Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχετε γλώσσα ελληνικά, βάλτε και δοκιμάστε αγγλικά. Ίσως σταματήσουν αυτά τα κρας.

 

Σε ότι αφορά την επιλογή περιοχής, είναι κάτι που μπορεί να το κάνει το morelocale2, αλλά δε θυμάμαι αν θέλει root.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι εχει μεταλλο και κλεινει μαγνητικα

ποιοτικα μου φαινεται αρκετα καλη και το μπλε ταιριαζει αρκετα με το χρυσο του τηλεφωνου μας... βεβαια η πρωτη MOFI που παρουσιαζω ειναι ακομα καλυτερης ποιοτητας

 

σκεφτομαι και γω να παρω την κλειστη MOFI με το ομορφο λογοτυπο στο μπροστινο μερος..ακριβουλα αλλα ποιοτικη πιστευω

 

προσωπικα βεβαια με βολεψε περισσοτερο απο ολες η ανοιχτη MOFI

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, τελικά πήρα αυτή,

http://www.ebay.com/itm/Unique-Magnetic-Flip-Wallet-Leather-Case-Cover-Card-Pouch-For-Letv-LeEco-Series-/282549765448?var=&hash=item41c9474548:m:moTe5PybngD8ltWVmRk9yBg

και θα σας πω νέα όταν θα μου έρθει

 

Έχει βγει στο xda η rom 5.8.001D dev του batyan για όποιον έχει περάσει την 26s και έχει πρόβλημα, μπορεί να γυρίσει πίσω

https://drive.google.com/uc?id=0B-9i_XZeFiXUb2dwejlFUWxnQXc&export=download

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει στο xda η rom 5.8.001D dev του batyan για όποιον έχει περάσει την 26s και έχει πρόβλημα, μπορεί να γυρίσει πίσω

https://drive.google.com/uc?id=0B-9i_XZeFiXUb2dwejlFUWxnQXc&export=download

 

Ή μπορείτε να βάλετε την δικιά μας από εδώ ;)>> http://www.leeco.re/topic/17649-tora33x722-multi-pro3-x722-stable-20s-rom-from-26s-to-20s/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

WOW!!Βλεπω οτι ετοιμαζεις ROM με Magisk,X-posed Framework και αλλα καλουδια!!Ξερεις ποτε θα ειναι ετοιμη;;Εχω παραγγειλει κι εγω το κινητο και αναμενω αλλα θελω με το που ερθει να "ασχοληθω" λιγο μαζι του!! ;)
Link to comment
Share on other sites

"Αν έχετε γλώσσα ελληνικά, βάλτε και δοκιμάστε αγγλικά. Ίσως σταματήσουν αυτά τα κρας."

 

Ευχαριστώ φίλος.. Δούλεψε!!!

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω κι εγώ με ανυπομονησία.

Το χτύπησα εχτές με 150 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά από Banggood.

Άμα βρεθεί και νέα πολύ καλή rom θα είμαστε βασιλιάδες :)

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορείτε να βάλετε την δικιά μας από εδώ ;)>> http://www.leeco.re/topic/17649-tora33x722-multi-pro3-x722-stable-20s-rom-from-26s-to-20s/

 

Αφού βλέπω αναλάβατε και το Χ722, θα αναμένουμε πολύ ωραία πράγματα στο μέλλον!!!

Συνεχίστε παιδιά την πολύ καλή δουλειά και αν μπορούμε και εμείς βοηθάμε.

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορείτε να βάλετε την δικιά μας από εδώ ;)>> http://www.leeco.re/topic/17649-tora33x722-multi-pro3-x722-stable-20s-rom-from-26s-to-20s/

 

Μέχρι τώρα δεν το σκεφτόμουν γιατί δε γινόταν τπτ από ROM. Αν ήξερα ότι θα είχαμε κάτι σε MIUI...:drool:

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν το σκεφτόμουν γιατί δε γινόταν τπτ από ROM. Αν ήξερα ότι θα είχαμε κάτι σε MIUI...:drool:

 

Όλοι με την ψυχή στο στόμα για καινούργια rom είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

ειχα να ακουσω καλα τετοια καλα νεα :yahoo::yahoo:
LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

θα τα παραγγειλω και γω απο bangoo με praiority direct mail......

πρεπει να ζητησω και κατι αλλο για να αποφυγω τελωνειο?η απλα αυτη η επιλογη φτανει..

