Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την παρακατω σειρα:

-xiaomi mi5s

-htc u11

-lumia 950

-p10 plus

-1+5t

Και αν προσθεσεις και μοντιφικες τοτε το πραγμα παει σε επιπεδο dslr....

Τουλαχιστον με αυτα που διαβαζω εδω μεσα αυτη η γνωμη μου.

 

lol. ούτε καν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την παρακατω σειρα:

-xiaomi mi5s

-htc u11

-lumia 950

-p10 plus

-1+5t

Και αν προσθεσεις και μοντιφικες τοτε το πραγμα παει σε επιπεδο dslr....

Τουλαχιστον με αυτα που διαβαζω εδω μεσα αυτη η γνωμη μου.

 

και LG G5...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που ρωτάει για το 950 το παλικαρι και οι άλλοι από κάτω απαντάτε και σοβαρά..

 

Απλά λυπάμαι..

 

 

 

Έχεις δίκιο, πρώτα 950 μετά mi5s και έπειτα πιστεύω p10+

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την παρακατω σειρα:

-xiaomi mi5s

-htc u11

-lumia 950

-p10 plus

-1+5t

Και αν προσθεσεις και μοντιφικες τοτε το πραγμα παει σε επιπεδο dslr....

Τουλαχιστον με αυτα που διαβαζω εδω μεσα αυτη η γνωμη μου.

Xiaomi mi 5s; εντύπωση μου κάνει, δεν το περίμενα

Είχα το s7 edge και ήμουν ευχαριστημένος, επειδή θέλω να συνδέασω και την δυνατότητα διπλής sim γι αυτό και είπα να ρωτήσω εδώ που είστε λίγο ψαγμένοι στο θέμα κάμερας, είχα κατάληξη ένα εκ των δύο P10 plus και 5T, τώρα αν υπάρχει και κάποιο άλλο ευχαρίστως να σας ακούσω, βαριά έως 550 ευρώ

Έχω dslr αλλά όπως όλοι μας δύσκολα να την έχουμε κάθε μέρα, όλη μέρα μαζί μας

Link to comment
Share on other sites

P10 plus ή 1+5T; ποιο ειναι καλυτερο στις φωτο;

 

Ανάμεσα στα 2 που Ρωτάς το 950 Είναι με διαφορά το καλύτερο !!

Εξάλλου το λέει και Ο πιο έμπειρος και γνώστης εδώ μέσα ο GTP.

Εγώ τον λίγο καιρό που παρακολουθώ αυτόν ξέρω αυτόν εμπιστεύομαι. Εγγύηση gtp!

Link to comment
Share on other sites

Ok με πείσατε, το 950, αλλά δυστυχώς για κάποιους δεν ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό, κακός που γίνετε αυτό τώρα, δεν θα έπρεπε
Link to comment
Share on other sites

Με 550€ παίρνεις δύο mi5s....και θα πάθεις πλάκα με αυτά που θα βλέπεις (για τα χρήματα που θα έχεις δώσει)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη, είναι δύσκολο να πιστέψει κάποιος πως φωτογραφικά η σειρά είναι 950, mi 5s κ μετά το χάος!!

 

S7 κ pP10 τα πατάει επίσης στο λαρύγγι, εξακριβωμένο.

 

Ειδικά τώρα με την gcam κ το hdr+, τα ξελαρυγγιαζει κυριολεκτικά!

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις το Mi5S πάρε το άφοβα η συσκευή ζωγραφίζει για τα λεφτά που έχει κοντά στα 250 ευρώ. Για λεπτομέρειες ρώτησε τον @demakhs που την έχει και ανάδειξε την ποιότητα της κάμερας του εν λόγου κινητού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωκράτη, είναι δύσκολο να πιστέψει κάποιος πως φωτογραφικά η σειρά είναι 950, mi 5s κ μετά το χάος!!

Εγώ δεν γνώριζα για το 950 τι εργαλείο είναι μέχρι πριν λίγες μέρες που είδα φωτογραφίες του.

