Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παρατηρήσει λίγο καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας μετά το τελευταίο update, όμως και πάλι στην original ROM κρατούσε πολύ περισσότερο.

 

Έχω επίσης παρατηρήσει, πως έχει γίνει λίγο πιο γρήγορη και έχει λιγότερα lags, σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις.

 

Υ.Γ. Πλάκα θα έχει να πάρουμε και Android 9 αργότερα. :rolleyes:

 

oπως ειναι ειναι πιο γρηγορο απο το στοκ

με αναλογη μπαταρια

ρχω το 6/64....

και με το στοκ εβγαζα 5 ωρες

και με την AICP τωρα βγαζω κοντα στις 6 πια...

ΧΩΡΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

με κανενα κοφτη ενεργειας...

 

πιθανοτατα ναι θα παρουμε την 9αρα, αν την παρει και η σειρα ΟΤ3/3Τ....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oπως ειναι ειναι πιο γρηγορο απο το στοκ

με αναλογη μπαταρια

ρχω το 6/64....

και με το στοκ εβγαζα 5 ωρες

και με την AICP τωρα βγαζω κοντα στις 6 πια...

ΧΩΡΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

με κανενα κοφτη ενεργειας...

 

πιθανοτατα ναι θα παρουμε την 9αρα, αν την παρει και η σειρα ΟΤ3/3Τ....

 

Πέστα ρε φίλε.

Αλήθεια τι χρώμα είναι το δικό σου?

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξα το usb charging board καιτώρα δεν συνδεεται στον υπολογιστή του σπιτιού. Το συνδέω και μόνο φορτίζει, ουτε βγάζει το μενου για επιλογή ΜΤΡ, ούτε κάνει τον θόρυβο όταν το συνδέσεις. Ενώ στη δουλειά συνδέεται κανονικά. Έχω δοκιμάσει τα πάντα.

Καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξα το usb charging board καιτώρα δεν συνδεεται στον υπολογιστή του σπιτιού. Το συνδέω και μόνο φορτίζει, ουτε βγάζει το μενου για επιλογή ΜΤΡ, ούτε κάνει τον θόρυβο όταν το συνδέσεις. Ενώ στη δουλειά συνδέεται κανονικά. Έχω δοκιμάσει τα πάντα.

Καμια ιδέα;

 

Drivers πέρασες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει ένα προγραμματακι μέσω του οποίου φλασαρεις TWRP, ROM, μπαίνεις σε fastboot, , recovery κτλ με εντολές από το pc σου.....

Χωρίς να πατάς ΚανΕνα κουμπάκι στο κινητό....

Είναι συμβατό με ZUK Z1, X720, X722, X820, OP 12/3/5, και ότι έχει πρακτικά snapdragon......

 

Ειχα ξεμπρικαρει ένα ZUK Z1 παλαιοτερα.....με αυτο....

 

Βρείτε το, αξίζει.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Drivers πέρασες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει ένα προγραμματακι μέσω του οποίου φλασαρεις TWRP, ROM, μπαίνεις σε fastboot, , recovery κτλ με εντολές από το pc σου.....

Χωρίς να πατάς ΚανΕνα κουμπάκι στο κινητό....

Είναι συμβατό με ZUK Z1, X720, X722, X820, OP 12/3/5, και ότι έχει πρακτικά snapdragon......

 

Ειχα ξεμπρικαρει ένα ZUK Z1 παλαιοτερα.....με αυτο....

 

Βρείτε το, αξίζει.....

Βασικά πέρασα drivers αλλά την προηγουμενη φορά δεν χρειάστηκαν. Τους πέρασε από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το τελευταιο TWRP, πέρασα τη τελευταια ROM AICP 13.1, Gapps, Magic root v16 , εκανα επαναφορά, διεγραψα τα πάντα και η συσκευή μου είχε ψιλο lag στην αρχη αλλα εφτιαξε τωρα και δεν ανοίγει η κάμερα με τιποτα, ούτε αυτή τη στοκ που εχει η rom ούτε οποιαδήποτε αλλη βαζω εγω

 

EDIT:

ΟΚ φτέγανε τα OpenGapps που ειχα κατεβασει τα full

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από celtic1453 >

Drivers πέρασες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει ένα προγραμματακι μέσω του οποίου φλασαρεις TWRP, ROM, μπαίνεις σε fastboot, , recovery κτλ με εντολές από το pc σου.....

