Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν κάτι το χρησιμοποιείς όλη μέρα καταλαβαίνεις τις μικροδιαφορες που μπορεί να προκύψουν μετά από μια αναβάθμιση.

Για να μην νομίζει κάνεις ότι χάλασε κιόλας το κινητό μετά από την αναβάθμιση να πω ότι το αισθάνομαι ακόμα πιο γρήγορο.

Αυτό με το αποτύπωμα είναι τόσο μικρή διαφορά που δεν κάνει καμία διαφορά στη καθημερινότητα, παλι μια χαρά γρήγορο είναι. Αν δεν είχα δει τα άλλα παιδιά εδώ που το λένε δεν θα το θεωρούσα καν άξιο αναφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εγω στην 10αρα δεν πρόσεξα διαφορά στην αυτονομία,στην κάμερα είδα καλύτερη και ποιο γρήγορη φώτο...για τις βραδυνές βάλτε hdr.για το βίντεο open camera...
Link to comment
Share on other sites

Εχει πάρει κανείς την spigen την θήκη που υπάρχει στο σκρουτζ να μας πει εντυπώσεις?
Την έχω, είναι τέλεια.

 

Sent from my Moto E (4) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στης γυναικας το note 5 εχει ασχημο φιλτρο beuaty με την πισω καμερα στην επιλογη για πορτραιτο . στο δικο μου που εβαλα την 10 χειροκινητα δεν εχω τετοιο θεμα. τι να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, Προτεινετε απο εξωτερικο (ebay) καμια καλη θηκη και tempered glass.

To tempered glass το εχουν φτιαξει να παιρνει την τρισδιαστατη καμπυλοτητα της οθονης ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, Προτεινετε απο εξωτερικο (ebay) καμια καλη θηκη και tempered glass.

To tempered glass το εχουν φτιαξει να παιρνει την τρισδιαστατη καμπυλοτητα της οθονης ή οχι?

 

εγω πηρα της mofi. απιστευτη ποιοτητα. οτι καλυτερο εχω παρει σε θηκη. μπαμπατσικη βεβαια αλλα υφασμα απο πισω και φοβερη προστασια

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-5-case-cover-note5-Global-Version-back-cover-silicone-edge-fabric-case-coque/32858283280.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1d304c4dMUC0TS

 

τζαμι πηρα της nilkin κορυφη για μενα σε αισθηση στο χερι. απλα δεν πιανει ολη την οθονη . καποιος συστησε αυτα και πηρα δυο να δω τι σοι ειναι

 

https://www.aliexpress.com/item/5D-Curved-Edge-4D-Upgrade-Protective-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-A1-Mi-6-5X-Redmi/32871915642.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1d304c4dMUC0TS

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

κατέβηκε και σε μένα η MIUI 10. Να ρωτήσω, κάνατε factory reset ή απλά clear cache κτλ. Ρωτάω γιατί έχω κάνει αρκετές ρυθμίσεις και δεν θέλω να το στήνω από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

κατέβηκε και σε μένα η MIUI 10. Να ρωτήσω, κάνατε factory reset ή απλά clear cache κτλ. Ρωτάω γιατί έχω κάνει αρκετές ρυθμίσεις και δεν θέλω να το στήνω από την αρχή.

 

τιποτα ξερα και ασαλιωτα

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει ένα Outlook λογαριασμό, στην εφαρμογή του gmail. Από χτες, σταμάτησε να συγχρονίζει τα mails, εμφανίζοντας μόνο ένα μήνυμα "You're finished".

 

Είμαι με 9.5.6.0.

