Jump to content

Κινητο με καλη καμερα για παιδι μεχρι 200 ευρω


skiace
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ειναι υποδεεστερο. Αν και μιλαμε και για διαφορετικη κατηγορια χρηματων και ιντσες. Μην περιμενεις ενα κινητο 5.5 ιντσων στα 160 ευρω να φτανει καμερες των 250+ ευρω που ειναι μαλιστα 5.2 ιντσες.

 

 

 

Συγγνώμη αλλα που βρίσκεις το xiaomi note 4x 32gb 160€ ;;

Στις αλυσίδες που κυταξα τωρα έπεσε στα 229 και στο Skroutz γύρω στα 180€.

Απο Κίνα γύρω στα 150€ αλλα απο οτι διαβάζω με τρομερές καθυστερήσεις, όποτε δεν θα ήθελα να το παραγγείλω τωρα και να το παραλάβω τα Χριστούγεννα.

Απο την αλλη προορίζεται για την κόρη μου 12 ετών που η μόνη "απαίτηση" ηταν να μπορει να τραβά καλές φωτογραφίες.

Το nexus 5x που προτείνετε πάει στα 250€ και δεν θέλω να διαθέσω τόσα χρήματα για μια συσκευή που θα χειρίζεται ενα παιδί και μπορει να πέσει, χαθεί, κτλ.

Το μπατζετ λοιπον ειναι 150 με ταβάνι τα 200€.

Με αυτή την έννοια (της φωτογραφικής), θεωρείτε οτι το xiaomi ειναι πεταμένα λεφτά ;

Και αν ναι ποιο προτείνετε, αλλα μεχρι 200€, όπως λέει και ο τίτλος του θέματος ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Antretng
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εψαξες αρκετα https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html . Αλλωστε οι τιμες αλλαζουν απο μερα σε μερα. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλα που βρίσκεις το xiaomi note 4x 32gb 160€ ;;

Στις αλυσίδες που κυταξα τωρα έπεσε στα 229 και στο Skroutz γύρω στα 180€.

Απο Κίνα γύρω στα 150€ αλλα απο οτι διαβάζω με τρομερές καθυστερήσεις, όποτε δεν θα ήθελα να το παραγγείλω τωρα και να το παραλάβω τα Χριστούγεννα.

Απο την αλλη προορίζεται για την κόρη μου 12 ετών που η μόνη "απαίτηση" ηταν να μπορει να τραβά καλές φωτογραφίες.

Το nexus 5x που προτείνετε πάει στα 250€ και δεν θέλω να διαθέσω τόσα χρήματα για μια συσκευή που θα χειρίζεται ενα παιδί και μπορει να πέσει, χαθεί, κτλ.

Το μπατζετ λοιπον ειναι 150 με ταβάνι τα 200€.

Με αυτή την έννοια (της φωτογραφικής), θεωρείτε οτι το xiaomi ειναι πεταμένα λεφτά ;

Και αν ναι ποιο προτείνετε, αλλα μεχρι 200€, όπως λέει και ο τίτλος του θέματος ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εφόσον πρόκειται για μικρό παιδί, σε αυτά τα χρήματα μπορείς να πάρεις κάποια παλιά ναυαρχίδα και να πιάσουν και τα χρήματα τόπο. Σε αυτά τα χρήματα προτείνω το Huawei p8.

 

Μπορείς να δεις και το huawei p9 lite. Αν θες μεγαλύτερες ίντσες δες το Huawei honor 6x, αν θες να κάνεις τη δουλειά σου με όσον το δυνατό λιγότερα χρήματα πάρε το Huawei p8 lite ή το honor 7 lite.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον πρόκειται για μικρο παιδι,ξεχνα τα huawei..Δες κατι με χαμηλο δεικτη Sar..

 

Θα συμφωνησω. Μολονοτι χρησιμοποιω αλλα και προτεινω κινητα με υψηλο sar, σε παιδακι θα το απεφευγα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω. Μολονοτι χρησιμοποιω αλλα και προτεινω κινητα με υψηλο sar, σε παιδακι θα το απεφευγα.

 

 

 

Εντάξει 12 χρόνων ειναι, αλλα εννοείται δεν θέλω να το ψήσω.

Αρα ξαναγυρνάμε στο xiaomi note 4x ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το Redmi Note 4 snapdragon ειναι οντως μια καλη επιλογη. Αν θες και καποια αλλη προταση ισως θα βοηθουσε να συμπληρωνες αυτη τη φορμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621
Link to comment
Share on other sites

Το Redmi Note 4 snapdragon ειναι οντως μια καλη επιλογη. Αν θες και καποια αλλη προταση ισως θα βοηθουσε να συμπληρωνες αυτη τη φορμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

 

 

 

Οκ, απλά σκέφτηκα να μην ανοίγω άλλο θέμα εφόσον υπαρχει κάποιο άλλο ήδη με παρόμοιες προδιαγραφές, για να υπάρχουν ολα μαζεμένα για τον επόμενο που θα χρειαστεί κατι παρόμοιο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τα θεματα αυτα χανονται με το καιρο. Ασε που αν ρωταμε πολλα ατομα στο ιδιο thread δεν βγαζεις ακρη. Για αυτο και σου ανοιξα νεο θεμα. Αν θες συμπληρωνεις τη φορμα που σου ειπα για να εχεις οσο το δυνατον καλυτερες προτασεις.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει 12 χρόνων ειναι, αλλα εννοείται δεν θέλω να το ψήσω.