Link to comment
Share on other sites

Με 550€ παίρνεις δύο mi5s....και θα πάθεις πλάκα με αυτά που θα βλέπεις (για τα χρήματα που θα έχεις δώσει)

Δυστυχώς δεν μπορώ να καταλάβω αν μιλάς σοβαρά ή αν κάνεις πλάκα, δηλαδή θεωρείς ότι το mi5s μπορεί να συναγωνιστεί ναυαρχίδες; λίγο δύσκολο να το πιστέψω, μιλάς για stock καταστάσεις ή για πειράματα; όπως και να έχει σ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη, είναι δύσκολο να πιστέψει κάποιος πως φωτογραφικά η σειρά είναι 950, mi 5s κ μετά το χάος!!

 

S7 κ pP10 τα πατάει επίσης στο λαρύγγι, εξακριβωμένο.

 

Ειδικά τώρα με την gcam κ το hdr+, τα ξελαρυγγιαζει κυριολεκτικά!

Βάλε δείγματα να δει ο κόσμος τι μπορεί να κάνει ένα κινητό των 250€:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι έχει ο gtf είναι το καλύτερο, μη τα ξαναλέμε... παπάδες

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να καταλάβω αν μιλάς σοβαρά ή αν κάνεις πλάκα, δηλαδή θεωρείς ότι το mi5s μπορεί να συναγωνιστεί ναυαρχίδες; λίγο δύσκολο να το πιστέψω, μιλάς για stock καταστάσεις ή για πειράματα; όπως και να έχει σ ευχαριστώ

Σε ημερήσιες με stock. Σε βραδυνές και με προϋποθέσεις το απογειώνει το hdr+ (gcam)

Φίλε μου όταν κάνω πλάκα θα το καταλάβεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ότι έχει ο gtf είναι το καλύτερο, μη τα ξαναλέμε... παπάδες

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Έχει και mi5s:)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

ποια συσκευή έχει ο gtp?

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε δείγματα να δει ο κόσμος τι μπορεί να κάνει ένα κινητό των 250€:)

 

Σωκράτη, όλες στο flickr μου είναι...:wink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να καταλάβω αν μιλάς σοβαρά ή αν κάνεις πλάκα, δηλαδή θεωρείς ότι το mi5s μπορεί να συναγωνιστεί ναυαρχίδες; λίγο δύσκολο να το πιστέψω, μιλάς για stock καταστάσεις ή για πειράματα; όπως και να έχει σ ευχαριστώ

 

σαμσουνάκιας s7 edge το πιασε, τέντωσε, μου το μάτιασε κ έπεσε κ έσπασε η οθόνη!!!:X

 

ημερήσιες με stock μαμάνε και low light καταστάσεις gcam με hdr+ καταστάσεις και καθάρισες...

Link to comment
Share on other sites

Le Max2 auto (των $205):)

40336630812_087f1e8d1d_c.jpgIMG_20180220_113542 by ssoklis, on Flickr

 

38571183700_9233268792_c.jpgIMG_20180220_113528 by ssoklis, on Flickr

 

39485011165_508c07953f_c.jpgIMG_20180220_113248 by ssoklis, on Flickr

 

39484965455_35e537a7d5_c.jpgIMG_20180220_113030 by ssoklis, on Flickr

 

39933995721_b1cd962c28_c.jpgIMG_20180127_223101 by ssoklis, on Flickr

 

38741262085_d04ccd5cea_c.jpgIMG_20180111_202507[1] by ssoklis, on Flickr

28131640119_880ddb0338_c.jpgIMG_20180126_171746[1] by ssoklis, on Flickr

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

που να βαζες και του Αλέκου λε Μέγιστου 2 (θεός σχωρέστον)!!!:blink::blink:

 

α, αυτός είναι, αναστήθηκε μπρε?

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος το HTC U Ultra, (κάπου είχα δει ένα δείγμα), αν μπορεί ας ποστάρει μερικά δείγματα.

Εχει μεγάλο σένσορα (ίδιο με του πρώτου Pixel και Xiaomi Mi5s) + OIS. Αν παίρνει δε και mod HDR+, στα χρήματά του, θα πρέπει να είναι πολύ καλή λύση....

 

(Ψάχνω για τη σύζυγο... με τα δικά μου κριτήρια βέβαια... :D)

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να στο βεβαιώσουν και άλλοι ότι το Mi5S για τα λεφτά του είναι το κάτι άλλο. Ας ρωτήσουμε και τον δημιουργώ του νήματος Antretng.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχει κάποιος το HTC U Ultra, (κάπου είχα δει ένα δείγμα), αν μπορεί ας ποστάρει μερικά δείγματα.

