Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερη κάμερα από την στοκ σε auto ρυθμίσεις υπάρχει κάποια δοκιμασμένη;

 

Εμείς για ποτέ λέει το πρόγραμμα σε miui 10?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μας δουλεύει η Xiaomi??

Σήμερα το πρωί μου λέει η μάνα μου άλλαξε το κινητό (έχει το Redmi S2)... Δεν έδωσα πολύ σημασία λέω εντάξει κανένα update θα πήρε μικρό... Το πιάνω τώρα να το δω και βλέπω περασμένη την Miui Global 10.0... Ούτε beta ούτε root ούτε τίποτα με περιοχή Ελλάδα... Νταφακ?4fb4a11533ed0fa6397142180c44d4a9.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και redmi 3s φίλου έχει ήδη miui 10... με Android 6.0 όμως

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την pixel experience 9.0? Δουλεύει καλά η έχει σοβαρά θέματα?

Καλά δουλεύει,ρολόι σαν pe pie

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα .εγω εως σημερα ολα καλα .κανενα μπαγκ κανενα κολλημα .Αλλα κανω unlock την συσκευαρα μας .ολα καλα εχω φτιαξει Αccount και ολα τα συναφη .ολα τελεια μπουταρει μαινω οθνη για να το ξεκλειδωσω και δεν με αφηνει να συνφεθω στο wi fi του σπιτιου μου για να κανω confirm την συσκευη .και εχω μεινει με ενα ξεκλειδωτο κινητο που δεν κανει τπτ .καλο ε?this device is locked .this divise is assosiated with an exesting mi account ,for security reasons you need to enter password to verify the device .μονο που δεν με αφηνει να γραψω δεν εμφανιζει το πληκτρολογιο καθολου τον κωδικο του wifi .vste na syndeuv sto mi account για να κανω επαληθευση ..ελπιζω να καταλαβατε Edited by danaos1978
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα .εγω εως σημερα ολα καλα .κανενα μπαγκ κανενα κολλημα .Αλλα κανω unlock την συσκευαρα μας .ολα καλα εχω φτιαξει Αccount και ολα τα συναφη .ολα τελεια μπουταρει μαινω οθνη για να το ξεκλειδωσω και δεν με αφηνει να συνφεθω στο wi fi του σπιτιου μου για να κανω confirm την συσκευη .και εχω μεινει με ενα ξεκλειδωτο κινητο που δεν κανει τπτ .καλο ε?this device is locked .this divise is assosiated with an exesting mi account ,for security reasons you need to enter password to verify the device .μονο που δεν με αφηνει να γραψω δεν εμφανιζει το πληκτρολογιο καθολου τον κωδικο του wifi .vste na syndeuv sto mi account για να κανω επαληθευση ..ελπιζω να καταλαβατε

 

Το έπσθα κι εγώ.

Δεν μπορούσα να γράψω το wifi key.

Έβαλα otg cable και πληκτρολόγιο κι όλα καλά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το έπσθα κι εγώ.

Δεν μπορούσα να γράψω το wifi key.

Έβαλα otg cable και πληκτρολόγιο κι όλα καλά.

 

καντο λιγο λιαννα ρε αννα δεν στριβω τοσο καλα με την τεχνολογια

΄-) ειναι το καλωδιο απο το πι σι στο κινητο?η αλλο?

Edited by danaos1978
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα .εγω εως σημερα ολα καλα .κανενα μπαγκ κανενα κολλημα .Αλλα κανω unlock την συσκευαρα μας .ολα καλα εχω φτιαξει Αccount και ολα τα συναφη .ολα τελεια μπουταρει μαινω οθνη για να το ξεκλειδωσω και δεν με αφηνει να συνφεθω στο wi fi του σπιτιου μου για να κανω confirm την συσκευη .και εχω μεινει με ενα ξεκλειδωτο κινητο που δεν κανει τπτ .καλο ε?this device is locked .this divise is assosiated with an exesting mi account ,for security reasons you need to enter password to verify the device .μονο που δεν με αφηνει να γραψω δεν εμφανιζει το πληκτρολογιο καθολου τον κωδικο του wifi .vste na syndeuv sto mi account για να κανω επαληθευση ..ελπιζω να καταλαβατε

 

Γράψε το κωδικό από το WiFi στο mi account καν'το μετά αντιγραφή και επικόλληση στο κωδικό του WiFi

