Jump to content

Επιλογή συσκευής μέχρι 200 με τέλεια κάμερα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Eως 200 ευρώ

2) Πάνω από 5"

3) Εως 32

4) Το θελουμε απο Ελλαδα ή και απο Κινα/Ευρωπη; Δεν με πειράζει

5) Εγγύηση μου αρκεί 2ετία

9) Θέλω ελληνικό μενού

12)Κάμερα θέλω πάρα πολύ καλή πίσω και για selfies με ζωντανά χρώματα(αυτός είναι και ο κύριος λόγος που αλλάζω κινητό)

13) Ναι

14) Ένα καλό βίντεο αρκεί

15) ναι

16)Καλός ήχος σίγουτα

17) Με ενδιαφέρει καλή οθόνη

18) Βαλτε σε σειρα προτεραιοτητας τα εξης: καμερα,ταχυτητα,

19) Sony Xperia M4 Aqua

 

Έχω απογοητευτεί με το τωρινό μου κινητό γιατί πρώτον βγάζει άχρωμες φωτογραφίες και δεύτερον δεν χωράει καθόλου εφαρμογές με αποτέλεσμα να κολλάει.. Προτείνετε μου συσκευές!!Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μπορεις να ανεβεις στα 230 και εφοσον θες αναβαθμιση σε καμερα σε σχεση με αυτο που εχεις και δεν σε ενδιαφερει αλλο χαρακτηριστικο τοτε δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλη επιλογη περαν του nexus 5x https://www.skroutz.gr/s/7811257/LG-Nexus-5X-32GB.html Υποψιν δεν παιρνει sd και ο ηχος ειναι μετριος.

 

Εναλλακτικα, νομιζω εχει καλη σελφοκαμερα και honor 6x https://www.skroutz.gr/s/10183106/Huawei-Honor-6X-3GB-32GB.html και γενικοτερα ειναι πολυ πιο ισορροπημενη επιλογη ως συσκευη αλλα τη καμερα του nexus 5x δεν την φτανει

 

Τελος αν μπορεις να ανεβεις στα 242 ευρω υπαρχει το moto g5 plus https://www.skroutz.gr/s/11822409/Lenovo-Moto-G5-Plus-3GB-32GB.html που εχει σιγουρα καλυτερη καμερα και επεξεργαστη απο το honor 6x αλλα και παλι δεν φτανει τη καμερα του nexus 5x. Προσωπικα αυτο θα προτιμουσα ;)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορώ να δώσω κάτι παραπάνω.. Βλέπω ότι και τα δυο δεν έχουν διαφορές οπότε πιο να έχει την καλύτερη κάμερα να έχει χώρο και να είναι γρήγορο?
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Με σειρα καμερας: nexus 5x, moto g5 plus, honor 6x

Με σειρα ως καλυτερο συνολικα κινητο (χωρις να λαμβανω υποψιν τις ιντσες): moto g5 plus, honor 6x, nexus 5x

 

Εφαρμογες θα χωρανε ολα, απλα τα m4 aqua με τα 8 gb που ειχες, αν αφαιρέσεις το λειτουργικο ειναι καπου 2 gb. Μετα στο 16αρη ειναι καπου στα 10 gb και τελος στο 32αρη ειναι καπου στα 24 gb. Βεβαια στο nexus 5x επειδη δεν παιρνει sd θα χρησιμοποιεις τον ιδιο χωρο και για φωτογραφιες και βιντεο.

 

Οποτε εχοντας αυτα υποψιν, μπορεις να αποφασισεις ποιο θα σου κανει καλυτερα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Με σειρα καμερας: nexus 5x, moto g5 plus, honor 6x

Με σειρα ως καλυτερο συνολικα κινητο (χωρις να λαμβανω υποψιν τις ιντσες): moto g5 plus, honor 6x, nexus 5x

 

Εφαρμογες θα χωρανε ολα, απλα τα m4 aqua με τα 8 gb που ειχες, αν αφαιρέσεις το λειτουργικο ειναι καπου 2 gb. Μετα στο 16αρη ειναι καπου στα 10 gb και τελος στο 32αρη ειναι καπου στα 24 gb. Βεβαια στο nexus 5x επειδη δεν παιρνει sd θα χρησιμοποιεις τον ιδιο χωρο και για φωτογραφιες και βιντεο.

 

Οποτε εχοντας αυτα υποψιν, μπορεις να αποφασισεις ποιο θα σου κανει καλυτερα.

 

Και πολλά λες για το aqua το μισό ειναι το λειτουργικό και απο εκει οτι βάλεις...εχω βάλει και sd αλλα δεν πάνε πολλές εφαρμογές εκει πχ το messenger που ειναι τεράστιο δεν μπαίνει στην κάρτα .. το nexus από ότι βλ΄πεω εχει 32 gb ικανοποιητικό πιστεύω προς σε αυτό κλίνω ήμους κάτοχος του lg g2 και έβγαζε πολύ ωραίες φωτογραφίες αλλά ολίγον τι απρόσεχτη με την δεύτερη που έπεσε εσπασε η οθόνη ενώ το m4 έχει πέσει από σκαλιά πολλά και δεν έπαθε τίποτα...σκυλί..

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Απλα αν τραβας βιντεο δεν θα σου φτανουν τα 32 gb πιστευω. Οποτε η ελλειψη sd περιοριζει.

