Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα τη διαφήμιση για την προσφορά video games για όλες τις παιχνιδομηχανές!

Πήγα σχετικά νωρίς και πράγματι είχε με 2.20 €... αλλά τα μονα παιχνίδια ήταν το fifa 2007 και το PES 6.

Ήταν προφανές ότι ήταν για ξεστοκάρισμα, αλλά πρόλαβε κανείς να δει τι άλλες προσφορές υπήρχαν?

Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορές ξεκίνησαν από 04/01/10 από όσο γνωρίζω.

 

Αν κάνεις μια βόλτα από το e-germanos.gr στην ενότητα "Παιχνίδια" θα δεις ποιες ήταν οι προσφορές. (είχε μέσα και Crysis και Assassin's Creed και ένα σωρό άλλα)

 

Από ό,τι διαβάζω πολύς κόσμος "την πάτησε" με παραγγελίες από το διαδίκτυο για τις οποίες δεν υπήρχε απόθεμα να καλυφθούν. Και υπάρχει έντονος εκνευρισμός.

 

Σε περίπτωση που δεν είναι σαφές: Δεν συνιστάται η ηλεκτρονική παραγγελία.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

δειτε αυτο και θα καταλαβετε τι συμβαινει μεσα στις ακρες

http://troktiko.blogspot.com/2010/01/site_08.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνε ένας φίλος μου να βρει παιχνίδια για PS2 με 2,10, αλλά δεν βρήκε τίποτα! Σε ένα κατάστημα "Γερμανός" στην πόλη της Κέρκυρας του είπαν ότι έχουν ξεπουλήσει όλα και στο κατάστημα της γειτονιάς μου που ρώτησα μου είπαν ότι τους έχουν μείνει μόνο παιχνίδια για Xbox. :(
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!!!σημερα πηρα το καουντερ στραικ το ανθολοτζι αυθεντικο,το εγατεστησα,εκανα ακαουντ στο στιμ και ενω μου διαβαζει κωδικο και γιουζερνειμ..οταν παει να ανοιξει το στιμ μου λεει πως δν ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ....αλλα σερβερς βρισκει...σας παρακαλω πολυ βοηθηστε με!!!!!ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως λειτουργεί αυτό το σύστημα με τα βαράκια που έχει το Logitech G9x; Σήμερα το έχουν στο getitnow στα 64 που από ότι βλέπω είναι καλή τιμή τιμή -20 από τη φθηνότερη του skroutz αν βάλεις μέσα και τα μεταφορικά και σκέφτομαι να το αγοράσω... Τι λέτε; Αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Καλημέρα σας.

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως λειτουργεί αυτό το σύστημα με τα βαράκια που έχει το Logitech G9x; Σήμερα το έχουν στο getitnow στα 64 που από ότι βλέπω είναι καλή τιμή τιμή -20 από τη φθηνότερη του skroutz αν βάλεις μέσα και τα μεταφορικά και σκέφτομαι να το αγοράσω... Τι λέτε; Αξίζει;

 

Φιλε αν ζητάς ένα gamer mouse είναι το ιδανικό! Το σύστημα με τα βαράκια είναι παρα πολύ καλο γιατί ρυθμίζεις ακριβώς το βάρος που ταιριάζει στο χέρι σου.

+ ότι έχει όλες τις τελευταίες τεχνολογίες που υπάρχουν μέχρι σήμερα για mouse! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας!

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το Lg COOKIE k500 και θα ήθελα να μου πείτε, όποιος γνωρίζει, πως μπορω να βρω το παιχίδι "δες τις διαφορές" για να το κατεβάσω και πως γίνεται η διαδικασία! Στο iphone το παιχνίδι αυτό λέγεται και images αν θυμάμαι καλα!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στο my games συζητάμε για παιχνίδια για υπολογιστές και κονσόλες. Για αυτό που ρωτάς θα πρέπει να απευθυνθείς στο LG forum.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το έχω και εγώ... 100% ασφαλές... nick: Gus Hansen.

