Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημεραααααααα παιδια το πηρα επιτελους το εχω στα χερια μου και εγω παρολο που η γραφη μου δεν ειναι και τοσο καλη με το πενακι αλλα θα την συνηθηθω. Μηπως γνωριζουμε πως μεγαλωνει η οθονη για να περνει ολη την οθονη η γραφη με το πενακι ;

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Και εδω τα γνωστα τεστσ που εχω τρεξει.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Και εδω τα γνωστα τεστσ που εχω τρεξει.

Ήταν μάλλον ζεστό το τηλέφωνο σου όταν έκανες τα τεστ. Επανέλαβε τα και θα έχεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσείς που το πήρατε τι λέτε για την μπαταρία? Τα review πάντως μιλάνε για μέτρια πράγματαk

Στα περισσότερα VS έχει ίδια ή καλύτερη αυτονομία από το s8+. Η μπαταρία του λοιπόν είναι πολύ καλή και θεωρώ ότι δεν θα προβληματίσει κανέναν

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρεί κανένας άλλος ροζ απόχρωση όταν κοιτάει την οθόνη υπό γωνία ή μόνο εγώ είμαι ο περίεργος;

 

μη τρελενεσαι,το εχουν αυτοι οι Amoled.....καλοριζικο.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρεί κανένας άλλος ροζ απόχρωση όταν κοιτάει την οθόνη υπό γωνία ή μόνο εγώ είμαι ο περίεργος;

 

Πραγματικά... Κανείς δεν μας ανέφερε αν συνεχίζει το φαινόμενο του ροζ στην οθόνη του Note 8 και αν υπάρχουν οι ανάλογες ρυθμίσεις όπως στο S8 PLUS

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

μη τρελενεσαι,το εχουν αυτοι οι Amoled.....καλοριζικο.

 

Ως ένα βαθμό οκ, έχω amoled από εποχής note 1, αλλά σε όσα θυμάμαι απλά άλλαζε η θερμοκρασία του λευκού υπό γωνία, δεν γινόταν ροζ η οθόνη.

 

Απ ότι διαβάζω στα s8 βγάλανε update για να το μαζέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Ως ένα βαθμό οκ, έχω amoled από εποχής note 1, αλλά σε όσα θυμάμαι απλά άλλαζε η θερμοκρασία του λευκού υπό γωνία, δεν γινόταν ροζ η οθόνη.

 

Απ ότι διαβάζω στα s8 βγάλανε update για να το μαζέψουν.

 

Ναι δώσανε update με περισσότερες ρυθμίσεις χρώματος όπου αφαιρουσες εντελώς το κόκκινο χρώμα για να φύγει η ροζιλα.... Ευτυχώς εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι δώσανε update με περισσότερες ρυθμίσεις χρώματος όπου αφαιρουσες εντελώς το κόκκινο χρώμα για να φύγει η ροζιλα.... Ευτυχώς εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα....

 

Χαμηλώνοντας το κόκκινο εντελώς στις σύνθετες επιλογές στην λειτουργία οθόνης περιορίζεται αισθητά, αλλά δεν φεύγει τελείως. Πάντα σε λευκό φόντο προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Τα χουν αυτά οι καλύτερες οθόνες του κόσμου. :p

πλακίτσα κάνω, μην πέσετε να με φάτε .... :lol::rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρόλο το (απαράδεκτο) ροζ, η φωτεινότητα της οθόνης είναι εντυπωσιακή. Στο 1/3 είναι πιο φωτεινή απ ότι του σ6 στο φουλ.

 

Τι να το κάνεις βέβαια αν με το που την γύρεις λίγο βλέπεις φλαμίνγκο...

Link to comment
Share on other sites

 

Από εκεί και πέρα θεωρώ ότι το Νote θα κρατηθεί σταθερά περίπου στα 800-850 ευρώ, καθώς:

α) είναι το μοναδικό flagship της Samsung με dual sim λειτουργία και ταυτόχρονη εγγύηση από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία.

