Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το sabs στο xda που διαβάζω σχεδον σε ολους οσοι είχαν oreo, κυρίως s9, δουλευει. Παίζεται ποσο καλά δουλευει το disabler του sabs ομως. Αν και ο dev έχει ηδη πει πως οποία μικρά προβλήματα θα τα λύσει μολις παρει ο ίδιος τo oraio update.

 

Πολύ ωραία θα περιμένουμε το sabs.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία θα περιμένουμε το sabs.

Και εγω είναι η 1η φορα που δεν εκανα update απο τους πρώτους.. Δεν περιμένω και τίποτα απο το oraio οποτε δεν καίγομαι. Μάρκετινγκ καθαρό εχουν γίνει πλεον τα update. Το Android εχει φτασει σε ενα επίπεδο ωριμότητας που λιγα πράγματα βελτιώνονται. Συνήθως τα χρησιμοποιουν για να χειροτερεψουν κιολας πράγματα.. Πχ χτυπάνε τον kernel ψηλότερα (ουδεμία σχεση με βελτίωση ειναι αυτο. Μπορούσαν να το κανουν και στη nougat. Απλα χρησιμοποιουν το update ως αφορμη). Αποτέλεσμα : Πάει λιγο ποιο smooth το λειτουργικό (οχι λογω βελτιώσεων αλλα λογω ρύθμισης kernel), αρχίζουν όλοι τα γιουπι, και σε λιγο καιρο δεν μπορούν να καταλάβουν γιατι η αυτονομια έπεσε 10%. Μολις πεσει αλλο ενα 15% (σύνολο 25%) λογω παλαιότητας, ψάχνουν ολοι το επόμενο κινητο.. Και ολα καλα. Για τις πωλήσεις και τα κέρδη των εταιριών οχι για τους καταναλωτές.

Ξερω οι περισσοτεροι νομίζουν οτι ειναι συνωμοσίολογιες αυτα. Ασχολούμαι τοσα χρόνια με custom rom, reverse engineering κλπ που εχω δει με τα μάτια μου στην πράξη τις ρυθμίσεις των kernel, και οτι οντως πολυ συχνά συμβαίνει αυτο. Οχι πάντα. Εχει συμβεί και το αντίστροφο αλλα σπάνια. Μονο το galaxy s6 θυμάμαι.

Για το νοτε 8 κοβω τα 2 χέρια οτι θα γίνει αυτό που περιγράφω, αν οχι στο 1ο update, στο 2ο.

Αφου ξεκάθαρα γι αυτο μπήκε μικρη μπαταρία.. Η μείωση της αυτονομίας θα ολοκληρωσει το εργο κάποια στιγμή. (θα παει όμως καλύτερα.)

Πέραν αυτών. Οποιος βιάζεσαι γίνεται beta tester. Χρειάζεται ενας χρόνος να παρουν update βασικες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απόλυτο δίκιο. Το πιο πιθανό είναι να ανεβάσουν τα mhz στον kernel και όλη θα λένε πάει σφαίρα. Αλλα θα ρουφάει και σφαίρα. Για εμενα καλύτερα να μείνουν όλοι στην 7 προς το παρόν η να πάνε για root άμα δεν αντέχουν. Η 7 μια χαρά είναι από μπαταρία και με freeze apps ακόμα καλύτερη. Eχει πολυ καλο balance ο kernel παρα πολυ καλογραμμένος ας ειναι stock. Την 8 που έβαλα στον φίλο μου προς το παρόν σαν την 7 την ειδα τίποτα δεν ειδα καλύτερο αλλα ούτε και χειρότερο. Απλά δεν δουλεύουν τα disablers πάσης φύσεως και το θεωρώ κακό. Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Εχεις απόλυτο δίκιο. Το πιο πιθανό είναι να ανεβάσουν τα mhz στον kernel και όλη θα λένε πάει σφαίρα. Αλλα θα ρουφάει και σφαίρα. Για εμενα καλύτερα να μείνουν όλοι στην 7 προς το παρόν η να πάνε για root άμα δεν αντέχουν. Η 7 μια χαρά είναι από μπαταρία και με freeze apps ακόμα καλύτερη. Eχει πολυ καλο balance ο kernel παρα πολυ καλογραμμένος ας ειναι stock. Την 8 που έβαλα στον φίλο μου προς το παρόν σαν την 7 την ειδα τίποτα δεν ειδα καλύτερο αλλα ούτε και χειρότερο. Απλά δεν δουλεύουν τα disablers πάσης φύσεως και το θεωρώ κακό.

