Jump to content

Επιλογή συσκευής μέχρι 200 με τέλεια κάμερα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το xiaomi note 4x το θεωρείτε υποδεέστερο σε αυτή την κατηγορία ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ειναι υποδεεστερο. Αν και μιλαμε και για διαφορετικη κατηγορια χρηματων και ιντσες. Μην περιμενεις ενα κινητο 5.5 ιντσων στα 160 ευρω να φτανει καμερες των 250+ ευρω που ειναι μαλιστα 5.2 ιντσες.
Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi note 4x το θεωρείτε υποδεέστερο σε αυτή την κατηγορία ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σαν συσκευή αρκετά καλή με καλή αυτονομία αλλά ΆΘΛΙΑ Camera

Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευή αρκετά καλή με καλή αυτονομία αλλά ΆΘΛΙΑ Camera

 

Νομιζω υπερβαλλεις. Ξερεις πολλα δικαρτα 5.5αρια με 800αρα μπαντα στα 160 ευρω με χαοτικα καλυτερη καμερα; Για τα λεφτα του εχει αξιοπρεπεστατη φωτογραφικη. Εκει που ποναει βεβαια ειναι το βιντεο τπ οποιο ειναι οντως χαλια.

 

Φυσικα, οπως εγραψα και παραπανω, τα κινητα που προταθηκαν ειναι σαφεστατα ανωτερα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπερβαλλεις. Ξερεις πολλα δικαρτα 5.5αρια με 800αρα μπαντα στα 160 ευρω με χαοτικα καλυτερη καμερα; Για τα λεφτα του εχει αξιοπρεπεστατη φωτογραφικη. Εκει που ποναει βεβαια ειναι το βιντεο τπ οποιο ειναι οντως χαλια.

 

Φυσικα, οπως εγραψα και παραπανω, τα κινητα που προταθηκαν ειναι σαφεστατα ανωτερα.

 

το είχα για δεύτερο (μόνο κλήσεις) μεχρι που πήγε για δώρο (καποιος το είχε μεγαλύτερη ανάγκη) πραγματικά camera του είναι ανύπαρκτη.... (αν και στα λεφτά που δίνεις την θεωρό καθώς πρέπει)

 

αλλα απο την στιγμη που ψαχνει καλη camera δεν του κανει αυτη η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τι απαντησα στον φιλο τα ιδια λεμε. :)

 

Απλα χαλια καμερα θα την ελεγες αν ειχε κανα 250αρη ευρω. Για τα 160 που εχει μια χαρα ειναι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τι απαντησα στον φιλο τα ιδια λεμε. :)

 

Απλα χαλια καμερα θα την ελεγες αν ειχε κανα 250αρη ευρω. Για τα 160 που εχει μια χαρα ειναι.

 

τωρα ναι μαλιστα για τα λεφτα της καλη ειναι αλλα αν καποιος θελει καλες φοτο θα τα σκασει χοντρα (πολυ χοντρα)

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει. Η καμερα ειναι ισως το ακριβοτερο χαρακτηριστικο.

 

Τεσπα. Αρκετα με το offtopic. :) Νομιζω εχουν γινει ηδη αρκετες προτασεις και ο φιλος μπορει να αποφασισει ποιο θα παρει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το budget ανέβηκε στα 350 προτάσεις σε αυτήν την τιμή δεν έγιναν ακόμη...
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το budget ανέβηκε στα 350 προτάσεις σε αυτήν την τιμή δεν έγιναν ακόμη...

Huawei p9 τότε εκτός και αν θέλεις πραγματικά τέλεια Camera τότε πρέπει να ανέβεις και άλλο στα 400 του g6 (αν και με φόβο της lg)

Και στα 410 το απροβλιματιστο p10

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου προτεινουμε γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει κατι καλυτερο σε καμερα ακομα και στα 350 ευρω. Αν μας ελεγες οτι σε νοιαζει πχ καλυτερη οθονη, ηχος κλπ ναι να σου προτεινουμε. Για καμερα ομως δεν θα βρεις κατι καλυτερο απο πχ nexus 5x ή lg g5 se. Για παραδειγμα το honor 8 και moto z play ειναι κοντα σε καμερα με το moto g5 plus ενω το lg g5 εχει ιδια καμερα αλλα και ιδια προβληματα με το lg g5 se.

