Jump to content

Διατήρηση υπάρχοντος αριθμού


gkourou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να επικοινωνησεις με το callback απο το site της κοσμοτέ,θα σε πάρουν πίσω αυτοί δωρεάν. Ίσως βγάλεις άκρη πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να επικοινωνησεις με το callback απο το site της κοσμοτέ,θα σε πάρουν πίσω αυτοί δωρεάν. Ίσως βγάλεις άκρη πιο γρήγορα.

ναι, ετσι εγιναν οι περισσοτερες αν οχι ολες οι κλησεις, αλλα παλι δεν βγαινει ακρη ευκολα,

για να φανταστεις ακομα και με αυτους μιλας πρωτα και μετα περιμενεις να σε συνδεσουν

 

Με τα σημεριμα δεδομενα παραμενει €5 το online, αλλα δεν υπαρχει εγγυηση οτι δεν θα αλλαξει κ αυτο, εστω και αργοτερα. Διανυουμε περιοδο σταδιακων αυξησεων σε ολο το κλαδο.

ναι, εννοειται αυτο, αλλα και παλι προτιμω να βαζω 10 καρτα το 3μηνο,

παρα 2,80 αερατα!

 

Ναι , μεταξυ ολων των frog αριθμων (πλεον) δεν γινεται

χμ, απ οτι καταλαβα και χωρις το μεταξυ ισχυει αυτο,

δηλαδη frog ουτε να παρει, ουτε να στειλει πλεον

 

μηπως να παω κι εγω whatsup να παιρνω και το paremoirase; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ισως και να σε συμφερει το wu, τα παντα εξαρτωνται απο την ποσοτικη καταναλωση που κανεις. Καθε περιπτωση ειναι εξατομικευμενη, πρεπει να τα βαλεις κατω και να δεις αρχικα τι+πο'σο καταναλωνεις και επειτα να δεις τι+ με πο'σα χρηματα προσφερει το καθε προγραμμα (wu, cosmoκαρτα, frog) αυτα που καταναλωνεις.

 

Πχ εγω που μιλαω λιγο (~3 ωρες/μηνα) και με σχετικα μικρης διαρκειας κλησεις αλλα καταναλωνω πολλα GB και χωρις τον διπλασιασμο παλι θα με συνεφερε το frog.

Τωρα παιρνω 2 x 60+60' (240') & 2 x 4gb (8gb) καθε μηνα. Εχω και τον διπλασιασμο οποτε με 7,5€ το μηνα εχω 240' (προς ολα τα δικτυα) με χρεωση ανα δευτερολεπτο και 8GB, συν οτι αλλα δωρακια δινει κατα καιρους πχ mb με την ανανεωση κτλ.

Μαλιστα τωρα που ξεκινησε και τη μεταφορα λεπτων ομιλιας και στο frog ακομα καλυτερα, ισως πλεον καποιους μηνες ενεργοποιω μονο μια φορα το 60+60' πακετο.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια καρτοκινητή που να έχει δωρεάν φορητότητα, για να πάω τον αριθμό που έχω στο μηδενικό πάγιο ; Όλο για κάτι 30 ευρώ διαβάζω για φορητότητα στα καρτοκινητά.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε cata

 

Cyta εννοεί :)

 

Είδα μόνο σε κατάστημα γίνεται στη cyta. Επειδή δε ξέρω πότε θα προλάβω να πάω στο κατάστημα, έψαξα τώρα στα γρήγορα και είδα στη σελίδα της Q, έχει επιλογή για να πάω με τον αριθμό μου και πληρώνω μια κάρτα ανανέωσης 10€. Ισχύει αυτό ή υπάρχει κάποια επιπλέον χρέωση ;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα παιρνω 2 x 60+60' (240') & 2 x 4gb (8gb) καθε μηνα. Εχω και τον διπλασιασμο οποτε με 7,5€ το μηνα εχω 240' (προς ολα τα δικτυα) με χρεωση ανα δευτερολεπτο και 8GB, συν οτι αλλα δωρακια δινει κατα καιρους πχ mb με την ανανεωση κτλ.

Μαλιστα τωρα που ξεκινησε και τη μεταφορα λεπτων ομιλιας και στο frog ακομα καλυτερα, ισως πλεον καποιους μηνες ενεργοποιω μονο μια φορα το 60+60' πακετο.

κατσε, για να κανεις μεταφορα λεπτων ομιλιας πρεπει να ενεργοποιεις καθε μηνα το 60+60,

γιατι διαφορετικα θα χανεις τα λεπτα που εχεις υπολοιπο οταν τελειωσει το πακετο,

το ιδιο οπως και στο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Σωστα αλλα το 60+60' πακετο εχει ισχυ 1 μηνα. Απλα πλεον οποιος ενδιαφερεται για μεταφορα λεπτων ομιλιας πρεπει να φροντιζει να μην παρελθει ο μηνας και ληξουν.