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Μάλλον θα την χτυπήσω τη συσκευούλα στο επόμενο κουπόνι του Banggood! Όχι για μένα, όμως! Εγώ παραμένω με το ηρωικό Coolpad F1! Να ρωτήσω δύο πράγματα, όμως: Από τα 32 Gb πόσα μένουν στο χρήστη μετά την εγκατάσταση του λογισμικού;; Και επίσης, παίζει καμία Miui;; Και, αν όχι, η μαμά rom έχει καλούδια τύπου Miui;; (Θέματα, ενσωματωμένο Greenify, ελευθερία αλλαγών status bar κτλ;;; )

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει το κινητό εδώ και μία βδομάδα περίπου, είναι απίστευτο για τα χρήματα του (150€ με έξοδα priority απο Banggood).

 

Να ενημερώσω για όσους ενδιαφέρονται τα θετικά και αρνητικά κατα την αποψή μου.

 

+ Ποιότητα: Εντάξει τι να λέμε τώρα, οι καμπύλες, το χρώμα, το υλικό premium κατασκευής; θα πιστευανε καποιοι ότι το κινητό αξίζει πάνω απο 400€

+ Οθόνη: Ανάλυση χωρίς pixels, ευκρινέστατη, με ζωντανά χρώματα και φωτεινότητα για όλα τα γούστα

+ Κάμερα μπροστινή: εξαιρετική στο φως, αρκετά καλή σε χαμηλό φως

+ Κάμερα πίσω: εξαιρετική στο φώς, εξαιρετικό hdr, πολύ καλή φωτογραφία με φλας, μέτρια ως κακή χωρίς φλας στο σκοτάδι... θα ήθελα να υπήρχε επιλογή ταχύτητας κλείστρου.

+ Ήχος: Δεν ξαναείχα κινητό με τόσο δυνατό και ποιοτικό ήχο με υποστήριξη μπάσου, απογειώνει οποιαδήποτε αναπαραγωγή ήχου και βίντεου

+ Μικρόφωνο: Φοβερό δεν έχω να πώ κάτι άλλο

+ Μπαταρία: Βγάζει άνετα 2 μέρες με αρκετή χρήση στο τηλέφωνο

 

- Δακτυλικό αποτύπωμα: Δεν είναι γρήγορο, ούτε φτάνει την αξιοπιστία των Xiaomi, ίσως φταίει η ROM βέβαια

- Έλλειψη 3.5 Jack

- Έλλειψη ράδιου

- Χαμηλή ένταση στο ακουστικό σε εξωτερικό χώρο

- Λογισμικό: η rom θελει οπωσδηποτε αλλαγή γιατί είναι buggy τελείως και κρασάρει κάποιες φορές, φοράει την 20s.

 

Υπάρχει κάποια Rom να τεστάρω και ποια η διαδικασία??

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Μάλλον θα την χτυπήσω τη συσκευούλα στο επόμενο κουπόνι του Banggood! Όχι για μένα, όμως! Εγώ παραμένω με το ηρωικό Coolpad F1! Να ρωτήσω δύο πράγματα, όμως: Από τα 32 Gb πόσα μένουν στο χρήστη μετά την εγκατάσταση του λογισμικού;; Και επίσης, παίζει καμία Miui;; Και, αν όχι, η μαμά rom έχει καλούδια τύπου Miui;; (Θέματα, ενσωματωμένο Greenify, ελευθερία αλλαγών status bar κτλ;;; )

 

για το πρωτο δεν ξερω να πω.. νομιζω 20GBπεριπου.. αλλα τα 32BG που εχει μεσα γεμιζουν ευκολα αναμφισβητητα

 

τα αλλα ολα μακαρι να τα ειχε αλλα δυστυχως μεχρι στιγμης υπαρχουν δυο rom ..αυτη του μαγαζιου που φοραμε ολοι η custom και μια official leeco που σου κλειδωνει μονιμα το τηλεφωνο εαν την περασεις

 

τωρα μολις μαθαμε απο τον φιλο CrisBal οτι ετοιμαζει κατι πολυ καλο παντως για το x722 :))

http://www.leeco.re/topic/17649-tora33x722-multi-pro3-x722-stable-20s-rom-magiskv4axposed-from-26s-to-20s/

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω παραλάβει το κινητό εδώ και μία βδομάδα περίπου, είναι απίστευτο για τα χρήματα του (150€ με έξοδα priority απο Banggood)

 

- Δακτυλικό αποτύπωμα: Δεν είναι γρήγορο, ούτε φτάνει την αξιοπιστία των Xiaomi,

 

Υπάρχει κάποια Rom να τεστάρω και ποια η διαδικασία??