γεια σας, εγώ έχω ένα sony ericsson T715, πως μπορώ να το βρω (texas hold'em poker) και να το κατεβάσω στο κινητό μου, λειτουργεί χωρίς σύνδεση στο internet; γιατί δεν έχω!

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο my games συζητάμε για παιχνίδια για υπολογιστές και παιχνιδομηχάνες. Όχι για κινητά. Επομένως θα πρέπει να απευθυνθείς στο αρμόδιο για το κινητό σου forum.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσες ώρες είναι το single player; Ακούω για 10-15 ώρες. Εγώ είχα την εντύπωση ότι το πρώτο ήταν κανένα 20αρι. Το μείωσαν για να φτιάξουν multiplayer; Όλα τα video reviews του υπάρχουν εδώ http://www.blog4games.gr
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι διαρκεί περίπου 15 ώρες, ανάλογα βέβαια με το επίπεδο δυσκολίας και το πόσο "γρήγορα" παίζει ο παίκτης -άλλος το απολαμβάνει, άλλος βιάζεται λες και τον κυνηγούν. Γεγονός είναι πάντως, όπως έγραφα και στο review, ότι για 'μένα πρέπει κάποιος να έχει παίξει το αρχικό παιχνίδι ώστε να μπει εντελώς στο κλίμα του δεύτερου, οπότε αν το BioShock διέφυγε της προσοχής σας, κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και αφιερώστε του τον χρόνο που του αξίζει πριν πιάσετε το sequel του.
Link to comment
Share on other sites

http://www.erepublik.com/en/referrer/Nikos+Tsong

 

 

Ένα διαδικτυακό παιχνίδι, τελείως διαφορετικό από όλα τα άλλα! Ένα παιχνίδι γεωπολιτικής στρατηγικής στο οποίο μπορείς να κατακτήσεις πολλά και να αλλάξεις την ιστορία του κόσμου μέσα από τις ενέργειες σου!

Το παιχνίδι αυτό ονομάζεται eRepublik και είναι ένας εικονικός κόσμος.

 

Μπορείς να γίνεις βουλευτής, μάνατζερ μιας εταιρίας ή ακόμα και μιας αλυσίδας εταιριών, όπως και να πολεμήσεις για την πατρίδα σου, να γίνεις αρθογράφος και να είσαι ιδιοκτήτης μίας εφημερίδας. Αλλά δεν είναι μόνο αυτά! Το παιχνίδι βασίζεται στην στρατηγική και έτσι οι σωστές αποφάσεις είναι αυτές που μετράνε. Κάθε χώρα προσπαθεί για το καλύτερο και η Ελλάδα μέχρι στιγμής βρίσκεται σε πάρα πολύ καλή θέση!

 

Δεν έχετε τίποτα άλλο να κάνετε παρά να πατήσετε στη παρακάτω διεύθυνση για να γίνετε πολίτης της εικονικής Ελλάδας μας και να χαράξουμε μαζί μια νέα πορεία!

 

Που ξέρεις? Μια μέρα μπορεί εσύ να γίνεις ο Πρωθυπουργός της Χώρας!

 

http://www.erepublik.com/en/referrer/Nikos+Tsong

Edited by nick_ts157
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις εγκατσταση το prototype σε windows 7 ?

 

Πριν μου φερουν τον υπολογιστη μου ειπαν οτι ετρεχε κανονικα αλλα σταματησε να τρεχει χωρις να το πειραξουν (αυτο μαλλον ειναι ψεματα :devil: :rolleyes:)

 

Το εχω κανει απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλα δεν θελει να ανοιξει :(

 

Μηπως πρεπει να κανω κατι ακομη που μου διαφευγει?

 

Ευχαριστω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις εγκατσταση το prototype σε windows 7 ?

 

Πριν μου φερουν τον υπολογιστη μου ειπαν οτι ετρεχε κανονικα αλλα σταματησε να τρεχει χωρις να το πειραξουν (αυτο μαλλον ειναι ψεματα :devil: :rolleyes:)

 

Το εχω κανει απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλα δεν θελει να ανοιξει :(

 

Μηπως πρεπει να κανω κατι ακομη που μου διαφευγει?