Οπως δλδ γινεται εως τωρα και με τα mb.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Είδα μόνο σε κατάστημα γίνεται στη cyta. Επειδή δε ξέρω πότε θα προλάβω να πάω στο κατάστημα, έψαξα τώρα στα γρήγορα και είδα στη σελίδα της Q, έχει επιλογή για να πάω με τον αριθμό μου και πληρώνω μια κάρτα ανανέωσης 10€. Ισχύει αυτό ή υπάρχει κάποια επιπλέον χρέωση ;

ισχυει,μπορεις να κανεις online αιτηση και να πληρωσεις μονο τα 10 αυτα ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς, οπότε έχω 2 επιλογές cyta, Q θα δω ποια συμφέρει περισσότερο με πακέτα και bonus ανανέωσης και θα κάνω αίτηση φορητότητας.
Link to comment
Share on other sites

Τους πήρες τηλέφωνο για να ζητήσεις κάτι συγκεκριμένο ή πρώτα έκανες κάποιο αίτημα φορητότητας / διακοπής και μετά σε πήραν αυτοί τηλέφωνο ;
Link to comment
Share on other sites

Τους είπα θέλω να τα κάνω whats up ατελώς ή να διακόψω μου απάντησε πρέπει να πληρώσω 15 ευρώ το ένα, απάντησα αποκλείεται ο λογαριασμός γράφει ξεκάθαρα ότι μπορώ να διακόψω ατελώς και μου απάντησε τελικά ότι έχω δίκιο, μου έδωσε κωδικό διακοπής και 10% επιπλέον έκπτωση σε 2 νούμερα που έχω για την ταλαιπωρία!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κουτουρου λεφτα ζητανε.Σου λεει στα 100 ατομα οι 2 θα ειναι ενημερωμενοι οι αλλοι θα πληρωσουν.
Link to comment
Share on other sites

Τους είπα θέλω να τα κάνω whats up ατελώς ή να διακόψω μου απάντησε πρέπει να πληρώσω 15 ευρώ το ένα, απάντησα αποκλείεται ο λογαριασμός γράφει ξεκάθαρα ότι μπορώ να διακόψω ατελώς και μου απάντησε τελικά ότι έχω δίκιο, μου έδωσε κωδικό διακοπής και 10% επιπλέον έκπτωση σε 2 νούμερα που έχω για την ταλαιπωρία!

 

Τι νούμερα είναι αυτά;

Συνδέσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω και εγω μηδενικο πάγιο πρόγραμμα και σημερα που πηρα να ζητησω μετατροπη σε what's up μου ζήτησαν 15 ευρω.ειναι τρελοί; μπορω να κανω κατι εκτος απο φορητότητα;
Link to comment
Share on other sites

φορητότητα σε όποια εταιρεία εκτός από cyta στοιχίζει 30 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

όταν αλλάζεις εταιρία......αλλοιώς τι φορητότητα είναι όταν παραμένεις στην ίδια?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τα 15 ειναι ποινη διακοπής του συμβολαίου ανεξάρτητα αν μετατρέπεται σε wu ή φεύγει για άλλη εταιρία. Μια λύση αναφέρεται στο #40 (αιτηση διακοπής/αλλαγής αζημίως λόγω της αύξησης). Εχει συζητηθεί εκτενώς και στο νήμα των καρτοκινητων τον τελευταίο καιρό.
Link to comment
Share on other sites

φορητότητα σε όποια εταιρεία εκτός από cyta στοιχίζει 30 ευρώ.

Βασιλη το ιδιο ισχυει και αν καποιος πχ κανει φορητοτητα απο καρτοκινητο αλλης εταιριας σε συνδεση κοσμοτε? Δηλαδη αν εχεις πχ βονταφον cu και κανεις φορητοτητα για να κανεις συμβολαιο σε μια εταιρια παλι πληρωνεις το 30αρι ?

Link to comment
Share on other sites

Τα 15 ειναι ποινη διακοπής του συμβολαίου ανεξάρτητα αν μετατρέπεται σε wu ή φεύγει για άλλη εταιρία. Μια λύση αναφέρεται στο #40 (αιτηση διακοπής/αλλαγής αζημίως λόγω της αύξησης). Εχει συζητηθεί εκτενώς και στο νήμα των καρτοκινητων τον τελευταίο καιρό.

Μου ειπαν οτι δεν γινεται γιατι πέρασε 1 μηνας απο τοτε που εκδοθηκε ο λογαριασμός οπου το εγραφε οτι μπορω να ασκήσω το δικαίωμα αυτό

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη το ιδιο ισχυει και αν καποιος πχ κανει φορητοτητα απο καρτοκινητο αλλης εταιριας σε συνδεση κοσμοτε? Δηλαδη αν εχεις πχ βονταφον cu και κανεις φορητοτητα για να κανεις συμβολαιο σε μια εταιρια παλι πληρωνεις το 30αρι ?

Δεν το διατύπωσα καλά γιατί η ερώτηση ήταν για καρτοκινητό. 30 ευρώ ζητάνε για φορητότητα σε καρτοκινητό όλων των εταιριών εκτός από την CYTA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...