Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν γίνεται θα πρέπει να βάλεις από playstore την εφαρμογή glimpse notifications. Πολύ καλή εφαρμογή χωρίς καθόλου καταναλώση μπαταρίας αλλά δεν δουλεύει μαζί με την AOD

 

Σε ευχαριστώ φίλε, έχει και raise to wake!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν γίνεται θα πρέπει να βάλεις από playstore την εφαρμογή glimpse notifications. Πολύ καλή εφαρμογή χωρίς καθόλου καταναλώση μπαταρίας αλλά δεν δουλεύει μαζί με την AOD

 

Δουλεύει κανονικά με AOD και ξυπνάει η οθόνη σε κάθε ειδοποίηση.

Με Edge Lightning αν το έχεις ενεργό δεν ανάβει η οθόνη.

 

Σε ευχαριστώ φίλε, έχει και raise to wake!!!

Τρώει παραπάνω μπαταρία να ξέρεις.

Motion detection το έχω πάντα off.

Άσε που δεν γουστάρω με την παραμικρή κίνηση του κινητού πιάνοντας το να ανάβει η οθόνη στο ξεκάρφωτο.

 

Μπορεί να θέλω απλά να το πιάσω στο χέρι και όχι απαραίτητα να δω κάτι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά με AOD και ξυπνάει η οθόνη σε κάθε ειδοποίηση.

Με Edge Lightning αν το έχεις ενεργό δεν ανάβει η οθόνη.

 

 

Τρώει παραπάνω μπαταρία να ξέρεις.

Motion detection το έχω πάντα off.

Άσε που δεν γουστάρω με την παραμικρή κίνηση του κινητού πιάνοντας το να ανάβει η οθόνη στο ξεκάρφωτο.

 

Μπορεί να θέλω απλά να το πιάσω στο χέρι και όχι απαραίτητα να δω κάτι.

Σε ευχαριστώ Αλεξ, σωστή η παρατήρηση σου για το raise to wake.

 

Άρα μόνο με εφαρμογή ανοίγει η οθόνη όταν έρχεται sms η email ktl σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Αλεξ, σωστή η παρατήρηση σου για το raise to wake.

 

 

 

Άρα μόνο με εφαρμογή ανοίγει η οθόνη όταν έρχεται sms η email ktl σωστά?

 

Ναι μόνο με τριτη εφαρμογή σε Samsung και η συγκεκριμένη παρά πολύ αξιόπιστη.

Από εποχές S6 edge την χρησιμοποιώ και μου έχει λύσει τα χέρια.

Πολύ χρήσιμη είναι.

 

Έχει και επιλογή double tap to sleep από lock screen όπου ορίζεις σε πιο σημείο της οθόνης να είναι που να εξυπηρετεί καλύτερα.

Και εκεί δουλεύει άψογα.

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία του κινητού. Πάω για την τέταρτη πλήρη φόρτιση. Με εκτενή χρήση, φουλ wifi και 4G, δεν το φόρτισα όλο το βράδυ και με έβγαλε κ σήμερα μέχρι τώρα. Δυστυχώς δε μπορω να κάνω upload τα screenshots. Μου λέει ότι ξεπερνώ τα όρια του φορουμ παρότι είναι πολύ πιο μικρά καi ως προς τις διαστάσεις και ως προς το μέγεθος (help σε αυτό). Τα νουμερα είναι 1d 4h 4m και sot 5h 52m 3s 999mA. Edited by ciscosec
Bits and bytes of my life...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο με τριτη εφαρμογή σε Samsung και η συγκεκριμένη παρά πολύ αξιόπιστη.

Από εποχές S6 edge την χρησιμοποιώ και μου έχει λύσει τα χέρια.

Πολύ χρήσιμη είναι.

 

Έχει και επιλογή double tap to sleep από lock screen όπου ορίζεις σε πιο σημείο της οθόνης να είναι που να εξυπηρετεί καλύτερα.

Και εκεί δουλεύει άψογα.