 

Αν ανεβεις στα 400+ κατι γινεται. Οχι οτι θα χουν καλυτερη καμερα. Απλα θα εχουν εξισου καλη καμερα σε καλυτερη συσκευη (πχ μεγαλυτερη αυτονομια, γρηγοροτερος επεξεργαστης, υπαρξη sd κλπ)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Huawei p9 τότε εκτός και αν θέλεις πραγματικά τέλεια Camera τότε πρέπει να ανέβεις και άλλο στα 400 του g6 (αν και με φόβο της lg)

Και στα 410 το απροβλιματιστο p10

 

Μα το p9 εχει κατωτερη καμερα απο οσα προταθηκαν και παρομοια με το moto g5 plus. Δηλαδη αν δινει λεφτα μονο και μονο για τη καμερα, δεν αξιζει. Κατα τα αλλα ειναι κινηταρα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως δυνατό κινητό το p9 αλλά το ξεχνάω παίδες έχει υψηλό δείκτη Sar...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το LG g5 se όντως καλύτερη κάμερα από το α5 αλλά LG...

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγαίνει το. Link στο kimovil τα συγκρινα επαρχία μένω οπότε μόνο το α5 μπόρεσα και είδα από κοντά. Και λόγω επιδότησης θα το πάρω και πιο οικονομικά ενώ το Lenovo δεν είναι στην επιδότηση.

 

Από την στιγμή που αναφέρεις ότι έχεις επιδότηση, δεν λές και ποιες συσκευές έχει το κατάστημα μιας και π.χ. το g6 δεν παίζει στις τιμές που σου αναφέρουμε στις αλυσίδες.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που αναφέρεις ότι έχεις επιδότηση, δεν λές και ποιες συσκευές έχει το κατάστημα μιας και π.χ. το g6 δεν παίζει στις τιμές που σου αναφέρουμε στις αλυσίδες.

 

Ή αν μπορει να το βαλει εκπτωση στο παγιο ακομα καλυτερα και μετα κοιταει απο σκρουτζ για συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε συσκευή μου δίνουν όχι δωρεάν φυσικά γι αυτό ψάχνω μέχρι 350 ευρώ
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως δυνατό κινητό το p9 αλλά το ξεχνάω παίδες έχει υψηλό δείκτη Sar...

Και το LG g5 se όντως καλύτερη κάμερα από το α5 αλλά LG...

Δεν θα βρεις καλύτερο overall κινητό σε αυτά τα χρήματα από το Huawei p9.

 

Για το sar εχει χιλιοειπωθει ότι είναι η μέγιστη τιμή και οφείλεται στο ότι τα Huawei έχουν 2 κεραίες οι οποίες δουλεύουν ταυτόχρονα μόνο σε ακραίες συνθήκες όπου η ισχύς του σήματος είναι πολύ αδύνατη. Σε καθημερινή χρήση θα δουλεύει μόνο η μια κεραία και θα έχεις πολύ χαμηλότερο sar εκτός και αν είσαι συνεχώς σε μέρος που το σήμα είναι οριακό. Στην περίπτωση αυτή με άλλο κινητό δεν θα έχεις καν σήμα. Με τη λογική του sar απορρίπτεις και το LG g5 se που σε φυσιολογικές συνθήκες θα έχεις μεγαλύτερο sar από Huawei.

 

Αν θες πιο καινούργιο μοντέλο ανεβαίνεις σε budget. Πας στο LG g6 ή στο Huawei p10.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε συσκευή μου δίνουν όχι δωρεάν φυσικά γι αυτό ψάχνω μέχρι 350 ευρώ

 

Το οτι σου δινουν οποιαδηποτε συσκευη δεν μας λεει κατι αν δεν γνωριζουμε και σε τι τιμη στα δινουν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω μέχρι 350 τώρα ποια θα είναι η επιδότηση και πόσα λεφτά θα δώσω εγώ ακόμη είναι offtopic
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω μέχρι 350 τώρα ποια θα είναι η επιδότηση και πόσα λεφτά θα δώσω εγώ ακόμη είναι offtopic