β) στην κατηγορία των 6" και πάνω παίζει μπάλα σχεδόν χωρίς αντίπαλο

γ) οι τιμές των νέων iphone θα σπρώξουν πολλούς προς το Note 8, το οποίο θα είναι μεν ακριβό, αλλά φτηνότερο κατά 350-400 ευρώ.

δ) τα quality test που έχουν γίνει στο συγκεκριμένο μοντέλο είναι άνευ προηγουμένου, καθώς ήταν ένα "στοίχημα" για την Samsung μετά από ότι συνέβη με το Note 7.

ε) δεν υπάρχουν κινητά που να διαθέτουν όλο το πακέτο αυτό μαζί (την καλύτερη οθόνη σε κινητό, μάλλον την καλύτερη κάμερα, dual sim, latest specs, ικανοποιητική αυτονομία, spen).

 

Συμφωνω απόλυτα μαζί σου,στα 800-850€ είναι το καλύτερο,αλλα αυτή την εποχή για μένα είναι αυτό το ποσό απαγορευτικό....

Link to comment
Share on other sites

Δώστε αναφορά όσο το δυνατόν πιο ασφαλή για την μπαταρία κυρίως σε σχέση με το s8 Plus παιδιά!!!

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα πλάκα με την οθόνη κάτω από τον ήλιο. Έπαθα σοκ. Αυτή την στιγμή Χωρίς τα γυαλιά οράσεως βλέπω την οθόνη πες και είναι σκοτάδι έξω.

 

Η ροζ οθόνη υπό γωνία είναι φυσιολογική. Και το Note 8 έχει ρυθμίσεις για την θερμοκρασία των χρωμάτων.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα πλάκα με την οθόνη κάτω από τον ήλιο. Έπαθα σοκ. Αυτή την στιγμή Χωρίς τα γυαλιά οράσεως βλέπω την οθόνη πες και είναι σκοτάδι έξω.

 

Η ροζ οθόνη υπό γωνία είναι φυσιολογική. Και το Note 8 έχει ρυθμίσεις για την θερμοκρασία των χρωμάτων.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1000+ nits είναι αυτά. Η Samsung μια ζωή έβγαζε τις κορυφαίες οθόνες τις αγοράς και συνεχίζει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το δινει καποιο καταστημα ακομα με dex?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Ας πω και εγώ την εμπειρία μου απ το note 8.

 

Παρέλαβα χθες απ το πλαίσιο το gold εννοειται duos.

Με το που το πήρα το έβαλα να κάνει επαναφορά από το s8 που είχα επίσης για λίγες μέρες και με το smart switch να μεταφέρει απ το 7 plus που χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο...

Όλα οκ αν εξαιρέσεις πως επειδή έχω το 7plus 256gb χώρεσε οριακά τις φωτό.Στη θέση της sd έβαλα δεύτερη κάρτα για δεδομένα.

Αφού φορτώθηκαν και αυτά και μπήκαν καμμία 40ρια βασικές εφαρμογές για αρχή πήγα να συγχρόνισω το garmin vivosmart που έχω...Δεν το έβλεπε με τίποτα ενώ το iPhone μια χαρά...Μια ώρα παιδευτηκα και τίποτα..,Έφταιγε το bt έφταιγε η εφαρμογή;;Δε ξέρω... ---πρώτο ξενέρωμα...

Πάω να δω λίγο τις φωτό που είχε στο άλμπουμ ξενέρωσα απ τον τρόπο που τις απεικονίζει και που δεν παίζει τις live photo...--δεύτερο ξενέρωμα.

Του έβαλα πάνω τη θήκη τη γνήσια που αγόρασα 40€ την protective standing δυστυχώς και γλιστράει αλλά το κάνει ακόμα μεγαλύτερο από ότι είναι ήδη...--τρίτο ξενέρωμα.

Έχω την αίσθηση πως δεν πιάνει τόσο καλά wifi αλλά μπορεί αυτό να είναι θέμα ένδειξης και όχι ουσίας αφού δεν αποσυνδέθηκε...