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Με έσωσες Άλεξ!! Πραγματικά :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, το dex το παραλάβατε όλοι όσοι το πήρατε από κωτσοβολο? γιατί ήταν να το πάρω σήμερα και μου είπανε σήμερα για την άλλη Παρασκευή... :(
Κι εμένα μου έχουν πει μετά τις 25/9 βλέπουν διαθέσιμα στο σύστημα τα dex

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι βαζετε tempered glass ,screen protector στο τηλεφωνο αφου η οθονη δεν χαραζεται? το εχω απορια :O Δεν εχω βαλει ποτε σε κανενα τηλεφωνο μου και δεν εχει χαραχτει ποτε κανενα
Οι αραχνιές γίνονται δυστυχώς για πλάκα. Αν είσαι και λίγο υποχόνδριος όπως εγώ δεν το χρησιμοποιείς χωρίς κάποια προστασία.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τωρα με μιση καρδια θα παω στο note αλλα μαχ στα 800 ε +100(ηδη η τιμη πηγε στα 930 )

Που πήγε 930€;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδωσα το ς8 και πηρα το νοτε. Ενα προβληματακι εχω οταν παταω πανω σε μια εφαρμογη παρατεταμενα για να κανω uninstall δεν ανοιγει το παραθυρακι με τις εντολες. Η μονη επιλογη που εχω ειναι η μετακινηση. Τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδωσα το ς8 και πηρα το νοτε. Ενα προβληματακι εχω οταν παταω πανω σε μια εφαρμογη παρατεταμενα για να κανω uninstall δεν ανοιγει το παραθυρακι με τις εντολες. Η μονη επιλογη που εχω ειναι η μετακινηση. Τι φταιει?

 

Καλησπέρα, δεν το βγάζει σε εφαρμογές του κινητού , λογικά σου δίνει επιλογή για disable

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδωσα το ς8 και πηρα το νοτε. Ενα προβληματακι εχω οταν παταω πανω σε μια εφαρμογη παρατεταμενα για να κανω uninstall δεν ανοιγει το παραθυρακι με τις εντολες. Η μονη επιλογη που εχω ειναι η μετακινηση. Τι φταιει?

 

Αν έχεις ενεργοποιήσει τις ρυθμίσεις προγραμματιστή και αφαίρεσες τον χρόνο του animation στην εναλλαγή των παραθύρων τους το κάνει αυτό που λες...το έπαθα στο s8+ και αφού έβαλα ξανά λίγο χρόνο έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Που πήγε 930€;

 

 

εδω 847, δεν ειναι καλα? ειναι με εγγυηση?

https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-8-n9500-64gb-dual-sim-orchid-grey.html

Link to comment
Share on other sites

Οντως,το πενάκι δε το σχολιασα πού σαφώς είναι μεγάλο προτέρημα,φυσικά εμένα είναι άχρηστο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εδω 847, δεν ειναι καλα? ειναι με εγγυηση?

https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-8-n9500-64gb-dual-sim-orchid-grey.html

 

Ναι αλλά του καταστήματος όχι ευρωπαϊκή....

Εγώ βλέπω το τηλέφωνο στα 800 ευρώ τέλη Δεκέμβρη αρχές Γενάρη....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιήσει τις ρυθμίσεις προγραμματιστή και αφαίρεσες τον χρόνο του animation στην εναλλαγή των παραθύρων τους το κάνει αυτό που λες...το έπαθα στο s8+ και αφού έβαλα ξανά λίγο χρόνο έφτιαξε.

 

Ναι το εκανα αυτο που λες. Σε ευχαριστ'ω.

Link to comment
Share on other sites

Στο Ιταλικο αμαζον ξεκιναει από 850 ευρω το χρυσο παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως φυσιολογική η τόσο γρήγορη πτώση. Πιστεύω στο πολύ 100ρικο από το s8+ θα σταθεροποιηθεί και θα πορευθεί γενικά. Μιλάμε σχεδόν για το ίδιο κινητό + πενάκι + 2η κάμερα - 200mha στην μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παίδες το πήρα και εγω σήμερα απο Κωτσοβολο!