 

Ευχαριστω :)

 

Δοκίμασε όταν τρέχεις την συντόμευση να το κάνεις run as administrator.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Το Myst Online - Uru Live Again είναι ένα δωρεάν -πλέον- παιχνίδι adventure MMO, που ανήκει στη σειρά που είναι ευρέως γνωστή ως σειρά παιχνιδιών Myst (Myst Series).

 

Πατήστε *εδώ* για το download και δημιουργία λογαριασμού

 

 

Λίγα λόγια για την ιστορία του Myst Online - URU

To URU Ages Beyond Myst (όπως ήταν ο αρχικός του τίτλος όταν πρωτοκυκλοφόρησε) τοποθετείται χρονικά μεταξύ των Myst IV - Revelations και του Myst V - End of Ages. Είναι το 3ο παιχνίδι της σειράς το οποίο έχει φτιάξει η ίδια η Cyan (που έφτιαξε επίσης το πρωτότυπο Myst και το Riven). Το Myst Online - URU φέρνει τους περίεργους και όμορφους κόσμους της σειράς σε πλήρη 3d γραφικά και σε multiplayer online περιβάλλον.

 

Λόγω όμως της ιδιαίτερης φύσης του, αλλά και τεχνικών και οικονομικών θεμάτων, το Myst Online είχε αρκετά σκαμπανεβάσματα στην ιστορία του (...). Ωστόσο, το παιχνίδι απέκτησε μια δυνατή κοινότητα (fan base) που κατέβαλλαν σημαντικές προσπάθειες για να σώσουν το παιχνίδι, αλλά και να το μετατρέψουν σε μοναδική εμπειρία. Συνέπεια αυτών, ήταν κάποια διαδοχικά κλεισίματα και αναβιώσεις, αλλά και μια σειρά από offline παιχνίδια (που περιέχονται πλέον στο URU Complete Chronicles) και το Myst V.

 

Τα καλά νέα

Πριν μερικούς μήνες, η Cyan ανακοίνωσε ότι το URU θα γίνει open source project :) όπου οι πιο μερακλήδες από τους fans θα μπορούν να δημιουργούν και δικούς τους κόσμους. Επίσης εδώ και μερικές μέρες ξανά-ξεκίνησε το URU Live υπό την ονομασία Myst Online - Uru Live Again, στο οποίο μπορεί ο καθένας να συμμετέχει δωρεάν. Για όποιον βέβαια ενδιαφέρεται πολύ, υπάρχει και η επιλογή για δωρεά (donation) μέσω Paypal προς τη Cyan - η Cyan διαβεβαιώνει ότι τα χρήματα θα διατεθούν αποκλειστικά για το Myst Online - Uru Live.

 

Τι μπορεί να κάνει κάποιος στο Myst Online (Και τι δεν μπορεί)

Το Myst Online είναι πάνω από όλα ένα adventure παιχνίδι. Διαθέτει κόσμους προς εξερεύνηση, παιχνίδια και πολλούς γρίφους που μπορείτε να λύσετε μόνοι σας ή με συνεργασία (κάποιοι γρίφοι απαιτούν συνεργασία δύο ή και παραπάνω ατόμων). Επίσης, διαθέτει πολύ υλικό σχετικά με τη μυθολογία της σειράς: τον πολιτισμό των D'ni που ήρθαν στη Γη

σε ένα τεράστιο υπόγειο σπήλαιο κάτω από το Νέο Μεξικό μέσω της ιδιαίτερης τεχνικής που έχουν εφεύρει με την οποία περιγράφουν και συνδέονται σε νέους/φανταστικούς κόσμους.

Μπορείτε επίσης να γνωρίσετε και άλλους εξερευνητές, να συνεργαστείτε ή να παίξετε μαζί τους, και να οργανωθείτε σε γειτονιές και συντεχνίες (Guilds).