Link to comment
Share on other sites

Γράψε το κωδικό από το WiFi στο mi account καν'το μετά αντιγραφή και επικόλληση στο κωδικό του WiFi

πως ?αφου δεν εχω καθολου πληκτρολογιο στο κινητο δεν το εμφανιζει καν.το ερωτημα μου παραμενει .τι ακριβως εννοει η αννα2 στο προηγουμενο απο σενα ποστ

Link to comment
Share on other sites

πως ?αφου δεν εχω καθολου πληκτρολογιο στο κινητο δεν το εμφανιζει καν.το ερωτημα μου παραμενει .τι ακριβως εννοει η αννα2 στο προηγουμενο απο σενα ποστ
Κλείσε το τηλ, βγάλε την κάρτα σιμ, άνοιξε το και ως δια μαγείας θα πεταχτεί το πληκτρολόγιο!! Γνωστό προβληματακι μήνες τώρα..
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το τηλ, βγάλε την κάρτα σιμ, άνοιξε το και ως δια μαγείας θα πεταχτεί το πληκτρολόγιο!! Γνωστό προβληματακι μήνες τώρα..

 

κοντασημακι εσπειρες .ευχαριστω ΄-)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα otg cable και σύνδεσα usb keyboard.

Δούλεψε αμέσως.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το τηλ, βγάλε την κάρτα σιμ, άνοιξε το και ως δια μαγείας θα πεταχτεί το πληκτρολόγιο!! Γνωστό προβληματακι μήνες τώρα..

 

Εγώ πάντως έβαλα otg cable και σύνδεσα usb keyboard.

Δούλεψε αμέσως.

 

ευχαριστω αννα το γκουγκαρα και καταλαβα τι εννοουσες.ειμαι βλεπεις 41 χεχεχεχεχε επιασε το κολπο του πατρινου ΄-)απλα το ανοιξα χωρις την καρτα σιμ και ξεκολησε σας ευχαριστω και τους 2 σας

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα κατι σημερα, δεν ξερω αν ειναι bug η σκαλωμα. Οταν ειναι ανοιχτο το κινητο κανονικα και παταω το πλαινο πληκτρο για να κλειδωσει, πρωτα σβηνει ο οπισθιος φωτισμος και μετα κλεινει τελειως η οθονη. Το παρατηρησα τυχαια σημερα κατω απο εντονο ηλιο. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το κουλο?

Ειμαι με 9.6.4.0

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα κατι σημερα, δεν ξερω αν ειναι bug η σκαλωμα. Οταν ειναι ανοιχτο το κινητο κανονικα και παταω το πλαινο πληκτρο για να κλειδωσει, πρωτα σβηνει ο οπισθιος φωτισμος και μετα κλεινει τελειως η οθονη. Το παρατηρησα τυχαια σημερα κατω απο εντονο ηλιο. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το κουλο?

Ειμαι με 9.6.4.0

έχεις nova launcher?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχεις nova launcher?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Οχι ολα στοκ. Δεν ξερω αν το εκανε απο παντα και το παρατηρησα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που θα βρω την 9.5.13 fastboot ROM?

Εδώ έχει μόνο τις τελευταίες: http://en.miui.com/a-234.html

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που θα βρω την 9.5.13 fastboot ROM?

Εδώ έχει μόνο τις τελευταίες: http://en.miui.com/a-234.html

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

υπάρχει λόγος που θες την συγκεκριμένη ;

και επίσης μπορείς να την βάλεις την συγκεκριμένη χωρίς πρόβλημα ; (δεν ξέρω τι ψάχνεις και γιατί για αυτό ρωτάω)

Link to comment
Share on other sites

Τι περνει κανεις με 9,5€ ;;;; (ειχε sales to ali πριν 15 μερες)

Ηρθανε σημερα μετα απο 15 μερες

Το γυαλι ειναι ολα τα λεφτα....σου βγαζει την πιστη αμα σου μεινει καπου φυσαλιδα για να την βγαλεις (μην το βαλετε σε επιπεδη επιφανεια για να την βγαλετε , πιαστε και με τα 2 χερια το κινητο και με τους αντιχειρες ημικυκλικες κινησεις , ετσι περνει καποιες στρεβλωσεις το κινητο απο αυτες τις κινησεις και εξαφανιζονται οι οποιες φυσαλιδες) , ειχα παραγγειλει 2 γυαλια μηπως εχω αποτυχια στο 1ο.....ευτυχως πετυχε με την πρωτη.

