω αλλά από τον έναν αλλά από τον άλλον

Γνωρίζει κανένας αν κάνει το vr της Samsung ?

 

Επειδή κυκλοφορώ με μπλοκάκι το Pen γράφει και σε κλειστή οθόνη ?

 

Δεν έχω σκοπό να αποχωρήσω από το forum Επειδής Θα πάρω και εγώ το κινητό Ίσως κάποιος χρειαστεί τη βοήθειά μου και με τη σειρά μου θα πρέπει να του λύσω και εγώ τις απορίες και χαρά μου να τον βοηθήσω. Επομένως λοιπόν εδώ μέσα πρέπει να εστιάζουμε στο Note 8 στις απορίες του καθενός και ο ένας να βοηθάει τον άλλον. Όσο για την μπαταρία Επειδή* έχω αλλάξει πάρα πολλά κινητά (s7edge έχω τώρα) έχω να σας πω ότι Μη δίνετε έκταση στο θέμα είναι Ανούσιο ανάλογα με τη χρήση που κάνεις έχεις και το ανάλογο αποτέλεσμα. Όσο το τρέχεις τόσο πίνει όλα στο χέρι μας είναι.Από κει και πέρα αν έχει καλύτερη διαχείριση θα φανεί μέσα Στους επόμενους μήνες είναι πολύ* Νόρις ακόμα! Οποιαδήποτε άλλη απορία έχω θα σας πω ευχαριστώ

 

Λοιπόν σχετικά με το θέμα των sim επειδή και εγώ λόγο car kit το δουλεύω με 2 γραμμές το κινητό δεν κολλάει πουθενά και τώρα εάν μιλάς στο cosmote και σε πάρει κάποιος εκεί στην βγάζει αναμονή εάν σε πάρει κάποιος όμως στην Vodafone ή όποιος και αν είναι ο άλλος πάροχος εκτός cosmote θα του βγει ότι είσαι εκτός δικτύου και θα ειδοποιηθείς με γραπτό μήνυμα (εννοεΐτε ότι έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία lost calls που είναι απ ότι ξέρω και στην cosmote / Vodafone δωρεάν).

Υπάρχει μέσα στο μενού του κινητού και επιλογή για push της κλήσης σε νούμερο που εσύ επιθυμείς αλλά προσωπικά η άλλη λύση εμένα με βολεύει.

Τώρα ότι αφορά μπαταρία αν και ακόμα είναι πολύ νωρίς (με 2-3 φορτίσεις μέχρι σήμερα) με WiFi χρήση έχω δει οθόνη περίπου στις 5 ώρες ενώ σε μεικτή χρήση είναι λίγο λιγότερο όμως το λέω και πάλι πιστεύω ότι αυτό θα ανέβει σε ώρες.το πενάκι που ρωτάς εάν καταφέρεις να το δουλέψεις στο 60% των δυνατοτήτων του θα καταλάβεις ότι κάνει παπάδες που να φτάσεις την χρήση του στο 70-90%εκει απλά δεν φεύγεις ποτέ από note. Σαν ήχος τέλος καλός είναι ένα κλικ πιο κάτω από ότι το s7 edge αλλά σε ποιότητα όχι τόσο σε ένταση. Μην ξεχνάς ότι το στυλό κλέβει χώρο καθαρά απ το ηχείο.

Ότι άλλο σε απορία εδώ είμαστε....

Edited by jpol2410
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πως μπορώ να δω από το κουτί εάν είναι το duos με τις 2 sim ή όχι;

 

πχ αυτό σαν τι φαίνεται; Ο πωλητής λέει οτι δεν ειναι 2καρτο μαλλον:

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/galaxy-note-8-gold-64-gb/726406210-173-2099

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πως μπορώ να δω από το κουτί εάν είναι το duos με τις 2 sim ή όχι;

 

πχ αυτό σαν τι φαίνεται; Ο πωλητής λέει οτι δεν ειναι 2καρτο μαλλον:

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/galaxy-note-8-gold-64-gb/726406210-173-2099

Αυτό φαινεται σαν ένα ωραιοτατο Duos...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φαινεται σαν ένα ωραιοτατο Duos...

 

Και ΠΩΣ το κατάλαβες;

 

Νομίζω το ποιο απλό είναι να συγκρίνεις τον κωδικό μοντέλου που γράφει (πχ. πλάι στο κουτί).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πως μπορώ να δω από το κουτί εάν είναι το duos με τις 2 sim ή όχι;

 

πχ αυτό σαν τι φαίνεται; Ο πωλητής λέει οτι δεν ειναι 2καρτο μαλλον:

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/galaxy-note-8-gold-64-gb/726406210-173-2099

 

Duos ειναι .το γραφει πισω η συσκευη.επισης,ρβτα τον αν το γραφει στο κουτι στο πλαι

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Και ΠΩΣ το κατάλαβες;

 

Νομίζω το ποιο απλό είναι να συγκρίνεις τον κωδικό μοντέλου που γράφει (πχ. πλάι στο κουτί).

Στη πλάτη του κινητού γράφει duos, έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο. :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...