Μια μικρη διευκρίνηση. Δεν ανεβάζουν τα mhz. Τα μέγιστα και τα ελάχιστα μένουν ιδια. Απλα το ποσό γρήγορα ανεβαίνει τα διαφορα σταδια. Πχ ποσο γρήγορα ανεβαίνει από 300 σε 500, ή μολις τρέχει μια εφαρμογή που χρειάζεται ισχύει και πρωτα ανεβαίνε απο τα 500 στα 800, τωρα πχ μπορεί να ανεβαίνει απο τα 500 στα 1200. Τέτοιες μικρες αλλαγες στις ρυθμίσεις δίνουν καλύτερο smoothness με αντίβαρο μεγαλύτερη κατανάλωση. Αυτο δε λέγεται βελτίωση, λεγεται τι προτιμάς περισσότερο. Σε μια custom rom τα επιλέγεις μόνο σου αναλογως τις προτιμήσεις σου. Σε μια original rom, είναι προρυθμισμενα και δεν μπορείς να τα αλλαξεις.

Στο xda βλέπεις συχνα τα original νούμερα απο kernel σε kernel μετα απο update. Και αυτα τα νούμερα αποδεδειγμένα έχουν αλλαξει όπως περιγράφω. Οπότε μιλάμε για εντελώς αποδεδειγμένα γεγονότα και καθολου συνωμοσίολογια όπως πολλοί νομίζουν.

Συχνά βεβαια υπάρχουν σημαντικές βελτιώσεις ή νεα χαρακτηριστικά απο update σε update που δύσκολα μενεις πίσω. Συν το ψυχολογικο θεμα να εχεις την τελευταια rom.

Δεν προτείνω να μεινει κάνεις πίσω. Απλα δε χρειάζεται βιασύνη γιατι τίποτα πραγματικά καλύτερο δεν ερχεται πχ με το oraio. Ας περιμένουμε να το πάρουμε στην ωρα του, έχοντας μαθει μεχρι τοτε τη συμπεριφορά σε αυτονομία κλπ απο οσους βαλαν ηδη.

Υπάρχουν και περιπτώσεις που δεν αξιζει να κανεις update. Πχ αν δω συμαντικη μείωση αυτονομίας, εννοείται πως δεν θα τη βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη διευκρίνηση. Δεν ανεβάζουν τα mhz. Τα μέγιστα και τα ελάχιστα μένουν ιδια. Απλα το ποσό γρήγορα ανεβαίνει τα διαφορα σταδια. Πχ ποσο γρήγορα ανεβαίνει από 300 σε 500, ή μολις τρέχει μια εφαρμογή που χρειάζεται ισχύει και πρωτα ανεβαίνε απο τα 500 στα 800, τωρα πχ μπορεί να ανεβαίνει απο τα 500 στα 1200. Τέτοιες μικρες αλλαγες στις ρυθμίσεις δίνουν καλύτερο smoothness με αντίβαρο μεγαλύτερη κατανάλωση. Αυτο δε λέγεται βελτίωση, λεγεται τι προτιμάς περισσότερο. Σε μια custom rom τα επιλέγεις μόνο σου αναλογως τις προτιμήσεις σου. Σε μια original rom, είναι προρυθμισμενα και δεν μπορείς να τα αλλαξεις.

