Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φτανει!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ!!!!!!!!

.

Καταρχήν ποιος σε διορισε εσενα να δηλώνεις για οσους διαβάζουν το threat οτι δεν "σας νοιαζει" η αποψη μας.

Guess what? Και καρφι "δε μας καιγεται" για τη δική σου αποψη.

Μαθε να μιλας και να γραφεις.

Δηλωσεις φανμποι ή προμοσιον σαν τι δικια σου, αλήθεια δεν ενδιαφέρει κανενα.

Αν βγηκες εσυ κακομαθημένος δε σου φταιει κανενας.

Καντε ενα threat "Παραθρησκευτικη οργάνωση σαμσουνγκ" ή "threat φανμποι" και αν γραψει κανεις τιποτα θαχεις δικιο.

Παω στοιχημα οτι για τη δικια μου αποψη ενδιαφέρεται πολύ παραπάνω κοσμος απο τη δικια σου εντελώς αχρηστη αποψη.

 

Στο θεμα μας: Και στο threat στο xda η αυτονομία της συσκευής προκαλεί αντιδράσεις. Κάποιους τους φτανει, κάποιους ουτε για πλακα και πρεπει να αναφερθεί.

Οποτε απόψεις σαν και αυτες που γραφτηκαν οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε φτανει η μπαταρία ειναι απλως για τα μπάζα. Σε πολλούς ΔΕΝ θα φτασει και πρεπει να το ξέρουν πριν αγοράσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, αυτό είναι πολύ καλό νέο.

 

Για μένα το 7 Plus ήταν σημείο αναφοράς για τη μπαταρία του σε σχέση με όποιο κινητό χρησιμοποίησα τελευταία.

Και ναι, το stand by ήταν εξαιρετικό, όμως και σε χρήση εξίσου εντυπωσιακό.

iPhone 7 plus vs s8 plus vs note 8 battery test

Ενδεικτικό αλλά προς πίστωση των όσων είπα και παραπάνω.

 

Και εδώ το mate 9 όπου χάνει σε αυτονομία και απο το s8 σε ίδιο τεστ

 

Γι αυτό λέω ότι τα battery test και ότι αναφέρει ο καθένας είναι σχετικά . Παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο. Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι σε επίπεδο κατανάλωσης ενεργειας απο την οθόνη η samsung είναι ασυναγωνιστή.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φόρτιση και η δεύτερη νομίζω δεν λαμβάνονται υπόψη για την πραγματική αυτονομία.Ας μην ξεχνάμε ότι πρεπει να περιμένουμε 3-4 κύκλους φόρτισης αποφόρτισης για να έχουμε άποψη.Απο την άλλη ειναι αναμενόμενα και όλα αυτα τα ποστ που δημιουργούν " ψιλοflames" και καλα θα ήταν να μην τα σβήσουμε ώστε να δούμε μετα απο μερικές βδομάδες ή μήνες ποιος τελικα είχε δίκιο και ποιος γράφει φούμαρα κατα καιρούς.

Επίσης ειναι χρήσιμο όσοι εχουν Note 8 και είχαν πριν S8 ή π.χ. S7edge να γράφουν συγκριτικά με αυτές τις συσκευές...

´Οπως και ναχει ομως,ας πούμε καλορίζικο στους κατόχους και ας ηρεμήσουμε :) !!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ποιος σε διορισε εσενα να δηλώνεις για οσους διαβάζουν το threat οτι δεν "σας νοιαζει" η αποψη μας.

Guess what? Και καρφι "δε μας καιγεται" για τη δική σου αποψη.

Μαθε να μιλας και να γραφεις.

Δηλωσεις φανμποι ή προμοσιον σαν τι δικια σου, αλήθεια δεν ενδιαφέρει κανενα.

Αν βγηκες εσυ κακομαθημένος δε σου φταιει κανενας.

Καντε ενα threat "Παραθρησκευτικη οργάνωση σαμσουνγκ" ή "threat φανμποι" και αν γραψει κανεις τιποτα θαχεις δικιο.

