Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι φεύγω Γερμανία σε 15 μέρες. Λογικά μπορώ να απευθυνθώ στην NOKIA εκεί εφόσον το κινητό έχει ευρωπαϊκή εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι φεύγω Γερμανία σε 15 μέρες. Λογικά μπορώ να απευθυνθώ στην NOKIA εκεί εφόσον το κινητό έχει ευρωπαϊκή εγγύηση.

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το site της Nokia ή την εφαρμογή της Nokia που είναι εγκατεστημένη στο κινητό και να ακολουθήσεις τις οδηγίες για service απευθείας από τη Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές Κυριακή παρατήρησα ότι στα καλά καθούμενα από το μεσημέρι και μετά, από το κινητό ανά διαστήματα ακουγόταν ένας σύντομος ήχος σαν ήχος ειδοποίησης. Αρχικά το έκανε 2-3 φορές μέσα σε μια ώρα και έπειτα τουλάχιστον 5-6 φορές την υπόλοιπη μέρα, ακόμα και μέσα στη νύχτα. Χθες δεν το έκανε. Σήμερα μου το ξαναέκανε μια φορά. Ακούγεται πάντα ο ίδιος ήχος, σαν ήχος ειδοποίησης στιγμιαίος, χωρίς απολύτως καμία ένδειξη στην οθόνη, και χωρίς να έχω πειράξει ή αλλάξει κάτι στη συσκευή. Επίσης δεν έχω εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή τελευταία.

Σας το έχει κάνει ποτέ; Τι θα μπορούσε να είναι;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

στην Ελλάδα arvato(πρέπει να έχει αλλάξει όνομα πλέον) δυστυχώς...

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

 

Όντως αυτή η εταιρία είναι, έχει αλλάξει όνομα, λέγεται TS Solutions.

https://www.tssolutions.gr/

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σας το έχει κάνει ποτέ; Τι θα μπορούσε να είναι;

 

Έχω την εντύπωση ότι καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι. Είναι σαν τον ήχο όταν πχ. συνδέεις τη συσκευή για φόρτιση, ενώ δεν δείχνει να συμβαίνει τίποτα εκείνη τη στιγμή. Προφανώς κάποια υπηρεσία που τρέχει έχει συνδεθεί εσφαλμένα με ήχο ειδοποίησης. Μου συμβαίνει σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Μου έκανε εντύπωση γιατί στους 9 μήνες που έχω το κινητό δεν μου το ξαναέκανε.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά από επαναφορά συνεχίζει να υφίσταται το πρόβλημα, 100% OIS, το παρουσιάζει μόνο στην πίσω κάμερα. Μόνο στην επιλογή με τον μονοφωνικό (ασπρόμαυρο) φακό λειτουργεί σωστά επειδή το OIS βρίσκεται στον έγχρωμο. Έχει αναφερθεί και σε forum στο εξωτερικό. Οπότε το επιστρέφω στον Γερμανό για service. Έχει κάποιος εμπειρία με το service της NOKIA?

 

Ναι, κολλαει το OIS, συνεβει και σε εμενα. Βεβαια μετέπειτα το πηγα για σέρβις για αλλο λόγο και μου εγινε αντικατάσταση οπότε δεν εμαθα ποτέ κατι παραπάνω γι αυτό.

 

Ερώτηση για την gcam, επειδη δεν βγάζω άκρη, ποια ειναι η "σωστη" εκδοση για εμάς; Εχω την MGC 6.1.021 Advanced αλλα δεν μου δουλεύει σωστα και δεν μπορω να θυμηθώ ποια ειχα κατεβασει παλιότερα για το Ν8 και δούλευε τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για την gcam,

 

Κλασική επιλογή ήταν/είναι το arnova8g2-v8.3 και τα πλησίον της. Δεν ξέρω αν θυμάσαι κάτι από άλλο δημιουργό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτή η εταιρία είναι, έχει αλλάξει όνομα, λέγεται TS Solutions.

https://www.tssolutions.gr/

 

Μακριά από την συγκεκριμένη εταιρεία. Ότι θέμα έχεις επικοινώνησε μέσω εφαρμογής ή site με την Nokia. Θα σε κατευθύνουν βήμα βήμα. Ξαναλέω, μακριά από την συγκεκριμένη εταιρεία.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, επικοινωνείς με τη nokia...πως ξέρεις ότι δε τα στέλνει η ίδια η nokia στην ts?? Σηκώνεις τα χέρια ψηλά μετά ή δε τα σηκωνεις;; :D
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, επικοινωνείς με τη nokia...πως ξέρεις ότι δε τα στέλνει η ίδια η nokia στην ts?? Σηκώνεις τα χέρια ψηλά μετά ή δε τα σηκωνεις;; :D

 

Μην τα λέτε αυτά ρε παιδιά..... Για να λέμε όχι TS, στείλτε στη Nokia, λες να συμβαίνει κάτι τέτοιο?

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα μείωσης ανάλυσης οθόνης;

 

https://forum.xda-developers.com/nokia-8/how-to/change-display-resolution-2k-to-fhd-t3836974

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εάν δεις διαφορά στην μπαταρία. Εννοώ αρκετή διαφορά. Μιλά με το δοκιμάσω και εγώ. Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/nokia-8/how-to/change-display-resolution-2k-to-fhd-t3836974

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εάν δεις διαφορά στην μπαταρία. Εννοώ αρκετή διαφορά. Μιλά με το δοκιμάσω και εγώ. Καλημέρα

 

οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα..γρήγορη ερώτηση:

Μέχρι τώρα πως βλέπετε την Pie στο κινητό μας σε σχέση με την Oreo;

Βασικά είμαι από αυτούς που έχουν μείνει με την 8 και μιας και ξεκόλλησε το θέμα των updates σκέφτομαι να τη βάλω.Τι λέτε;Εχουν λυθεί τα διάφορα χαζά που έβγαλε;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα..γρήγορη ερώτηση:

Μέχρι τώρα πως βλέπετε την Pie στο κινητό μας σε σχέση με την Oreo;

Βασικά είμαι από αυτούς που έχουν μείνει με την 8 και μιας και ξεκόλλησε το θέμα των updates σκέφτομαι να τη βάλω.Τι λέτε;Εχουν λυθεί τα διάφορα χαζά που έβγαλε;

Δεν ξέρω για ποιά χαζά προβλήματα μιλάς. Εγώ από την αρχή έχω την pie και εκτός από τα updates που κόλλησαν δεν είχα άλλο θέμα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει κανονικά NFC το Nokia 8.

Γεια σας,

Υπαρχει η δυνατότητα με το κινητο μας να πληρώνουμε σε POS?

Αν, ναι, με ποιον τροπο;

Ευχαριστω

Με το NFC...

https://www.gsmarena.com/glossary.php3?term=nfc

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Υπαρχει η δυνατότητα με το κινητο μας να πληρώνουμε σε POS?

Αν, ναι, με ποιον τροπο;

Ευχαριστω

 

Ναι εαν εχεις alpha bank με αυτο.https://play.google.com/store/apps/details?id=mobile.alphabank.myAlphaWallet_android και εγω έτσι πληρώνω.εαν το κανει και αλλη τραπεζα τωρα δεν το ξερω.πριν καιρό που το εψαχνα μόνο η αλφα το εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...