Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε την προηγούμενη aicp 26-4, δεν είχα κάποιο πρόβλημα, μπαταρία 6 μέρες,κάμερα , καλό ήχο, εξαιρετική rom...με την χθεσινή υπάρχουν τα γνωστά προβλήματα που ανέφεραν οι φίλοι εδώ, και στο forum xda ....πιστεύω θα διορθωθεί στην επόμενη κατασκευή..

 

6μερες αυτονομία;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι κάνουμε στην περίπτωση που ένα κινητό κατά την εκκίνηση κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών και αργεί πάρα πολύ να ανοίξει; (χρόνος boot 10 λεπτά).

Πρόκειται για ένα Leree le 3, αλλά επειδή δεν πρόκειται να πάρω απάντηση στο αντίστοιχο topic , δεν υπάρχουν πολλοί κάτοχοι του κινητού, ρωτάω εδώ και όποιος θέλει και γνωρίζει κάτι, μου δίνει τα φώτα του.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε στην περίπτωση που ένα κινητό κατά την εκκίνηση κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών και αργεί πάρα πολύ να ανοίξει; (χρόνος boot 10 λεπτά).

Πρόκειται για ένα Leree le 3, αλλά επειδή δεν πρόκειται να πάρω απάντηση στο αντίστοιχο topic , δεν υπάρχουν πολλοί κάτοχοι του κινητού, ρωτάω εδώ και όποιος θέλει και γνωρίζει κάτι, μου δίνει τα φώτα του.

Ευχαριστώ.

 

επαναφορα εργοστασιακων?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πέρασα από πάνω την τελευταία aicp και τώρα το twrp δεν βλέπει την εσωτερική μνήμη του κινητού..έλεγα να την περάσω καθαρή...αλλά πάπαλα και τώρα πως περναμε το ξανα.πάλι μέσω pc ?

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πέρασα από πάνω την τελευταία aicp και τώρα το twrp δεν βλέπει την εσωτερική μνήμη του κινητού..έλεγα να την περάσω καθαρή...αλλά πάπαλα και τώρα πως περναμε το ξανα.πάλι μέσω pc ?

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θέλει αναβάθμιση το twrp στην τελευταία έκδοση. Μέσω fastboot από PC αφού πλέον δεν βλέπει την εσωτερική μνήμη.

 

Αυτό συνέβαινε την προιγουμενη βδομάδα πάντως, δεν είναι κάτι που έγινε με την τελευταία έκδοση.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε στην περίπτωση που ένα κινητό κατά την εκκίνηση κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών και αργεί πάρα πολύ να ανοίξει; (χρόνος boot 10 λεπτά).

Πρόκειται για ένα Leree le 3, αλλά επειδή δεν πρόκειται να πάρω απάντηση στο αντίστοιχο topic , δεν υπάρχουν πολλοί κάτοχοι του κινητού, ρωτάω εδώ και όποιος θέλει και γνωρίζει κάτι, μου δίνει τα φώτα του.

Ευχαριστώ.

 

Σίγουρα θα πάρεις μια απαντήσει από xda μεριά.

Εγώ ξέρω ότι ένα κινητό κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών ΜΙΑ φορά μετά από κάποιο update η εάν κανείς wipe μέσο recovery την dalvic cache.απο εκεί και πέρα να ξέρετε ότι τα κινητά μας δεν είναι πιστοποιημένα από την Google για τις υπηρεσίες της- play store , ρυθμίσεις , κάτω κάτω λέει εάν η συσκευή είναι πιστοποιημενη-

Δε ξέρω εάν αυτό έχει αρχίσει και παίζει κάποιο ρόλο.

Βελτιστοποιήσεις συνέχεια τρώνε και οι κάτοχοι των Nubia m2.

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε στην περίπτωση που ένα κινητό κατά την εκκίνηση κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών και αργεί πάρα πολύ να ανοίξει; (χρόνος boot 10 λεπτά).

Πρόκειται για ένα Leree le 3, αλλά επειδή δεν πρόκειται να πάρω απάντηση στο αντίστοιχο topic , δεν υπάρχουν πολλοί κάτοχοι του κινητού, ρωτάω εδώ και όποιος θέλει και γνωρίζει κάτι, μου δίνει τα φώτα του.

