Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασίλη το πιστεύω. Προσωπικά το έδωσα τελικά το op5t. Κινηταρα μεν (με βασάνισε αρκετά πριν αποφασίσω) αλλά δεν ήθελα να χάσω στις βραδυνές λήψεις. Σε συνθήκες όπου είναι φωτισμένο το θέμα σου καλά τα πάει. Αν όμως είναι λίγο πιο σκοτεινά και ταυτόχρονα υψηλό iso υποφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το έδωσα τελικά το op5t.

Πότε πρόλαβες;;;Πότε το πήρες, πότε το έδωσες!!!!!

Ούτε τα πουκάμισα τόσο γρήγορα!:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβες;;;Πότε το πήρες, πότε το έδωσες!!!!!

Ούτε τα πουκάμισα τόσο γρήγορα!:lol:

 

Χαχαχαχα. Αν κάποιο κινητό με ξενερώσει στη κάμερα (σε σχέση με τα χρηματά του) το βάζω αγγελία την ίδια κιολας μέρα.

 

Εδώ κάπως φρεναρα αλλά καταλαβαινα ότι απλά καθυστερούσα το αναπόφευκτο. Επιπλέον το ήθελε και ένας συνάδελφος οπότε έγινε άμεσα η συναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα το mix2 με hdr+ έσπερνε. Να κοίτα...Την έχω ξαναβάλει αυτή

40074375344_cc7a984eb8_c.jpgIMG_20180312_184934 by bill linuxilakis, on Flickr

 

H φωτο αγγιζει την τελειοτητα...κοινως παπαδες

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα. Αν κάποιο κινητό με ξενερώσει στη κάμερα (σε σχέση με τα χρηματά του) το βάζω αγγελία την ίδια κιολας μέρα.

 

Εδώ κάπως φρεναρα αλλά καταλαβαινα ότι απλά καθυστερούσα το αναπόφευκτο. Επιπλέον το ήθελε και ένας συνάδελφος οπότε έγινε άμεσα η συναλλαγή.

Με τι θα το αντικαταστήσεις;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Με τι θα το αντικαταστήσεις;;;

 

Δεν θα το λεγα αντικατασταση αφού ως κινητό ειναι κατώτερο αυτο που εχω (οθόνη, επεξεργαστή, UI)

Με το mi note 3 μου βολεύτηκα που έχει καλύτερη κάμερα στις νυχτερινές (ενώ ειναι φτηνότερο) μεχρι να μου κάνει κλικ κανένα άλλο.

 

Ισως περιμένω το nokia 7 plus που λογικά θα έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα απο το mi note 3 ενώ θα έχει επίσης stock android https://www.gsmarena.com/nokia_7_plus-9058.php. Προφανώς δεν θα φτάνει το op5t σαν κινητό αλλα λογικά θα ειναι πιο ποιοτικό απο Mi note 3 ενώ και ο 660 εχει δειξει οτι κάθε άλλο παρά αργός ειναι (με μπονους χαμηλότερη κατανάλωση). Στο banggood αυτή τη στιγμή έχει ενδεικτική τιμή 343 ευρώ (προβλεπόμενη).

 

Εδώ έχει κάποια πρώτα δείγματα της κάμερας σε συγκριση με pixel 2 https://www.gsmarena.com/nokia_7_plus_nokia_8_sirocco_nokia_1_nokia_8110-review-1727p2.php

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ βιαστική γιατί ήμουν με τις βαλίτσες στο χέρι και μέσα από περίεργο τζάμι.

Η ορίτζιναλ και στο Flickr με λίγη επεξεργασία στο πόδι

 

27394135618_b69729acb4_c.jpg

2018-04-06_07-03-58 by Kostas kaz - Flickr2BBcode

HTC U11, undefined@4.3 mm, f1.7, 1/25s, ISO99

 

 

 

 

5099e021ba896cc0e8b5df72515ca1a1.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φωτο βγαλμενη απο ταινια...απιστευτη ατμοσφαιρα !

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ βιαστική γιατί ήμουν με τις βαλίτσες στο χέρι και μέσα από περίεργο τζάμι.

Η ορίτζιναλ και στο Flickr με λίγη επεξεργασία στο πόδι

 

27394135618_b69729acb4_c.jpg

2018-04-06_07-03-58 by Kostas kaz - Flickr2BBcode

HTC U11, undefined@4.3 mm, f1.7, 1/25s, ISO99

 

 

 

 

5099e021ba896cc0e8b5df72515ca1a1.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκπληκτικό αποτέλεσμα Κώστα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το λεγα αντικατασταση αφού ως κινητό ειναι κατώτερο αυτο που εχω (οθόνη, επεξεργαστή, UI)

Με το mi note 3 μου βολεύτηκα που έχει καλύτερη κάμερα στις νυχτερινές (ενώ ειναι φτηνότερο) μεχρι να μου κάνει κλικ κανένα άλλο.

