Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά αυτό το εγγύηση καταστήματος δεν μπορώ να καταλάβω....το στέλνουν Κίνα η προκορντια κάπου?

Μια βδομάδα να κόψετε τον καφέ ....μα δεν είναι δα και τοσοοοοοοο μεγάλη τα 55€

Μην φανεί ότι κάνω διαφήμιση κι η infoquest μεταπωλητής είναι

 

 

Το συγκεκριμενο καταστημα που παρηγγειλα εχει service δικο του, εχω παρει και ενα redmi pro απο εκει, οπως κ απο αλλο skroutzoμαγαζο που εδινε 2 χρονια εγγυηση, εγω προτιμω τα 55 ευρο να τα πιω σε καφεδες απο το να κανω μαγκα την καθε αλυσιδα. :) κι επειδη μου περισσευουν κερναω κιολας. χαχαχαχα. (πλακα κανω ετσι ο γραπτος ο λογος παρεξηγειτε καμια φορα) τωρα αν εσυ εχεις εμπειρια απο ινφο κουεστ κ εισαι και ικανοποιημενος μπαινεις βιβλιο γκινες ανετα.

Επαναλαμβάνω ...για πες εσύ την εμπειρία σου από την infoquest χωρίς να μπεις Γκίνες

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι, αχρειαστη να είναι,για πες....

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Είχα πάρει ένα laptop acer aspire 5720g 600€ από πλαισιο, κάποια στιγμή κόπηκε η καλωδιοταινία της οθόνης επίσημο σέρβις η info τότε με κεντρικά στην Θεσσαλονίκη όπου κ κατοικώ, το πήγα κατευθείαν εκεί, άρχισαν τα μα και τα μου κ φυσικά επειδή δεν έχουν καμία εξειδίκευση το έστειλαν Ιταλία για μια καλωδιοταινία με αποτέλεσμα να μείνω 1.5 μήνα χωρίς το εργαλείο της δουλειάς μου. Καλημέρα.

Edited by valantis99
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν έχεις εμπειρία ούτε και συ στα κινητά,το λέω γιατί παρακολουθούσα το νήμα του 4Χ κατα διαστήματα,στην αντίληψη μου τουλαχιστον δεν έπεσε τέτοιο περιστατικό,θα το δούμε αν και ποτέ χρειαστεί,πώς θα το χειριστούν...

 

Αν και στην δικιά σου περίπτωση την ευθύνη την έχει η Acer αποκλειστικά και μόνο,εσύ δεν είχες καμία δουλειά να μιλάς με το καθε service...

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

που την βρήκες την τελευταία 10 beta;;γιατί στην τελευταία 9 beta δεν δουλεύει το smart lock για να κρατάει ξεκλείδωτο το κινητό όσο είναι συνδεδεμένο με το bt ακουστικό.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

είμαι δηλωμένος στην beta

 

Λες να έκαναν την έκπληξη και να το έφτιαξαν με το miui 10; Με wifi δουλεύει, π.χ. όταν συνδέεσαι στο wifi του σπιτιού να μένει ξεκλειδωτο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μα και στην 9 , στο redmi 3 μου δούλευε το ξεκλείδωμα (εκεί το χρησιμοποιούσα με τα ακουστικά για μια περίοδο) οπότε , αν δεν χάλασε στην πορεία ε παίζει να ήταν κι αυτό θύμα της μετάβασης σε android 8.1 :)

 

για το wifi δεν υπάρχει καν η επιλογή ή δε την βρίσκω (είναι κρυμμένες οι ρυθμίσεις του smartlock; )

βέβαια σε αυτό μπορεί απλά να υπάρχει λόγος, το wifi είναι wifi , και 10 μέτρα έξω από το σπίτι μου να πάω εξακολουθώ να έχω σήμα οπότε εδώ παίζει και θέμα ασφάλειας

Link to comment
Share on other sites

χθες ειχε 162 το μαύρο στο banggood μπήκα ομως αργά και είχαν τελειώσει τα κουπόνια,άλλα βγαίνουν συνέχεια κουπόνια εκεί στα 160,στην επόμενη προσφορά θα το χτυπήσω.(γιατί το λευκό δεν λέει)

 

Τα κουπόνια που τα βρίσκουμε; Στο σάιτ ή απο κάπου αλλου. Νομιζω με την έλευση του Redmi 6 pro θα εχουμε μείωση στην τιμή.

Γιατι σε μαύρο 4Χ64 το θέλω και εγω.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Τα κουπόνια που τα βρίσκουμε; Στο σάιτ ή απο κάπου αλλου. Νομιζω με την έλευση του Redmi 6 pro θα εχουμε μείωση στην τιμή.