 

με γεια να το χαρεις φιλε!

συμφωνω σε οσα λες εκτος το αποτυπωμα.. εμενα μου δουλευει ψιλοαψογα.. ισως γιατι περασα 5 φορες το ιδιο δακτυλο απο το Add fingerprint... αν εχει δυο αδυνατα σημεια το τηλεφωνο ειναι η καμερα και το λογισμικο (που και παλι ικανοποιημενος ειμαι κ απο τα δυο για την τιμη του τηλεφωνου) - για τα rom δες στο παιδι που απανταω απο πανω

 

νομιζω αν βγει τηλεφωνο χωρις προβληματα και ελαττώματα ειναι η πιο εξυπνη αγορα που μπορει να κανει καποιος σε τηλεφωνο σε ολη την αγορα κινητων τηλεφωνων....

Edited by analwsimos
LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

Όπως το ειπες έβαλες 5 φορες το δακτυλικο, αυτό είναι αρνητικο, στο xiaomi καμία σχέση, μπαμ μπαμ το πιανει
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει το κινητό εδώ και μία βδομάδα περίπου, είναι απίστευτο για τα χρήματα του (150€ με έξοδα priority απο Banggood).

 

Να ενημερώσω για όσους ενδιαφέρονται τα θετικά και αρνητικά κατα την αποψή μου.

 

+ Ποιότητα: Εντάξει τι να λέμε τώρα, οι καμπύλες, το χρώμα, το υλικό premium κατασκευής; θα πιστευανε καποιοι ότι το κινητό αξίζει πάνω απο 400€

+ Οθόνη: Ανάλυση χωρίς pixels, ευκρινέστατη, με ζωντανά χρώματα και φωτεινότητα για όλα τα γούστα

+ Κάμερα μπροστινή: εξαιρετική στο φως, αρκετά καλή σε χαμηλό φως

+ Κάμερα πίσω: εξαιρετική στο φώς, εξαιρετικό hdr, πολύ καλή φωτογραφία με φλας, μέτρια ως κακή χωρίς φλας στο σκοτάδι... θα ήθελα να υπήρχε επιλογή ταχύτητας κλείστρου.

+ Ήχος: Δεν ξαναείχα κινητό με τόσο δυνατό και ποιοτικό ήχο με υποστήριξη μπάσου, απογειώνει οποιαδήποτε αναπαραγωγή ήχου και βίντεου

+ Μικρόφωνο: Φοβερό δεν έχω να πώ κάτι άλλο

+ Μπαταρία: Βγάζει άνετα 2 μέρες με αρκετή χρήση στο τηλέφωνο

 

- Δακτυλικό αποτύπωμα: Δεν είναι γρήγορο, ούτε φτάνει την αξιοπιστία των Xiaomi, ίσως φταίει η ROM βέβαια

- Έλλειψη 3.5 Jack

- Έλλειψη ράδιου

- Χαμηλή ένταση στο ακουστικό σε εξωτερικό χώρο

- Λογισμικό: η rom θελει οπωσδηποτε αλλαγή γιατί είναι buggy τελείως και κρασάρει κάποιες φορές, φοράει την 20s.

 

Υπάρχει κάποια Rom να τεστάρω και ποια η διαδικασία??

 

Σμφωνώ στα περισσότερα. Ειδικά η έλλειψη ράδιο είναι πρόβλημα για εμένα γιατί το χρησιμοποιώ. Η μπαταρία είνα τέρας. Θα διαφωνήσω στο δαχ.αποτύπωμα. Είναι ίσο, ίσως και ταχύτερο από τα xiaomi και πιάνει τις 99 στα 100, πράγμα που στα xiaomi δεν συνέβαινε. Γενικά το τηλέφωνο το πλήρωσα 210ευρώ(με το τελωνείο) και δεν νιώθω καθόλου την πάτησα. Αξίζει για περισσότερα. Φαντάσου στα 150 που έφτασε. Απορώ πως είναι διαφημίζεται παντού ως το απόλυτο VFM.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Μάλλον θα την χτυπήσω τη συσκευούλα στο επόμενο κουπόνι του Banggood! Όχι για μένα, όμως! Εγώ παραμένω με το ηρωικό Coolpad F1! Να ρωτήσω δύο πράγματα, όμως: Από τα 32 Gb πόσα μένουν στο χρήστη μετά την εγκατάσταση του λογισμικού;; Και επίσης, παίζει καμία Miui;; Και, αν όχι, η μαμά rom έχει καλούδια τύπου Miui;; (Θέματα, ενσωματωμένο Greenify, ελευθερία αλλαγών status bar κτλ;;; )

