Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

o flashone δε μου βλεπει το κινητο οποτε κ δε μπορει να φλασαρει

δε πειραζει ας ειμαστε καλα παντως σ ευχαριστω πολυ Χρηστο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

o flashone δε μου βλεπει το κινητο οποτε κ δε μπορει να φλασαρει

δε πειραζει ας ειμαστε καλα παντως σ ευχαριστω πολυ Χρηστο

 

Το FlashOne είναι πρόγραμμα και Αν έχεις περάσει τους σωστούς driver's όλα θα γίνουν εύκολα. Δες στο νήμα του Lemax2 στον οδηγό που έχω αναλυτικές οδηγίες

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μία ερώτηση και από μένα και το δικό μου πριν κάνα δυο μήνες που παρέδωσε πνεύμα ,ξαφνικά έσβησε και δεν ξανα άναψε ποτέ, όταν το φορτίζω ζεσταίνεται, λες να είναι μπαταρία; θα χρειαστεί καμία αλλαγή ή κάτι άλλο ευχαριστώ.

Υ.Γ. όταν πατάω συνεχόμενα το πάουερ Μπάτον έχει και μια ελαφριά δόνηση ανά 15" περίπου.

Edited by messagala
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση AOSIP σήμερα

 

sent from Mi9T pro

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση AOSIP σήμερα

 

sent from Mi9T pro

 

Πάω να κάνω αναβάθμιση, "Mount Failed", boot loop και ξανά όλα απ' την αρχή με fresh installation... 6η φορά σε 1 χρόνο... :down: Μόλις γύρισα στην AICP 14, βαρέθηκα με AOSiP...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω αναβάθμιση, "Mount Failed", boot loop και ξανά όλα απ' την αρχή με fresh installation... 6η φορά σε 1 χρόνο... :down: Μόλις γύρισα στην AICP 14, βαρέθηκα με AOSiP...

Εμένα πάντως μου πέρασε με την μία χωρίς καμία παρενέργεια

 

sent from Mi9T pro

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο μου δείχνει τις SIM σε ανάποδη θέση. :p Τα data είναι ανοιχτά στη Vodafone που την έχω στη θέση 1, ωστόσο πάνω δεξιά μοιάζει να είναι στη WIND.. Έχει κανείς καμιά ιδέα πως διορθώνεται αυτό;

 

Τις έβγαλα και τις έβαζα μόνες τους μία-μία, αλλά δεν έφτιαξε...

 

Screenshot-20191028-195119.png

 

 

Υ. Γ. Τελικά μετά από 10 ώρες στην AICP, επέστρεψα στην AoSiP... :p Διαπίστωσα ότι το περίεργο battery drain υπάρχει και στις 2 ROM (το κινητό σε άκυρες στιγμές με νορμάλ χρήση, αρχίζει να ζεσταίνεται και να καταπίνει την μπαταρία σαν νερό), οπότε κράτησα την τελευταία, που έχει περισσότερες ρυθμίσεις στο interface.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καταλάβουμε πως αν κάνουμε σωστή διαχείριση των προγραμμάτων που εκκινούνται αυτόματα όταν ανάβουμε το τηλέφωνο, το SOT και γενικά η συμπεριφορά του τηλεφώνου βελτιστοποιούνται.

Σε AOSIP...

Ρυθμίσεις - OwlsNest - Ρυθμίσεις για προχωρημένους - Δικαιώματα εφαρμογών - Εκκίνηση (το βρίσκουμε σκρολλάροντας προς τα αριστερά...)

εκεί λοιπόν αν βάλουμε να εκκινούνται αυτόματα ΜΟΝΟ αυτές οι εφαρμογές που πραγματικά θέλουμε να εκκινούνται, θα δούμε αντίστοιχα βελτιωμένους χρόνους ScreenOnTime και γενικά πολύ καλύτερη απόδοση καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση της Aosip, έκανα πριν λίγο restart με μπαταρία 27% και άνοιξε πάλι με 3%! :lol: :rotfl: :rotfl:
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση της Aosip, έκανα πριν λίγο restart με μπαταρία 27% και άνοιξε πάλι με 3%! :lol: :rotfl: :rotfl:

 