Χωρίς να πατάς ΚανΕνα κουμπάκι στο κινητό....

Είναι συμβατό με ZUK Z1, X720, X722, X820, OP 12/3/5, και ότι έχει πρακτικά snapdragon......

 

Ειχα ξεμπρικαρει ένα ZUK Z1 παλαιοτερα.....με αυτο....

 

Βρείτε το, αξίζει.....

 

Σ αυτό αναφέρεσαι φιλε μου;

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Από χθες κρασαρει συνέχεια η σελφι κάμερα, ανεξάρτητα από την εφαρμογή κάμερας που θα χρησιμοποιήσω. Ξαναεγκατεστησα την εφαρμογή αλλά τα ίδια.. Λέτε να είναι θεμα hardware; Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από celtic1453 >

Drivers πέρασες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει ένα προγραμματακι μέσω του οποίου φλασαρεις TWRP, ROM, μπαίνεις σε fastboot, , recovery κτλ με εντολές από το pc σου.....

Χωρίς να πατάς ΚανΕνα κουμπάκι στο κινητό....

Είναι συμβατό με ZUK Z1, X720, X722, X820, OP 12/3/5, και ότι έχει πρακτικά snapdragon......

 

Ειχα ξεμπρικαρει ένα ZUK Z1 παλαιοτερα.....με αυτο....

 

Βρείτε το, αξίζει.....

 

Σ αυτό αναφέρεσαι φιλε μου;

 

Ναι αυτο

......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Από χθες κρασαρει συνέχεια η σελφι κάμερα, ανεξάρτητα από την εφαρμογή κάμερας που θα χρησιμοποιήσω. Ξαναεγκατεστησα την εφαρμογή αλλά τα ίδια.. Λέτε να είναι θεμα hardware; Καμία ιδέα;

 

Δοκίμασε την gcam. Εγώ από τότε που την έβαλα, δεν είχα ποτέ ξανά πρόβλημα στην AICP.

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατεστησα κι εγω την ημερα που βγηκε

πιο πριν ειχα την 7/2

γιατι ενα βραδυ αποφασισαν τα google services να τα παιξουν

αλλα τρομακτικη διαφορά στην μπαταρία δεν εχω δει.

Τον ηχο εχουν φτιαξει αρκετα

και το καινουριο icon pack ειναι ψιλοαισχος εχει κανα theme engine να αλλαξουμε;

Στην καινουρια εχουν χαλασει και το weather widget ας το πουμε στη lockscreen ειναι μονο στα αγγλικα δεν μπορω να το γυρισω στα ελληνικα με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να δοκιμάσω την AICP 13.1, έβαλα το τελευταίο TWRP, η εγκατάσταση έγινε κανονικά και απροβλημάτιστα, έκανα ό,τι τσεκαρίσματα ήθελα και μετά βγήκα recovery, έκανα backup την AICP, και μετά restore την 20s του Χρήστου που είχα και δούλευε άριστα από τον Νοέμβριο.

 

Με την εκκίνηση μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν αναγνωρίζει data, πρότεινε factory reset γιά επιδιόρθωση, το δέχτηκα, βγήκε recovery και έκανε επανεκκίνηση, πάλι το ίδιο μήνυμα και δεν πήγαινε παρακάτω.

Δοκίμασα εγκατάσταση απ΄την αρχή την 20s, το ίδιο. Άλλαξα TWRP και πήγα στο προηγούμενο. Το ίδιο μήνυμα.

 

Ξαναέβαλα το TWRP 3.2.1.1, restore το backup της AICP, και δούλεψε κανονικά.

 

Τελικά η τελευταία αναβάθμιση είναι χωρίς επιστροφή;

 

Την παραπάνω δοκιμή είχα ξανακάνει παλαιότερα και επέστρεψα στην προηγούμενη χωρίς πρόβλημα.

