Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το πιάσω το 10ωροd53874961dd36328703e6e1afb576c7b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από gearbest. Πειραματίστηκα αρκετά και του πέρασα εννοείται Nova Launcher. Θα μείνω λίγες μέρες με την stable MI UI 9 απλά για να δω τη μπαταρία. και θα αλλάξω σε 10 μιας και την έχω βαρεθεί από το Redmi Note 2. Μοναδικό μου σημαντικό παράπονο ως τώρα είναι το απαράδεκτο notification light.

 

Το πρόβλημα που έχω έχει να κάνει με το φορτιστή. Βάζω να κάνω τη πρώτη μου φόρτιση και φορτίζει υπερβολικά αργά. Κατεβάζω το Ampere και max βλέπω 450mAh. Βάζω έναν φορτιστή Samsung που έχω 5V/2A και βγάζει κανονικά 1800-1900mAh. Παίζει να έχει πρόβλημα ο φορτιστής?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το περίμενα σε custom να πω την αλήθεια,κοντά 12 ώρες....

https://imgur.com/a/F91vTdv

 

 

bye bye miui

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι ανάμεσα στο note 5 και στο huawei mate 10 lite για τη γυναικα μου. Ενω ειναι κοντα σε χαρακτηριστικα το huawei ειναι 60 € πιο ακριβο. Αξιζει να τα δωσω η να παρω το xiaomi? Υπαρχει κάποιος που να τα εχει δουλεψει και τα 2 και να μου πει προτερήματα και μειονεκτηματα αναμεσα στις 2 συσκευές?
Πήγαινε στο note 5 χωρίς σκέψη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από gearbest. Πειραματίστηκα αρκετά και του πέρασα εννοείται Nova Launcher. Θα μείνω λίγες μέρες με την stable MI UI 9 απλά για να δω τη μπαταρία. και θα αλλάξω σε 10 μιας και την έχω βαρεθεί από το Redmi Note 2. Μοναδικό μου σημαντικό παράπονο ως τώρα είναι το απαράδεκτο notification light.

 

Το πρόβλημα που έχω έχει να κάνει με το φορτιστή. Βάζω να κάνω τη πρώτη μου φόρτιση και φορτίζει υπερβολικά αργά. Κατεβάζω το Ampere και max βλέπω 450mAh. Βάζω έναν φορτιστή Samsung που έχω 5V/2A και βγάζει κανονικά 1800-1900mAh. Παίζει να έχει πρόβλημα ο φορτιστής?

Ο φορτιστής ο δικός του δεν ειναι fast charge

Για αυτό αργεί πολύ

Αν το έχεις πάνω σε γρήγορο βγάζει πάνω ένα κυκλάκι,ένδειξη Γρηγόρης φόρτισης

 

bye bye miui

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι fast charge ο φορτιστής που του έβαλα. Όπως επίσης και ο δικός του δεν πρέπει να βγάζει μόνο 450mAh.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι ανάμεσα στο note 5 και στο huawei mate 10 lite για τη γυναικα μου. Ενω ειναι κοντα σε χαρακτηριστικα το huawei ειναι 60 € πιο ακριβο. Αξιζει να τα δωσω η να παρω το xiaomi? Υπαρχει κάποιος που να τα εχει δουλεψει και τα 2 και να μου πει προτερήματα και μειονεκτηματα αναμεσα στις 2 συσκευές?
άσε το lite καλό κινητό αλλά το rn5 δεν το φτάνει σε πολλά θέματα,το είχα και ξέρω,οθόνη μπαταρία,κάμερα πιο καλό το rn5

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα σήμερα από gearbest. Πειραματίστηκα αρκετά και του πέρασα εννοείται Nova Launcher. Θα μείνω λίγες μέρες με την stable MI UI 9 απλά για να δω τη μπαταρία. και θα αλλάξω σε 10 μιας και την έχω βαρεθεί από το Redmi Note 2. Μοναδικό μου σημαντικό παράπονο ως τώρα είναι το απαράδεκτο notification light.