Έχουμε πρόβλημα με τα dat στα battery.stats από την αρχή. Δεν έχουμε κώδικα για αυτά έτσι έχει θεματάκια. . Σβήσε βάλε να φορτίσει και μπορεί να πάει πάλι στο 27

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την AOSIP και την μεγαλη καταναλωση μπαταριας υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που βοηθανε πολυ

 

ρυθμισεις για προγραμματιστες

 

- απενεργοποιουμε τα δεδομενα παντα ενεργα για γρηγορη εναλλαγη δικτυων

- μνημη (πρωτη επιλογη) ,εφαρμογες στην εκκινηση ,τελειες πανω δεξια να βλεπουμε μονο τις εφαρμογες χρηστη και κανουμε αγνοηση οτι δεν θελουμε να εκκινει με το τηλεφωνο ,κραταμε μονο οποιο app θελουμε για ειδοποιησεις

 

επισης owls nest ,για προχωρημενους (τερμα κατω),suspend actions ,το ενεργοποιουμε και ρυθμιζουμε οταν κλεινει η οθονη να μπαινει σε λειτουργια 2g η 3g ,να κλεινει το gps και τα δεδομενα πχ ,οταν ανοιγουμε την οθονη ολα επενερχονται στις κανονικες τους ρυθμισεις

 

πολυ καλη rom με καλη μπαταρια οσο την εχω δει κανα 2αρι μερες

 

το μονο που δεν καταφερα σε σχεση με αλλες custom roms ειναι να βλεπω την μνημη στα recents

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την AOSIP και την μεγαλη καταναλωση μπαταριας υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που βοηθανε πολυ

 

ρυθμισεις για προγραμματιστες

 

- απενεργοποιουμε τα δεδομενα παντα ενεργα για γρηγορη εναλλαγη δικτυων

- μνημη (πρωτη επιλογη) ,εφαρμογες στην εκκινηση ,τελειες πανω δεξια να βλεπουμε μονο τις εφαρμογες χρηστη και κανουμε αγνοηση οτι δεν θελουμε να εκκινει με το τηλεφωνο ,κραταμε μονο οποιο app θελουμε για ειδοποιησεις

 

επισης owls nest ,για προχωρημενους (τερμα κατω),suspend actions ,το ενεργοποιουμε και ρυθμιζουμε οταν κλεινει η οθονη να μπαινει σε λειτουργια 2g η 3g ,να κλεινει το gps και τα δεδομενα πχ ,οταν ανοιγουμε την οθονη ολα επενερχονται στις κανονικες τους ρυθμισεις

 

πολυ καλη rom με καλη μπαταρια οσο την εχω δει κανα 2αρι μερες

 

το μονο που δεν καταφερα σε σχεση με αλλες custom roms ειναι να βλεπω την μνημη στα recents

 

Εγώ πέρασα πριν λίγες τη Mokee (9.0). Η μπαταρία πάλι τα ίδια χάλια έχει, αλλά τουλάχιστον τώρα πέφτει με σταθερό ρυθμό και όχι να περιμένει ποτέ θ' ανοίξω την οθόνη για να πάει από το 70% στο 60 μέσα σε 2 λεπτά... :p

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την AOSIP και την μεγαλη καταναλωση μπαταριας υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που βοηθανε πολυ

 

ρυθμισεις για προγραμματιστες

 

- απενεργοποιουμε τα δεδομενα παντα ενεργα για γρηγορη εναλλαγη δικτυων

- μνημη (πρωτη επιλογη) ,εφαρμογες στην εκκινηση ,τελειες πανω δεξια να βλεπουμε μονο τις εφαρμογες χρηστη και κανουμε αγνοηση οτι δεν θελουμε να εκκινει με το τηλεφωνο ,κραταμε μονο οποιο app θελουμε για ειδοποιησεις

 

επισης owls nest ,για προχωρημενους (τερμα κατω),suspend actions ,το ενεργοποιουμε και ρυθμιζουμε οταν κλεινει η οθονη να μπαινει σε λειτουργια 2g η 3g ,να κλεινει το gps και τα δεδομενα πχ ,οταν ανοιγουμε την οθονη ολα επενερχονται στις κανονικες τους ρυθμισεις

 

πολυ καλη rom με καλη μπαταρια οσο την εχω δει κανα 2αρι μερες

 

