Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ....

 

Δεν υπαρχει Ελληνικη συσκευη .

Αυτες που ερχονται και ειναι branded (voda,cosmote) εχουν δεχθει μερικα επιπλεον αρχεια τιποτα το ιδιαιτερο στο software παντα και εχουν δικα τους csc πχ.ενα branded cosmote(cos - firmware) εχει μεσα στο ρομ(λειτουργικο) αρχεια δικτυου δικα του για να λειτουργει ασπουμε το Wifi calling.Oι unbranded (EUR - firmware) δεν περιεχουν τιποτα απο τα παραπανω αλλα ειναι ιδιο λειτουργικο .Το τι csc εχουν κανεις δεν μπορει να ξερει απο που κανει παραγγελια μια εταιρια.Απο την στιγμη που το παιρνεις απο ελληνικο καταστημα με αποδειξη στην ουσια δεν χρειαζεται να ασχοληθεις καθολου στο θεμα λειτουργικου(software) γιατι ανα πασα στιγμη φλασαρεις οποιο επισημο ρομ θες απο το site της Sammobile χωρις ποτε να χασεις την εγγυηση σου.

 

Εαν δεν φλασαρεις επισημα ρομ η δεν θες να ασχοληθεις θα ηταν καλυτερα να παρεις μια branded συσκευη πχ,εισαι cosmote παρε branded cosmote γιατι θα τα εχει ετοιμα και δεν θα ασχοληθεις καθολου με την εκμαθηση του φλας-ρομ.

 

Παραδειγμα εδω:

Galaxy note 8 .

Firmware , stock rom που προοριζονται για Ελλαδα.

1)Ελληνικο Firmware "Branded" Greece cosmote(cos) Πηρε την 8.0 εκδοση --->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/COS/

 

2)Ελληνικο Firmware "Branded" Greece vodafone(vgr) Παραμενει για την ωρα στην 7.1.1 εκδοση συντομα 8.0 --->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/VGR/

 

3)Ελληνικο Firmware "Unbranded" Greece(eur) παραμενει για την ωρα στην

7.1.1 εκδοση συντομα στην 8.0 --->>>https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε το rom -info ο καθενας να ξερουμε τι εχετε.

 

Eμένα γράφει SWITZERLAND CH.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασαν την τιμή tou Note 8 από 700 euro σε 760 μέσα σε μια μέρα στο Skroutz. Και στο best price παραμένει 650 χωρίς να έχει ανεβεί ούτε 1 euro. Το skroutz θα το χρησιμοποιώ σαν δευτεράντζα πλέον με αυτά που βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασαν την τιμή tou Note 8 από 700 euro σε 760 μέσα σε μια μέρα στο Skroutz. Και στο best price παραμένει 650 χωρίς να έχει ανεβεί ούτε 1 euro. Το skroutz θα το χρησιμοποιώ σαν δευτεράντζα πλέον με αυτά που βλέπω.

 

Ίσως σε οσα καταστήματα ηταν φτηνότερο, να εξαντλήθηκε οπότε βγήκαν από τη λίστα του skroutz. Καλό είναι να κοιτάς πάντα και τα 2 site γιατί κάποια καταστήματα έχουν σύμβαση με ένα μόνο απο τα δυο... Επίσης κάποια παραλαμβάνουν νεα παρτίδα και ξαναεμφανίζονται .

Link to comment
Share on other sites

Eμένα γράφει SWITZERLAND CH.

 

Οκ .Εαν εσυ δεν εχεις προβλημα ολα καλα . Εαν πιστευεις οτι υπαρχει καποιο θεμα δικτυου διαλεγεις απο τα παραπανω λινκ να πας οπου θες.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω στο sammobile για το GALAXY NOTE8 (SM-N950F) δεν έχει βγει η 8.00 ακόμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Σε όποιον έχει έρθει το oreo, ας γράψει λίγα πράγματα για τις πρώτες εντυπώσεις.

 

π.χ. Επιδόσεις κινητού, μπαταρία, αλλαγές στο UI κτλ

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Σε όποιον έχει έρθει το oreo, ας γράψει λίγα πράγματα για τις πρώτες εντυπώσεις.

 

π.χ. Επιδόσεις κινητού, μπαταρία, αλλαγές στο UI κτλ

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

 

Mια σελίδα πίσω αυτά λέμε. Mην τα γράφουμε όλο τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Σε όποιον έχει έρθει το oreo, ας γράψει λίγα πράγματα για τις πρώτες εντυπώσεις.

