Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Το πολύπαθο τιμόνι της Microsoft (που τόσα χρόνια άντεξε τα πάνδεινα) θέλω να το αντικαταστήσω με κάποιο άλλο με ανάδραση (force feedback). Μπήκα στα site του Πλαισίου κ Eshop, αλλά δε μου γέμισαν το μάτι.

 

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο τιμόνι; Και ειδικά αν το έχει λιώσει, θα ήθελα και τι γνώμη του....

 

1000 ευχαριστώ!

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H World Cyber Games Hellas στα πλαίσια του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ηλεκτρονικών Παιχνιδιών, η τελική φάση των οποίων διοργανώνεται φέτος στην διεθνή έκθεση της CEBIT στο Ανόβερο της Γερμανίας από 15 έως 21 Μαρτίου 2007, διοργανώνει τους προκριματικούς αγώνες για την χώρα μας με απώτερο σκοπό την δημιουργία της 11μελής αποστολής της Εθνικής Ελλάδος και την διάδοση του Ηλεκτρονικού Αθλητισμού.

Οι προκριματικοί Αγώνες θα λάβουν χώρα σε 18 πόλεις της Ελλάδας, από 1 έως 4 Μαρτίου 2007, σε σημεία τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί από την διοργανώτρια αρχή ως "Official Center of WCG" και επρόκειτο να ανακοινωθούν μέχρι τα τέλη Ιανουαρίου 2007. Η τελική φάση θα πραγματοποιηθεί από 9 έως 11 Μαρτίου 2007 στην αίθουσα - πολυχώρο του σταθμού Μετρό του Συντάγματος στην Αθήνα.

Οι επίσημοι τίτλοι παιχνιδιών σύμφωνα με την WCG International για φέτος είναι :

 

- CounterStrike 1.6 (PC)

- Warcraft 3 Frozen Throne (PC)

- Fifa Soccer 07 (PC)

- Need For Speed : Carbon (PC)

- Starcraft : Brood War (PC)

- Project Gotham Racing 3 (XBOX 360)

- Dead Or Alive 4 (XBOX 360)

 

Παράλληλα, για την περαιτέρω διάδοση του Ηλεκτρονικού Αθλητισμού όπως προαναφέρθηκε θα λάβουν χώρα και τουρνουά σε τίτλους που επιλέχθηκαν από την WCG Hellas όπως Warcraft Dota 3vs3, CounterStrike 1.6 Female Cup, CounterStrike 1.6 Mixed Exhibition Matches, Quake 3 Cup, Mobile Gaming Tournaments κ.α.

 

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε την επίσημη ιστοσελίδα http://www.worldcybergames.gr

Link to comment
Share on other sites

Thanx!
Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να παιξει το Generals Direct Connect με router?Καθε φορα που θελω να παιξω βαζω το modem πανω και κοβεται και το net στο αλλο pc γμτ...
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε το παιχνίδι?

Οι παλιοί πιθανών ναι, εγώ το θεωρώ το μακράν καλύτερο RPG που έχει κυκλοφορίσει ποτέ!

Η New World Computing (Η εταιρία που έβγαλε Τα Might and Magic<1-12> και τα Heroes of Might and Magic<1-3>) έκλεισε το 2003 έχοντας αφήσει πίσω δύο Διαμάντια(Might and Magic 6, Heroes of Might and Magic 3).

Μετα, η Ubisoft αναλαμβάνει να συνεχίσει το έργο της NWC και βγάζει τα: Heroes of Might and Magic 5 και Dark Messian of Might and Magic τα οποία εγώ, προσωπικά, τα θεωρώ ντροπή να φέρουν το "Might and Magic" στον τίτλο τους.:down:

PS:To HOMM 4 δεν το θεωρώ καλύτερο απο το 3 αλλά σίγουρα καλύτερο απο το 5!