 

Το παιχνίδι δεν έχει μάχες με την κλασσική έννοια, και ο παίκτης σας (το avatar σας) δεν μπορεί να σκοτωθεί (ούτε θα προσπαθήσουν οι άλλοι παίκτες να σας σκοτώσουν). :ninja:

 

Αν σας άρεσαν τα παιχνίδια της σειράς Myst, ή είστε περίεργοι για το πως λειτουργεί αυτό το είδος παιχνιδιού, τότε επιβάλλεται να το εγκαταστήσετε και να συνδεθείτε στον κόσμο του.

 

Ελληνική D'ni γειτονιά (Greece Bevin)

Στο νέο Myst Online - Uru Live Again έχουμε φτιάξει και μια ελληνική γειτονιά (Greece Bevin) στην οποία μπορείτε φυσικά να συμμετέχετε. Μέσα από το παιχνίδι μπορείτε να μιλήσετε σε κάποιο online μέλος από την ελληνική γειτονιά για να σας καθοδηγήσει στη διαδικασία ένταξης σας σε αυτή. :)

 

Για αρχή θα πρέπει να βρείτε το KI σας και να μάθετε τον μοναδικό αριθμό ΚΙ που σας έχει αντιστοιχιστεί. Κατόπιν προσθέτετε φίλους (buddies) και ξεκινάτε την εξερεύνηση. Χρήσιμα links:

1. Αναλυτικές οδηγίες για το πως θα βρείτε το KI σας υπάρχουν εδώ

2. Χρήσιμες πληροφορίες στο post του Δημήτρη (ιδρυτή της Ελληνικής γειτονιάς) στο επίσημο forum του Mystonline.

3. Οδηγίες για χρήστες Mac (στα αγγλικά)

 

Xρήσιμοι αριθμοί KI

Dimitrios KI# 35506

Greece KI# 117119 (είναι ο λογαριασμός του Δημήτρη με τον οποίο δημιούργησε την ελληνική γειτονιά)

Simos KI# 170403

NateNaito ΚΙ# 433840 (εγώ)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

'Επεσε στα χέρια μου το Bioshock 2, αλλά δεν έχω παίξει (για παραπάνω από 15 λεπτά) το πρώτο.

Δε θα καταλαβαίνω τίποτα αν παίξω κατευθείαν το δεύτερο;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κυριες και κυριοι

 

Εδω και καιρο ψαχνω μοχλο για παιχνιδια ξερετε

 

μοχλος κουμπια και δωσε εξομοιωτες να σκισοθμε αλλα και Pro και γενικως!

Εχω ομως ένα θέμα...ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΩ ΕΧΕΙ ΜΟΧΛΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

εγώ εμαθα μια ζωη να παίζω με το μοχλό δεξια!εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω με μπχλο δεξια

δεχομαι λινκ προσφορες τα παντα

 

ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΥΡΝΑ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ

εχω σκεφτει να παρω ενα της LOGIC και να παραγγειλω μια θήκη και να το αλλαξω αλλα θα μου κοστισει το ενα 2 οποτε....

 

ΙΔΕΕΣ?????:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

'Επεσε στα χέρια μου το Bioshock 2, αλλά δεν έχω παίξει (για παραπάνω από 15 λεπτά) το πρώτο.

Δε θα καταλαβαίνω τίποτα αν παίξω κατευθείαν το δεύτερο;

 

Δεν χρειάζεται να έχεις παίξει το πρώτο.

Το παιχνίδι σε βάζει στο νόημα και για μένα είναι πολύ καλύτερο από το πρώτο.

Μονό που είναι αρκετά δύσκολο στην αρχή μέχρι να το συνηθίσεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Shorah!

Έχουμε φτιάξει μια γειτονιά ελληνική, την Greece Bevin και περιμένουμε όλους τους Έλληνες να έρθουν να πιούμε τα ουζάκια μας! (και να φάμε kalamarakia)

Για οποιαδήποτε απορία σχετικά με το παιχνίδι, για τεχνικά θέματα , για το πως να γίνετε μέλη, αλλά και απλώς για να μας πείτε ένα γεια, μπορείτε να επισκεφτείτε το blog και να χρησιμοποιήσετε το ενσωματωμένο chat.

http://www.greecebevin.blogspot.com

Επίσης υπάρχει και group στο facebook

http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=105804009451404

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...