Παω στοιχημα οτι για τη δικια μου αποψη ενδιαφέρεται πολύ παραπάνω κοσμος απο τη δικια σου εντελώς αχρηστη αποψη.

 

Στο θεμα μας: Και στο threat στο xda η αυτονομία της συσκευής προκαλεί αντιδράσεις. Κάποιους τους φτανει, κάποιους ουτε για πλακα και πρεπει να αναφερθεί.

Οποτε απόψεις σαν και αυτες που γραφτηκαν οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε φτανει η μπαταρία ειναι απλως για τα μπάζα. Σε πολλούς ΔΕΝ θα φτασει και πρεπει να το ξέρουν πριν αγοράσουν.

 

Εχω το κινητο στα χερια μου και το δουλευω απο την στιγμη που το πηρα,μπαινω myphone και αντι να διαβασω για το κινητο που εχω διαβαζω για κινεζικα iphone κτλ. Δεν με ενδιαφερει εμενα και πολλους ακομη αν εσυ η καποιος αλλος εχει προβλημα με την μπαταρια του και αν το κινητου σου βγαζει 5 μηνες χωρις φορτιση.Ηρθα εγω στο νημα για το κινητο σου να λεω το samsung εχει οθονη τετοια με το ταδε και το αλλλο κτλ?ΟΧΙ!! Γι αυτο αν δεν εχετε κατι ουσιαστικο να πειτε να πατε στα θεματα σας να κανετε συγκριση.

 

Η κατασταση εχει ξεφυγει με καποιους απο εσας αλλα οι mods δεν δινουν δεκαρα. Πες μου ειλικρινα γιατι απο τις 40 σελιδες οι 30 να ειναι με τα κινεζικα η οποιο αλλο κινητο υπαρχει και οχι για το συγκεκριμενο? Κανει καποιος μια ερωτηση για την συσκευη και μας ζαλιζετε με τις μπαταριες σας,γραφετε 10 σελιδες χωρις σταματημο και ο ανθρωπος που κανει μια ερωτηση δεν παιρνει απαντηση. Σου φαινεται λογικο?

 

Επισης δικαιωμα μου ειναι να ειμαι Fanboy,μπηκες σε θεμα Samsung οποτε deal with it or leave.

 

Ειλικρινα πιστευεις οτι περα απο καποιον κινεζολαγνο θα ενδιαφερει καποιον αλλον η αποψη σου ? Κατεβα απο το καλαμι φιλαρακι.

 

Κακομαθημενος εισαι εσυ και παρατηρησεις στα παιδια σου οχι σε εμενα.

 

Αν δεν γουσταρεις κανε report.

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικα ποια ακριβώς εννοείς και γιατί το έχεις γράψει τόσες φορές ?? Γιατί και η Samsung από Άπω ανατολή είναι..

 

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικα ποια ακριβώς εννοείς και γιατί το έχεις γράψει τόσες φορές ?? Γιατί και η Samsung από Άπω ανατολή είναι..

 

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk

 

Πανε μια βολτα προς τα πισω φιλε μου και θα σου λυθει η απορια!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο στα χερια μου και το δουλευω απο την στιγμη που το πηρα,μπαινω myphone και αντι να διαβασω για το κινητο που εχω διαβαζω για κινεζικα iphone κτλ. Δεν με ενδιαφερει εμενα και πολλους ακομη αν εσυ η καποιος αλλος εχει προβλημα με την μπαταρια του και αν το κινητου σου βγαζει 5 μηνες χωρις φορτιση.Ηρθα εγω στο νημα για το κινητο σου να λεω το samsung εχει οθονη τετοια με το ταδε και το αλλλο κτλ?ΟΧΙ!! Γι αυτο αν δεν εχετε κατι ουσιαστικο να πειτε να πατε στα θεματα σας να κανετε συγκριση.