 

Ισως περιμένω το nokia 7 plus που λογικά θα έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα απο το mi note 3 ενώ θα έχει επίσης stock android https://www.gsmarena.com/nokia_7_plus-9058.php. Προφανώς δεν θα φτάνει το op5t σαν κινητό αλλα λογικά θα ειναι πιο ποιοτικό απο Mi note 3 ενώ και ο 660 εχει δειξει οτι κάθε άλλο παρά αργός ειναι (με μπονους χαμηλότερη κατανάλωση). Στο banggood αυτή τη στιγμή έχει ενδεικτική τιμή 343 ευρώ (προβλεπόμενη).

 

Εδώ έχει κάποια πρώτα δείγματα της κάμερας σε συγκριση με pixel 2 https://www.gsmarena.com/nokia_7_plus_nokia_8_sirocco_nokia_1_nokia_8110-review-1727p2.php

Εμένα έχει αρχίσει και με ψήνει το mi mix 2 , μεταχειρισμένο εννοείται, αλλά περιμένω και εγώ το nokia 7 plus να δω τι ψάρια πιάνει..

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο πλανο κ φωτο..Ο ουρανος τα σπαει!!!
Θα συμφωνήσω μαζί σου ή φωτογραφία είναι ποιοτική και θα προσθέσω ότι το μέλος μπορεί να δώσει στο forum πολλά, αλλάζοντας συμπεριφορά κάτι που βλέπω τις τελευταίες μέρες

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει αρχίσει και με ψήνει το mi mix 2 , μεταχειρισμένο εννοείται, αλλά περιμένω και εγώ το nokia 7 plus να δω τι ψάρια πιάνει..

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαίνεται καλό και σε λογική τιμη.

 

Παρεμπιπτόντως είναι το πρώτο κινητό μετα από 1 χρόνο που πλησιάζει τρίμηνο και βλέπω να χει ακόμα μέλλον :p

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλό και σε λογική τιμη.

 

Παρεμπιπτόντως είναι το πρώτο κινητό μετα από 1 χρόνο που πλησιάζει τρίμηνο και βλέπω να χει ακόμα μέλλον :p

Και εγώ κοντεύω δίμηνο, ανήκουστο!!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κινητό θεωρείτε best value for money όσον αφορά τη κάμερα του, αλλά με την Gcam όχι την στοκ.

Μέχρι 300 ευρω περίπου....

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κινητό θεωρείτε best value for money όσον αφορά τη κάμερα του, αλλά με την Gcam όχι την στοκ.

Μέχρι 300 ευρω περίπου....

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

Υπάρχουν διάφορες επιλογές ανάλογα τι άλλο ζητάς αλλά εγώ θα πήγαινα σε g6 χωρίς δεύτερη σκέψη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ακομα και σ άυτη τη καμερα το hdr+ εχει κανει δουλεια

πρωτον και κυριοτερο εξαφανισε το sharpneing

Κάποτε κάναμε root στα κινητά για να τα κάνουμε πιο σβέλτα, πλέον με την gcam κάνουμε "root" την κάμερα και το S9 πχ εμένα ούτε που με ενδιαφέρει πλέον :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακομα και σ άυτη τη καμερα το hdr+ εχει κανει δουλεια

πρωτον και κυριοτερο εξαφανισε το sharpneing

Ακόμα και το rn3, που η κάμερα του ειδικά στις βραδυνές δεν βλεπόταν, το έκανε υποφερτό!

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Op5t hdr+

 

mi mix2 stock με HHT.

 

Αγίους είναι το μέρος στη φώτο? Προτιμώ πάντως του 1+

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορες επιλογές ανάλογα τι άλλο ζητάς αλλά εγώ θα πήγαινα σε g6 χωρίς δεύτερη σκέψη
Κάθεται καλά δηλ. Η Gcam στο lg g6?

Βλέπει και την Ευρυγωνια κάμερα;

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κινητό θεωρείτε best value for money όσον αφορά τη κάμερα του, αλλά με την Gcam όχι την στοκ.

Μέχρι 300 ευρω περίπου....

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

Κι εγω G6 θα ελεγα...γενικα στα Lg δουλευει πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...