Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Επειδή θα πάρω πρώτη φορά xiaomi κινητό και δεν είμαι γνώστης,

μόλις το πάρω και κάνω update και θα εμφανίσει περιβάλλον miui 10?

 

Όχι διότι το miui 10 προς το παρών βρίσκεται μόνο στις beta developer εκδόσεις και όχι στις stable από όσο θυμάμαι.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Επειδή θα πάρω πρώτη φορά xiaomi κινητό και δεν είμαι γνώστης,

μόλις το πάρω και κάνω update και θα εμφανίσει περιβάλλον miui 10?

 

Όχι.

Το Miui 10 αυτή τη στιγμή υπάρχει μόνο σε Developer (Beta) Rom.

Σε stable που φοράει το κινητό από τη μαμά θα περιμένεις ~ 2 μήνες.

Αν το έχεις με τα πειράγματα και θέλεις να πειράξεις τη συσκευή, μπορείς να περάσεις το Miui 10 όποτε θέλεις, όπως κάναμε κι εμείς.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα πάρω πρώτη φορά xiaomi κινητό και δεν είμαι γνώστης,

μόλις το πάρω και κάνω update και θα εμφανίσει περιβάλλον miui 10?

Φιλε μου αφου παίρνεις 1η φορα xiaomi ούτως ή άλλως η miui (είτε 9, είτε 10) ή που θα σε ενθουσιάσει ή που δε θα σ' αρέσει!

Μη τρελαίνεσαι τόσο πολύ για τη 10, δεν έχει και τις τοσες φοβερές διαφορες με την 9.

Το θετικό είναι οτι σύντομα θα λάβει και τη 10 καθώς και Pie 9.0 αργότερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ντάξει παιδιά ηρεμήστε λίγο ... ακόμα δεν έφυγε ο αύγουστος και μου μιλάτε για Pie .... άντε να πούμε και που θα πάτε το πάσχα σε λίγο
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από ότι νομίζω η stock εφαρμογή της κάμερας δεν τραβάει 60 fps(δεν με απασχολεί ακόμη το 4k), αλλά είμαι σιγουρος οτι η συσκευη υποστήριζει. Μέσω open Camera επίσης δεν κατάφερα να το κάνω να τραβήξει 60 fps... καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από ότι νομίζω η stock εφαρμογή της κάμερας δεν τραβάει 60 fps(δεν με απασχολεί ακόμη το 4k), αλλά είμαι σιγουρος οτι η συσκευη υποστήριζει. Μέσω open Camera επίσης δεν κατάφερα να το κάνω να τραβήξει 60 fps... καμία λύση?

 

περιμένεις αναβάθμιση :)

 

σε μένα που έχω beta miui 10 βγάζει , εσύ σε ποια έκδοση της 9 είσαι ; (δεν ξέρω αν έχει μπει στην stable η επιλογή)

Link to comment
Share on other sites

περιμένεις αναβάθμιση :)

 

σε μένα που έχω beta miui 10 βγάζει , εσύ σε ποια έκδοση της 9 είσαι ; (δεν ξέρω αν έχει μπει στην stable η επιλογή)

 

9.6.3.0 προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως ξέρετε γιατί δεν με αφήνει να αλλαξω τη φωτο στην οθόνη κλειδώματος? Και πως μπορώ να την αλλάξω?

 

Στην επιφάνεια εργασίας πατάμε παρατεταμένα. Στις επιλογές wallpaper - επιλέγουμε αυτό που θέλουμε - εφαρμογή - εφαρμογή στην οθόνη κλειδώματος.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Στην επιφάνεια εργασίας πατάμε παρατεταμένα. Στις επιλογές wallpaper - επιλέγουμε αυτό που θέλουμε - εφαρμογή - εφαρμογή στην οθόνη κλειδώματος.

Αυτο έκανα και δεν την άλλαξε. Μετά το έκανα απο τη φώτο παλι δεν την αλλαξε. Μετά έβαλα να μπει μια φωτο και στην επιφάνεια εργασίας και κλειδώματος και πάλι μόνο στην εργασίας άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο έκανα και δεν την άλλαξε. Μετά το έκανα απο τη φώτο παλι δεν την αλλαξε. Μετά έβαλα να μπει μια φωτο και στην επιφάνεια εργασίας και κλειδώματος και πάλι μόνο στην εργασίας άλλαξε.

 

Τι να πω. Εγώ έτσι το έκανα και τώρα πάλι για να επιβεβαιώσω τη διαδικασία πρίν απαντήσω. Μήπως είναι κάποιο bug της rom; Εγώ έχω τη τελευταία developer.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Εγώ έτσι το έκανα και τώρα πάλι για να επιβεβαιώσω τη διαδικασία πρίν απαντήσω. Μήπως είναι κάποιο bug της rom; Εγώ έχω τη τελευταία developer.

