Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι οχι εκανα το καινουργιο update αλλα μετα ξαναπερασα ολη την εκδοση απο πανω αλλα το προβλημα το ειχα πολλες μερες ποιο πριν που αργουσε να φορτισει και νομιζα οτι εφταγε ο φορτιστης

οποτε θα το παω αυριο στο σερβις να τελειωνω να δω τι θα γινει

μου ειπα οτι παιζει να ειναι η υποδοχη της φορτισης και να χει χαλασει καποιο σιδερακι εκει

Nαι πολλες φορες εαν βαζουμε λιγο ατσαλα το βυσμα γινεται ζημια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Nαι πολλες φορες εαν βαζουμε λιγο ατσαλα το βυσμα γινεται ζημια.
εμενα να σου πω την αληθεια ψιλο κουνιοταν κιολας το βυσμα οταν το εβαζα

οταν το φτιαξω θα βαλω μονιμα μαγνητικο καλωδιο να τελειωνω

το θεμα ειναι θα το παω αυριο πρωι θα μου το φτιαξουν στα μπαμ η θα φαμε και πσκ μεσα ?

μαλλον η μπαταρια ειναι τελικα

τωρα εφτασε στο 85% και εχει κολλησει εκει εδω και ποση ωρα και μου λεει 1 ωρα και 10 λεπτα ενω φορτιζει με μονο 60 mA

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

οταν το φτιαξω θα βαλω μονιμα μαγνητικο καλωδιο να τελειωνω

 

Ti εννοείς όταν λες μαγνητικό καλώδιο αδερφούλη; ;)

Link to comment
Share on other sites

Ti εννοείς όταν λες μαγνητικό καλώδιο αδερφούλη; ;)

αυτο που απλα ακουμπας το καλωδιο πανω στο αλλο ακρο που εχεις στο κιν και φορτιζει οποτε δε βαζεις και βγαζεις το βυσμα και δε χαλας και τη υποδοχη του κιν αν και εμενα εινα η μπαταρια προφανως αφου δε παει πανω απο 84 τοις εκατο η φορτιση τοση ωρα το εχω κλειστο και εχει κολλησει εκει το ρημαδι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μήπως ξέρει κάποιος-α, αν υπάρχει τρόπος να απαντάμε στις κλήσεις πατώντας κάποιο πλήκτρο (π.χ. το volume up) όταν μας καλούν, αντί να σύρουμε το πράσινο εικονίδιο στην οθόνη;

Για τον τερματισμό π.χ. υπάρχει η επιλογή να πατάμε το κουμπί ενεργοποίησης - απενεργοποίησης της συσκευής.

Το είχα δει παλαιότερα σε κάτι συσκευές γνωστών μου, (μία συσκευή μάλιστα νομίζω ήταν κάποιο Lenovo) αντίστοιχα η Samsung δείνει αυτή την επιλογή με το Home button (όσες συσκευές το διαθέτουν) είχα παλιότερα το Note 3 Neo και με είχα βολέψει πάρα πολύ.

Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή ίσως που θα μπορούσε να το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί Όταν κλείνω την οθόνη από το τηλέφωνο μετά από 20 λεπτά περίπου απενεργοποιείται το wi-fi και τα data.

τον συγχρονισμό τον έχω συνέχεια ενεργοποιημένο. Έχω την τελευταία mioui 10.0.2.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει κάποια Custom Rom με full screen gestures?

Με ενδιαφέρει σίγουρα η μπαταρία και η κάμερα, σκεφτόμουν την Pixel Experience αλλά δεν ξέρω πόσο stable είναι...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν χρησιμοποιώ τα gestures για να σου πω. Σταθερές σε 9αρι android με τα μέχρι τώρα δεδομενα είναι και αφού τις έχω δοκιμάσει η hovoc os και arrow os. Τώρα είναι με την δεύτερη και μου αρέσει λιγο καλύτερα από την havoc, είναι πιο σπιρτοζικη. Μπαταρία αρκετά καλή και στις δύο, αφού χρησιμοποιούν ως βάση τους τον derp kernel. Επίσης στην arrow έχει ρύθμιση για εγκατάσταση της gcam, ενώ η havoc όχι, θέλει ροοτ. Volte δουλεύει και στις δύο και μάλιστα στην aroow και στις δύο κάρτες. Αυτά. Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

Α δεν ήξερα νόμιζα ότι για να περάσει το patch έπρεπε να είναι ροοτ. Ακόμα καλύτερα λοιπόν. Ρίξε μια ματιά και στην arrow αν δεν βαριέσαι..