 

Η κατασταση εχει ξεφυγει με καποιους απο εσας αλλα οι mods δεν δινουν δεκαρα. Πες μου ειλικρινα γιατι απο τις 40 σελιδες οι 30 να ειναι με τα κινεζικα η οποιο αλλο κινητο υπαρχει και οχι για το συγκεκριμενο? Κανει καποιος μια ερωτηση για την συσκευη και μας ζαλιζετε με τις μπαταριες σας,γραφετε 10 σελιδες χωρις σταματημο και ο ανθρωπος που κανει μια ερωτηση δεν παιρνει απαντηση. Σου φαινεται λογικο?

 

Επισης δικαιωμα μου ειναι να ειμαι Fanboy,μπηκες σε θεμα Samsung οποτε deal with it or leave.

 

Ειλικρινα πιστευεις οτι περα απο καποιον κινεζολαγνο θα ενδιαφερει καποιον αλλον η αποψη σου ? Κατεβα απο το καλαμι φιλαρακι.

 

Κακομαθημενος εισαι εσυ και παρατηρησεις στα παιδια σου οχι σε εμενα.

 

Αν δεν γουσταρεις κανε report.

Ξερω ενα καλο ψυχίατρο αμα θες να σου συστησω.

Για την ιστορία εγω προσωπικά νοτε 4 εχω, ουτε κινέζικο ουτε τιποτα.

Και θα γράφω οτι γουσταρω, αμα δε σ αρεσει, πρόβλημα σου, παψε να κανεις τον κομπλεξικο.

Οπως δεν σε ενδιαφέρει οπως γράφεις η γνωμη των αλλων, καρφι δε μου καίγεται ουτε και εμενα, ειδικα για τη δικη σου.

Μια χαρα ηταν το threat εσυ το χαλας.

Για τύπους σαν και σενα υπάρχει ενα μαγικο κουμπάκι, ωστε να μη διαβαζεις οποιου τη γνωμη δε γουσταρεις.

Προσεχε πως γραφεις γιατι μπορούμε και εμεις να κατεβουμε στο επιπεδο σου, και θα παιρνεις ανάλογες απαντησεις απο μενα τουλάχιστον.

Το τι αυτονομία εχει το κινητο που σε πειραξε, αφορά το κινητο το συγκεκριμένο και δεν αφορα κινέζικα κλπ. Αμα δε θες να διαβάζεις τα αρνητικα πρόβλημα σου.

Φτιαξε threat φανμποι ξαναλεω. Εδω δεν ειναι τετοιο και εχουν ολοι δικαίωμα να γραψουν την αποψη τους.

Get a life.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ξερω ενα καλο ψυχίατρο αμα θες να σου συστησω.

Για την ιστορία εγω προσωπικά νοτε 4 εχω, ουτε κινέζικο ουτε τιποτα.

Και θα γράφω οτι γουσταρω, αμα δε σ αρεσει, παψε να κανεις τον κομπλεξικο.

Για τύπους σαν και σενα υπάρχει ενα μαγικο κουμπάκι, ωστε να μη διαβαζεις οποιου τη γνωμη δε γουσταρεις.

Προσεχε πως γραφεις γιατι μπορούμε και εμεις να κατεβουμε στο επιπεδο σου, και θα παιρνεις ανάλογες απαντησεις απο μενα τουλάχιστον.

Get a life.

 

Φιλαρακι εσυ εχεις προβλημα!Μην μου λες εμενα για ψυχιατρο ,εσυ θες και οφθαλμιατρο!Εχω εναν καλο να σε βολεψω!

 

Μηπως εχεις την μυγα? Σε εκανα πουθενα Quote η αναφερθηκα σε εσενα??

 

Κομπλεξικος εισαι εσυ και φαινεσαι απο αυτα που γραφεις...

 

Τωρα εχεις και φανταστικους φιλους?Εγω εναν βλεπω, εσενα να γραφει.Μηπως να πας στον ψυχιατρο γρηγορα γιατι βλεπεις ατομα που δεν υπαρχουν??

