Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με άλλα στοιχεία μπαινω φίλε εχω δοκιμάσει με τα δικά μου δεν ξερω τι γίνεται κατι μπερδευει

 

Τότε άλλου είναι το θέμα πιστεύω...δηλαδή μόλις βάζεις τα στοιχεία σου τι κάνει??Σε πετάει εντελώς από τη σελίδα και αν ναι σου την κλείνει?

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα στοιχεία μπαινω φίλε εχω δοκιμάσει με τα δικά μου δεν ξερω τι γίνεται κατι μπερδευει

 

Με τα δικά σου στοιχεία μπαίνεις από άλλη συσκευή (pc, tablet, κινητό)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει και αυτο φίλε τίποτα. Άλλη ιδέα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Taxisnet μπαίνω σε άλλη σελίδα είναι το πρόβλημα. Θα δοκιμασω αυτο που λέει ο φίλος πιο πανω να δω

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καρπούζι φιλε που είναι αυτο το Samsung browser δεν Το βρίσκω

Internet κατω δεξια ειναι ο samsung browser,στις ρυθμισεις του,για προχωρημενους αν θυμαμαι καλα,αλλα απο οτι περιγραφεις μπαινεις σε αλλου τον λογαριασμο αλλου θα ειναι το προβλημαc9db48c8ffdc34b3e74a50507c72bc26.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα δικά σου στοιχεία μπαίνεις από άλλη συσκευή (pc, tablet, κινητό)?

 

Ναι φιλε μπαινω κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τότε άλλου είναι το θέμα πιστεύω...δηλαδή μόλις βάζεις τα στοιχεία σου τι κάνει??Σε πετάει εντελώς από τη σελίδα και αν ναι σου την κλείνει?

 

Παει να μπει με πετάει Στην αρχική σελίδα Που βάζω τούς κωδικούς και λέει ξανά προσπαθηστε. Δεν βάζω λαθος κωδικούς Γιατί σε 3 προσπαθειες θα με κλειδωνε Τον λογαριασμό και έπρεπε να τούς άλλαζα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μπαινω κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παει να μπει με πετάει Στην αρχική σελίδα Που βάζω τούς κωδικούς και λέει ξανά προσπαθηστε. Δεν βάζω λαθος κωδικούς Γιατί σε 3 προσπαθειες θα με κλειδωνε Τον λογαριασμό και έπρεπε να τούς άλλαζα.

 

Μήπως είσαι ήδη συνδεδεμένος από άλλη συσκευή και πρέπει να κάνεις log off από εκεί πριν μπεις από το j7 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Επειδη σκεφτομαι την αγορά του J7 2017 - Dual sim θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

 

Η 1 sim που θα βαλω θα ειναι η προσωπικη μου που χρησιμοποιω whatsapp & viber - messenger και η αλλη Sim θα ειναι

το εταιρικό μου τηλεφωνο. Στο εταιρικο μου τηλεφωνο δεν χρησιμοποιω whatsapp - viber - messenger .

 

Θα ηθελα να ρωτησω σε όσους χρησιμοποιουν 2 SIM...πως δουλευουν οι παραπανω εφαρμογές .

Δουλευουν σωστα ή μπερδεουνται ;

 

Ευχαριστώ

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Επειδη σκεφτομαι την αγορά του J7 2017 - Dual sim θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

 

Η 1 sim που θα βαλω θα ειναι η προσωπικη μου που χρησιμοποιω whatsapp & viber - messenger και η αλλη Sim θα ειναι

το εταιρικό μου τηλεφωνο. Στο εταιρικο μου τηλεφωνο δεν χρησιμοποιω whatsapp - viber - messenger .

 

Θα ηθελα να ρωτησω σε όσους χρησιμοποιουν 2 SIM...πως δουλευουν οι παραπανω εφαρμογές .

Δουλευουν σωστα ή μπερδεουνται ;

 

Ευχαριστώ

 

Μία χαρά δουλεύουν κανένα πρόβλημα. Υπάρχει στο τηλέφωνο και η λειτουργία Dual messenger Googlαρε να δεις τι ακριβώς κάνει και αν έχεις απορίες μου λες...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι ήδη συνδεδεμένος από άλλη συσκευή και πρέπει να κάνεις log off από εκεί πριν μπεις από το j7 ?

 

κανω αποσυνδεση παντα πριν μπω απο αλλη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ξανακάνω το ερώτημα μήπως και γνωρίζει κάποιος.

 

Το κινητό έχει Wifi Calling ?

 

Ευχαριστώ.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ξανακάνω το ερώτημα μήπως και γνωρίζει κάποιος.

 

Το κινητό έχει Wifi Calling ?

 

Ευχαριστώ.

 

Για δες αυτό. http://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043309461&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

Υ. Γ. Έκανα ότι λέει στο λινκ, σε j52016, που υποτίθεται ότι είναι στις συμβατές συσκευές, όμως έστειλαν μήνυμα από cosmote ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή. Τώρα τι να πω.

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

 

Μιλησα με "ΓΕΡΜΑΝΟ" και μου ειπαν οτι πρεπει το κινητο εαν ειναι αγορασμενο εκτος δικτυου Cosmote, να παει στην Cosmote

για να περάσουν Firmware Cosmote.

