Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ πιο δύσκολο μενού

Τουλάχιστον για εμενα

 

Συμφωνώ.

Δεν γίνεται όμως κάτι άλλο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο update έβαλαν στις ρυθμίσεις τα θέματα,οπότε όποιος έχει βάλει άλλη χώρα μπορεί να γυρίσει σε Ελλάδα.

Ξέρετε που είναι η ρύθμιση για το φλας της πίσω κάμερα να ανάβει στις εισερχόμενες κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο update έβαλαν στις ρυθμίσεις τα θέματα,οπότε όποιος έχει βάλει άλλη χώρα μπορεί να γυρίσει σε Ελλάδα.

Ξέρετε που είναι η ρύθμιση για το φλας της πίσω κάμερα να ανάβει στις εισερχόμενες κλήσεις;

Να είσαι καλά για την πληροφορία Μήπως έβαλαν και το face id;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αρνείται πεισματικά να μου κατεβάσει την τελευταία ενημέρωση. Από το απόγευμα προσπαθώ αλλά τπτ. Κολλημένο στο 0% κ μετά από λίγη ώρα πετάει σφάλμα κ προσπαθεια ξανά. Έχετε να προτείνετε καμιά ιδέα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που είναι η ρύθμιση για το φλας της πίσω κάμερα να ανάβει στις εισερχόμενες κλήσεις;

Πάτησε το εικονίδιο τηλέφωνο, μετά το Ξ στο πληκτρολόγιο κάτω αριστερά, ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων, ειδοποίηση led κατά το κουδουνισμα

 

 

Redmi n3 pro

Link to comment
Share on other sites

Full tempered glass έχουμε τίποτα;

Γιατί από stoucky.gr είναι τραγικό

Δεν καλυπτει όλο καθόλου καλά

Εχω δοκιμάσει δυο με πλήρη κάλυψη οθόνης, με πλαίσιο, που κολλάνε περιμετρικά (nillkin και mofi), χάλια, μακρυά, ιδίως κατω απο και τον ηλιο είναι τραγικά. Παραγγειλα πρόσφατα άλλα τρία διαφορετικά τζαμακια, απο AliExpress και τα περιμένω προς τέλος του μήνα. Όταν δοκιμασω θα ενημερώσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Ένα φίλος που είδε ότι τα θέματα ξαναμπηκαν Μετα την τελευταία ενημέρωση με region Ελλάδα

υπαρχουν στις ρυθμισεις αλλα μονο τα θεματα που εχουμε κατεβασει

δε μπορεις ομως να κατεβασεις αλλα θεματα οπως στην εφαρμογη

σωστα ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Tapatalk και εάν ναι του έρχονται ειδοποιήσεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αρνείται πεισματικά να μου κατεβάσει την τελευταία ενημέρωση. Από το απόγευμα προσπαθώ αλλά τπτ. Κολλημένο στο 0% κ μετά από λίγη ώρα πετάει σφάλμα κ προσπαθεια ξανά. Έχετε να προτείνετε καμιά ιδέα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανε ενα restart και θα τη κατεβασει. Τα ιδια μου εκανε κ εμενα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει δυο με πλήρη κάλυψη οθόνης, με πλαίσιο, που κολλάνε περιμετρικά (nillkin και mofi), χάλια, μακρυά, ιδίως κατω απο και τον ηλιο είναι τραγικά. Παραγγειλα πρόσφατα άλλα τρία διαφορετικά τζαμακια, απο AliExpress και τα περιμένω προς τέλος του μήνα. Όταν δοκιμασω θα ενημερώσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα νιλκιν που είδα δεν είναι φουλ

Έχει κενό επάνω

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο update έβαλαν στις ρυθμίσεις τα θέματα,οπότε όποιος έχει βάλει άλλη χώρα μπορεί να γυρίσει σε Ελλάδα.

Ξέρετε που είναι η ρύθμιση για το φλας της πίσω κάμερα να ανάβει στις εισερχόμενες κλήσεις;

 

Ενώ πράγματι έχει προστεθεί στις ρυθμίσεις επιλογή για θέματα η προεγκατεστημένη εφαρμογή δεν λειτουργεί. Ξέρει κανείς πώς να εγκαταστήσουμε νέα θέματα;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ πράγματι έχει προστεθεί στις ρυθμίσεις επιλογή για θέματα η προεγκατεστημένη εφαρμογή δεν λειτουργεί. Ξέρει κανείς πώς να εγκαταστήσουμε νέα θέματα;

 