 

ναι δεν μας ειπες απο την αρχη οτι ειναι επιδοτιση γιατι αλαλζουν δραματικα τα πραγματα

 

πρεπει να πάρεις απο το μαγαζί που σου δίνει επιδότηση η κάποιο συνεργαζόμενο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω μέχρι 350 τώρα ποια θα είναι η επιδότηση και πόσα λεφτά θα δώσω εγώ ακόμη είναι offtopic

 

Στην ερωτηση μου πηγαινε αυτο;

 

 

ναι δεν μας ειπες απο την αρχη οτι ειναι επιδοτιση γιατι αλαλζουν δραματικα τα πραγματα

 

πρεπει να πάρεις απο το μαγαζί που σου δίνει επιδότηση η κάποιο συνεργαζόμενο

 

Ακριβως αυτο. Ακομα και αν εχουν "ολες" τις συσκευες, αλλες οι τιμες του σκρουτζ και αλλες πχ της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι διαφορετικές οι τιμές γι αυτό σας λέω μέχρι 350 αν δω κάτι που μου αρέσει βάζω πιο πολλά στην διάφορα.
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Οπως και να χει δεν υπαρχει κατι αλλο απο αυτα που ειπαμε. Και σιγουρα σε μεγαλο καταστημα θα ειναι αρκετα ακριβοτερα απο το να εβαζες απλα κατι εξτρα (συνηθως εχουν καμια 100αρα διαφορα). Και προσωπικα τοσα λεφτα μονο για καμερα δεν θα τα δινα.

 

Θα αγοραζα μια sony a5000 http://www.public.gr/product/fotografia/mirrorless-cameras/mirrorless-camera-sony-a5000-kit-16-50mm-mayro/prod5790033pp/ και θα βολευομουνα με το παλιο μου κινητο. Ποσο μαλλον αν το θες για να βγαζεις φωτογραφιες το παιδακι σου οπως μου ειπες σε pm. Δεν υπαρχει καμεροκινητο που να φτανει την ποιοτητα της (ουτε καν το samsung s8)

 

Κατα τα αλλα δεν εχω κατι αλλο να σου προτεινω. Οτιδηποτε αλλο εχει κατωτερη καμερα. Ακομα και η κινηταρα το p9 που απο το λιγο που το χω δουλεψει ειναι ερωτας, εχει παρομοια ή κατωτερη καμερα απο οσα προταθηκαν (παρομοια με moto g5 plus, κατωτερη απο nexus 5x).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Οπως και να χει δεν υπαρχει κατι αλλο απο αυτα που ειπαμε. Και σιγουρα σε μεγαλο καταστημα θα ειναι αρκετα ακριβοτερα απο το να εβαζες απλα κατι εξτρα (συνηθως εχουν καμια 100αρα διαφορα). Και προσωπικα τοσα λεφτα μονο για καμερα δεν θα τα δινα.

 

Θα αγοραζα μια sony a5000 http://www.public.gr/product/fotografia/mirrorless-cameras/mirrorless-camera-sony-a5000-kit-16-50mm-mayro/prod5790033pp/ και θα βολευομουνα με το παλιο μου κινητο. Ποσο μαλλον αν το θες για να βγαζεις φωτογραφιες το παιδακι σου οπως μου ειπες σε pm. Δεν υπαρχει καμεροκινητο που να φτανει την ποιοτητα της (ουτε καν το samsung s8)

 

Κατα τα αλλα δεν εχω κατι αλλο να σου προτεινω. Οτιδηποτε αλλο εχει κατωτερη καμερα. Ακομα και η κινηταρα το p9 που απο το λιγο που το χω δουλεψει ειναι ερωτας, εχει παρομοια ή κατωτερη καμερα απο οσα προταθηκαν (παρομοια με moto g5 plus, κατωτερη απο nexus 5x).

 

Καταλάβα απλά είναιο πιο εύκολο να βγάλεις μια φωτογραφία με το κινητό και να την στείλεις με viber και άλλο με μια φωτογραφική...Σε ευχαριστω για τις απαντήσεις σου και σόρυ αν σε ζάλισα...

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...