Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry για την χαζη ερωτηση, αλλα τι κανει αυτο το "volts" ?

 

VoLTE

Voice over LTE.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με μια ανζητηση δεν κατάφερα να βρω άκρη σε τοσες σελιδες, για τζαμακι τι παραγγελνουμε και απο πού; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Στην wind υπαρχει volte ;

 

Αυτή τη στιγμή μόνο η Cosmote το υποστηρίζει.

Η Vodafone έχει πει πως θα το υποστηρίξει σύντομα.

Η Wind φέξε μου και γλύστρησα.....

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,Καλή Κυριακή .Να ρωτήσω το κοκκίνισμα στα μάτιαστην φωτογραφία με την εφαρμογή του κινητού , διορθώνεται???
Link to comment
Share on other sites

Σε τελευταία arrows me gapps από 1/11 ροοτ magisk 17.1 και stock kernel ενώ το deep sleep δουλεύει κανονικά παρατηρώ ότι και χωρίς χρήση έχω drain περίπου 1% κάθε ώρα. Κάποιος άλλος έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο;;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Δλδ ποσο θα ήθελες να έχεις drain 1% κάθε τρίωρο?? Είναι δυνατόν?

Σε τελευταία arrows me gapps από 1/11 ροοτ magisk 17.1 και stock kernel ενώ το deep sleep δουλεύει κανονικά παρατηρώ ότι και χωρίς χρήση έχω drain περίπου 1% κάθε ώρα. Κάποιος άλλος έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο;;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ποσο θα ήθελες να έχεις drain 1% κάθε τρίωρο?? Είναι δυνατόν?
Δίκιο έχεις. Όταν οι άλλοι αναφέρουν 1-3% όλη νύχτα εγώ έπρεπε να περιμένω ότι εγώ θα έχω 1%κάθε ώρα.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι αρκετά λίγο, ειδικά σε σχέση με miui ας πούμε. Αλλά έτσι όπως το έθεσες νομίζουμε ότι περίμενες να μην έχεις καθόλου μείωση ολόκληρο το βράδυ? Είναι αδύνατον αυτό.

Δίκιο έχεις. Όταν οι άλλοι αναφέρουν 1-3% όλη νύχτα εγώ έπρεπε να περιμένω ότι εγώ θα έχω 1%κάθε ώρα.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για τις φορτίσεις τι προτείνετε;

Πρέπει να αφήνουμε να πέφτει κάτω από κάποιο συγκερκριμένο ποσοστό η μπαταρία ή όχι;

Τι θεωρείται καλύτερο;

Kι όσο αναφορά την νύχτα, ισχύει πως δεν πρέπει να το αφήνουμε πολλές ώρες στην πρίζα;

Ακούς πολλά σχετικά με το θέμα των φορτίσεων και μπερδεύεσαι!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι αρκετά λίγο, ειδικά σε σχέση με miui ας πούμε. Αλλά έτσι όπως το έθεσες νομίζουμε ότι περίμενες να μην έχεις καθόλου μείωση ολόκληρο το βράδυ? Είναι αδύνατον αυτό.
Για μένα το 1% για custom rom είναι αποδεκτό και δεν θα έλεγα ότι με πειράζει απλά όταν άλλοι αναφέρουν ότι έχουν τόσο λίγο όσο ανέφερα μου ακούγεται πολύ.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Πως θα τσεκάρουμε αν πραγματικά δουλεύει το volte?

Ο πιό εύκολος τρόπος είναι να κάνεις κλήση και να δεις ότι παραμένει σε 4G (να μην γυρίσει σε 3G).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ο πιό εύκολος τρόπος είναι να κάνεις κλήση και να δεις ότι παραμένει σε 4G (να μην γυρίσει σε 3G).

O πιο εύκολος τρόπος είναι να κλειδώσεις σε lte only και να κάνεις κλήση,αν σου βγει δουλεύει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται στην εικόνα έχω ενεργοποιήσει το volte. cfmk7f

Μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω και κάτι άλλο για να κάνω αποκλειστικά κλήσεις με lte;

Link to comment
Share on other sites

O πιο εύκολος τρόπος είναι να κλειδώσεις σε lte only και να κάνεις κλήση,αν σου βγει δουλεύει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Εχω ενεργοποιησει απο το μενου το volte και μου το βγαζει πανω σε ενδειξη κανω κληση και ειμαι σε 4G αλλα πως το κλειδωνω σε lte only ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται είσαι κομπλέ.
Εχω ενεργοποιησει απο το μενου το volte και μου το βγαζει πανω σε ενδειξη κανω κληση και ειμαι σε 4G αλλα πως το κλειδωνω σε lte only ?
Link to comment
Share on other sites

Πως θα τσεκάρουμε αν πραγματικά δουλεύει το volte?
Όταν κάνεις κλήσεις σε άλλο VoLTE η τις δέχεσαι εμφανίζεται και αυτό το HD.5e11b4a9493deab126938a51aad6fbed.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις κλήσεις σε άλλο VoLTE η τις δέχεσαι εμφανίζεται και αυτό το HD.5e11b4a9493deab126938a51aad6fbed.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμενα δε βγαζει κατι τετοιο
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σε συσκευή που δεν είναι ενεργοποιημενο το volte και δε το βγάζει το hd

Πήρα σε συσκευή που είναι ενεργοποιημενο και μου το βγάζει το hd

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...