 

Τί λέτε να φταίει;

Edited by ribo1
Link to comment
Share on other sites

[Forwarded from LeEco Worldwide Channel (Moshe)]

New official aicp zl1/zl0 release is up https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=76541240&postcount=3941

 

Changes:

Device/vendor

1. Did a fresh rebase on lineage (wifi updates, Bluetooth updates, ril updates, and more) credit to @ThE_MarD

 

2. Wifi speed improvement (channel bonding enabled for 2.4GHz), stability improvement, credit to @ThE_MarD

 

3. Updated the ramdisk rework, credit to @KuranKaname

 

Kernel:

(BlackScreen 5.1)

4. Did a fresh rebase on android Linux stable so I could easily clean up blackscreen 5.0

 

5. Latest caf tag and wifi driver (LA.UM.6.5.r1-08500-8x96.0 )

 

6. Wlan thermal shutdown disabled, this caused a bad wakelock, so we have better battery life now

 

7. Added back sioplus (was accidentally removed in blackscreen 5.0)

 

8. Fixed a minor issue with dynamic fsync

9. Updated to Linux 3.18.109

 

ROM:

10. Merged the May security patch

11. Bug fixes

12. Ability to disable all cellular data and wifi data in app data usage settings.

 

Download:

http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1...Y-20180517.zip

md5:

131264b50595460d644b7e0abb49c7d4

Full changelog:

http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1...80517.zip.html

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και το πιο σημαντικό

 

Εγώ το πέρασα κανονικά το update, χωρίς να σβήσω τίποτα. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει πρόβλημα. Μου φαίνεται κιόλας ότι το κινητό έγινε ακόμα πιο γρήγορο!

 

Το LTE πλέον το δείχνει σαν 4G. Ελπίζω να δείχνει και 4G+. Θα το κοιτάξω αύριο στην πόλη...

 

Μιλάμε για τρομερή ROM. Αυτοί οι τύποι που τη φτιάχνουν, αξίζουν να προσληφθούν σε μεγάλη εταιρεία. ;)

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα κανονικά το update, χωρίς να σβήσω τίποτα. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει πρόβλημα. Μου φαίνεται κιόλας ότι το κινητό έγινε ακόμα πιο γρήγορο!

 

Το LTE πλέον το δείχνει σαν 4G. Ελπίζω να δείχνει και 4G+. Θα το κοιτάξω αύριο στην πόλη...

 

Μιλάμε για τρομερή ROM. Αυτοί οι τύποι που τη φτιάχνουν, αξίζουν να προσληφθούν σε μεγάλη εταιρεία. ;)

 

Ινδοί....κορυφη....

1.5 δις λαος

Εδώ περασα μια Lineage σε ενα LeEco S2 Χ526...... Και σκάβει.....

 

Τα αγαπάνε τα LeEco οι Ινδοί....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα ενα Nubia m2 και ψαχνω νεο κινητο,μια ερωτηση

Το κινητο με την ρομ που ερχεται ειναι λειτουργικο?

Δεν ειμαι για να αλλαζω ρομ κλπ.,τελειως ασχετος,

η φωτογραφικη του σε σχεση με το Χ620 ΠΡΟ πως ειναι?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά, τώρα το μόνο που μένει είναι να μπουν τα χρήματα στο Revolut... :)

η λέτε να παίξει και απευθείας με Ελληνική κάρτα; :shifty:

 

Φίλε, έχω το κινητό στα χέρια μου, σφραγισμένο στο κουτί του, αγορασμένο από banggood, με το λογισμικό 20ς.Στο δίνω στην τιμή που το αγόρασα, επειδή πήρα 2 και τελικά το δεύτερο δεν χρειάστηκε. Αθήνα, χέρι με χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα ενα Nubia m2 και ψαχνω νεο κινητο,μια ερωτηση

Το κινητο με την ρομ που ερχεται ειναι λειτουργικο?