 

π.χ. Επιδόσεις κινητού, μπαταρία, αλλαγές στο UI κτλ

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

 

Είχα γράψει σε προηγούμενο μήνυμα οτι η μπαταρία έχει την ίδια κατανάλωση ή και χειρότερη... Εμφανισιακά καμιά αλλαγή ούτε νέα καλούδια (το να εξαφανίζεται η ένδειξη ειδοποιήσεων στα εικονίδια οταν την σβήνεις από τον πίνακα ανακοινώσεων θεωρώ αστεία αλλαγή). Κατά τα άλλα η συσκευή ήταν super και παραμένει...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως σε οσα καταστήματα ηταν φτηνότερο, να εξαντλήθηκε οπότε βγήκαν από τη λίστα του skroutz. Καλό είναι να κοιτάς πάντα και τα 2 site γιατί κάποια καταστήματα έχουν σύμβαση με ένα μόνο απο τα δυο... Επίσης κάποια παραλαμβάνουν νεα παρτίδα και ξαναεμφανίζονται .

 

Τα ίδια μαγαζιά είναι που ήταν πάντα. Απλά λόγο πάσχα λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πρέπει να έχει πρόβλημα τελικά.Μόλις βγάλω το πενάκι δεν κάνει τίποτα,σα να μην υπάρχει.Τι μπορώ να κάνω για να το ελέγξω;

Εχω βάλει μία θήκη Magic,αυτή που έχει και 4 μαγνήτες περιφερειακά για να μπορεί να στέκεται πάνω σε μαγνητικές βάσεις αεραγωγού μέσα σε αυτοκίνητο.Λέτε να παίζει ρόλο και το βραχυκυκλώνει;Δε θέλω όμως να τη βγάλω τώρα,αλλά την Τρίτη που θα πάω στο μαγαζί με τη θήκη,γιατί φοβάμαι να την πειράξω μπας και χαλάσω το ...έρμο το γυαλάκι που επίσης έβαλα.

Ουφ,τα είπα...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πρέπει να έχει πρόβλημα τελικά.Μόλις βγάλω το πενάκι δεν κάνει τίποτα,σα να μην υπάρχει.Τι μπορώ να κάνω για να το ελέγξω;

Εχω βάλει μία θήκη Magic,αυτή που έχει και 4 μαγνήτες περιφερειακά για να μπορεί να στέκεται πάνω σε μαγνητικές βάσεις αεραγωγού μέσα σε αυτοκίνητο.Λέτε να παίζει ρόλο και το βραχυκυκλώνει;Δε θέλω όμως να τη βγάλω τώρα,αλλά την Τρίτη που θα πάω στο μαγαζί με τη θήκη,γιατί φοβάμαι να την πειράξω μπας και χαλάσω το ...έρμο το γυαλάκι που επίσης έβαλα.

Ουφ,τα είπα...

 

μήπως έκλεισες το s-pen από το sabs η κάποιο service του

Link to comment
Share on other sites

μήπως έκλεισες το s-pen από το sabs η κάποιο service του

Δεν ξέρω που ακριβώς να πάω.Εψαξα εκεί που αφορά στο S-Pen,αλλά δε βρήκα κάτι που να το απενεργοποιεί.Αν υπάρχει τέτοια ρύθμιση που ακριβώς είναι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που ακριβώς να πάω.Εψαξα εκεί που αφορά στο S-Pen,αλλά δε βρήκα κάτι που να το απενεργοποιεί.Αν υπάρχει τέτοια ρύθμιση που ακριβώς είναι;

 

Στο sabs έχει 2 ρύθμισεις το SPenKeeper και το πληροφορίες για το S Pen. Πρεπει να ειναι On και τα 2.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ανοιξα το air command διαβάζοντας εδώ.

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Note-8-Questions-and/Button-on-Note-8-S-Pen-Not-Working/td-p/163810 .

Ευχαριστώ any way.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ανοιξα το air command διαβάζοντας εδώ.

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Note-8-Questions-and/Button-on-Note-8-S-Pen-Not-Working/td-p/163810 .

Ευχαριστώ any way.