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι εσυ εχεις προβλημα!Μην μου λες εμενα για ψυχιατρο ,εσυ θες και οφθαλμιατρο!Εχω εναν καλο να σε βολεψω!

 

Μηπως εχεις την μυγα? Σε εκανα πουθενα Quote η αναφερθηκα σε εσενα??

 

Κομπλεξικος εισαι εσυ και φαινεσαι απο αυτα που γραφεις...

 

Τωρα εχεις και φανταστικους φιλους?Εγω εναν βλεπω, εσενα να γραφει.Μηπως να πας στον ψυχιατρο γρηγορα γιατι βλεπεις ατομα που δεν υπαρχουν??

Μπορεις και χειρότερα.

Σε ευχαριστούμε που αναβαθμισες το φορουμ με τις αποψεις σου.

Get a life 2.

Ήθελα ν ήξερα ετσι συμπεριφορεσαι και στην πραγματική ζωη και δε σε εδειρε κανενας μεχρι σημερα, ή μονο οταν κρυβεσαι πίσω απο ενα πληκτρολόγιο?

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και χειρότερα.

Σε ευχαριστούμε που αναβαθμισες το φορουμ με τις αποψεις σου.

Get a life 2.

 

Μαθαινω σιγα σιγα απο εσενα!Εισαι καλος δασκαλος.

 

Επισης μια χαρα ειναι η ζωη μου αλλα σευχαριστω για το ενδιαφερον!

 

Get a life 2355

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το ένα μάτι στο note 8 με το πενάκι του και με το άλλο περιμένω να δω το V30 εν δράσει. Κανονικός χαμαιλέοντας σας λέω! Με ξενερώνει λίγο η απομυθοποίηση του γίγαντα της σαμσουνγκ, αλλά είναι λογικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο από την πρώτη στιγμή που το πιάνουμε στα χέρια μας. Παραμένει όμως ΤΕΡΑΣΤΙΑ συσκευή, και όχι μόνο λόγω μεγέθους!
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει με το s8+ . Απλά κλείνεις την οθόνη και την ξανανοίγεις με το power button. Χώρος επανεκκίνηση

Να σαι καλα φιλε μ για την αλλη μ ερωτηση γνωριζει καποιος κατι: Το Dex Station γνωριζει καποιος πως το κανω να περνει ολο το περιφοριο της οθονης και να μην ειναι καθετω στην μιση οθονη κεντρικα ;

Αυτο βοηθα ή οχι ; [Kernel Patch] Enable Dex desktop with any HDMI adapter ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πάρεις δεν θα το μετανιώσεις.

Απλά κατά την γνώμη μου με το note 8 μπορείς να κανεις περισσότερα πράγματα . Είναι πληρέστερο και απο θεμα λειτουργικού και απο θεμα δυνατοτητων. Επίσης σε ίδιο περίπου μέγεθος συσκευής, έχεις 6.3" οθόνη αντί για 5.5" με χαοτικά καλύτερη ποιότητα απεικόνισης. Το μεγάλο ατού του iPhone 8 plus από την άλλη είναι το καταπληκτικό soc.

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες φίλε. Το τελευταίο μου Android ήταν το Ν4 και από τότε είχα μόνο iPhone plus. Εννοείται πως αλλάζω το iPhone απλά αυτό που δεν θέλω να χάσω είναι η σταθερότητα. Εσύ πως κρίνεις την σταθεροτητα του Android πχ forced closes κ.α. μιας κι έχει προχωρήσει αρκετά από τότε που το αποχωρίστηκα;

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλά θα κάνεις να μιλάς ωραιότερα και αν δεν σου αρέσουν οι απόψεις μας και οι ερωτήσεις μας να μην μπαίνεις σε φόρουμ.

 

Εγώ ανέβασα φώτο με το τώρα μου κινητό και την μπαταρία που πολύ με απασχολεί για να μπορέσω να καταλήξω κάπου με την δική σας βοήθεια.

Έχουν περάσει ναυαρχίδες από τα χέρια από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας και βοηθαγα όσους είχαν απορία.