 

Έτσι φαίνεται, για bug. Τελικά άλλαξε από τις ρυθμίσεις-ταπετσαρία . Μετά ξαναδοκίμασα τις άλλες διαδρομές και πάλι δεν άλλαζε.

Link to comment
Share on other sites

περιμένεις αναβάθμιση :)

 

σε μένα που έχω beta miui 10 βγάζει , εσύ σε ποια έκδοση της 9 είσαι ; (δεν ξέρω αν έχει μπει στην stable η επιλογή)

 

εψαξα λιγο παραπανω και βρηκα την εφαρμογη snapdragon camera η οποια δινει την ειλογη για εγγραφη βιντεο οχι μονο στα 60fps αλλα και στα 90 (δηλαδη HSR 90) στα 1080p. Η εγγραφη βιντεο βεβαια δεν ειναι το ιδιο φωτεινη αλλα 90 fps ειναι κατι...

Δεν βαζω link απο εκει που την κατεβασα γιατι δεν ηταν ουτε απο xda αλλα ουτε και απο καποιο γνωστο site, ας μην παρω την ευθυνη σε περιπτωση που γινει οτιδηποτε(crash, ιος κτλ). το apk μπορει να βρεθει ευκολα με μια αναζητηση

Η εκδοση που εχω εγκατεστημενη και λειτουργει ειναι η 2.0.002 για οποιον ενδιαφερεται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω μια χαζή ερώτηση. Στο gsmarena βάζω redmi note 5 και δεν μου βγάζει τη συσκευή.

Μήπως το έχουν με λίγο παραλλαγμένο όνομα;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω μια χαζή ερώτηση. Στο gsmarena βάζω redmi note 5 και δεν μου βγάζει τη συσκευή.

Μήπως το έχουν με λίγο παραλλαγμένο όνομα;;;

 

Redmi note 5 pro

https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_pro-8893.php

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Σκοπεύω να το αγοράσω αύριο. Το βρίσκω στο skroutz στα 161 ευρώ. Φαντάζομαι με 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος.

Αν το πάρω από μεγάλο κατάστημα θα έχει 2 χρόνια από infoquest;

 

Τώρα βλέπω ότι ο Κώτσο το έχει 235....πολλά!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

προφανώς και το λινκ είναι λάθος :)

είναι το λινκ της συσκευής που βγήκε στην Ινδία , το σωστό λίνκ είναι αυτό

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_ai_dual_camera-9120.php

Link to comment
Share on other sites

προφανώς και το λινκ είναι λάθος :)

είναι το λινκ της συσκευής που βγήκε στην Ινδία , το σωστό λίνκ είναι αυτό

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_ai_dual_camera-9120.php

 

Ναι το σωστό είναι αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Σκοπεύω να το αγοράσω αύριο. Το βρίσκω στο skroutz στα 161 ευρώ. Φαντάζομαι με 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος.

Αν το πάρω από μεγάλο κατάστημα θα έχει 2 χρόνια από infoquest;

 

Τώρα βλέπω ότι ο Κώτσο το έχει 235....πολλά!

 

Όπως ακριβώς το αναφέρεις. Αυτά των μεγάλων αλυσίδων είναι με εγγύηση του επισήμου εισαγωγέα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε κάποια αξεσουάρ να του πάρω, όπως τζαμάκι και θήκη. Έχω μία προτίμηση στις spiegen.

Στα αξεσουάρ του skroutz δεν αναφέρεται σαν note 5.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε κάποια αξεσουάρ να του πάρω, όπως τζαμάκι και θήκη. Έχω μία προτίμηση στις spiegen.

Στα αξεσουάρ του skroutz δεν αναφέρεται σαν note 5.

 

Spigen δυστυχώς δε κυκλοφόρησε. Υπάρχουν φυσικά παραπλήσιες της spigen.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ευχαριστώ για τις προηγούμενες απαντήσεις σας.

Κάτι ακόμα το οποίο παρατήρησα στο κινητό του αδερφού μου είναι η απουσία των Themes,δεν υπάρχει αυτή η επιλογή?

Customization πώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ευχαριστώ για τις προηγούμενες απαντήσεις σας.

Κάτι ακόμα το οποίο παρατήρησα στο κινητό του αδερφού μου είναι η απουσία των Themes,δεν υπάρχει αυτή η επιλογή?

Customization πώς γίνεται?

 

Απο τις ρυθμισεις-συνθετες ρυθμισεις γυρνας την χωρα σε Ινδια ,κατεβαζεις το θεμα που θες,αποθηκευεται κ μετα ξαναγυρνας σε Ελλαδα κ υπαρχει για εφαρμογη θεματος...Προς το παρον μονο αυτη η λυση δουλευει για ολα τα MI...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...