 

τίποτα theodore

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα στην παρεα :)θελω λιγο τα φωτα σας κατοχος απο χτες ενος s9 plus μονο καλυτερα μπορω να πω ερωτας η συσκευη ,παμε στο θεμα μου :η συσκευη ειναι αγορασμενη στις 28/3 απο τα κεντρικα της wind στο μαρουσι ,εγω την αγορασα χτες το βραδυ σφραγισμενη με την αποδειξη της και σημερα το πρωι παρατηρησα ενα πολυ μικρο σημαδακι στο frame της καμερας (να φανταστειτε ειχα παρει ηδη θηκη spigen rugged armor δεν εχει ακουμπησει γυμνη )σημερα δυστυχως ειναι κλειστα ανοιγουν απο δευτερα για να το παω για αντικατασταση μεσω doa ,θα μπορεσουν να δουν οτι δεν εχει χτυπησει πεσει κατω ,γιατι αντε να το αποδειξεις οτι ετσι εινσι αππ το unboxing .

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο sabs έχει 2 ρύθμισεις το SPenKeeper και το πληροφορίες για το S Pen. Πρεπει να ειναι On και τα 2.

Τι εννοείς sabs,γιατί εμενα είναι Ελληνικά τα γράμματα και δεν το βλέπω.Ανοιξα μεν το air command αλλά δεν δουλεύει το πενάκι ούτε και τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά βρήκα το εξής στο ίδιο site,που ρίχνει την ευθύνη στους μαγνήτες της θήκης.I actually took my phone out of the case and the problem was fixed, the magnet was the issue.

Την Τρίτη θα πάω στο μαγαζί να τη βγάλουν για να μη χαλάσω το γυαλάκι,και θα αλλάξω θήκη.

Και πάλι ευχαριστώ.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα στην παρεα :)θελω λιγο τα φωτα σας κατοχος απο χτες ενος s9 plus μονο καλυτερα μπορω να πω ερωτας η συσκευη ,παμε στο θεμα μου :η συσκευη ειναι αγορασμενη στις 28/3 απο τα κεντρικα της wind στο μαρουσι ,εγω την αγορασα χτες το βραδυ σφραγισμενη με την αποδειξη της και σημερα το πρωι παρατηρησα ενα πολυ μικρο σημαδακι στο frame της καμερας (να φανταστειτε ειχα παρει ηδη θηκη spigen rugged armor δεν εχει ακουμπησει γυμνη )σημερα δυστυχως ειναι κλειστα ανοιγουν απο δευτερα για να το παω για αντικατασταση μεσω doa ,θα μπορεσουν να δουν οτι δεν εχει χτυπησει πεσει κατω ,γιατι αντε να το αποδειξεις οτι ετσι εινσι αππ το unboxing .

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Εδώ είναι το thread για το Νote 8 για το S9 είναι πιο πίσω. DOA σε πιάνει μονο άμα δεν άνοιξη η συσκευή και έρθει νεκρή. Tότε εχεις 7 μέρες να το στήλης πίσω και να σου δώσουν καινούργιο του κουτιού. Aν το σημαδάκι δεν προκαλεί θέμα στις φωτογραφίες αστο όπως είναι. Aν προκαλεί στείλτο πίσω και θα το πάνε service για να αλλάξουν την κάμερα όλη. Doa δεν θα σου δώσουν για κανένα λόγο από αυτούς που γραφής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς sabs,γιατί εμενα είναι Ελληνικά τα γράμματα και δεν το βλέπω.Ανοιξα μεν το air command αλλά δεν δουλεύει το πενάκι ούτε και τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά βρήκα το εξής στο ίδιο site,που ρίχνει την ευθύνη στους μαγνήτες της θήκης.I actually took my phone out of the case and the problem was fixed, the magnet was the issue.

Την Τρίτη θα πάω στο μαγαζί να τη βγάλουν για να μη χαλάσω το γυαλάκι,και θα αλλάξω θήκη.

Και πάλι ευχαριστώ.:)

 

Τότε θα είναι οι μαγνήτες πολύ πιθανό αυτό. To sabs ειναι disabler.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το thread για το Νote 8 για το S9 είναι πιο πίσω. DOA σε πιάνει μονο άμα δεν άνοιξη η συσκευή και έρθει νεκρή. Tότε εχεις 7 μέρες να το στήλης πίσω και να σου δώσουν καινούργιο του κουτιού. Aν το σημαδάκι δεν προκαλεί θέμα στις φωτογραφίες αστο όπως είναι. Aν προκαλεί στείλτο πίσω και θα το πάνε service για να αλλάξουν την κάμερα όλη. Doa δεν θα σου δώσουν για κανένα λόγο από αυτούς που γραφής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τότε θα είναι οι μαγνήτες πολύ πιθανό αυτό. To sabs ειναι disabler.