Οσοι εχετε polarized γυαλια ηλιου θα εχετε προσεξει οτι χωρις γυαλι οταν κοιτατε το κινητο δεν βλεπετε τπτ , αν το γυρισετε σε landscape βλεπετε. Με αυτο το tempered βλεπετε και με γυαλια ηλιου polarized οπως και να γυρισετε το κινητο.

Μονο μειον του : μαζευει δαχτυλιες.

Οι θηκες πολυ καλες και οι δυο , εφαρμοζουν τελεια.

Η πρωτη ειναι hard case και καλυπτει πληρως τις καμερες.

Η δευτερη εχειι tempered glass στην πλατη και soft silicone στα πλαινα , οι καμερες καλυπτονται πληρως και ειναι εντελως επιπεδη η πλατη ,

επισης στο δαχτυλικο αποτυπωμα η ραμπα που εχει κανει παιχνιδακι να βρεις ανεμποδιστα τον αισθητηρα.

Προσωπικα προτιμω την 1η λογω χρωματος.

Και για να δουμε και λιγο το βαρος κινητο +γυαλι+θηκη :216 gr (mi max3 εγινε)

 

8OsLUq.jpg

NBpPLx.jpg

DpkgOa.jpg

6mVZfb.jpg

https://www.aliexpress.com/item/5D-Full-Glue-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-A2-Lite-Max-3-Redmi-Note-5/32858936173.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.495b4c4dJzFKkg

 

Ylv7Ao.jpg

https://www.aliexpress.com/item/MSVII-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-5-For-Xiaomi-Redmi-Note-5-Global-Case-Slim-PC/32658709143.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.495b4c4dJzFKkg

 

U7tnmf.jpg

https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-Note-5-Case-Luxury-Tempered-Glass-Silicone-Frame-Hard-Cover-For-Xiomi-Xiaomi/32865066815.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.495b4c4dJzFKkg

Edited by STOOKERMAN
Link to comment
Share on other sites

Τι περνει κανεις με 9,5€ ;;;; (ειχε sales to ali πριν 15 μερες)

Ηρθανε σημερα μετα απο 15 μερες

Το γυαλι ειναι ολα τα λεφτα....σου βγαζει την πιστη αμα σου μεινει καπου φυσαλιδα για να την βγαλεις (μην το βαλετε σε επιπεδη επιφανεια για να την βγαλετε , πιαστε και με τα 2 χερια το κινητο και με τους αντιχειρες ημικυκλικες κινησεις , ετσι περνει καποιες στρεβλωσεις το κινητο απο αυτες τις κινησεις και εξαφανιζονται οι οποιες φυσαλιδες) , ειχα παραγγειλει 2 γυαλια μηπως εχω αποτυχια στο 1ο.....ευτυχως πετυχε με την πρωτη.

Οσοι εχετε polarized γυαλια ηλιου θα εχετε προσεξει οτι χωρις γυαλι οταν κοιτατε το κινητο δεν βλεπετε τπτ , αν το γυρισετε σε landscape βλεπετε. Με αυτο το tempered βλεπετε και με γυαλια ηλιου polarized οπως και να γυρισετε το κινητο.

Μονο μειον του : μαζευει δαχτυλιες.

Οι θηκες πολυ καλες και οι δυο , εφαρμοζουν τελεια.

Η πρωτη ειναι hard case και καλυπτει πληρως τις καμερες.

Η δευτερη εχειι tempered glass στην πλατη και soft silicone στα πλαινα , οι καμερες καλυπτονται πληρως και ειναι εντελως επιπεδη η πλατη ,

επισης στο δαχτυλικο αποτυπωμα η ραμπα που εχει κανει παιχνιδακι να βρεις ανεμποδιστα τον αισθητηρα.

Προσωπικα προτιμω την 1η λογω χρωματος.

