Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Htc u 11

Google camera | Long exposure

37351053736_27486db267_c.jpgIMG_2011 by foxy4270, on Flickr

 

Πολύ καλή νομίζω αυτή. Μπορείς να κάνεις μια σύγκριση στο ίδιο σημείο με την στοκ μήπως; Θα θελα να δω την άνεση σύγκριση και στο φωτισμό και στα hot pixels.

 

Τα παιδιά άσχετα αν τους αρέσει στον κάθε ένα ξεχωριστά το αποτέλεσμα η όχι, δοκιμάζουν και κάτι νέο. Το S8 δεν είναι ότι "δεν θέλει" mod. Δεν παίρνει αυτό το mod λόγω exynos.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σβήστηκε όλη η συζήτηση που ξεκίνησε με αφορμή τη φωτογραφία του nexus 5x με Long exposure

 

Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί και είχα ζητήσει πρσοωπικά να μην συνεχιστεί αυτός ο διάλογος. Δεν αποτελεί offtopic ενώ σίγουρα ενδιαφέρει πολύ περισσότερο κόσμο. Είστε σε forum. Κάποια posts θα σας ενδιαφέρουν περισσότερο και κάποια λιγότερο. Στη τελική δεν υποχρέωσε κανέναν να συμμετέχει στη συζήτηση.

 

Για δεύτερη φορά σας ζητάω να μην συνεχιστεί. Την επόμενη φορά δεν θα φύγουν μόνο μηνύματα. :mad: Αν διαφωνείτε απευθυνθείτε σε κάποιον super mod με pm (πχ ZZW30)

Link to comment
Share on other sites

Σβήστηκε όλη η συζήτηση που ξεκίνησε με αφορμή τη φωτογραφία του nexus 5x με Long exposure

 

Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί και είχα ζητήσει πρσοωπικά να μην συνεχιστεί αυτός ο διάλογος. Δεν αποτελεί offtopic ενώ σίγουρα ενδιαφέρει πολύ περισσότερο κόσμο. Είστε σε forum. Κάποια posts θα σας ενδιαφέρουν περισσότερο και κάποια λιγότερο. Στη τελική δεν υποχρέωσε κανέναν να συμμετέχει στη συζήτηση.

 

Για δεύτερη φορά σας ζητάω να μην συνεχιστεί. Την επόμενη φορά δεν θα φύγουν μόνο μηνύματα. :mad:

Μια πρόταση και κάποιες παρατηρήσεις έκανα βασιζόμενος σε λογικά επιχειρήματα πού διέπουν το φόρουμ και τους κανονισμούς του. Δεν ήξερα πως θα ενοχλήσει τόσο πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια πρόταση και κάποιες παρατηρήσεις έκανα βασιζόμενος σε λογικά επιχειρήματα πού διέπουν το φόρουμ και τους κανονισμούς του. Δεν ήξερα πως θα ενοχλήσει τόσο πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έσβησα 3 σελίδες μηνύματα εναντίον του hdr+ και καταλήγεις ότι όσοι έχουν hdr+ χαλάνε το θέμα με συζητήσεις και όχι φωτογραφίες και απορείς γιατί τα έσβησα;

 

Επιπλέον είχα γράψει ξεκάθαρα σε προηγούμενη παρόμοια συζήτηση πριν μερικες μέρες να μην συνεχιστεί. Οπότε αναμενόμενο ήταν να σβηστούν. Ως εκ τούτου για τελευταία φορά ζητάω να μην συνεχιστεί.

 

Την επόμενη φορά δεν θα φύγουν μόνο μηνύματα. Πάμε παρακάτω λοιπόν. Για οτίδηποτε περαιτέρω μόνο Pm ή αν διαφωνείτε με τις αποφάσεις και θέλετε κάτι παραπάνω απευθυνθείτε σε super mod.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

S8+ auto

 

37377888990_1508fc1fbd_o.jpg2017-10-11_05-45-37 by Vlasis Miriagkos, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλες δυο φωτο hdr+ και δεύτερη στοκ καμερα!!

37602304522_91ee4282b4_b.jpg20171011_105440_HDR by manthos kalaitzidis, on Flickr

36924157514_c26c9534a0_b.jpgIMG_20171011_105447 by manthos kalaitzidis, on Flickr

 

αναποδα τα εγραψες...η πρωτη ειναι με stock camera και η δευτερη με hdr+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω bill_thes με το Sony να βάλει δείγματα!

 

Εγώ λέω έκανε ήδη τραμπα... :D

 

χαχα εδώ ειμαι τρελόπαιδα.. το έχω ακόμα Μάριε:p

 

αυτόματο, hdr on

 

37604601572_568b27b2f1_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

S8+ auto

 

37377888990_1508fc1fbd_o.jpg2017-10-11_05-45-37 by Vlasis Miriagkos, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίος Βλάση!!!

χαχα εδώ ειμαι τρελόπαιδα.. το έχω ακόμα Μάριε:p

 

αυτόματο, hdr on

 

37604601572_568b27b2f1_c.jpg

Ομορφα χρώματα!!

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει το se? ειναι διαφορετικο απο το απλο?

LG G5 VS G5se

To se έχει 3GB RAM και λιγότερο ισχυρό επεξεργαστή και GPU.

Κατά τα άλλα...μοιάζουν ίδια...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Lg g5se auto hdr 37639207881_d1dc3a0c2c_k.jpgStrogula Pramada lg g5se by Kostas Kokkalis, on Flickr

 

Gtf420 ο pavlidic μας κάλυψε απόλυτα με την απάντηση του (δεν έχω μάθει ακόμη και τα ονόματα σας παίδες) να και η ίδια φωτογραφία του g5se χωρίς hdr έτσι για μέτρο σύγκρισης.. Για πείτε μου από hdr πως τα πάει το lg;; 36929332804_71398688fb_k.jpg2017-10-11_09-12-03 by Kostas Kokkalis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Gtf420 ο pavlidic μας κάλυψε απόλυτα με την απάντηση του (δεν έχω μάθει ακόμη και τα ονόματα σας παίδες) να και η ίδια φωτογραφία του g5se χωρίς hdr έτσι για μέτρο σύγκρισης.. Για πείτε μου από hdr πως τα πάει το lg

 

Εχει πολυ καλο hdr...τουλαχιστον 2 ληψεις τραβαει σε αντιθεση με το G4 που τραβουσε μονο μια

Link to comment
Share on other sites

Sony XZ1

 

manual

37604939212_74e3629d2f_c.jpg

 

Δεν είναι καλή. Ή κουνήθηκες ή δεν εστίασε καλά.

Δες το έδαφος, δεν είναι καλή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος Βασιλη. Γενικα ικανοποιημενος απ τις πρωτες προσπαθειες; :)

 

σε γενικές γραμμές ναι, δεν ειναι βέβαια σε τοπ επίπεδο.. περίμενα το κάτι παραπάνω απο τη sony είναι η αλήθεια, υπολείπεται όμως απο τον ανταγωνισμό

 

Δεν είναι καλή. Ή κουνήθηκες ή δεν εστίασε καλά.

Δες το έδαφος, δεν είναι καλή.

 

το κινητό ήταν ακινητοποιημένο, θεωρώ πως έχει θέμα με την εστίαση..

Link to comment
Share on other sites

Sony XZ1

 

manual

 

Και το πέτυχες με μόνο 1 sec έκθεση; Εξαιρετική!

Οκ στο wb θα το θελα λίγο πιο ψυχρό βέβαια αλλά αν κρίνω από ψυχρά φουγάρα προφανώς δεν ήταν και τόσο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...