 

Τώρα αν αναφέρεσαι με απαξίωση σαν κινέζικο κινητό στο mate9 πες το μου να ξέρω ότι μιλάω με άσχετο και να μην κουβεντιαζω μαζί σου.

 

 

Τα περί μπαταρίας αν και είναι νωρίς βλέπω αποσα λέτε ότι δεν υπάρχει θέμα και χαίρομαι γιαυτό.

 

ΝΑ τονίσω για όποιων το χρειάζεται ότι τον μεγαλύτερο λόγο στην κατανάλωση το έχει το αν υπάρχει επαρκές σήμα στην συσκευή οπότε είναι και λογικό να υπάρχουν όποιες διαφορές.

Ο φίλος με 2 ώρες sot σγουρά με μια επανεκκίνηση θα στρώσει και κάτι του έτρεχε σαν τρελό έχει τύχει σε όλους.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες φίλε. Το τελευταίο μου Android ήταν το Ν4 και από τότε είχα μόνο iPhone plus. Εννοείται πως αλλάζω το iPhone απλά αυτό που δεν θέλω να χάσω είναι η σταθερότητα. Εσύ πως κρίνεις την σταθεροτητα του Android πχ forced closes κ.α. μιας κι έχει προχωρήσει αρκετά από τότε που το αποχωρίστηκα;

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε αν και δεν ρωτάς εμένα η άποψη μου μετά από αρκετά χρόνια είναι ότι τα 2 τελευταία χρόνια το αντροιντ έχει γίνει πολύ καλύτερο. Κανένα κόλλημα κανένα πρόβλημα οι συσκευές που έχω δουλέψει και εκφράζω άποψη είναι

Mate8

Mate9

S7

 

Φαντάσου τώρα αυτό που είναι και νεότερο και προσεγμένο όσο δεν πάει μετά το φιάσκο που έπαθαν με το νοτε7

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Update: όπως είχα γράψει νωρίτερα στο θέμα αυτό, η συσκευή μου, αγορασμένη από Γερμανό (μονόκαρτη, branded Cosmote), είχε καμμένο pixel. Σήμερα την επέστρεψα και την Τετάρτη μου είπαν θα έρθει καινούργιο να παραλάβω χωρίς κανένα πρόβλημα. Να σημειώσω πως τους ρώτησα επίσης για την υπηρεσία WiFi Calling, μου είπαν ότι δύναται να ενεργοποιηθεί μόνο σε branded κινητα της Cosmote ή σε μονόκαρτα που θα τους περάσουν εκει το branded firmware. Σε δίκαρτα δεν γίνεται να περάσει το branded firmware γιατί έχει βγει μόνο για μονόκαρτα και αν περαστεί θα χάσει την εγγύησή του και δεν θα βλέπει την δεύτερη SIM.
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται? Δεν υπαρχει πουθενα το τηλεφωτο (μαυρο) στη Θεσσαλονικη ?!

 

Κοτσοβολος Sold out

Plaisio δεν εχουν το dual sim

Public sold out

Mediamart sold out

 

Μου ειπαν οτι μονο online μπορω να το βρω διαθεσιμο...αλλο παλι και αυτο..παω στο μαγαζι με το χιλιαρικο στη τσεπη δηλαδη και μου λενε παρτο online?! Οχι ρε φιλε τωρα εδω και τωρα το θελω και το πληρωνω γιατι να το παρω online?!?! για ποιο λογο?! τι να πεις!

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτο οπως μαθαινω να ειναι στην ιδια τιμη το single SIM με το DUAL !!!! Δε φταινε αυτοι,εκεινοι που πανε και τα σκανε σα κορόιδα και δε μιλανε φταινε !!!:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλά θα κάνεις να μιλάς ωραιότερα και αν δεν σου αρέσουν οι απόψεις μας και οι ερωτήσεις μας να μην μπαίνεις σε φόρουμ.