Ευχαριστώ.

Αν εχεις εγκατεστημενο το lucky patcher πηγαινε εργαλειοθηκη - remove all odex files και θα κανει επανεκκινηση. Λογικα θα εισαι οκ τοτε.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τα φώτα σας προσπάθησα να περάσω το καινουργιο twrp και τωρα το κινητο μπαινει μόνο σε fastboot mode. τι πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν ενδιαφέρεται κάποιος για αγορά του κινητού, στείλτε μήνυμα. Σφραγισμένο, αγορά από Banggood, δίνεται στην τιμή αγοράς του, φοράει την 20s
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε στην περίπτωση που ένα κινητό κατά την εκκίνηση κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών και αργεί πάρα πολύ να ανοίξει; (χρόνος boot 10 λεπτά).

Πρόκειται για ένα Leree le 3, αλλά επειδή δεν πρόκειται να πάρω απάντηση στο αντίστοιχο topic , δεν υπάρχουν πολλοί κάτοχοι του κινητού, ρωτάω εδώ και όποιος θέλει και γνωρίζει κάτι, μου δίνει τα φώτα του.

Ευχαριστώ.

 

Το πρόβλημα λύθηκε και ευχαριστώ τον χρήστη Brousko για την καθοδήγηση. Τελικά έφταιγε το zedge . To απεγκατέστησα και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία RR δεν λειτουργούν τα cdla ακουστικά υπάρχει κάποια ρύθμιση?

 

δεν άκουσα κάποιον εδώ να έχει αυτή τη rom Resurrection Remix ... για βοήθεια νομίζω στο xda forum https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/rom-resurrectionremix-v6-0-0-t3749193 τι διαφορά εχει η ρομ RR σε σχέση με AICP, Lineage.. είσαι ευχαριστημένος?

Edited by not62
Link to comment
Share on other sites

δεν άκουσα κάποιον εδώ να έχει αυτή τη rom Resurrection Remix ... για βοήθεια νομίζω στο xda forum https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/rom-resurrectionremix-v6-0-0-t3749193 τι διαφορά εχει η ρομ RR σε σχέση με AICP, Lineage.. είσαι ευχαριστημένος?

 

Ειναι πολύ καλή και γρήγορη... Αλλα έγραψα σε λαθος νημα εχω το x720....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ξαφνικα αποφασισε ενα πρωι να μην ξαναανοιξει:mad::mad:

 

Μετα απο επικοινωνια που ειχα με το banggood και αφου τους εστειλα βιντεο και φωτος οτι δεν λειτουργει το τηλ. μου εστειλαν απαντηση οτι θα μου καλύψουν έξοδα επισκευής 50 ευρω. Τους ειπα οτι αποκλειετε να βρω να μου το φτιαξουν με 50 ευρω και με ρωτησαν αν τα θελω εγω ως αποζημιωση. Υπαρχει περιπτωση με παζαρια να μου δωσουν περισσοτερα χωρις να χρειαστει να μπω στην διαδικασια να το στειλω εκει? Και αν το στειλω μπορει να δουνε οτι εχω βαλει αλλη ρομ και να μην μου δωσουν τιποτα τελικα?[/QU

 

 

καλησπέρα φίλε είμαι και ο ίδιος παθόν με Ελλάδα δεν βρήκα άκρη και το έστειλα κινά 15 ευρω τα έξοδα συν τρεις μήνες αναμονή να μου απαντήσουν τι θα κάνουν συν ο χρόνος να το στείλουν πίσω υπολόγισε κανένα 5μηνο χωρίς κινητό έμενα πάντως μου έδιναν 70ευρω :lol: να ζητήσεις να στο αντικαταστησουν με καινούριο κινητό τι εγγύηση δίνουν μας δουλεύουν?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν έχει διαφανή πρόσοψη?

 

Παιδιά έχει κανένας δοκιμάσει διαφανή (όχι μαύρη) πρόσοψη που να πιάνει ολόκληρο το κινητό και να έχει την σωστή καμπύλη στις άκρες να μου δώσει λινκ?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν έχει διαφανή πρόσοψη?