Και για να δουμε και λιγο το βαρος κινητο +γυαλι+θηκη :216 gr (mi max3 εγινε)

 

8OsLUq.jpg

NBpPLx.jpg

DpkgOa.jpg

6mVZfb.jpg

https://www.aliexpress.com/item/5D-Full-Glue-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-A2-Lite-Max-3-Redmi-Note-5/32858936173.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.495b4c4dJzFKkg

 

Ylv7Ao.jpg

https://www.aliexpress.com/item/MSVII-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-5-For-Xiaomi-Redmi-Note-5-Global-Case-Slim-PC/32658709143.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.495b4c4dJzFKkg

 

U7tnmf.jpg

https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-Note-5-Case-Luxury-Tempered-Glass-Silicone-Frame-Hard-Cover-For-Xiomi-Xiaomi/32865066815.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.495b4c4dJzFKkg

Έχω το πάρει το ίδιο τζαμακι από Ελλάδα είναι full glue και είναι φοβερό

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δυστυχώς μάλλον μου έκλεψαν το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να εντοπιστεί με κάποιο τρόπο; Τι μπορώ να κάνω για να κλειδώσω τη συσκευή; Ευτυχώς είχα δακτυλικό αποτύπωμα. Σκοπεύω να αγοράσω την ίδια. Εαν βάλωω τους κωδικούς της mi υπάρχει περίπτωση να ανακτηθούν τα πάντα; Γιατί να μου συμβεί αυτό.. Είμαι τόσο στενοχωρημένη.. Ήταν τόσο ωραίο κινητό.. Μου έπεσε μάλλον από την τσάντα και μου το πήραν.. Κάλεσα το νούμερο αλλά ήταν κλειστό.. Αρα κάποιος το βρήκε και το πήρε..
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει λόγος που θες την συγκεκριμένη ;

και επίσης μπορείς να την βάλεις την συγκεκριμένη χωρίς πρόβλημα ; (δεν ξέρω τι ψάχνεις και γιατί για αυτό ρωτάω)

Αυτήν έχω στο κινητό και θέλω την fastboot για να ξανακλειδωσω άμα χρειαστεί.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παράξενο που παρατήρησα τυχαία.Οταν ειναι συνδεμένο το τηλέφωνο στο wifi του σπιτιου...το ιντερνετ σέρνεται και το ping ειναι 500-700....μόλις κλείνω το wifi του τηλεφώνου και ξαναφορτώνω σελίδες είναι όλα μια χαρά. Και το ping στο 10.

Αλλαξα απο τις ρυθμίσεις του ρουτερ το κανάλι αλλά τίποτα.

Παει κάπου το μυαλό κάποιου ή έχει τύχει το ίδιο σε εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παράξενο που παρατήρησα τυχαία.Οταν ειναι συνδεμένο το τηλέφωνο στο wifi του σπιτιου...το ιντερνετ σέρνεται και το ping ειναι 500-700....μόλις κλείνω το wifi του τηλεφώνου και ξαναφορτώνω σελίδες είναι όλα μια χαρά. Και το ping στο 10.

Αλλαξα απο τις ρυθμίσεις του ρουτερ το κανάλι αλλά τίποτα.

Παει κάπου το μυαλό κάποιου ή έχει τύχει το ίδιο σε εσάς?

Δε φταίει μόνο το κανάλι. Πρέπει να απενεργοποιήσεις και το πρωτόκολλο Ν.

Συνήθως αναφέρεται ως

802.11b/g

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δυστυχώς μάλλον μου έκλεψαν το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να εντοπιστεί με κάποιο τρόπο; Τι μπορώ να κάνω για να κλειδώσω τη συσκευή; Ευτυχώς είχα δακτυλικό αποτύπωμα. Σκοπεύω να αγοράσω την ίδια. Εαν βάλωω τους κωδικούς της mi υπάρχει περίπτωση να ανακτηθούν τα πάντα; Γιατί να μου συμβεί αυτό.. Είμαι τόσο στενοχωρημένη.. Ήταν τόσο ωραίο κινητό.. Μου έπεσε μάλλον από την τσάντα και μου το πήραν.. Κάλεσα το νούμερο αλλά ήταν κλειστό.. Αρα κάποιος το βρήκε και το πήρε..

 

Εφόσον έχεις. Μι account μπες στο mi cloud από το pc και κοίτα αν δίνει στίγμα που είναι και μπορείς να το κλειδώσεις κοίτα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=454905

 

Redmi n3 pro

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει μόνο το κανάλι. Πρέπει να απενεργοποιήσεις και το πρωτόκολλο Ν.

Συνήθως αναφέρεται ως

802.11b/g

 

Το απενεργοποίησα και αυτό φίλε μου αλλά τίποτα...τα ίδια...ευχαριστώ πάντως

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...