 

Πολυ ωραίο, ειχα το S8+. Αλλα, βλεπω οτι το Power button παιζει λιγο και κανει εναν πολυ πολυ μικρο θόρυβο, δεν ειναι σταθερό οπως τα άλλα κουμπια ή οπως το power button στο s8+ μου, σαν να ειναι λιγο καπως λασκα και να μπαλατζαρει, εχει και μια αισθηση σαν να γρατζουναει καπως μεσα ...δουλευει κανονικα ομως...ειχε κανενας αλλος αυτο το θεμα? ειναι λιγο εκνευριστικό...το καλυπτει το DOA? δυσκολα ε?

Edited by gmaister22
Link to comment
Share on other sites

Απολύτως φυσιολογική η τόσο γρήγορη πτώση. Πιστεύω στο πολύ 100ρικο από το s8+ θα σταθεροποιηθεί και θα πορευθεί γενικά. Μιλάμε σχεδόν για το ίδιο κινητό + πενάκι + 2η κάμερα - 200mha στην μπαταρία.

Με 100 ευρώ διάφορα ποιος θα πήγαινε στο s8+ όταν το note 8 έχει καλύτερη οθόνη , καλύτερη κάμερα με εξτρα δυνατότητες, είναι dual sim, διαθέτει spen, 2gb επιπλεον ram κτλ κτλ ?

Για να μην κοπούν οι πωλήσεις του s8+ η samsung θα φροντίσει ώστε η διαφορά τους να είναι το ελάχιστο στα 200 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Με 100 ευρώ διάφορα ποιος θα πήγαινε στο s8+ όταν το note 8 έχει καλύτερη οθόνη , καλύτερη κάμερα με εξτρα δυνατότητες, είναι dual sim, διαθέτει spen, 2gb επιπλεον ram κτλ κτλ ?

Για να μην κοπούν οι πωλήσεις του s8+ η samsung θα φροντίσει ώστε η διαφορά τους να είναι το ελάχιστο στα 200 ευρώ.

Σωστό κι αυτό που λες, αλλά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να κρατήσει τιμή στα 800€. Δεν έχει γίνει ποτέ και ούτε τώρα νομίζω πως θα γίνει. Είναι πολλά τα λεφτά και επίσης δεν είναι iPhone :p . Με αυτό εννοώ πως απευθύνεται σε ανθρώπους που σκέφτονται τι θα αγοράσουν και τι εναλλακτικές έχουν και τις εξετάζουν όλες. Δε θα δεις ποτέ τη κυρά Ρούλα την κομμώτρια να έχει note. iPhone θα έχει...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 100 ευρώ διάφορα ποιος θα πήγαινε στο s8+ όταν το note 8 έχει καλύτερη οθόνη , καλύτερη κάμερα με εξτρα δυνατότητες, είναι dual sim, διαθέτει spen, 2gb επιπλεον ram κτλ κτλ ?

Για να μην κοπούν οι πωλήσεις του s8+ η samsung θα φροντίσει ώστε η διαφορά τους να είναι το ελάχιστο στα 200 ευρώ.

Λογικά τα λες ομως τωρα το s8+ παει 638 ε και το note στο ιταλικό 840,https://www.amazon.it/dp/B074Y6ZJ68/ref=twister_B074ZJ26ZM?_encoding=UTF8&psc=1,ηδη ήμαστε 200 ε διαφορα και μολις άρχισε η διάθεση

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα λες ομως τωρα το s8+ παει 638 ε και το note στο ιταλικό 840,https://www.amazon.it/dp/B074Y6ZJ68/ref=twister_B074ZJ26ZM?_encoding=UTF8&psc=1,ηδη ήμαστε 200 ε διαφορα και μολις άρχισε η διάθεση

Εκεί θα μεινει και η διαφορά τους . Αν πέσει το note 8 θα πέσει και το s8+. Θεωρω οτι τα Χριστουγεννα το s8+ θα πωλείται λίγο κάτω από τα 600 και αντίστοιχα το note 8 λίγο κάτω από τα 800. Διαφορετικά δεν θα υπάρχει λογική κάποιος να πάει στο s8+.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...