Έχω και πιστεύω οτι καλύπτει αρκετά καλά όλο το κινητό και σίγουρα όλη την οθόνη https://www.ebay.com/itm/Sentete-LeEco-Le-Pro-3-Protector-de-Pantalla-de-Cristal-Templado-PREMIUM-/192241081425

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το hardware για αυτα τα λεφτα ειναι δωρο σκεφτομαι να το παρω για τον πατερα μου.

Απο φλασαρισματα και τετοια ειμαι συνηθισμενος.

Υπαρχει ρομ η οποια να stable οσο δε παει, να το σεταρω και να του αφησω, γιατι αν του το δωσω μετα δε θα μποορω να ασχοληθω παραπανω.

Οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το hardware για αυτα τα λεφτα ειναι δωρο σκεφτομαι να το παρω για τον πατερα μου.

Απο φλασαρισματα και τετοια ειμαι συνηθισμενος.

Υπαρχει ρομ η οποια να stable οσο δε παει, να το σεταρω και να του αφησω, γιατι αν του το δωσω μετα δε θα μποορω να ασχοληθω παραπανω.

Οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη.

 

AICP

LINEAGE

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

AICP

LINEAGE

 

Διαβασα στις προηγουμενες σελιδες για κατι θεματα μετα απο αναβαθμιση της aicp και σκαλωσα, αλλα γενικα και στο xda ειδα ακετη συμμετοχη.

google cam παιζει καμια ή ζηταω πολλα;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στις προηγουμενες σελιδες για κατι θεματα μετα απο αναβαθμιση της aicp και σκαλωσα, αλλα γενικα και στο xda ειδα ακετη συμμετοχη.

google cam παιζει καμια ή ζηταω πολλα;

 

Παιζουν όλες οι gcam

AICP Βάλε

Γιαν να εχεις και IRDA

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχω και πιστεύω οτι καλύπτει αρκετά καλά όλο το κινητό και σίγουρα όλη την οθόνη https://www.ebay.com/itm/Sentete-LeEco-Le-Pro-3-Protector-de-Pantalla-de-Cristal-Templado-PREMIUM-/192241081425

 

Thanks!

Καλά μου προκαλεί εντύπωση ότι το μαύρο το έχω πάρει σχεδόν τζάμπα ενώ το διαφανές σχεδόν 6€. Η ποιότητα του φυσικά θα είναι ανάλογη. Σαφώς!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το hardware για αυτα τα λεφτα ειναι δωρο σκεφτομαι να το παρω για τον πατερα μου.

Απο φλασαρισματα και τετοια ειμαι συνηθισμενος.

Υπαρχει ρομ η οποια να stable οσο δε παει, να το σεταρω και να του αφησω, γιατι αν του το δωσω μετα δε θα μποορω να ασχοληθω παραπανω.

Οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη.

 

Επειδή το έφερα με την 20ς του banggood, αλλά με έτρωγε ο λωκός μου, έβαλα aicp, η οποία δεν είναι πολύ σταθερή, αναγκάστηκα λόγω κρασαρισμάτων να αλλάξω κάμερα app και Dialer app. Οπότε συνιστώ να μείνεις στην 20ς,που την δούλεψα καμιά βδομάδα και ήταν σταθερότατη, χωρίς το παραμικρό θέμα. Έφερα και ένα για τον ξάδερφο μου, αλλά άλλαξε γνώμη, αν ήσουν Αθήνα, θα στο έδινα. Σαν συσκευή αξίζει και το συνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και από εμένα 20s..καμία σχέση απλά σε μπαταρία με aicp άσε που η τελευταία μου χάλασε και το twrp και πρέπει να ξανακοιμηθώ πως το φλασαρα..μπαταρία και ήχο όσο και να λένε ότι βελτιώθηκαν καμία σχέση με την 20..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και από εμένα 20s..καμία σχέση απλά σε μπαταρία με aicp άσε που η τελευταία μου χάλασε και το twrp και πρέπει να ξανακοιμηθώ πως το φλασαρα..μπαταρία και ήχο όσο και να λένε ότι βελτιώθηκαν καμία σχέση με την 20..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και έτσι πάντα καταλήγω στο συμπέρασμα ότι η στοκ πάντα θα είναι η καλύτερη. Με τα καλά και τα κακά της.

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για το ενδιαφέρον.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...