Γιατι σε μαύρο 4Χ64 το θέλω και εγω.

 

Ειναι ασχετες συσκευές (μικρότερο μέγεθος οθόνης αφου μιλάμε για συσκευή με notch, κατώτερος επεξεργαστής κλπ). Οπότε η έλευση του redmi 6 pro δεν θα επηρεάσει (άμεσα) την τιμή του redmi note 5 αλλά του redmi 5. Απο την άλλη, ως νεα συσκευή, φυσικά θα πέσει και άλλο η τιμή του μετά απο κανένα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

ποια έλευση του 6 pro ρε παιδιά ;

 

τον σεπτέμβριο και αν ;

 

Αφου το geek το έχουν pre order με τιμή απο 170€ περίπου το 3Χ32

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

είμαι δηλωμένος στην beta

 

 

 

μα και στην 9 , στο redmi 3 μου δούλευε το ξεκλείδωμα (εκεί το χρησιμοποιούσα με τα ακουστικά για μια περίοδο) οπότε , αν δεν χάλασε στην πορεία ε παίζει να ήταν κι αυτό θύμα της μετάβασης σε android 8.1 :)

 

για το wifi δεν υπάρχει καν η επιλογή ή δε την βρίσκω (είναι κρυμμένες οι ρυθμίσεις του smartlock; )

βέβαια σε αυτό μπορεί απλά να υπάρχει λόγος, το wifi είναι wifi , και 10 μέτρα έξω από το σπίτι μου να πάω εξακολουθώ να έχω σήμα οπότε εδώ παίζει και θέμα ασφάλειας

Καταλαβα, μπαχαλο...Οι ρυθμίσεις κανονικά δεν είναι κρυμμένες, αυτό συμβαίνει μόνο στο miui. Στο mi max που είχα με nougat κλασικά δεν δούλευε, οπότε δεν είναι θέμα 8.1 αλλά xiaomi. Εντύπωση μου κάνει που στο redmi 3 δούλευε, μήπως το Bluetooth είναι xiaomi;
Link to comment
Share on other sites

Αφου το geek το έχουν pre order με τιμή απο 170€ περίπου το 3Χ32

 

δεν θα κάνουμε αυτή τη κουβέντα .... και η συσκευή του θέματος υπήρχε pre order Και κάποιοι κάναν 2+ μήνες να την πάρουν στα χέρια τους ..... σταματήστε επιτέλους να κοιτάτε τα Pre order .... και εγώ να είχα μαγαζί Pre order θα το έβαζα ,τι σημαίνει , ότι θα το πάρεις σύντομα ;

και μιλάμε για global εεε, και αύριο να βγει η china (που δεν) ε η global Θα κάνει 2 μήνες

 

Καταλαβα, μπαχαλο...Οι ρυθμίσεις κανονικά δεν είναι κρυμμένες, αυτό συμβαίνει μόνο στο miui. Στο mi max που είχα με nougat κλασικά δεν δούλευε, οπότε δεν είναι θέμα 8.1 αλλά xiaomi. Εντύπωση μου κάνει που στο redmi 3 δούλευε, μήπως το Bluetooth είναι xiaomi;

 

το redmi 3 είχε 5.1 , όχι με κάτι bluedio

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν έχεις εμπειρία ούτε και συ στα κινητά,το λέω γιατί παρακολουθούσα το νήμα του 4Χ κατα διαστήματα,στην αντίληψη μου τουλαχιστον δεν έπεσε τέτοιο περιστατικό,θα το δούμε αν και ποτέ χρειαστεί,πώς θα το χειριστούν...

 

Αν και στην δικιά σου περίπτωση την ευθύνη την έχει η Acer αποκλειστικά και μόνο,εσύ δεν είχες καμία δουλειά να μιλάς με το καθε service...