Δεν ειμαι για να αλλαζω ρομ κλπ.,τελειως ασχετος,

η φωτογραφικη του σε σχεση με το Χ620 ΠΡΟ πως ειναι?

ευχαριστω

 

Λειτουργικοτατο με φοβερό ήχο πολύ καλή οθόνη και η κάρτα γραφικών που κουβαλάει το chip κάνει όλα τα παιχνίδια θαυμάσια αφού μαμαει στα γραφικά.

Από εκεί και πέρα η μπαταρία είναι σε κανονικά επίπεδα (πίσω από το m2 που είχε φοβερή αυτονομία) και η κάμερα είναι σε αξιοπρεπή επίπεδα.

Δηλαδή μέρα όλα μια χαρά βράδυ όπως το 90% αρχίζει ο πόνος.

Είμαι ικανοποιημένος μέχρι στιγμής αφού είναι τέρας επιδόσεων.

Έχω ανεβάσει και πιο πίσω αλλά πάρε μια εικόνα.

https://ibb.co/jCOeGn

https://ibb.co/ezGUXS

https://ibb.co/b1Fxgc

https://ibb.co/cRqv6n

Έχεις λιγότερη εσωτερική και μη επεκτάσιμη αλλά σαν εμπειρία είναι μια κατηγορία πάνω από το m2.

Το είχε φίλος και το γύρισε επίσης λόγο οθόνη.

Τρομερή συσκευή το m2 ...... δυστυχώς!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα ενα Nubia m2 και ψαχνω νεο κινητο,μια ερωτηση

Το κινητο με την ρομ που ερχεται ειναι λειτουργικο?

Δεν ειμαι για να αλλαζω ρομ κλπ.,τελειως ασχετος,

η φωτογραφικη του σε σχεση με το Χ620 ΠΡΟ πως ειναι?

ευχαριστω

 

Μια χαρά είναι το κινητό και με την original ROM. Απλά για "ψυχολογικούς λόγους" δεν ήθελα να ξεμείνω με Android 6 και πέρασα το Android 8 των Ινδών. :p

 

Για την κάμερα δεν έχω πολλά να σου πω. Δε βγάζω πολλές φωτογραφίες, οπότε δεν είμαι "ειδικός" σε αυτά... Αλλά μια χαρά μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

στην aicp το dolby atmos δουλεύει τελικά ή πάμε σε πατέντες φλασαρίσματος όπως διαβάζω στο xda και άν......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο βοήθεια εκανα εγκατασταση της rom σου με 3.2.1.1 και με 3.2.1.0 και μου λεει αποτυχια αποκρυπτογραφισης κατα την εκκινηση και το προβλημα ειναι οτι με τον ιδιο τροπο το προσπαθησα να επανελθω στην aicp και μου εμφανηζει το ιδιο μηνυμα μετα το λογοτυπο της aicp, γενικα στην εκκινηση το twrp σε οποια εκδοση απο τις δυο παραπανω λεει unable to mount storage τι να κάνω καποιος; Δεν εχω κινητό

 

edit: Εγκατεστησα τη stock recovery και ολα καλα

Edited by vagetore
Link to comment
Share on other sites

Good Morning,

αρκετές αναφορές στο xda για σοβαρό drain στην τελευταία aicp, για πείτε και εδώ , όντως ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Good Morning,

αρκετές αναφορές στο xda για σοβαρό drain στην τελευταία aicp, για πείτε και εδώ , όντως ?

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι στην τελευταία έκδοση AICP η μπαταρία αποστραγγίζεται γρήγορα, ενώ στην προηγούμενη (10-4-2018) η μπαταρία κρατούσε πολύ.. Επίσης αναφορές στο xda , λένε ότι στη lineage os η μπαταρία διαρκεί 9-10 ώρες SOT.. έστειλα κάποια προσωπικά μηνύματα για ποιά rom θα ταίριαζε καλύτερα για το x722..και η απάντηση που πήρα είναι ότι η lineage είναι καλύτερη για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας και η AICP είναι καλύτερη για απόδοση. Θα δοκιμάσω και τη lineage και θα έχω άποψη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...