το μονο που δεν καταφερα σε σχεση με αλλες custom roms ειναι να βλεπω την μνημη στα recents

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Λοιπον σε συνεχεια αυτου του μηνυματος

 

Σεταρα την Aosip οπως περιγραφω απο πανω ,εκανα επανεκκινηση το τηλεφωνο και το αφησα να φορτισει στο 100%

 

Bluetooth παντα ανοιχτο ολα τα αλλα κλειστα και αφησα το τηλεφωνο τελειως αδρανες για 7 ωρες ,αποτελεσμα απο 100% πηγε στο 97% ,νομιζω με bt ανοιχτο ειναι μια χαρα

 

το χρησιμοποιω για μιση ωρα συνεχως ,παιζω ενα παιχνιδι ,κανω κατι απεγκαταστασεις και ρυθμιζω διαφορα χωρις wifi η δεδομενα η gps ,μονο bt , απο 97% πηγε στο 94%

 

το κλεινω και το χρησιμοποιω ξανα μετα απο 9 ωρες απο 94% πηγε στο 91%

 

νομιζω πολυ καλα ,πως το εστησα

 

περασα το τελευταιο twrp

μετα μεσω bootloader περασα μια 20s που κυκλοφορει

βαζω στον εσωτερικο τα αρχεια της aosip

στο twrp καθαριζω dalvik cache ,cache ,system, data (δεν καθαριζω την vendor)

εγκαθιστω την τελευταια aosip

τελευταια open gapps nano

magisk

 

βαζω dolby ,gcam ,leeco τηλεχειριστηριο περιπου καμια 30αρια apps

την σεταρω οπως αναφερω

 

battery drain λοιπον δεν εχω

 

η μπαταρια ειναι λιγο καλυτερη απο την 30s του χρηστου και πεφτει κ πιο ομαλα

 

στο xda διαβαζω παρομοια παραπονα για battery drain το οποιο καποιοι αποδιδουν σε bug στα gapps

 

παραθετω την εμπειρια μου μπας και βοηθηθει καποιος

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Λοιπον σε συνεχεια αυτου του μηνυματος

 

Σεταρα την Aosip οπως περιγραφω απο πανω ,εκανα επανεκκινηση το τηλεφωνο και το αφησα να φορτισει στο 100%

 

Bluetooth παντα ανοιχτο ολα τα αλλα κλειστα και αφησα το τηλεφωνο τελειως αδρανες για 7 ωρες ,αποτελεσμα απο 100% πηγε στο 97% ,νομιζω με bt ανοιχτο ειναι μια χαρα

 

το χρησιμοποιω για μιση ωρα συνεχως ,παιζω ενα παιχνιδι ,κανω κατι απεγκαταστασεις και ρυθμιζω διαφορα χωρις wifi η δεδομενα η gps ,μονο bt , απο 97% πηγε στο 94%

 

το κλεινω και το χρησιμοποιω ξανα μετα απο 9 ωρες απο 94% πηγε στο 91%

 

νομιζω πολυ καλα ,πως το εστησα

 

περασα το τελευταιο twrp

μετα μεσω bootloader περασα μια 20s που κυκλοφορει

βαζω στον εσωτερικο τα αρχεια της aosip

στο twrp καθαριζω dalvik cache ,cache ,system, data (δεν καθαριζω την vendor)

εγκαθιστω την τελευταια aosip

τελευταια open gapps nano

magisk

 

βαζω dolby ,gcam ,leeco τηλεχειριστηριο περιπου καμια 30αρια apps

την σεταρω οπως αναφερω

 

battery drain λοιπον δεν εχω

 

η μπαταρια ειναι λιγο καλυτερη απο την 30s του χρηστου και πεφτει κ πιο ομαλα

 

στο xda διαβαζω παρομοια παραπονα για battery drain το οποιο καποιοι αποδιδουν σε bug στα gapps

 

παραθετω την εμπειρια μου μπας και βοηθηθει καποιος

 

Μπορείς να μου δώσεις το λινκ από αυτή την 20s που σου δούλεψε; Δε θέλω να brick-άρει...