Το ξερω οτι εγραψα στο thread του note 8 απλα ελεγα μηπως καποιος ειχε αναλογη εμπειρια σε αυτη την περιπτωση καινουργιας συσκευης

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι εγραψα στο thread του note 8 απλα ελεγα μηπως καποιος ειχε αναλογη εμπειρια σε αυτη την περιπτωση καινουργιας συσκευης

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

doa δίνουν μονο άμα το κινητό δεν ανοίγει εξαρχής και σου έρθει ψόφιο. Για ότι άλλο προκύψει απλά τα στέλνουν service.

Link to comment
Share on other sites

doa δίνουν μονο άμα το κινητό δεν ανοίγει εξαρχής και σου έρθει ψόφιο. Για ότι άλλο προκύψει απλά τα στέλνουν service.
Αυτο το ξερω γιατι ειναι και λογικο ,αλλα ποιος ο λογος να παει στο σερβις για να αλλαχτει το καπακι και ποιος ξερει ποσες μερες θα παρει ,τεσπα θα παω δευτερα να δω γιατι κριμα καινουργιο κινητο με το unboxing να χει σημαδι ,αυτο που ρωταω ειναι μπορουν να εξακριβωσουν αν εχει υποστει καποια πτωση η συσκευη για να επιβεβαιωσουν οτι τους λεω και να αποδειξεις οτι δεν εισαι με λιγα λογια ελεφαντας

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω γιατι ειναι και λογικο ,αλλα ποιος ο λογος να παει στο σερβις για να αλλαχτει το καπακι και ποιος ξερει ποσες μερες θα παρει ,τεσπα θα παω δευτερα να δω γιατι κριμα καινουργιο κινητο με το unboxing να χει σημαδι ,αυτο που ρωταω ειναι μπορουν να εξακριβωσουν αν εχει υποστει καποια πτωση η συσκευη για να επιβεβαιωσουν οτι τους λεω και να αποδειξεις οτι δεν εισαι με λιγα λογια ελεφαντας

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Το αποκλείω να πουν πως φταίνε αυτή. Ποσο μάλλον για μια μικρό γρατσουνιά να παρεις καινουργιο κινητο. Οτι και να πουν service θα κατάληξη. Εκεί θα αντιμετώπισης τα ξεφτέρια τις arvato. Προφανώς είναι εργοστασιακοστο. Στο κουτί δεν υπάρχει περίπτωση να το γρατσουνίσει απο το χαρτί. Αν είχε πέσει κάτω ο sensoras γρατζουνιέται και με τον αέρα που τον περιτριγυρίζει θα ειχε γινει χαλια. Aσε που θα είχε το πίσω μέρος σπασμένο το γυαλί. Μιλα τους από δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πρέπει να έχει πρόβλημα τελικά.Μόλις βγάλω το πενάκι δεν κάνει τίποτα,σα να μην υπάρχει.Τι μπορώ να κάνω για να το ελέγξω;

Εχω βάλει μία θήκη Magic,αυτή που έχει και 4 μαγνήτες περιφερειακά για να μπορεί να στέκεται πάνω σε μαγνητικές βάσεις αεραγωγού μέσα σε αυτοκίνητο.Λέτε να παίζει ρόλο και το βραχυκυκλώνει;Δε θέλω όμως να τη βγάλω τώρα,αλλά την Τρίτη που θα πάω στο μαγαζί με τη θήκη,γιατί φοβάμαι να την πειράξω μπας και χαλάσω το ...έρμο το γυαλάκι που επίσης έβαλα.

Ουφ,τα είπα...

 

Ξεκαθαρα φταιει ο μαγνητης. Γενικα με τις μαγνητικες θηκες υπαρχει προβλημα με το SPen σε διαφορα σημεια, απο αυτο που αναφερεις μεχρι να νεκρωνει η οθονη. Απο εποχες Νοte 1 ισχυε αυτο, οποτε βγαλε τη θηκη και θα εισαι οκ :)

 

Προσωπικα τις αποφευγω πολυ αυτες τις θηκες γιατι παρολο που ξερω πως τα προβληματα που δημιουργουν δεν ειναι μονιμα, εχω τις (παρανοικες) αμφιολιες μου :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα, η μαγνητική θήκη, κάνει ζημιά, ακόμα και στην οθόνη, σε οποιαδήποτε συσκευή.

Εγώ εκοβα το αυτακι με τον μαγνήτη, με το ψαλίδι, μέχρι να παραλάβω την original θήκη.

 

Δύο άτομα, είχαν γράψει,,, για διαφορετική συσκευή,, ότι κιτρινιζε η οθόνη, ζημιά μόνιμη δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...