 

Το πρόβλημα που έχω έχει να κάνει με το φορτιστή. Βάζω να κάνω τη πρώτη μου φόρτιση και φορτίζει υπερβολικά αργά. Κατεβάζω το Ampere και max βλέπω 450mAh. Βάζω έναν φορτιστή Samsung που έχω 5V/2A και βγάζει κανονικά 1800-1900mAh. Παίζει να έχει πρόβλημα ο φορτιστής?

η εφαρμογή δεν είναι αξιόπιστη,υπάρχει ειδικό μηχάνημα που μετράει τα αμπέρ και κοίτα να τα βάζεις στην ίδια πρίζα και να το.μετρας και να το αφήνεις λίγα δευτερόλεπτα και με το.ιδιο ποσοστό.μπαταριας,όλα αυτά παίζουν ρολο
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από gearbest. Πειραματίστηκα αρκετά και του πέρασα εννοείται Nova Launcher. Θα μείνω λίγες μέρες με την stable MI UI 9 απλά για να δω τη μπαταρία. και θα αλλάξω σε 10 μιας και την έχω βαρεθεί από το Redmi Note 2. Μοναδικό μου σημαντικό παράπονο ως τώρα είναι το απαράδεκτο notification light.

 

Το πρόβλημα που έχω έχει να κάνει με το φορτιστή. Βάζω να κάνω τη πρώτη μου φόρτιση και φορτίζει υπερβολικά αργά. Κατεβάζω το Ampere και max βλέπω 450mAh. Βάζω έναν φορτιστή Samsung που έχω 5V/2A και βγάζει κανονικά 1800-1900mAh. Παίζει να έχει πρόβλημα ο φορτιστής?

 

Σόρυ για το off topic, μήπως μπορείς να γράψεις πόσες μέρες έκανε να έρθει;

EU Priority line επέλεξες;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο note 5 χωρίς σκέψη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις χρόνο πες μου και 2 πράγματα γιατι να πάω στο note 5 και μαλιστα χωρις σκεψη. :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε open camera και ξεχαστεί την μαμά εφαρμογή.Ειδικα στο βίντεο σε όλες τις συνθήκες είναι άλλο κινητο.Της μαμάς το λογισμικό στο βίντεο είναι μετριοτατο.Με το open ανεβαίνει κατηγορίες...Δοκίμασα και τα δύο .είμαι Κάλαμο.τραβηξα βίντεο σε σούρουπο.Δεν υπάρχει καν σύγκριση σε ποιότητα

...Ρίξτε καμία ιδέα για το πληκτρολόγιο....Έχω χερουκλες... είναι μικρό

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε open camera και ξεχαστεί την μαμά εφαρμογή.Ειδικα στο βίντεο σε όλες τις συνθήκες είναι άλλο κινητο.Της μαμάς το λογισμικό στο βίντεο είναι μετριοτατο.Με το open ανεβαίνει κατηγορίες...Δοκίμασα και τα δύο .είμαι Κάλαμο.τραβηξα βίντεο σε σούρουπο.Δεν υπάρχει καν σύγκριση σε ποιότητα

...Ρίξτε καμία ιδέα για το πληκτρολόγιο....Έχω χερουκλες... είναι μικρό

Εγώ χρησιμοποιώ το gboard έχει και επιλογή για μέγεθος,δες το μήπως σε βολεψει
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο πες μου και 2 πράγματα γιατι να πάω στο note 5 και μαλιστα χωρις σκεψη. :)
Κάμερα πολύ πιο πάνω, οθόνη, αρκετά καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, miui κατά την γνώμη μου πιο ολοκληρωμένο και καλύτερη υποστήριξη με update σε βάθος χρόνου. Όλα αυτά σε καλύτερη τιμή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα πολύ πιο πάνω, οθόνη, αρκετά καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, miui κατά την γνώμη μου πιο ολοκληρωμένο και καλύτερη υποστήριξη με update σε βάθος χρόνου. Όλα αυτά σε καλύτερη τιμή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ για το off topic, μήπως μπορείς να γράψεις πόσες μέρες έκανε να έρθει;