Δεν χρειάζεται ρουτ στην havoc

Φλασαρεις το patch από twrp

Link to comment
Share on other sites

Α δεν ήξερα νόμιζα ότι για να περάσει το patch έπρεπε να είναι ροοτ. Ακόμα καλύτερα λοιπόν. Ρίξε μια ματιά και στην arrow αν δεν βαριέσαι..

Έχει remap τα nav button όπως στην aosip Oreo?σε havoc δεν βλέπω πώς?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει κάποια Custom Rom με full screen gestures?

Με ενδιαφέρει σίγουρα η μπαταρία και η κάμερα, σκεφτόμουν την Pixel Experience αλλά δεν ξέρω πόσο stable είναι...

 

Αμα δεν καίγεσαι για Android 9 δοκίμασε και την aosip 8.1. Αρκετά σταθερή δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, μπαταρία απλά απίστευτη, τα gestures απλά εμένα δε με βόλεψαν γιατί λειτουργούν από το κάτω μέρος της οθόνης. Για κάμερα δεν είμαι και ο πιο ειδικός να σου πει. Για μένα την κάνει τη δουλειά της.

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν στην aosip 8.1 δεν φαίνεται να δουλεύει το volte. Στις 9αρες που είπα πιο πάνω έχει remap των κουμπιών. Γενικώς όμως και η aosip 8.1 μια χαρά είναι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω δοκιμάσει πάνω από 20 τζαμάκια μέχρι τώρα και κατέληξα ότι το πιο ποιοτικό τόσο από ορατότητα όσο και από επαφή και κόλλημα (full glue) είναι το παρακάτω το οποίο το παίρνεις σε πακετάκι 2 ή 3 τεμάχια. Έχει και εγγύηση αντικατάστασης.

https://amzn.to/2SBDFcD

 

https://amzn.to/2CUKXCJ

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν καίγεσαι για Android 9 δοκίμασε και την aosip 8.1. Αρκετά σταθερή δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, μπαταρία απλά απίστευτη, τα gestures απλά εμένα δε με βόλεψαν γιατί λειτουργούν από το κάτω μέρος της οθόνης. Για κάμερα δεν είμαι και ο πιο ειδικός να σου πει. Για μένα την κάνει τη δουλειά της.

 

Μπαταρία καλύτερη από MIUI?

Φαντάζομαι θα υπάρχει και κάποιο magisk module για gestures, η αλήθεια είναι πως με εχουν βολέψει πολύ τώρα στο MIUI.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία καλύτερη από MIUI?

.

 

Κτυπαω κάτι 12ωρα όπως και με την miui....αλλά είπαμε

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνω τηλέφωνο και βάζω τηλ στο αυτί έσβηνε η οθόνη

Τώρα παραμένει ανοιχτή

Πως το διορθώνω;

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται σε άλλους να δουλεύει το volte και σε εμένα Όχι; στη φώτο μπορείτε να το επιλέξετε;857fad04d23007f3e8c5ab85d9482393.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνω τηλέφωνο και βάζω τηλ στο αυτί έσβηνε η οθόνη

Τώρα παραμένει ανοιχτή

Πως το διορθώνω;

 

ρυθμισεις κλησεων -> ρυθμισεις εισερχομενων κλησεων -> αισθητηρας αποστασης

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις κλησεων -> ρυθμισεις εισερχομενων κλησεων -> αισθητηρας αποστασης

 

Σωστός

Για κάποιο λόγο βγήκε μόνο του τι να πω

Link to comment
Share on other sites

σε havoc os καποια gcam που να δουλευει κομπλε;;;
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

πηγα τελικα στο σερβις τη συσκευη που ειχα πει προχθες οτι αργουσε πολυ να φορτισει και την παρελαβα σημερα αφου μου αλλαξανε μητρικη
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καποιο από τα ports του urikill.
σε havoc os καποια gcam που να δουλευει κομπλε;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...