Μια κλασικη λυση ειναι η αλλαγη περιοχης σε Ινδια, κατεβασμα και εφαρμογη θεματος και μετα επαναφορα περιοχης σε Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ πράγματι έχει προστεθεί στις ρυθμίσεις επιλογή για θέματα η προεγκατεστημένη εφαρμογή δεν λειτουργεί. Ξέρει κανείς πώς να εγκαταστήσουμε νέα θέματα;

Βάλε region Ινδία και θα δουλέψουν όλα. Θέματα...τοποθεσία καιρού...τα πάντα. :cool:

Κατεβάζεις ότι θέμα θες και μετά ξαναγυρνάς σε Ελληνικό region.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαι εκτος θέματος, πως μπορω να κανω τα site απο οποιαδήποτε εφαρμογή να μου ανοίγουν κατευθείαν απο το chrome και οχι απο την εκάστοτε εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα εμφανίζονται όντως με το τελευταίο update, αλλά όταν πάω να τα αλλάξω και να επιλέξω άλλο, βγάζει error μήνυμα "αδυναμία προσθήκης λογαριασμού" και φυσικά δεν αλλάζει.... Σε Region Ελλάδα φυσικά...

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι μιλάτε διθυραμβικά για την μπαταρία κ όντως καλή είναι. Ωστόσο γιατί εμένα δε μου κρατάει όσο στους περισσότερους απο εσας? Με μία κάρτα μέσα, χωρίς παιχνίδια , βίντεο, φωτογραφίες, bluetooth κλπ Με χρήση κυρίως ίντερνετ, fb, instagram φτάνω στο 20% με 5 ώρες οθόνης... Λίγο δεν είναι? Τί να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Τα νιλκιν που είδα δεν είναι φουλ

Έχει κενό επάνω

 

υπάρχει nillkin full frame (cp+ ή κάπως έτσι)

το έχω αλλά δε το δοκιμάζω αν δεν χαλάσει το "μάπα" full frame Που έχω πάνω (ήταν σε κάτι θήκες εξτρά)

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι μιλάτε διθυραμβικά για την μπαταρία κ όντως καλή είναι. Ωστόσο γιατί εμένα δε μου κρατάει όσο στους περισσότερους απο εσας? Με μία κάρτα μέσα, χωρίς παιχνίδια , βίντεο, φωτογραφίες, bluetooth κλπ Με χρήση κυρίως ίντερνετ, fb, instagram φτάνω στο 20% με 5 ώρες οθόνης... Λίγο δεν είναι? Τί να φταιει?

 

Φιλε εμενα με σχεδον ιδια χρήση και ισως κατι παραπανω βγαζω απο 8μιση εως 10 ωρες οθονη. Για μενα η μπαταρία του ειναι εξωπραγματικη!!

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι μιλάτε διθυραμβικά για την μπαταρία κ όντως καλή είναι. Ωστόσο γιατί εμένα δε μου κρατάει όσο στους περισσότερους απο εσας? Με μία κάρτα μέσα, χωρίς παιχνίδια , βίντεο, φωτογραφίες, bluetooth κλπ Με χρήση κυρίως ίντερνετ, fb, instagram φτάνω στο 20% με 5 ώρες οθόνης... Λίγο δεν είναι? Τί να φταιει?
Το πόσες ώρες οθόνη δεν λέει τιποτα από μόνο του. Στις πόσες μέρες αναμονή η συσκευή πριν ξαναφορτησεις; Ο φίλος που σου απάντησε για 8-10 ωρες, άλλο να έχεις αυτές τις ώρες οθόνη στην μία μέρα αναμονή πριν ξαναφορτησεις και άλλο στις 3 μέρες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πόσες ώρες οθόνη δεν λέει τιποτα από μόνο του. Στις πόσες μέρες αναμονή η συσκευή πριν ξαναφορτησεις; Ο φίλος που σου απάντησε για 8-10 ωρες, άλλο να έχεις αυτές τις ώρες οθόνη στην μία μέρα αναμονή πριν ξαναφορτησεις και άλλο στις 3 μέρες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι , το σκεφτηκα κ αυτό αλλά φτανω στο 20% μετά απο δυο μερες περιπου. Αυτή τη στιγμή ας πουμε είμαι στο 75% απο το πρωί με 1,5 ωρα οθόνης κ χωρίς καθολου ομιλία... Η φωτεινότητα είναι στο φουλ. Μήπως εσείς κάνετε εκεί οικονομία?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουμε όλοι την ίδια χρήση,δεν έχουμε όλοι τις ίδιες εφαρμογες,δεν το δουλεύουμε όλοι με τις ίδιες συνθήκες,δεν έχουμε όλοι το ίδιο σήμα, δεν συχρονιζουμε όλοι τα πάντα και όλα κτλ,μη ψαρωνετε με τα sot των άλλων

Αυτά :p :p

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...