EU Priority line επέλεξες;

Gearbest με Belgium registered, ήρθε σε δύο εβδομάδες Θεσσαλονίκη χωρίς παρατράγουδα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το περίμενα σε custom να πω την αλήθεια,κοντά 12 ώρες....

https://imgur.com/a/F91vTdv

 

 

bye bye miui

Για ποια custom μιλάμε. Βέβαια έχω άλλες 14 μέρες αναμονή αλλά από περιέργεια

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ πολύ
Τίποτα, ότι και να επιλέξεις τελικά καλορίζικο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει καμιά σύγκριση ειδικά αν έχεις συνηθίσει στην 4100mA του note4.(cpu-οθονη,down)

Αν ειναι να κάνεις συμβιβασμούς για λιγο χαμηλότερη τιμή,μπορείς να πας στο note5 3/32.

χθες είχε κουπόνι απο banggood (νομίζω) στα 132ε,και βγαίνουν συνεχεία κουπόνια.

 

Ευχαριστώ τελικά παρήγγειλα το note 5 απο Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Που βγάζει κυκλακι Γρηγόρης φορτιστής όταν το συνδέσω με quick charger?
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής ο δικός του δεν ειναι fast charge

Για αυτό αργεί πολύ

Αν το έχεις πάνω σε γρήγορο βγάζει πάνω ένα κυκλάκι,ένδειξη Γρηγόρης φόρτισης

 

bye bye miui

τωρα το παρατηρησα και γω ομως με το μαμα καλωδιο της συσκευης δεν ειδα διαφορα στη φορτιση
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!! Μόλις αγόρασα το note 5 και έχω το εξής πρόβλημα. Όταν έχω το ράδιο σε ανοιχτή ακρόαση και μου έρθει οποιαδήποτε ειδοποίηση αυτό σταματά και μεταφέρει την μουσική στα ακουστικά ενώ η επιλογή στο μενού του ράδιου παραμένει στο μεγάφωνο και όπως καταλαβαίνετε είναι εκνευριστικό να το ξεκινώ συνέχεια χειροκίνητα.Το έχει παρατήρηση κανείς άλλος;; έχω την 9.5.19.0 και πολύ φοβάμαι ότι είναι από

τα γνωστά παιδικά bugs της xiaomi μιας και έχω συσκευές της τα τελευταία χρόνια και έχω παρατηρήσει ανάλογα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!! Μόλις αγόρασα το note 5 και έχω το εξής πρόβλημα. Όταν έχω το ράδιο σε ανοιχτή ακρόαση και μου έρθει οποιαδήποτε ειδοποίηση αυτό σταματά και μεταφέρει την μουσική στα ακουστικά ενώ η επιλογή στο μενού του ράδιου παραμένει στο μεγάφωνο και όπως καταλαβαίνετε είναι εκνευριστικό να το ξεκινώ συνέχεια χειροκίνητα.Το έχει παρατήρηση κανείς άλλος;; έχω την 9.5.19.0 και πολύ φοβάμαι ότι είναι από

τα γνωστά παιδικά bugs της xiaomi μιας και έχω συσκευές της τα τελευταία χρόνια και έχω παρατηρήσει ανάλογα θέματα.

 

Επίσης μέρα από λίγο ψάξιμο ανακάλυψα ότι όταν πάω στης ρυθμίσεις στην επιλογή πλήρους οθόνης το ράδιο σβήνει εντελώς.Ότι να ναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψη του την προστασία οθόνης με σταγόνες;

Σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει πρόκειται για νανοτεχνολογια που προστατεύει σαν τζαμακι από γρατζουνιές κλπ.

Αξίζει τον κόπο;

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω ένα πρόβλημα με το gps. Παρόλο πού δεν εχω πατήσει το κουμπάκι στις συντομεύσεις είναι εμφανές ότι είναι μονίμως ανοιχτό καθώς το κινητό γνωρίζει ανά πάσα στιγμή πού βρίσκομαι (μου ζητάει κάθε φορά η Google να κάνω κριτική στο μέρος πού επισκέφτηκα). Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...