Στο xda βλέπεις συχνα τα original νούμερα απο kernel σε kernel μετα απο update. Και αυτα τα νούμερα αποδεδειγμένα έχουν αλλαξει όπως περιγράφω. Οπότε μιλάμε για εντελώς αποδεδειγμένα γεγονότα και καθολου συνωμοσίολογια όπως πολλοί νομίζουν.

Συχνά βεβαια υπάρχουν σημαντικές βελτιώσεις ή νεα χαρακτηριστικά απο update σε update που δύσκολα μενεις πίσω. Συν το ψυχολογικο θεμα να εχεις την τελευταια rom.

Δεν προτείνω να μεινει κάνεις πίσω. Απλα δε χρειάζεται βιασύνη γιατι τίποτα πραγματικά καλύτερο δεν ερχεται πχ με το oraio. Ας περιμένουμε να το πάρουμε στην ωρα του, έχοντας μαθει μεχρι τοτε τη συμπεριφορά σε αυτονομία κλπ απο οσους βαλαν ηδη.

Υπάρχουν και περιπτώσεις που δεν αξιζει να κανεις update. Πχ αν δω συμαντικη μείωση αυτονομίας, εννοείται πως δεν θα τη βαλω.

Συμφωνώ.

Άλλωστε, έτσι όπως είναι σήμερα το τηλέφωνο, με την 7 , αισθάνομαι ότι δεν θέλω κανένα update. Δουλεύει όπως πρέπει, χωρίς να με απασχολεί τίποτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι και αυτο που λες εννοώ πιο σωστος δεν γινεται. Δες πως το κοιτάω εγώ sosimple. Kάτσε ακόμα ddr2.

Με αυτό το app

https://play.google.com/store/apps/details?id=ds.cpuoverlay&hl=el

Πριν κάνετε updates και μετάβαση σε Oreo. Bάλτε το cool tool app και ανοίξτε youtube που τα mhz μεταβάλλονται, όπως και στην καθημερινότητα. Ανοίξτε το app πηγαίνετε LABELS και κάντε tick το cpu usage, cpu frequency και battery temprature όλα τα αλλα tick off και απο τα αλα sections off. Βάλτε φωτεινότητα στην μέση ανοίξτε youtube και βάλτε video με καλά γραφικά για 20 λεπτα. θα δείτε πως cpu usage κυμαίνεται 20-30 σε stock και 1-10 σε εμενα root. Μετά θα δείτε πως τα mhz κυμαίνονται 400-700-1200-MAX σε stock και σε 24-400MAX σε εμενα root. θερμοκρασια της μπαταρια 28c-32cMAX και εμενα 23-28cΜΑΧ. Αυτό σημαίνει πως είναι πολύ καλός ο stock kernel που έχετε γιατί πιάνει πολύ λίγa mhz και πολύ λίγο cpu usage καθως μεταβάλλεται χωρίς να έχει ανάγκη να πιασει πολλα mhz με αποτελεσμα 0 drain . Με λίγα λόγια αυτό δίνη όλη την μπαταρία και λεμε το κινητο εχει πολυ καλη μπαταρια ας ειναι 3300mah. Εεεεεε ..... λοιπόν...... με τον καιρό που θα παίρνει updates το Note8 θα δείτε πως σιγά σιγά τα mhz θα φτανουν πλεον 1,9 και 2,2mhz με αποτελεσμα πολυ drain πολυ καυτο κινητο και πολυ καυτη μπαταρια. Ακομα θα δειτε κατι πολυ σημαντικο ενώ δουλεύατε με 400-600-1200-1600 mhz MAX και το κινητό πήγαινε σφαίρα σε multitasking τώρα δουλεύετε με τα διπλάσια 2,1-2,2-2,4 αλλα κολλάει κιόλας. Γιατι κολλαει? γιατί η εταιρίες αλλάζουν επεξεργαστή από interactive σε ondemand η και conserative. Η απλά ανεβάζουν τα freq steps και αντί για low freq steps τώρα πιάνει max freq steps με 1 click 1,9 και 2,1MHZ απλά για να καίγεται και για να πέφτει η μπαταρία στο λεπτό. Eλπιζω να μην το κανει η samsung συνηθως ολες οι εταιριες ετσι καπως το κανουν αργα η γρηγορα. Ετσι καπως τα κανουν σαραβαλα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

@asdfaster: Ναι η εφαρμογή που λες ειναι μια απο αρκετες που σου δίνει τη δυνατότητα να παρατηρήσεις τετοιες αλλαγες..