Στη χρήση καίει πολύ μπαταρία αλλά φορτίζει και γρήγορα...

Το gold πολύ όμορφο...

Γενικά το τηλ δε με βόλεψε και Γι αυτό σήμερα κιόλας το έδωσα σε φίλο που το ήθελε μαζί με το dex που δε το άνοιξα καν...

Πλέον με στενοχωρει αλλά βλέπω μου είναι δύσκολο να φύγω από iPhone όσο και να το θέλω και να το προσπαθώ...Είναι η συνήθεια;Η εμπειρία χρήσης;Η ταχύτητα;Η ευκολία;Δε ξέρω πάντως αν και το προσπαθώ βλέπω ότι το πολύ μετά από 1-2 μέρες χρήσης θέλω να επιστρέψω στο iPhone...

Αυτά!

 

http://i66.tinypic.com/wimzx1.jpg

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Κάτοχος και γω πλέον από εχθές το απόγευμα. Ευτυχώς κανένα θέμα με την οθόνη και ροζ αποχρώσεις υπό οποιαδήποτε γωνία. Το s8 plus που είχα πιο πριν, είχε ένα μικρό θεματάκι οχι όμως στα πλαίσια του ενοχλητικού. Μέχρι στιγμής δηλώνω εντυπωσιασμένος. Μπαταρία αν και νωρίς, το βλέπω στα ίδια επίπεδα πάνω κάτω με s8 plus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Ας πω και εγώ την εμπειρία μου απ το note 8.

 

 

Πλέον με στενοχωρει αλλά βλέπω μου είναι δύσκολο να φύγω από iPhone όσο και να το θέλω και να το προσπαθώ...Είναι η συνήθεια;Η εμπειρία χρήσης;Η ταχύτητα;Η ευκολία;Δε ξέρω πάντως αν και το προσπαθώ βλέπω ότι το πολύ μετά από 1-2 μέρες χρήσης θέλω να επιστρέψω στο iPhone...

Αυτά!

 

Φίλε μου η δική σου άποψη με ενδιαφέρει μιας και όπως δηλώνεις γουστάρεις iPhone.

 

Ένιωσες το νοτε8 να είναι βαρύ στην εμπειρία χρήσης είδες μικρό λαγκ;

Θέλω να βεβαιωθώ αν τα έχει ξεπεράσει η σαμσουνγκ;

Είμαι με το ΜΑΤΕ9 και δεν υπάρχει ίχνος λαγκ η κούρασης μην πάω για αναβάθμιση και βρεθώ απογοητευμένος. Βέβαια θα περιμένω να δω και το ΜΑΤΕ10 αλλά και το iPhone μιας και είναι σε μια φάση που σκευτομαι το μήλο για αλλαγή.

 

 

Συνεχίζει να με ξενερώνει η οθόνη δλδ να έχω τόσες ιτζες και να βλέπω μικρότερες τις φώτο κ τα βίντεο και το YouTube είναι απαράδεκτο.

Για αυτά θέλω μεγάλη και οθόνη όχι για το Facebook....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η δική σου άποψη με ενδιαφέρει μιας και όπως δηλώνεις γουστάρεις iPhone.

 

Ένιωσες το νοτε8 να είναι βαρύ στην εμπειρία χρήσης είδες μικρό λαγκ;

Θέλω να βεβαιωθώ αν τα έχει ξεπεράσει η σαμσουνγκ;

Είμαι με το ΜΑΤΕ9 και δεν υπάρχει ίχνος λαγκ η κούρασης μην πάω για αναβάθμιση και βρεθώ απογοητευμένος. Βέβαια θα περιμένω να δω και το ΜΑΤΕ10 αλλά και το iPhone μιας και είναι σε μια φάση που σκευτομαι το μήλο για αλλαγή.

 

 

Συνεχίζει να με ξενερώνει η οθόνη δλδ να έχω τόσες ιτζες και να βλέπω μικρότερες τις φώτο κ τα βίντεο και το YouTube είναι απαράδεκτο.

Για αυτά θέλω μεγάλη και οθόνη όχι για το Facebook....