 

Μα το επίσημο εξουσιοδοτημένο σέρβις ήταν η info. Αν δε το πήγαινα πρ τα πλαίσιο θα το κάνανε σε κάνα Τριμηνο

Link to comment
Share on other sites

δεν θα κάνουμε αυτή τη κουβέντα .... και η συσκευή του θέματος υπήρχε pre order Και κάποιοι κάναν 2+ μήνες να την πάρουν στα χέρια τους ..... σταματήστε επιτέλους να κοιτάτε τα Pre order .... και εγώ να είχα μαγαζί Pre order θα το έβαζα ,τι σημαίνει , ότι θα το πάρεις σύντομα ;

και μιλάμε για global εεε, και αύριο να βγει η china (που δεν) ε η global Θα κάνει 2 μήνες

 

 

 

το redmi 3 είχε 5.1 , όχι με κάτι bluedio

 

Μα στη τελικη, ανεξάρτητα από το πότε βγαίνει, δεν εχουν καμία σχέση ως συσκευές. Ανταγωνιστική συσκευή του redmi 5 ή redmi 4x είναι... Όχι του redmi note 5 ;):)

Link to comment
Share on other sites

Μα στη τελικη, ανεξάρτητα από το πότε βγαίνει, δεν εχουν καμία σχέση ως συσκευές. Ανταγωνιστική συσκευή του redmi 5 ή redmi 4x είναι... Όχι του redmi note 5 ;):)

 

το ξέρω , αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να μάθουμε να μην δίνουμε και μεγάλη σημασία στις προαγορές των καταστημάτων (είτε λόγω τιμής είτε λόγω ημερ/νιας διάθεσης)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις λίγο το λινκ?

 

Ορίστε φίλε μου Xiaomi Redmi Note 5 Pro Case Note5 Pro Black Simple Series Soft TPU Back Cover Case For Xiaomi Redmi Note 5 Global Version #0314

http://s.aliexpress.com/AviUR7RJ?fromSns=Αντιγραφή στο πρόχειρο

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω , αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να μάθουμε να μην δίνουμε και μεγάλη σημασία στις προαγορές των καταστημάτων (είτε λόγω τιμής είτε λόγω ημερ/νιας διάθεσης)

 

Καλά αυτό σίγουρα. Μα δεν το πα τόσο για σένα. Απλά θέλω να πω ότι δεν έχει καμία σημασία :). Δεν αξίζει να το συζητάμε καν.

 

Όσον αφορά το preorder, έχω δει πριν καν ανακοινωθούν επίσημα τα specs.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ήχο όταν έρχονται μηνύματα στον messenger?σε μένα μια χτυπαει αλλά συνήθως όχι

Όπως επισης και το led δεν δουλεύει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κουπόνι στα 161ε και το χτυπάω,για προστασία αυτο το γυαλί καλο ειναι?

https://www.banggood.com/Bakeey-Anti-Explosion-Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi-Redmi-Note-5-p-1287769.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που χάζευα το κινητό παρατήρησα με μεγάλη μου έκπληξη ότι έχουν εγκατασταθεί, δίχως να τα έxω εγκαταστήσει εγώ εννοείται, τα εξής 3 apps: Yandex, Joom & Mi Community.

Αυτό που έκανα χθες, γύρισα το region σε Αυστρία & Ρωσία για να εμφανιστούν τα “κρυφά” features. Δυνατότερος ήχος από ακουστικά και το face id. Μετά ξαναγύρισα σε Ελλάδα. Παίζει η αλλαγή στο region να εγκατέστησε αυτά τα apps???

 

Να πω κ εγώ τις εντυπώσεις μου από το συγκεκριμένο κινητό. Είναι VFM, ωστόσο έχει κάποια bug που είναι περισσότερα εκνευριστικά παρά κάτι ουσιώδες…

Όταν απενεργοποιώ το airplane mode, αρκετές φορές μου ενεργοποιεί το Bluetooth, ενώ πριν δεν ήταν ενεργό. Επίσης, στο settings/wireless & networks/Bluetooth ενώ μου δείχνει ότι είναι “off”, αν κάνω scroll down, scroll up, το flag “off” εξαφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Το ακόμα πιο φοβερό είναι ότι όταν πάω στο Play Store, στα installed apps δεν τα εμφανίζει, ενώ αν κάνω search βρίσκει ότι είναι εγκατεστημένα…….anyway…παίρνουν δρόμο
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κουπόνι στα 161ε και το χτυπάω,για προστασία αυτο το γυαλί καλο ειναι?

 

https://www.banggood.com/Bakeey-Anti-Explosion-Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi-Redmi-Note-5-p-1287769.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

 

Το 4Χ64 σε μαυρο. Αν ναι που το βρίσκεις το κουπόνι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

σου έστειλα πριν pm.το 3/32 -136... +10 ευρώ priority.

https://www.kimovil.com/to/special/JEM0vj

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Το 4Χ64 σε μαυρο. Αν ναι που το βρίσκεις το κουπόνι;

 

Το κουπονακι ειναι απο το kimovil και μαζι με μεταφορικά βγαίνει 175€ το 4Χ64 με PRIORITY ORDER.

Μόλις τσίμπησα ενα μαυρο.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...