Οποιος εχει βαλει την oreo ας γράψει πως τη βλέπει σε σχεση με αυτονομία οταν βγάλει συμπέρασμα..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω είναι η 1η φορα που δεν εκανα update απο τους πρώτους.. Δεν περιμένω και τίποτα απο το oraio οποτε δεν καίγομαι. Μάρκετινγκ καθαρό εχουν γίνει πλεον τα update. Το Android εχει φτασει σε ενα επίπεδο ωριμότητας που λιγα πράγματα βελτιώνονται. Συνήθως τα χρησιμοποιουν για να χειροτερεψουν κιολας πράγματα.. Πχ χτυπάνε τον kernel ψηλότερα (ουδεμία σχεση με βελτίωση ειναι αυτο. Μπορούσαν να το κανουν και στη nougat. Απλα χρησιμοποιουν το update ως αφορμη). Αποτέλεσμα : Πάει λιγο ποιο smooth το λειτουργικό (οχι λογω βελτιώσεων αλλα λογω ρύθμισης kernel), αρχίζουν όλοι τα γιουπι, και σε λιγο καιρο δεν μπορούν να καταλάβουν γιατι η αυτονομια έπεσε 10%. Μολις πεσει αλλο ενα 15% (σύνολο 25%) λογω παλαιότητας, ψάχνουν ολοι το επόμενο κινητο.. Και ολα καλα. Για τις πωλήσεις και τα κέρδη των εταιριών οχι για τους καταναλωτές.

Ξερω οι περισσοτεροι νομίζουν οτι ειναι συνωμοσίολογιες αυτα. Ασχολούμαι τοσα χρόνια με custom rom, reverse engineering κλπ που εχω δει με τα μάτια μου στην πράξη τις ρυθμίσεις των kernel, και οτι οντως πολυ συχνά συμβαίνει αυτο. Οχι πάντα. Εχει συμβεί και το αντίστροφο αλλα σπάνια. Μονο το galaxy s6 θυμάμαι.

Για το νοτε 8 κοβω τα 2 χέρια οτι θα γίνει αυτό που περιγράφω, αν οχι στο 1ο update, στο 2ο.

Αφου ξεκάθαρα γι αυτο μπήκε μικρη μπαταρία.. Η μείωση της αυτονομίας θα ολοκληρωσει το εργο κάποια στιγμή. (θα παει όμως καλύτερα.)

Πέραν αυτών. Οποιος βιάζεσαι γίνεται beta tester. Χρειάζεται ενας χρόνος να παρουν update βασικες εφαρμογές.

Βεβαια αυτα συμβαινουν σε Sammy,δεν ειναι απαραιτητα θα συμβούν σε ολλους τους OEM

Με oneplus 5t απο 7.1.1 σε 8 και εδω και 2 εβδομάδες σε 8.1 οχι μονο μελι γαλα ολα αλλα και ακομα καλύτερη μπαταρια.

 

Ούτε ίχνος bug πουθενά.

 

Σε Mate 10 Pro τα bug πήγαιναν σύννεφο και ακόμα υπάρχουν θέματα μετά 4 μήνες κυκλοφορίας.

 

Πιστεύω οτι περα απο τακτικη να "εξαναγκασουμε" να προβουμε σε αναβάθμιση συσκευής ειναι και θέμα ικανότητας.

Η Sammy οπως και κάποιοι OEM(Huawei στο παράδειγμα με Mate)είναι και ολίγων εως πολυ αμπαλοι με το λογισμικό κακά τα ψέμματα ισχυει και αυτο και δεν φταιει κανένα Oreo η Gοοgle απαραίτητα και μόνο στα κακώς κείμενα.