 

Εγώ ανέβασα φώτο με το τώρα μου κινητό και την μπαταρία που πολύ με απασχολεί για να μπορέσω να καταλήξω κάπου με την δική σας βοήθεια.

Έχουν περάσει ναυαρχίδες από τα χέρια από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας και βοηθαγα όσους είχαν απορία.

 

Τώρα αν αναφέρεσαι με απαξίωση σαν κινέζικο κινητό στο mate9 πες το μου να ξέρω ότι μιλάω με άσχετο και να μην κουβεντιαζω μαζί σου.

 

 

Τα περί μπαταρίας αν και είναι νωρίς βλέπω αποσα λέτε ότι δεν υπάρχει θέμα και χαίρομαι γιαυτό.

 

ΝΑ τονίσω για όποιων το χρειάζεται ότι τον μεγαλύτερο λόγο στην κατανάλωση το έχει το αν υπάρχει επαρκές σήμα στην συσκευή οπότε είναι και λογικό να υπάρχουν όποιες διαφορές.

Ο φίλος με 2 ώρες sot σγουρά με μια επανεκκίνηση θα στρώσει και κάτι του έτρεχε σαν τρελό έχει τύχει σε όλους.

 

 

 

 

Φίλε αν και δεν ρωτάς εμένα η άποψη μου μετά από αρκετά χρόνια είναι ότι τα 2 τελευταία χρόνια το αντροιντ έχει γίνει πολύ καλύτερο. Κανένα κόλλημα κανένα πρόβλημα οι συσκευές που έχω δουλέψει και εκφράζω άποψη είναι

Mate8

Mate9

S7

 

Φαντάσου τώρα αυτό που είναι και νεότερο και προσεγμένο όσο δεν πάει μετά το φιάσκο που έπαθαν με το νοτε7

Μην κάνεις και εσύ ρε φίλε σαν τον άλλον...

 

Αναφέρθηκα σε εσένα? Εγώ τα έγραψα γι αυτούς που λένε ότι το τάδε κάνει αυτό κάνει εκείνο έχει την τάδε μπαταρία κτλ. Αυτοί που δεν ενδιαφέρονται για την συσκευή απλός μπαίνουν να γράψουν κάτι έτσι να υπάρχει.

 

Δεν κατακρίνω κάποιον που έχει μια συσκευή και ρωτάει για την μπαταρία του Note ώστε να προχωρήσει στην αγορά του.

 

Ναι έχει πολλά στραβά η Samsung κάποια φαίνονται χωρίς δοκιμή και κάποια άλλα όχι.

 

Δεν μπορεί κάποιος να κρίνει την μπαταρία μιας συσκευής που βγήκε τώρα και δεν έχει δοκιμαστεί ακόμη.

 

Μέχρι σήμερα δεν έχω αφήσει το κινητό κάτω, όλη μέρα κάνω παραπάνω πράγματα από αυτά που θα κάνω στην συνέχεια. Πως μπορώ εγώ να πω ότι ξέρεις η μπαταρία είναι μούφα και δεν κρατάει ούτε μέρα? Μέχρι χθες έλεγε εκμάθηση μοτίβο χρήστη.

Άρα σε 2 3 μέρες θα μπορούμε όλοι να πούμε με σιγουριά αν κρατάει η όχι. Χθες από το πρωί μέχρι της 8 είχα 40% μπαταρία. Αυτή την στιγμή έχω 57%. Αν έβγαινα χθες να πω την γνώμη μου θα ήταν λάθος...

 

Μην πέφτετε να με φάτε ούτε τρελός είμαι ούτε άσχετος.....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή ενδεικτικά με 15 ώρες χρήσης έχω 1.45 οθόνη, μόνο με 4G και καθόλου wifi, φωτεινοτητα απο την μεση και πανω μονιμα στο αυτοματο και 71 % υπόλοιπο μπαταρίας.

Επειδη η κουβεντα εχει εστιαστει κυριως στο θεμα μπαταρια αποφάσισα να συνεχίσω την χρήση σήμερα μονο με 4G και κλειστό μόνιμα το wifi.