 

Θα κάνω μια δοκιμή και αν συνεχιστεί το χάλι με την μπαταρία (από 60% και restart σε 5%!!), θα το παρατήσω και θα πάρω κάνα Xiaomi του 200άρικου... Ούτως ή άλλως, κινητό (LeEco) των 120€ μετά από σχεδόν 2 χρόνια, τα έβγαλε τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

5.8.020S (as files for firmware via fastboot) - Download

Firmware exactly in the form in which you received it with banggood. There are Russian and Google Play, there are no Chinese applications. The optimal version for those who want to install custom recovery and root. Unlocking the bootloader is possible.

Instruction:

Still easier. In the off state, hold down the Volume- and the power button to enter fastboot mode, connect the phone to the computer and run Start.bat. Installation will start automatically and the phone will reboot itself.

 

https://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Fopen%3Fid%3D0B-9i_XZeFiXUYW1Tc2VPTGlyR2c&e=65545170

 

^ απο το ρωσικο 4pda forum

 

οπως εγραψε καπου και ο χρηστος η ενδειξη μπαταριας δεν δουλευει σωστα σε καμια rom λογω του οτι δεν υπαρχουν καποια αρχεια

 

δοκιμασα διαφορες rom με τον ιδιο παντα τροπο κ η aosip μαλλον εχει την καλυτερη μπαταρια (οσο μπορει να το πει κανεις αυτο λογω του παραπανω), πχ δοκιμασα την aicp 13.1 η οποια μαλλον δουλευει πιο σωστα απο ολες αλλα σε 7 ωρες standby εχασε 6%

 

η aosip δεν δουλευει σωστα σε καμποσες δυνατοτητες που εχει πχ night light αλλα χθες εννια κ μιση ωρες standby εχασε 4% μπαταρια μονο με bt ανοιχτο, απο οτι ειδα εχει καποιο πολυ επιθετικο custom doze

 

βεβαια παρατηρησα 2 φορες το κουλο απο 94% να πεφτει αμεσα στο 87% αλλα οπως εξηγησα δεν μπορει να φτιαξει αυτο κ δεν φταιει καμια rom

 

εγω περναω ολες τις rom παντα αρχιζοντας με την 20s απο bootloader κ εχω δει καλα αποτελεσματα σε ολες ,ειναι σαν να κανεις καθαρη εγκατασταση την οποια custom μετα

 

βαζεις το τηλεφωνο σε fastboot κ τρεχεις το start.bat ,το αφηνεις κ σε καποια φαση κανει επανεκκινηση κ μπαινει στην καθαρη 20s

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

5.8.020S (as files for firmware via fastboot) - Download

Firmware exactly in the form in which you received it with banggood. There are Russian and Google Play, there are no Chinese applications. The optimal version for those who want to install custom recovery and root. Unlocking the bootloader is possible.

Instruction:

Still easier. In the off state, hold down the Volume- and the power button to enter fastboot mode, connect the phone to the computer and run Start.bat. Installation will start automatically and the phone will reboot itself.

 

https://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Fopen%3Fid%3D0B-9i_XZeFiXUYW1Tc2VPTGlyR2c&e=65545170

 

^ απο το ρωσικο 4pda forum

 

οπως εγραψε καπου και ο χρηστος η ενδειξη μπαταριας δεν δουλευει σωστα σε καμια rom λογω του οτι δεν υπαρχουν καποια αρχεια

 

δοκιμασα διαφορες rom με τον ιδιο παντα τροπο κ η aosip μαλλον εχει την καλυτερη μπαταρια (οσο μπορει να το πει κανεις αυτο λογω του παραπανω), πχ δοκιμασα την aicp 13.1 η οποια μαλλον δουλευει πιο σωστα απο ολες αλλα σε 7 ωρες standby εχασε 6%

 

η aosip δεν δουλευει σωστα σε καμποσες δυνατοτητες που εχει πχ night light αλλα χθες εννια κ μιση ωρες standby εχασε 4% μπαταρια μονο με bt ανοιχτο, απο οτι ειδα εχει καποιο πολυ επιθετικο custom doze

 

βεβαια παρατηρησα 2 φορες το κουλο απο 94% να πεφτει αμεσα στο 87% αλλα οπως εξηγησα δεν μπορει να φτιαξει αυτο κ δεν φταιει καμια rom

 

εγω περναω ολες τις rom παντα αρχιζοντας με την 20s απο bootloader κ εχω δει καλα αποτελεσματα σε ολες ,ειναι σαν να κανεις καθαρη εγκατασταση την οποια custom μετα