[sIGPIC][/sIGPIC]Small minds are interested in the extraordinary, great minds in the commonplace.
Link to comment
Share on other sites

In this game Camping is the best way to play! I take my Newly Rented Sniper and Headshot.

nad if there is LAG (it's because i am causing it) I am unbeatable!:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]Small minds are interested in the extraordinary, great minds in the commonplace.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζω εδώ και καιρό αυτό το παιχνίδι και μου αρέσει πολύ:) Γενικά τα παιχνίδια της Rockstar μου αρέσουν πολύ:) Κατά λάθος όμως έβαλα τον κωδικό fightfightfight (πολεμούν όλοι οι κάτοικοι και οι μπράβοι της πόλης) και δεν ξέρω τι να κάνω για να για να τον βγάλω ή να βάλω κάποιον κωδικό για να σταματήσουν να πολεμούν. Μην μου πείτε να πάω σε άλλη πόλη γιατί (1)δεν υπάρχει και.. (2) έχω μπαρ εργοστάσια κ.λ.π και δεν θέλω να τα χάσω.
Link to comment
Share on other sites

Για ξαναπάτα μία το κωδίκι το ίδιο μήπως στο βγάλει... :worry:

 

Μερικές φορές γίνεται... ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις και εδώ -> http://www.gamesradar.com/us/psp/game/cheats/cheats.jsp?releaseId=2006051516155600026

 

Δεν έχει κάτι έτσι ώστε να "καλμάρει" τους peds... :(

 

Πρέπει να περιμένεις την φυσική ροή του παιχνιδιού να το σταματήσει... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο, θα πρέπει να περιμένετε... :(

 

Ούτε εδώ έχει κάτι -> http://www.thegtaplace.com/gtavcs/cheats.php

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εχει κολλησει η ιδεα να ψαξω για αγορα (σε μεταχειρισμενο προφανως) το παλιο SEGA RALLY με τα κερματα, αυτο με τα τιμονια, καθισματα κλπ! Δεδομενου οτι δεν εχω κ λεφτα για πεταμα, ποσο λετε να κανει ενα τετοιο ? Θα θελει πολλα λεφτα σε service/καταναλωση ρευματος κλπ?

 

Οποιος ξερει κατι απο τα παραπανω ας απαντησει, thanx! :)

Link to comment
Share on other sites

Hello! Έχω το runnaway : A road adventure (το 1ο)και το παίζω αυτόν τον καιρό. Δεν ξέρω το τραγούδι της αρχης αλλά έχω κολλήσει πολύ σε ένα σημείο.εκεί που πρέπει να τον βοηθήσει μια κοπέλα(η Luna) για αντιπερισπασμό αυτή αρνείται πεισματικα:) Είναι κάπου στη μέση του παιχνιδιού . τα έχω δοκιμάσει ολα έχω κάνει όλα τα προηγούμενα όπως πρεπει , με ultrex λούστηκα αλλά πάλι τπτ. αν έχει κανείς καμιά ιδέα please HELP.Είναι κρίμα να το παρατήσω σ αυτή τη φάση. Thanks!
Link to comment
Share on other sites

για ριξε κανενα βλεφαρο στο *ι μπει , μπωρει να βρεις τιποτα.

παντως και το σεγκα ραλι 2 ηταν καλο , με τα καθησματα που κουνιοντουσαν

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εχει κολλησει η ιδεα να ψαξω για αγορα (σε μεταχειρισμενο προφανως) το παλιο SEGA RALLY με τα κερματα, αυτο με τα τιμονια, καθισματα κλπ! Δεδομενου οτι δεν εχω κ λεφτα για πεταμα, ποσο λετε να κανει ενα τετοιο ? Θα θελει πολλα λεφτα σε service/καταναλωση ρευματος κλπ?

 

Οποιος ξερει κατι απο τα παραπανω ας απαντησει, thanx! :)

 

Ρευμα θα καταναλωνει λιγοτερο απο το pc σου αν αποσυνδεσεις τις λαμπες που ειχε πισω απο τα πλαστικα του :)

 

Αμα εχεις μερακι μπορεις να φτιαξεις και ενα δικο σου... κατω απο 500 ευρω παντως δεν το νομιζω να το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε!!! Το 3 είναι από τα πιο γμτ παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ. Εχώ περάσει ώρες κ ώρες παίζοντας το.Ποιούς χάρτες έχετε(εκτός από αυτούς του παιχνιδιού)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

file kati tetoio den les?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150078263287&ih=005&category=13716&ssPageName=WDVW&rd=1

pantws apo timi einai poli tsouxteri.... den nomizw na aksizei kiloas.... ektos an to valeis se dimosio xwro gia na vgaleis ta lefta sou pisw!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...