 

Μονο ετσι το wifi calling ενεργοποιείται.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με "ΓΕΡΜΑΝΟ" και μου ειπαν οτι πρεπει το κινητο εαν ειναι αγορασμενο εκτος δικτυου Cosmote, να παει στην Cosmote

για να περάσουν Firmware Cosmote.

 

Μονο ετσι το wifi calling ενεργοποιείται.

 

Μάλιστα, κατάλαβα. Ευχαριστώ

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και στο ιταλικο csc,ειναι ενταξει? Τιποτα αλλαγες?46b4a3cdd1fd9bba5c88e6a3f2703407.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου φαίνεται το δαχτυλικό αποτύπωμα πιο γρήγορο,αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα...και έχω μεγαλύτερη κατανάλωση στη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται το δαχτυλικό αποτύπωμα πιο γρήγορο,αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα...και έχω μεγαλύτερη κατανάλωση στη μπαταρία...
Δεν εχει και διορθώσεις ασφαλείας? Το security patch ειναι ακομα 1 Αυγούστου?

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει και διορθώσεις ασφαλείας? Το security patch ειναι ακομα 1 Αυγούστου?

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει,1 Ιανουαρίου ενημερωση...

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων νομιζω οτι ειναι πιο γρηγορη η αποκριση στο ανοιγμα εφαρμογων αλλα πιο αργο το αποτυπωμα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αν περάσω μέσω odin λογισμικό επισημο άλλου csc πχ από αυστριακό (ΑΤΟ) σε ελληνικό (EUR), "γράφει" ο Knox; ή όπως παλαιότερα σε S4 που δεν έγραφε και περνούσε κανονικά το firmware; Ευχαριστώ!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περίπτωση όταν περάσουμε την αναβάθμιση να πάθουμε καμμία ζημιά στην κάρτα μνήμης να χαθούν τίποτα αρχεία ή κάτι άλλο ή να την περάσουμε αφοβα;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περίπτωση όταν περάσουμε την αναβάθμιση να πάθουμε καμμία ζημιά στην κάρτα μνήμης να χαθούν τίποτα αρχεία ή κάτι άλλο ή να την περάσουμε αφοβα;

 

Σε εμένα δε πείραξε την κάρτα μνήμης...και δε νομίζω να έχει σχέση η αναβάθμιση με την sd.Αν όμως το φοβάσαι,αφαίρεσε την και ξανά βαλτην μετα την αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβάθμιση είχα 1.5giga ελεύθερα στην εσωτερική μνήμη και μετά 3.1 ??!!

Έχει προσέξει κάνεις κάτι ανάλογο? Όλες της εφαρμογές της έχω περάσει στην sd με την επιλογή από το μενού για προγραμματιστες (ασχετα που δεν μεταφερονται ολόκληρες ακόμα και ετσι) και δουλεύουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβάθμιση είχα 1.5giga ελεύθερα στην εσωτερική μνήμη και μετά 3.1 ??!!

Έχει προσέξει κάνεις κάτι ανάλογο? Όλες της εφαρμογές της έχω περάσει στην sd με την επιλογή από το μενού για προγραμματιστες (ασχετα που δεν μεταφερονται ολόκληρες ακόμα και ετσι) και δουλεύουν κανονικα.

Ναι και εγώ μετα την αναβαθμιση ειχα περισσοτερο εσ. ελευθερο χωρο..

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θυμαται κανεις που ειναι η ρυθμιση για το ποσοστο μπαταριας που θα στείλει ειδοποιηση το κινητο για φορτιση?και νομιζω ειχε καποιες επιλογες 15%30% Αν ηταν στις συνθετες ρυθμισεις μπαταριας δεν ειναι..που ειναι ωεο?

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση γινεται διαφορετικα η διαχειριση μνημης,φαινεται σαν να εχουν πλεον φορτωσει περισσοτερες εφαρμογες σε αυτην και ειναι πλεον λιγοτερη διαθεσιμη με ταυτοχρονα περισσοτερο εσωτερικο χωρο. Τωρα εχω 4.9 εσ. ελευθερο και με 2 εφαρμογες ανοιχτες (χαμηλων απαιτησεων) 708 mb ram ..πριν την ενημερωση με τοσο εσωτερικο ελευθερο ειχα τουλαχιστον 1.1 ram

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανως για αυτο εχω την αίσθηση της γρηγορότερης αποκρισης και ανοιγμα εφαρμογων. Ξερω οτι εσωτερικος και ραμ ειναι αναλογια πολλων παραγοντων,με τις δικες μου ρυθμισεις και εφαρμογες μετα την αναβαθμιση υπαρχει μειωση της διαθεσιμης ραμ και αυξηση του εσωτερικού χ. Στην διαχειριση συσκευης-ραμ θυμαται κανεις το νουμερο μνημης λειτουργικου και εφαρμογων? Τωρα ειναι στο 1.9 συν 261 κρατημενα,το 1.9 ηταν νομιζω μικροτερο

*μολις παρατηρησα οτι ο αριθμος συστημα και εφαρμογες πλεον δεν ειναι σταθερος,πριν ηταν 1.9 τωρα που το ξανακοιταξα με περισσοτερες εφαρμογες ανοιχτες ηταν 2.1 ,νομιζω πριν ηταν σταθερος θυμαται κανεις?

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μεσετζερ κραταει 195 mb στην ραμ!! Και το tapatalk οταν ειναι παρασκηνιο 115,ο Samsung browser 277 !! Βαλε και facebook,viber κτλ κτλ ουφ..

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...