Είμαι στις 4:40 sot με 21% υπόλοιπο μπαταρίας, οπότε αν χρειαζόταν να το ξεζουμισω εντελώς θεωρω οτι θα ημουν περιπου στις 5:15 με 5:30 ώρες οθόνη. Υποψη και πάλι με μηδενική χρήση wifi.

Αυτα για τους μπαταριολαγνους γιατί έγω ακόμη και με πολύ μικρότερη αυτονομία παλι θα το επέλεγα για καθημερινο κινητό μου.

Είναι εκπληκτικό από κάθε άποψη και ιδιαίτερα απροβλημάτιστο για ολοκαίνουργια συσκευή. Τολμώ να πω ότι ίσως είναι το μοναδικό κινητό την τελευταία 5ετια που θα με συντροφεύσει για πάνω από ένα 6μηνο.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Update: όπως είχα γράψει νωρίτερα στο θέμα αυτό, η συσκευή μου, αγορασμένη από Γερμανό (μονόκαρτη, branded Cosmote), είχε καμμένο pixel. Σήμερα την επέστρεψα και την Τετάρτη μου είπαν θα έρθει καινούργιο να παραλάβω χωρίς κανένα πρόβλημα. Να σημειώσω πως τους ρώτησα επίσης για την υπηρεσία WiFi Calling, μου είπαν ότι δύναται να ενεργοποιηθεί μόνο σε branded κινητα της Cosmote ή σε μονόκαρτα που θα τους περάσουν εκει το branded firmware. Σε δίκαρτα δεν γίνεται να περάσει το branded firmware γιατί έχει βγει μόνο για μονόκαρτα και αν περαστεί θα χάσει την εγγύησή του και δεν θα βλέπει την δεύτερη SIM.
Βλακείες σου λένε. Έχω δικαρτο αγορασμένο από mediamarkt το Σάββατο και παίζει κανονικά και το volte και το Wi-Fi calling.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλακείες σου λένε. Έχω δικαρτο αγορασμένο από mediamarkt το Σάββατο και παίζει κανονικά και το volte και το Wi-Fi calling.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασικά αυτό. Άσε που οποιοδήποτε official firm κι αν περάσεις δεν ακυρώνεται η εγγύηση. Παιδιά όλα τα μοντέλα έχουν ίδιο κωδικό από ότι κατάλαβα, σωστά; Δηλαδή τόσο το dual όσο και το μονόκαρτο SM-N950F είναι κι όχι FD για το dual όπως παλιά άρα ίδιο firm φοράνε τα international. Εσύ φίλε μου φλάσαρες της cosmote για το wi-fi calling ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Edit: από σήμερα το σκρούτζ ξεχωρίζει τα μοντέλα σε απλό και dual. Το γεγονός πως το single είναι πιο ακριβό με ξεπερνά. Εγώ που δε χρειάζομαι dual θα πάρω "λιγότερες" δυνατότητες, θα το πληρώσω και πιο ακριβά. Ελπίζω να εξομαλυνθούν οι τιμές το επόμενο διάστημα..

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη για windows που να κανω αντιγραφη ενα κειμενο και να το στελνω στο snote στο κινητο?

 

 

Edit:Το βρηκα. Η εφαρμογη λεγεται snote και μπορεις να την κατεβασεις απο το windows store.