 

Απο την στιγμή που παρατηρείται το φαινόμενο σε αλλους OEM να κάθεται άψογα η Oreo αρα κατι άλλο φταίει παράλληλα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις μπουταρει oreo κανονικά,το csc γυρναει σε xeo, σωστά;

Ξανα έρχεται ειδοποίηση για επαναφορά εργοστασιακών και το κάνει eur, ή μένει έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια αυτα συμβαινουν σε Sammy,δεν ειναι απαραιτητα θα συμβούν σε ολλους τους OEM

Με oneplus 5t απο 7.1.1 σε 8 και εδω και 2 εβδομάδες σε 8.1 οχι μονο μελι γαλα ολα αλλα και ακομα καλύτερη μπαταρια.

 

Ούτε ίχνος bug πουθενά.

 

Σε Mate 10 Pro τα bug πήγαιναν σύννεφο και ακόμα υπάρχουν θέματα μετά 4 μήνες κυκλοφορίας.

 

Πιστεύω οτι περα απο τακτικη να "εξαναγκασουμε" να προβουμε σε αναβάθμιση συσκευής ειναι και θέμα ικανότητας.

Η Sammy οπως και κάποιοι OEM(Huawei στο παράδειγμα με Mate)είναι και ολίγων εως πολυ αμπαλοι με το λογισμικό κακά τα ψέμματα ισχυει και αυτο και δεν φταιει κανένα Oreo η Gοοgle απαραίτητα και μόνο στα κακώς κείμενα.

 

Απο την στιγμή που παρατηρείται το φαινόμενο σε αλλους OEM να κάθεται άψογα η Oreo αρα κατι άλλο φταίει παράλληλα.

Δεν ξερω για το one plus, αλλα για να το λες ετσι θα είναι. Αν και πιστεύω αν πιασει ποσοστά πωλήσεων μεγαλα, τα ιδια θα κανει και αυτή. Το mate, τα ξερω. Εχει πολλα bug οντως αλλα καποια στιγμη θα μάθει η huawei.

Δυστυχώς δεν υπάρχει τελειο κινητο και αυτο γίνεται εντελώς επίτηδες. Απλά καθένας διαλεγει ότι τον βολεύει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Κάπως έτσι είναι όπως τα λέτε τα πράγματα αλλά πιστεύω ότι σε συσκευές τύπου note δεν το κάνει αυτό το πράγμα Πάρε παράδειγμα από παλιά νο4 τα οποία δουλεύουν άψογα μέχρι τώρα εγώ έκανα την αναβάθμιση Εντάξει θέμα με την μπαταρία δεν έχω ακόμα Εξάλλου δεν έχω φύγει και πολύ από την πρίζα οπότε δεν έχω άποψη για αυτό το συγκεκριμένο θέμα τώρα Σαφώς άμα θες να κρατήσεις το κινητό και κανείς από date Και αρχίζουν τα προβλήματα root και άντε γεια είναι απλά τα πράγματα και πιστεύω ότι η συγκεκριμένη συσκευή αξίζει να μείνει για κάνα 23 χρόνια στα χέρια μας Όσο για τα disablers εμένα μου δουλεύει κανονικά το δικό μου δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση φυσικά παρόλα αυτά δεν έχω κανένα πρόβλημα πουθενά και με την Κανένα πρόγραμμα παρότι έχω απενεργοποιημένο σε αρκετές εφαρμογές από disabler
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα ,κάτοχος mate 10 pro ,έχω μπει στην πρίζα την επόμενη εβδομάδα να πάρω το "τέρας" παλιός νοτακιας μέχρι note 5 ,κάποιος που είχε mate και πέρασε σε note 8 ήθελα λίγο την γνώμη του ,( μπαταρία δεν με ενδιαφέρει και τόσο ) κυρίως κάμερα και όσον αφορά αν γρατσουνιεται εύκολα περιμετρικά το frame διαβασα αν όντως υσχυει ,κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ηχο απο ακουστικα ειναι δυνατοτερο απο S8 PLUS ? Kαποιος που ειχε και τα δυο?