 

Ισχύει ακόμα το κουπόνι 9bgx722. Από custom roms προς το παρόν δεν παίζει τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σμφωνώ στα περισσότερα. Ειδικά η έλλειψη ράδιο είναι πρόβλημα για εμένα γιατί το χρησιμοποιώ. Η μπαταρία είνα τέρας. Θα διαφωνήσω στο δαχ.αποτύπωμα. Είναι ίσο, ίσως και ταχύτερο από τα xiaomi και πιάνει τις 99 στα 100, πράγμα που στα xiaomi δεν συνέβαινε. Γενικά το τηλέφωνο το πλήρωσα 210ευρώ(με το τελωνείο) και δεν νιώθω καθόλου την πάτησα. Αξίζει για περισσότερα. Φαντάσου στα 150 που έφτασε. Απορώ πως είναι διαφημίζεται παντού ως το απόλυτο VFM.

 

Σε καμία περιπτωση δεν δίνει πιο αξιοπιστο και πιο γρήγορο από του Xiaomi Redmi Note 4x. Τέλος πάντων λεπτομέρειες είναι αυτά.. Για εμένα η εομ είναι το ολο πρόβλημα

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο δεν ξερω να πω.. νομιζω 20GBπεριπου.. αλλα τα 32BG που εχει μεσα γεμιζουν ευκολα αναμφισβητητα

 

τα αλλα ολα μακαρι να τα ειχε αλλα δυστυχως μεχρι στιγμης υπαρχουν δυο rom ..αυτη του μαγαζιου που φοραμε ολοι η custom και μια official leeco που σου κλειδωνει μονιμα το τηλεφωνο εαν την περασεις

 

τωρα μολις μαθαμε απο τον φιλο CrisBal οτι ετοιμαζει κατι πολυ καλο παντως για το x722 :))

http://www.leeco.re/topic/17649-tora33x722-multi-pro3-x722-stable-20s-rom-magiskv4axposed-from-26s-to-20s/

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ! Το μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι είναι η απουσία κάποιας απροβλημάτιστης rom! Το κινητό προορίζεται για το κορίτσι, οπότε θέλει πολλή προσοχή η κάθε κίνηση!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει ακόμα το κουπόνι 9bgx722. Από custom roms προς το παρόν δεν παίζει τίποτα.

 

Ευχαριστώώώώώ!!! Το είδα και στο kimovil.com!!!

 

Υ.Γ.: Έλα, μωρή Πανάθα!!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Το μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι είναι η απουσία κάποιας απροβλημάτιστης rom! Το κινητό προορίζεται για το κορίτσι, οπότε θέλει πολλή προσοχή η κάθε κίνηση!!!!

 

μην το φοβασαι.. με ενα Nova Launcher θα ειναι σαν να εχει οποιοδηποτε κινητο.. και επισης ειναι ομορφο εξωτερικα.. αν και λιγο βαρυ ..εγω εχω και s7 edge και προτιμω (εαν εξαιρεσεις την τελεια οθονη και την φωτογραφικη) για χρηση το Le eco le pro 3

Edited by analwsimos
LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα μου ήρθε και μένα. Έβαλα αμέσως την ρομ που προτείνει ο Chris αλλά δεν μπορώ να βάλω δακτυλικό αποτύπωμα με τίποτα. Όσες φορές και να προσπαθήσω μου λέει ότι δεν υπάρχει το hardware. Είναι πρόβλημα ρομ?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και την 020s με root αλλά και πάλι το δακτυλικό δεν δουλεύει. Καλό θα είναι να τα αναφέρουμε αυτά τα προβλήματα για να ξέρουν και οι άλλοι χρήστες.

 

Πώς μπορούμε να περάσουμε την εργοστασιακή ρομ, 026s? Έχει πολλά bugs?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Μπορεί κάποιος από τους ιδιοκτήτες που το ψάχνει λίγο να μας πει ποια είναι αυτά τα bugs που λέμε στην 20s του Banggood ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...