Τη σπιρτάδα του iPhone δε την έχει αλλά lag δεν είδα...Βέβαια αν και το φόρτωσα καργα με 4-5 ώρες χρήση δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα...

 

Κακά τα ψέμματα το iPhone έχει κάποιες ελλείψεις προφανώς αλλά σαν συνολική εμπειρία είναι μακραν από οτιδήποτε άλλο.Παντα μιλάω με τα δικά μου γούστα.

Link to comment
Share on other sites

Τη σπιρτάδα του iPhone δε την έχει αλλά lag δεν είδα...Βέβαια αν και το φόρτωσα καργα με 4-5 ώρες χρήση δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα...

 

Κακά τα ψέμματα το iPhone έχει κάποιες ελλείψεις προφανώς αλλά σαν συνολική εμπειρία είναι μακραν από οτιδήποτε άλλο.Παντα μιλάω με τα δικά μου γούστα.

Υποθετω το χρησιμοποιησες με το ΤW?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η δική σου άποψη με ενδιαφέρει μιας και όπως δηλώνεις γουστάρεις iPhone.

 

Ένιωσες το νοτε8 να είναι βαρύ στην εμπειρία χρήσης είδες μικρό λαγκ;

Θέλω να βεβαιωθώ αν τα έχει ξεπεράσει η σαμσουνγκ;

Είμαι με το ΜΑΤΕ9 και δεν υπάρχει ίχνος λαγκ η κούρασης μην πάω για αναβάθμιση και βρεθώ απογοητευμένος. Βέβαια θα περιμένω να δω και το ΜΑΤΕ10 αλλά και το iPhone μιας και είναι σε μια φάση που σκευτομαι το μήλο για αλλαγή.

 

 

Συνεχίζει να με ξενερώνει η οθόνη δλδ να έχω τόσες ιτζες και να βλέπω μικρότερες τις φώτο κ τα βίντεο και το YouTube είναι απαράδεκτο.

Για αυτά θέλω μεγάλη και οθόνη όχι για το Facebook....

Ποιος είπε ότι δεν μπορείς να δεις βίντεο στο YouTube σε όλη την οθόνη; Και φυσικά μπορείς αρκεί να έχει την κατάλληλη ανάλυση. Αν ένα βίντεο είναι 720p Και βάλεις full screen Θα φαίνεται χάλια όπως είναι φυσιολογικό Ενώ άμα είναι 1080 και πάνω το βλέπεις μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω από την Πέμπτη το πρωί.το δουλεύω παράλληλα με το 8plus.οθονη ένα κλικ καλύτερη από το plus.

κάθεται πολύ καλύτερα στο χέρι.αν και μεγάλο.δεν υπάρχει ίχνος λανγκ με τίποτα.φωτογραφιες που έχω προλάβει να βγάλω λίγες

Είναι λίγο καλύτερες στο σκοτάδι από το plus.η μπαταρία απ ότι βλέπω μιας και το plus το είχα και αυτό από την αρχή και θυμάμαι τα νούμερα που έβγαζε θα έλεγα ότι είναι στα ίδια επίπεδα.

συμπέρασμα αν κάποιος δεν τον ενδιαφέρει το καταπληκτικό πενάκι τότε βολεύεται άνετα και με το plus. :)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη σπιρτάδα του iPhone δε την έχει αλλά lag δεν είδα...Βέβαια αν και το φόρτωσα καργα με 4-5 ώρες χρήση δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα...

 

Κακά τα ψέμματα το iPhone έχει κάποιες ελλείψεις προφανώς αλλά σαν συνολική εμπειρία είναι μακραν από οτιδήποτε άλλο.Παντα μιλάω με τα δικά μου γούστα.

Βάλε Nova launcher βγάλε και αυτά εδώ:

 

9e6e559803a9389cc8ab9f26f9797fc5.jpg

 

Βάλε και αυτό

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.matthewma.swipehomebuttonfree

 

Για τα gestures

 

Και θα έχεις ένα πολύ πιο γρήγορο smooth κινητό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...