Το Note είναι δυνατότερο. Εχω και στα δύο την εφαρμογή jetaudio plus που προσωπικά πιστεύω ότι είναι η καλύτερη και η διαφορά στην ένταση είναι αισθητή.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μέρες περίπου με την Oreo ,τολμώ να πω οτι η συμπεριφορά του τηλεφώνου ειναι υποδειγματικη....ακομα και κάποια σπασιματακια που έβλεπα στην κυλιση των εφαρμογών πχ tapatalk,insta,fb εξαφανίστηκαν....το δε UI..ποιο snappy..

και ίσως ελαφως καλύτερη μπαταρία....well done...για την ωρα

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.....

Μπορει καποιος να μου πει πως θα καταφερω να αλλαξω το CSC απο Ελληνικο σε Γαλλικο;

Εκανα εγκατασταση οχι με το Home αρχειο αλλα με το αλλο αρχειο και δεν αλλαξε το CSC παρεμεινε το EUR.

Υπαρχει τροπος να το αλλαξω και να εχω Γαλλικο CSC?

Ευχαριστω για την οποιαδηποτε βοηθεια.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τι βιάζεστε, λίγο έμεινε και θα το πάρουμε ΟΤΑ. Υπάρχει λόγος για όλη αυτή τη διαδικασία;
Χόμπι είναι φίλε, το έκανα παλαιότερα και τους καταλαβαίνω.

Ειναι το τριπακι να φλασαρεις αν δεν το είχες ποτέ, δεν μπορείς να το καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Χόμπι είναι φίλε, το έκανα παλαιότερα και τους καταλαβαίνω.

Ειναι το τριπακι να φλασαρεις αν δεν το είχες ποτέ, δεν μπορείς να το καταλάβεις.

 

Παλιότερα το έκανα κάθε μέρα σε LG πρώτο διπύρηνο s3 και note 2, 3 πόσες φορές με έλουσε κρύος ιδρώτας μην τουβλιασει μετά από ρουτ κ φλασαρισμα

 

Είχα κ γω αδυναμία στα note θα γυρίσω είναι θέμα χρόνου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πισω στα γνωστά λημέρια:p:p Μετα το Note2-3-4- 5 και διαλλειμα 3 χρονων(με τα διάφορα S... ) ,επιστροφη στον άρχνοντα...Πραγματικα μοναδικο...και να φανταστει κανεις οτι εδωσα το 9+ για να επιστρεψω στο Note...και ειναι αληθεια τελικά αυτο που λενε:αν εχεις δουλέψει μια φορα Note,ΔΥΣΚΟΛΑ πας "αλλού"...και εχουν δίκιο τελικά!!
Link to comment
Share on other sites

Μια και πρόσφατα κλάπηκε κινητό ενός φίλου. Παλιότερα στα Samsung είχε μια λειτουργία όπου σε περίπτωση κλοπής του κινητού, σου έστελνε με sms σε αριθμό που έχεις προσηλωμένο τον αριθμό τηλεφώνου της κάρτας νεας καρτας SIM που έχει τοποθετηθεί. Υπάρχει ακόμη αυτή η λειτουργία?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πισω στα γνωστά λημέρια:p:p Μετα το Note2-3-4- 5 και διαλλειμα 3 χρονων(με τα διάφορα S... ) ,επιστροφη στον άρχνοντα...Πραγματικα μοναδικο...και να φανταστει κανεις οτι εδωσα το 9+ για να επιστρεψω στο Note...και ειναι αληθεια τελικά αυτο που λενε:αν εχεις δουλέψει μια φορα Note,ΔΥΣΚΟΛΑ πας "αλλού"...και εχουν δίκιο τελικά!!