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από τις φασαρίες και αντιλογιες που χαλάνε την ποιότητα του φόρουμ υπάρχουμε και εμείς που έχουμε άλλα τηλέφωνα πχ s7 edge και μας ενδιαφέρει το πως πάει η μπαταρία του note 8 σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Καλώς ή κακώς το τηλέφωνο είναι αλλού από θέμα επιδόσεων.. Ειναινπολυ ενδιαφέρουσες οι απόψεις και συγκρίσεις της μπαταρίας του με αυτές άλλων παρόμοιων ναυαρχιδων.. Άποψη μου βέβαια.. Ίσως θα έπρεπε βέβαια να γίνει ειδικό thread σχετικό με μπαταρία και χρήση..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Update: όπως είχα γράψει νωρίτερα στο θέμα αυτό, η συσκευή μου, αγορασμένη από Γερμανό (μονόκαρτη, branded Cosmote), είχε καμμένο pixel. Σήμερα την επέστρεψα και την Τετάρτη μου είπαν θα έρθει καινούργιο να παραλάβω χωρίς κανένα πρόβλημα. Να σημειώσω πως τους ρώτησα επίσης για την υπηρεσία WiFi Calling, μου είπαν ότι δύναται να ενεργοποιηθεί μόνο σε branded κινητα της Cosmote ή σε μονόκαρτα που θα τους περάσουν εκει το branded firmware. Σε δίκαρτα δεν γίνεται να περάσει το branded firmware γιατί έχει βγει μόνο για μονόκαρτα και αν περαστεί θα χάσει την εγγύησή του και δεν θα βλέπει την δεύτερη SIM.

 

Δεν ισχύει αυτό. Στο s8+ dual sim έριξα της cosmote και ολα λειτουργούν ρολόι και τα voice calls wifi Και οι δύο sim

Η εγγύηση δεν χάνεται διότι δε γράφει ο knox οπότε μην γράφεις πράγματα που δεν ισχύουν

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από τις φασαρίες και αντιλογιες που χαλάνε την ποιότητα του φόρουμ υπάρχουμε και εμείς που έχουμε άλλα τηλέφωνα πχ s7 edge και μας ενδιαφέρει το πως πάει η μπαταρία του note 8 σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Καλώς ή κακώς το τηλέφωνο είναι αλλού από θέμα επιδόσεων.. Ειναινπολυ ενδιαφέρουσες οι απόψεις και συγκρίσεις της μπαταρίας του με αυτές άλλων παρόμοιων ναυαρχιδων.. Άποψη μου βέβαια.. Ίσως θα έπρεπε βέβαια να γίνει ειδικό thread σχετικό με μπαταρία και χρήση..

Thanks για την ωραια αποψη.

Η πραγματικοτητα οχι αυτη που βαφτιζεται αλλα αυτη που ειναι ,

ειναι διαφορετικη.

Συνηθως λογο λειτουργιων του Note η χρηση αφορα περισσοτερο επαγγελματιες που εργαζονται με το Spen.Αυτο εχει ως αποτελεσμα να επιβαρυνεται "λογικα" λογο χρησης του η μπαταρια.Δηλαδη η χρηση που κανεις εσυ με το S7-Edge δεν εχει καμια σχεση με την χρηση που κανει ενας με το note.Πολλες περισσοτερες εχτρα εργασιες στο περιβαλλον.Σημερα εφτιαχνα βιβλια-σημειωσεις εσοδα-εξοδα Με το Snote το οποιο μου πηρε κανα 2ωρο.Δηλαδη εργασιες που δεν τις κανεις με μια 'τυπικη' smartphone συσκευη . To note δειχνει για την ωρα να βγαζει ανετα την ημερα.

Το να γινει ξεχωριστο θεμα για μπαταρια ειναι εντελως υποκειμενικο και δημιουργειται ασαφεια στα λεγομενα ολων .Κανεις δεν ξερει στην τελικη ποσο θα κρατα γιατι το τι drain εχει η συσκευη του κατα μεγαλο ποσοστο δεν εχει ιδεα.Οι περισσοτεροι φορτωνουν εφαρμογες τριτων νομιμες η σπασμενες με μεγαλα battery drain κατι το οποιο προκαλει στην τελικη ασαφεια γιατι σε μενα κραταει περισσοτερο και σε σενα λιγοτερο.Ασε που κανεις φυσικα δεν κανει αναφορα για σπασμενες εφαρμογες που βαζει και ειναι λογικο . Ολα αυτα με τις μπαταριες που γραφονται κατα καιρους στο συνολο τους ειναι 'ντορος να γινεται'

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...