 

βαζεις το τηλεφωνο σε fastboot κ τρεχεις το start.bat ,το αφηνεις κ σε καποια φαση κανει επανεκκινηση κ μπαινει στην καθαρη 20s

 

Ευχαριστώ. Τα έκανα όλα όσα αναφέρεις και τώρα θα δείξει. Αν και από τις πρώτες εντυπώσεις, η μπαταρία ελάχιστη διαφορά έχει από πριν... Τουλάχιστον έπεσε 1% μετά από restart, όχι 60. :p

 

Κάποτε με την original ROM του Banggood, έβγαζε άνετα 2 μέρες με βαριά χρήση. Τώρα με μέτρια χρήση, δε βγάζει ούτε 1... Θα δοκιμάσω να το αφήσω κάποια φορά να σβήσει εντελώς και μετά να το φορτίσω κλειστό στο 100%, μπας και στρώσει λίγο.

 

Τώρα όμως με την Black Friday, θα ψαχτω και λίγο για νέα συσκευή. Μπορεί η μπαταρία στη δική μου να τα "φτύνει" σιγά-σιγά...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται να μην δεις διαφορα στην μπαταρια αν την σεταρες σωστα κ προσεξες κ αυτα που γραφω στις ρυθμισεις
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται να μην δεις διαφορα στην μπαταρια αν την σεταρες σωστα κ προσεξες κ αυτα που γραφω στις ρυθμισεις

 

Κι όμως, η διαφορά είναι ελάχιστη. Μόνο το restart έφτιαξε και δεν πέφτει 50-60% κάτω. :p

 

Τώρα που δουλεύω και το έχω συνδεδεμένο σε WiFi της επιχείρησης, η μπαταρία μέσα σε 5 ώρες πήγε από το 90% στο 46 (τώρα που γράφω), χωρίς να το έχω ακουμπήσει καθόλου!! :wacko:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, η διαφορά είναι ελάχιστη. Μόνο το restart έφτιαξε και δεν πέφτει 50-60% κάτω. :p

 

Τώρα που δουλεύω και το έχω συνδεδεμένο σε WiFi της επιχείρησης, η μπαταρία μέσα σε 5 ώρες πήγε από το 90% στο 46 (τώρα που γράφω), χωρίς να το έχω ακουμπήσει καθόλου!! :wacko:

 

ποιες κ ποσες εφαρμογες εχεις να τρεχουν συνεχως παρασκηνιο?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ποιες κ ποσες εφαρμογες εχεις να τρεχουν συνεχως παρασκηνιο?

 

Facebook, Messenger και το Panda antivirus. Τα χρησιμοποιώ πολύυυ καιρό όμως... Το κινητό ζεσταίνεται μόνο του κιόλας, όταν το έχω να "κάθεται"...

 

Μία φωτογραφία και από τη χρήση μπαταρίας. 20 λεπτά με ανοιχτή οθόνη! :lol:

 

Screenshot-20191121-132143.png

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει θεμα η μπαταρια σου?

δουλεψε το λιγο με την στοκ εικοσαρα να δουμε αν και με αυτη κανει τα ιδια

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει θεμα η μπαταρια σου?

δουλεψε το λιγο με την στοκ εικοσαρα να δουμε αν και με αυτη κανει τα ιδια

 

Κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο πάλι (ίσως Κυριακή), θα το αφήσω με την stock. Η αυτονομία του με εκείνη ήταν φανταστική. Αλλά μιλάμε για τους πρώτους μήνες που το είχα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εδώ και μερικές ημέρες το τηλ στα χέρια της κόρης μου έχει αρχίσει να κάνει κάτι κουλα με την ένδειξη της μπαταρίας, εκεί που το κλείνει το βράδυ με 73% την επόμενη μέρα εμφανίζει να είναι στο 3% και με επανεκκίνηση πάει στο 55% .

Εψαξα για περίεργες εφαρμογές αλλά δεν βρήκα κάτι και δεν έχει περασμένα fb - msg κλπ .

Η συσκευή είναι με την τελευταία aosip , να πάω για reset ή να κοιτάξω για καμιά άλλη ρομ μία και καλή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...