 

μιας και εχω δωσει Note 8 για να παω σε s9+ οταν πεσει η τιμη του, τι ειδες καλυτερο στο Note Και το λες αυτο? Απλα για το s pen ή και κατι αλλο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια και πρόσφατα κλάπηκε κινητό ενός φίλου. Παλιότερα στα Samsung είχε μια λειτουργία όπου σε περίπτωση κλοπής του κινητού, σου έστελνε με sms σε αριθμό που έχεις προσηλωμένο τον αριθμό τηλεφώνου της κάρτας νεας καρτας SIM που έχει τοποθετηθεί. Υπάρχει ακόμη αυτή η λειτουργία?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει.

"Ρυθμίσεις Ασφαλείας -> Εύρεση του κινητού μου"

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

Link to comment
Share on other sites

μιας και εχω δωσει Note 8 για να παω σε s9+ οταν πεσει η τιμη του, τι ειδες καλυτερο στο Note Και το λες αυτο? Απλα για το s pen ή και κατι αλλο?

 

Για εμενα το S pen ειναι πολυ σημαντικο για τη δουλεια μου(βασικος παραγοντας).Επειδη περασα μια εβδομαδα με Note 8 και S9+ δεν ειδα και καμια σημαντικη διαφορα μεταξυ τους.Το slowmotion με αφηνει αδιαφορο,και τα emoji κολλαγανε πολλες φορες.Το σιγουρο ειναι οτι μετανοιωσα απο την αλλαγη s8+ σε s9+ .Επισης το s9+ εχει λιγο πιο γρηγορη φωτογραφική(αλλα οχι και πιο καθαρη-ισαξια ισως) ενα απο τα + ειναι και ο στερεοφωνικος ηχος.Σημαντικο το Note ειναι ακομη με 7.1.1

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα το S pen ειναι πολυ σημαντικο για τη δουλεια μου(βασικος παραγοντας).Επειδη περασα μια εβδομαδα με Note 8 και S9+ δεν ειδα και καμια σημαντικη διαφορα μεταξυ τους.Το slowmotion με αφηνει αδιαφορο,και τα emoji κολλαγανε πολλες φορες.Το σιγουρο ειναι οτι μετανοιωσα απο την αλλαγη s8+ σε s9+ .Επισης το s9+ εχει λιγο πιο γρηγορη φωτογραφική(αλλα οχι και πιο καθαρη-ισαξια ισως) ενα απο τα + ειναι και ο στερεοφωνικος ηχος.Σημαντικο το Note ειναι ακομη με 7.1.1

 

Με 7.1.1 ή με 7.0 είναι το note?

Επειδή έχω το v30 με 7.1.1 την βλέπω άριστη σε μπαταρία κλπ και θεωρώ ότι είναι και θέμα έκδοσης. Το s Pen που σε βολεύει δηλαδή ? Σε σημειώσεις ? Γιατί παλευα να το βάλω στην συχνή χρήση αλλά τελικά το κλασσικό γράψιμο με βόλευε πιο πολύ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με 7.1.1 ή με 7.0 είναι το note?

Επειδή έχω το v30 με 7.1.1 την βλέπω άριστη σε μπαταρία κλπ και θεωρώ ότι είναι και θέμα έκδοσης. Το s Pen που σε βολεύει δηλαδή ? Σε σημειώσεις ? Γιατί παλευα να το βάλω στην συχνή χρήση αλλά τελικά το κλασσικό γράψιμο με βόλευε πιο πολύ

Me 7.1.1 είναι Νίκο.

Το πεν βοηθάει στις πιο άμεσες σημειώσεις, αλλά όχι ότι δεν ζώ και χωρίς αυτό. Είναι απλά το κάτι παραπάνω.

Χρήσιμο και στην ακριβή επιλογή κειμένου κλπ κλπ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εσεις που ειχατε note 8 και πηγατε στο 9s η και αντιστροφα,απο αποψη μεγεθους πως ειναι,ισχυει οτι το s9 ειναι πιο βολικο στο πιασιμο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...