Αρα ξαναγυρνάμε στο xiaomi note 4x ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Θες χαμηλό sar και κοιτάς xiaomi που το sar είναι άγνωστος Χ? Κοίτα κανένα Samsung, LG σε αυτά τα χρήματα αν θες πολύ χαμηλό sar. Ειδάλλως δες τα Huawei που σου είπα παραπάνω, το sar είναι πολύ μικρότερο από τις τιμές που αναφέρονται λόγω του ότι έχουν 2 κεραίες και ισχύει μόνο σε ακραίες περιπτώσεις με χαμηλή ισχύ σήματος όπου μπαίνουν σε λειτουργία και οι 2 κεραίες ταυτόχρονα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο Redmi Note 4 snapdragon δεν ειναι αγνωστο το sar. Καπου στο 0.8 νομιζω ειναι στην επισημη σελιδα.

Μέχρι πέρσι μαθαίναμε τις τιμές sar των xiaomi από φήμες μόνο και οι τιμές έπαιζαν γύρω στο 1.4. Απο τη στιγμή που δεν εισάγονται επίσημα Ευρώπη δεν είναι αυτονόητο ότι ο έλεγχος του sar εγινε με τις προδιαγραφές που απαιτούνται, οπότε η εταιρία μπορεί να λέει ότι θελει. Αφού δεν γράφει 0.35 που ήταν το στάνταρ σε όποια κινέζικη εταιρία και να ρωτούσες πάλι καλά!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πέρσι μαθαίναμε τις τιμές sar των xiaomi από φήμες μόνο και οι τιμές έπαιζαν γύρω στο 1.4. Απο τη στιγμή που δεν εισάγονται επίσημα Ευρώπη δεν είναι αυτονόητο ότι ο έλεγχος του sar εγινε με τις προδιαγραφές που απαιτούνται, οπότε η εταιρία μπορεί να λέει ότι θελει. Αφού δεν γράφει 0.35 που ήταν το στάνταρ σε όποια κινέζικη εταιρία και να ρωτούσες πάλι καλά!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Τι να σου πω. Ακομα και ο ελληνας εισαγωγεας γραφει

SAR Head: 0.724 W/Kg

SAR Body: 0.674 W/Kg

http://www.xiaomi-greece.gr/redminote4x/specs/

Link to comment
Share on other sites

Παντως για καλη καμεριτσα θα προτεινα καλυτερα το moto g5 https://www.skroutz.gr/s/11500067/Lenovo-Moto-G5-3GB-16GB.html.
Link to comment
Share on other sites

Παντως για καλη καμεριτσα θα προτεινα καλυτερα το moto g5 https://www.skroutz.gr/s/11500067/Lenovo-Moto-G5-3GB-16GB.html.

 

 

 

Τι να σου πω .....

Οτι εχω πάρε σε Lenovo εχει βγει της Κυριακής χαρά .....

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω .....

Οτι εχω πάρε σε Lenovo εχει βγει της Κυριακής χαρά .....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Διαφωνω φιλε μου, η ποιοτητα του μοτο μονο λενοβο δεν θυμιζει.

Θα το χαρακτηριζα ως το lexus της toyota.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω φιλε μου, η ποιοτητα του μοτο μονο λενοβο δεν θυμιζει.

 

Θα το χαρακτηριζα ως το lexus της toyota.

 

 

 

Δεν το γνωρίζω καν το συγκεκριμένο μοντέλο. Στην μάρκα γενικότερα αναφέρθηκα και στην προσωπική μου εμπειρία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ολα δείχνουν οτι το Huawei p9 lite στα 199€ θα ειναι η επιλογή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ενόψει της Black Friday μια συσκευή ακόμα θα χρειαστεί να αγοραστεί.

Υποψήφιες είναι τα xiaomi Redmi note 4x και το huawei p10 lite.

Τι γνώμη έχετε για ποιο από αυτά η ίσως και κάποια άλλη επιλογή που δεν γνωρίζω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ενόψει της Black Friday μια συσκευή ακόμα θα χρειαστεί να αγοραστεί.

Υποψήφιες είναι τα xiaomi Redmi note 4x και το huawei p10 lite.

Τι γνώμη έχετε για ποιο από αυτά η ίσως και κάποια άλλη επιλογή που δεν γνωρίζω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

απο αυτά τα δυο καλύτερο σε κάμερα ειναι σαφέστατα το p10 lite

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ενόψει της Black Friday μια συσκευή ακόμα θα χρειαστεί να αγοραστεί.

Υποψήφιες είναι τα xiaomi Redmi note 4x και το huawei p10 lite.

Τι γνώμη έχετε για ποιο από αυτά η ίσως και κάποια άλλη επιλογή που δεν γνωρίζω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καλυτερο σε καμερα ειναι το Xiaomi αμα χρησιμοποιησεις το hdr+ της Google camera

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερο σε καμερα ειναι το Xiaomi αμα χρησιμοποιησεις το hdr+ της Google camera

 

Με ένα όμως μεγάλο αλλά. Το redmi note 4 επειδή το είχα, με gcam τη νύχτα δυσκολεύεται λίγο να νετάρει σε μακρυνές αποστάσεις και φυσικά θα χρειαστεί να ξεκλειδώσεις/ρουτάρεις. Επιπλέον το p10 lite έχει αρκετά καλύτερη σελφοκάμερα. Εφόσον προορίζεται για πιτσιρικά, νομίζω θα εκτιμήσει καλύτερα το p10 lite ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Το p10 lite επελέγη τελικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...