 

Το έχει κανείς αυτό;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το τηλέφωνο και δεν μπορώ να βάλω τη sim, έχω κάνα μισάωρο παιδεύομαι, η sim δεν είναι ούτε η μικρή ούτε η μεγάλη, το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ήταν το galaxy note 3, πως διάιολο μπαίνει? η μήπως δεν ταιριάζει?
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις nanosim αυτή που έχεις από το galaxy note 3 αν θυμάμαι καλά είναι micro SIM είναι πιο μεγάλη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το τηλέφωνο και δεν μπορώ να βάλω τη sim, έχω κάνα μισάωρο παιδεύομαι, η sim δεν είναι ούτε η μικρή ούτε η μεγάλη, το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ήταν το galaxy note 3, πως διάιολο μπαίνει? η μήπως δεν ταιριάζει?
Έχεις micro SIM... Χρειάζεται nano SIM

Δες κανένα βίντεο στο YouTube για το πώς να την κόψεις αν πιάνουν τα χέρια σου, αλλιώς πας στον πάροχο σου να πάρεις καινούρια.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια καταστήματα παλιότερα ή στην έκοβαν τζάμπα ή πλήρωνες κάνα 2 ευρώ ή θα σου πουν 5 ευρώ για καινούρια κάρτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

An tu tu με την 10 3334bb7e3ae5a1c4fec786c02f6596f0.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαταρία με την 10 με φωτεινότητα στο 80%, ενεργές κάρτες δύο, δεν το έκλεισα σχεδόν καθόλου, παιχνίδι call of spartans συνέχεια, youtube κλπ 6574d2e13a2bc8ebf28abb895ef59cd2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως ενεργοποιώ το face unlock δεν το βρίσκω με τίποτα
Πρέπει να επιλέξεις ως περιοχή την Ινδία. Στις πρόσθετες ρυθμίσεις

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έκοψα στα public, 5 ευρώ μου πήραν,

Μια ακόμα ερώτηση, πως γίνετε κάνοντας δεξιά η αριστερά στην αρχική οθόνη, να μην τερματίζει και να χρειάζεται να κάνω προς τα πίσω? Μόλις φτάνω δηλαδή στην τρίτη καρτέλα κάνοντας την ίδια κίνηση να σε βγάζει πάλι στην πρώτη

Link to comment
Share on other sites

Την έκοψα στα public, 5 ευρώ μου πήραν,

Μια ακόμα ερώτηση, πως γίνετε κάνοντας δεξιά η αριστερά στην αρχική οθόνη, να μην τερματίζει και να χρειάζεται να κάνω προς τα πίσω? Μόλις φτάνω δηλαδή στην τρίτη καρτέλα κάνοντας την ίδια κίνηση να σε βγάζει πάλι στην πρώτη

 

Δεν γίνεται αυτό στο Miui, μόνο αν κατεβάσεις άλλο launcher.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία χάνει ολίγον τι σε σχέση με πριν οκ..

Το πρόβλημα είναι αλλού, δεν μου στέλνει ήχους ειδοποιήσεων όπως πριν.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

[Qualcomm Certified BlitzWolf® BW-S5 QC3.0 18W USB Charger EU Adapter With Power3S Tech

https://banggood.app.link/5tTEXYwhrQ

 

Με το καλώδιο που είχε στο κουτί προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

373491701bbd125095c0465d02c07494.jpg

 

 

Περιμένοντας αντίστοιχο QC3 καλώδιο για περισσότερες δοκιμές.

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

[Qualcomm Certified BlitzWolf® BW-S5 QC3.0 18W USB Charger EU Adapter With Power3S Tech

https://banggood.app.link/5tTEXYwhrQ

 

Με το καλώδιο που είχε στο κουτί προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

373491701bbd125095c0465d02c07494.jpg

 

 

Περιμένοντας αντίστοιχο QC3 καλώδιο για περισσότερες δοκιμές.

Τζάμπα προσπαθείς φίλε... Από 2.0 και πάνω καμία διαφορά δεν θα δεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα προσπαθείς φίλε... Από 2.0 και πάνω καμία διαφορά δεν θα δεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα ενημερώσω περισσότερο όταν θα έχω το καλώδιο.

 

Πιθανών να είναι όπως τα λες αλλά καθότι ανήσυχο πνεύμα και άπιστος "Θωμάς", έπρεπε να δοκιμάσω.

f5878f7d033c2a19419673043af7dbe4.jpg

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...