Εχει μεγάλο σένσορα (ίδιο με του πρώτου Pixel και Xiaomi Mi5s) + OIS. Αν παίρνει δε και mod HDR+, στα χρήματά του, θα πρέπει να είναι πολύ καλή λύση....

 

(Ψάχνω για τη σύζυγο... με τα δικά μου κριτήρια βέβαια... :D)

 

Χαλάς την πιάτσα άκου εκεί prixelκινητό για την γυναίκα. Σειρά Redmi, SamyA3, Huawei Y ή P lite και μια χαρά θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ok με πείσατε, το 950, αλλά δυστυχώς για κάποιους δεν ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό, κακός που γίνετε αυτό τώρα, δεν θα έπρεπε

Δυστυχώς έχει καταντήσει παρωδία το θέμα αλλά θα σου πω τη γνώμη μου. Όλα ξεκινούν από το τι θες. Εγώ πχ θέλω ένα πλήρες τηλέφωνο γενικά που να είναι όσο καλύτερο γίνεται στην κάμερα, αλλιώς οκ πάρε το 950 και αντε πάρε και ένα smartphone μετά. Αλλά έτσι δεν έχει διαφορά από το να κουβαλάς την κάμερα σου.

 

Επίσης εμένα μου αρέσει να μην ψάχνω mods για να βγάλει καλύτερα ανά σκηνή κλπ. Θέλω να βγάζω το κινητό και να ρίχνω φώτο. Είτε να έχει ένα σωστό manual για ειδικές περιπτώσεις.

 

Όλα αυτά τα καλύπτει το 5Τ θεωρώ που ρώτησες αφού θες δικαρτο. Ίσως το mate 10 pro μα είναι καλύτερο στα σημεία αλλά με μενού για κλάματα. Το V30 δεν ξέρω αν υπάρχει δικαρτο σε αγγελίες αλλά επίσης δείχνει καλά σημάδια.

 

Το mi5s Μοιάζει επίσης καλή επιλογή αλλά θα θέλει ψάξιμο σε εφαρμογές κάμερας κλπ εγώ δε μπαίνω στην διαδικασία. Αν μπαίνεις μπορεί να αξίζει. Υπαρχει πολύ υλικό στις πίσω σελίδες

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ok σας ευχαριστώ και πάλι, μια απορία, αν το θέμα που θέλουμε να βγάλουμε φώτο κινείται τότε τι γίνεται; βγαίνουν καθαρές ή θολά; για το mi5s αναφέρομαι
Link to comment
Share on other sites

πιο καθαρές δε γίνεται!!!!!!!!!!!! η αστραπιαία ταχύτητα είναι αυτή που χαρακτηρίζει τη συγκεκριμένη στοκ κάμερα..

 

αυτός δεν έφυγε αράχνια, πακετάρει, ετοιμάζεται να ... ταξιδέψει?:worry:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα 2 που Ρωτάς το 950 Είναι με διαφορά το καλύτερο !!

Εξάλλου το λέει και Ο πιο έμπειρος και γνώστης εδώ μέσα ο GTP.

Εγώ τον λίγο καιρό που παρακολουθώ αυτόν ξέρω αυτόν εμπιστεύομαι. Εγγύηση gtp!

 

Έλα πες την αλήθεια ότι είσαι το δεύτερο account του gtf......

Link to comment
Share on other sites

Χαλάς την πιάτσα άκου εκεί prixelκινητό για την γυναίκα. Σειρά Redmi, SamyA3, Huawei Y ή P lite και μια χαρά θα είναι.

 

:lol:

Τώρα έχει ένα Samsung A5 16. Πολύ όμορφο για γυναίκα, αλλά η κάμερα δεν....

Στην τιμή που "παίζει" το Ultra τώρα νομίζω είναι πολύ καλά. Ιδια τιμή ουσιαστικά με το Xiaomi +2χρόνια εγγύση έναντι 1 του Mi5s...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

αν και αυτήν τη στιγμή, αν έπαιρνα συσκευή, θα διάλεγα το mi note 3 στα 250 ευρουλάκια με επίσης εξαιρετική κάμερα και πολύ καλύτερη μπαταρία, κάτι στο οποίο "πονούσε" το mi 5s!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...