Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεγαλος ερωτας!!!εχεις ενα καθαρο και σουζερνεις σε πλαγιες, παιρνεις μερος σε αγωνες σε ολον τον κοσμο!!!το παιζει κανεις;;;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera se olo to forum, paidia 8a h8ela mia voh8eia sas parakalw opoios gnwrizei!!! apo pou mporw na katevasw to mame sto pc mou kai an prosferetai dwrean fysika?

sas eyxaristw polu ek twn proterwn!!!

Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera se olo to forum, paidia 8a h8ela mia voh8eia sas parakalw opoios gnwrizei!!! apo pou mporw na katevasw to mame sto pc mou kai an prosferetai dwrean fysika?

sas eyxaristw polu ek twn proterwn!!!

Τι εννοείς λέγοντας mame?την έκδοση με τα 7 dvd? αν ναί σίγουρα στο emule αλλά όπως θα κατάλαβες είναι πολλά τα Gb.

Link to comment
Share on other sites

exw ena palio cd me to MAME32 pou eixe kapoio periodiko palia alla polla paixnidia den paizoun, kserei kaneis giati de paizoun ola ta paixnidia kai pws mporw na pros8esw ki alla? giati apo alla forums ap'oti exw katalavei mporei na ginei kati tetoio, thanks!!!
Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
Link to comment
Share on other sites

exw ena palio cd me to MAME32 pou eixe kapoio periodiko palia alla polla paixnidia den paizoun, kserei kaneis giati de paizoun ola ta paixnidia kai pws mporw na pros8esw ki alla? giati apo alla forums ap'oti exw katalavei mporei na ginei kati tetoio, thanks!!!

 

 

Όταν κάνεις εγκατάσταση το παιχνίδι θα βρεις έναν φάκελο που λέει roms και μετά θα προσθέσεις όποιο θες.Πάντως δεν το έχω δοκιμάσει.Για να δεις ποιά παιχνίδια παίζουν θα πας στην στήλη αριστερά και θα πατήσεις available.

Link to comment
Share on other sites

epeidi exo kollisei, se pio site tha vro kapoio kolpaki na ksekoliso???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

προσφατα ηρθε η adsl μου και αρχισα να το ψαχνω περισσοτερο το πραγμα..ειμαι φανατικος του μπασκετ και οπως φανταζεστε θα μου αρεσει το on-line gaming με διαφορους φιλους-ασχετους απο το ιντερνετ..εχω ενα προβλημα ομως..ενω οταν κανει καποιος αλλος παιχνιδι μπαινω κανονικα,οταν κανω εγω create δεν μπορει να μπει ο αλλος..εχω το ιδιο προβλημα και με ενα αλλο παιδι και σκευτικα να ρωτησω εδω μπας και μου δωσετε καποια απαντηση η λυση..σας ευχαριστω προκαταβολικα..;)
Link to comment
Share on other sites

Tι σας λεει? Το παίζει κανεις? Εχετε κολλησει σε καμιά πίστα?:) Εγω παντως εχω πορωθει.:) :p :happy: :D Το προτιμο ακομα και απο το Stronghold 2 και απο το age of empires 1,2.:D Εσείς?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Θελωμεν λιγη βοηθεια..Ειμαστε με ενα φιλο μου στο 60% του παιχνιδιου .Εχουμε τελειωσει τις αποστολες του Smoke αλλα στο portal ενω μας περναει στο αλλο μερος (wastelands μαλλον λεγεται) παμε να μπουμε εκει που μπηκε η Kitana (κατι για Shao Khan λεει)αλλα δεν μπορουμε γιατι πρεπει στην πορτα να εχουμε 5 εμβληματα και εμεις εχουμε 3.Λογικα τα αλλα 2 ειναι abilities (double jump και swing ability).Εχουμε ψαξει παντου και δεν μπορουμε να βρουμε τιποτα.Καμια ιδεα?Που βρισκουμε αυτες τις 2 abilities?Που παμε? :( (σε ps2 ολα αυτα ε αν και δεν πιστευω οτι υπαρχει διαφορα)
Link to comment
Share on other sites

Είχα πορωθεί και εγώ για μια περίοδο αλλά μετά το έκοψα :X. Και μένα πιο πολύ μου αρέσει το Crusader απ'το 2 ;)
Link to comment
Share on other sites

Τα τερμάτισες ολα τα campaign? Αν οχι σε πιο κολησες?

 

Το εχεις ακομα εγκατεστημένο?

 

Αν θες βοηθεια για οτιδιποτε γι αυτο το παιχνίδι πες την μου.:)

 

 

 

 

Κανενας αλλος ρε παιδια δεν το παιζει αυτο το παιχνίδι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγνωμη αν κανω μια λιγο ηλιθια ερωτηση αλλα θελω μια διευκρινιση: Υπαρχουν δυο ειδων format παιχνιδιων NTSC και PAL; πχ στην αμερικη και το καναδα παιζουν τα NTSC ενω στην αγγλια τα PAL, στην ελλαδα τι γινεται; Εγω δηλαδη αν θελω να παρω καποιο παιχνιδι απο που να το παρω για να μπορω να το παιξω, απο αμερικη η αγγλια; Η μηπως παιζουν και τα δυο formats κανονικα;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν αγορασω ενα παιχνιδι για υπολογιστη απο αμερικη δεν θα παιζει; (ειναι NTSC στην αμερικη) Εχει διαφορα αν το παιχνιδι ειναι σε cd η dvd;
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτόν το χάρτη το πράσινο είναι το PAL και το μπλε το NTSC. Λόγω των διαφορετικών στάνταρντς στην τηλεόραση, έχουμε και διαφορετικά κωδικοποιημένα DVDs. Το ένα πρότυπο είναι ασύμβατο με το άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια.. Με τα παιχνιδια για τον υπολογιστη ομως τι συμβαινει; Το ιδιο πραγμα η μηπως δεν εχει σημασια;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω τα παιχνίδια για Η/Υ να διακρίνονται έτσι. Ο διαχωρισμός PAL-NTSC γίνεται λόγω διαφορετικών στάνταρντς στις τηλεοράσεις άρα και στις παιχνιδομηχανές, στους Η/Υ δεν υπάρχει τέτοιος διαχωρισμός.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στις παιχνιδομηχανές υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Το region locking που γίνεται πλέον δεν έχει σχέση με το PAL/NTSC. Για παράδειγμα για το χΒΟΧ 360 υπάρχουν παιχνίδια που είναι εντελώς region free, οπότε μπορείς να το αγοράσεις από Αμερική και να το παίξεις σε Ευρωπαικό ΧΒΟΧ360. Με τα dvd ισχύει επίσης το ίδιο. Το region locking γίνεται καθαρά για οικονομικούς λόγους καθώς οι εταιρίες θέλουν να ελέγχουν την κυκλοφοριά των ταινιών τους ανά τον κόσμο. Για αυτό και μπορείς να βρεις region free dvd players που παίζουν κανονικά ταινίες από όλο τον κόσμο.

 

 

Η διάκριση PAL/NTSC χαρακτηρίζει την συσκευή αναπαραγωγής. Για παράδειγμα ένα Αμερικάνικο DVD Player που κάνει output σε NTSC θα έχει πρόβλημα αν συνδεθεί σε PAL TV και αντίστροφα.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...