 

φτου και από την αρχη...

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Παρε moto g5 plus και θα εισαι μια χαρα ;)

 

Εκτος εαν δεν φτανουν τα χρηματα σου και πας honor 6x

 

Την lenovo δεν την ξέρω καθόλου σαν μάρκα...Που μπορώ να δω τι φωτογραφίες τραβάει το lenovo??Κάπου είχα δει σε ένα πόστ που ανεβάζανε φωτογραφίες στο flickr απο άλλα κινητά όμως...

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Την lenovo δεν την ξέρω καθόλου σαν μάρκα...Που μπορώ να δω τι φωτογραφίες τραβάει το lenovo??Κάπου είχα δει σε ένα πόστ που ανεβάζανε φωτογραφίες στο flickr απο άλλα κινητά όμως...

 

Με μια αναζητηση ολο και κατι θα βρεις. Αλλα σου λεω με σιγουρια οτι στα λεφτα που κοιτας για κινητο με sd δεν υπαρχει καλυτερη καμερα. Και αμεσως μετα ειναι το honor 6x.

 

Για καλυτερη καμερα απο το moto g5 plus μετα πας στο lg g5 se στα 270 ευρω το οποιο βεβαια εχει ενα ρισκο για image retention στην οθονη (κρατα σκιες απο στατικες εικονες που φευγουν μετα απο καποια λεπτα) το οποιο αν το εμφανισει δεν το επισκευαζει η lg.

Link to comment
Share on other sites

Με μια αναζητηση ολο και κατι θα βρεις. Αλλα σου λεω με σιγουρια οτι στα λεφτα που κοιτας για κινητο με sd δεν υπαρχει καλυτερη καμερα. Και αμεσως μετα ειναι το honor 6x.

 

Για καλυτερη καμερα απο το moto g5 plus μετα πας στο lg g5 se στα 270 ευρω το οποιο βεβαια εχει ενα ρισκο για image retention στην οθονη (κρατα σκιες απο στατικες εικονες που φευγουν μετα απο καποια λεπτα) το οποιο αν το εμφανισει δεν το επισκευαζει η lg.

 

Κατάλαβα!!σε ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις σου!!!

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Και αν συγκρίνουμε το moto g5 plus με το moto x style ως προς την καμερα ;αξιζει η αγορα του x style παρολο πουναι παλιο μοντελο;
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα το moto x style και προσωπικα θα διαλεγα

moto x style: για τον εντυπωσιακο ηχο, απολαυστικη οθονη (τοσο σε μεγεθος οσο και ποιοτητα), την ανωτερη ποιοτητα κατασκευης και τον δυνατο επεξεργαστη

moto g5 plus: για την διπλασια αυτονομια, τις χαμηλοτερες θερμοκασιες, το δαχτυλικο και την σχετικα καλυτερη καμερα στις νυχτερινες

 

Δειγματα της καμερας που τραβηξα με το moto x style δες εδω Moto X style samples

 

Προσωπικα το εδωσα γιατι εχω συνηθισει μεγαλες αυτονομιες. Αλλα για καμερα πας moto g5 plus. ;) (χωρις να σημαινει οτι τα παει ασχημα το x style... ειδικα στις ημερησιες παιζει να ειναι και καλυτερο)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες φωτογραφίες!!
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η άποψη σας για το Le eco Le 2 X620 και το Xiaomi mi5? Edited by zampeiros22
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν θα στα ειχα αναφερει. Σε καμερα ειναι χειροτερα απο αυτα που εγραψα. Αν παλι σε ενδιεφερε πχ βαρυ gaming το συζηταμε
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν τα LG κινητά αλλά με προβληματιζει η χωρητικότητα του (δεν θέλω να την πατήσω σαν M4) και επίσης είχα το g2 και μια φορά μου έπεσε και έσπασε η οθόνη του..
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Αφου μπορει να τα αποθηκευει και στο google drive,γενικα δεν παιζει να αντιμετωπισει προβλημα με το 32αρι
Link to comment
Share on other sites

Στο Google drive τι εννοείς,??επίσης η μπαταρία του δεν κρατάει ούτε μία μέρα.. Edited by zampeiros22
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Στο Google drive τι εννοείς,??επίσης η μπαταρία του δεν κρατάει ούτε μία μέρα..

Στο cloud λει

Και ναι μπαταρία δεν την βγάζει την μέρα

Από την άλλη ζητάς παράλογα πράγματα

Και καλή μπαταρία και άψογη κάμερα

Και 200 ευρώ

Αυτό που θες (δλδ καλή Camera καλή αυτονομία μπόλικο storage κλπ) κάνουν πολύ ακριβότερα κινιτα

Πχ mate 9 (πολύ καλή camera μπόλικο storage αν βάλεις και micro sd(απαραίτητο καλής ποιότητας) και τέρας αυτονομίας, οπός και το galaxy s7 edge αυτά ναι και μέρα θα σου βγάλουν και χώρο θάνατο έχεις και camera θα έχεις

Στα 200 ευρώ επιλογές είναι ελάχιστες (βασικά μια ότι αφορά την Camera και αυτή η μία όχι για πολύ καιρό καθος η συσκευή σταμάτησε την παραγωγή της)

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα και παραπανω, αν δεν θες περιορισμους παρε ενα moto g5 plus που ειναι ισορροπημενο κινητο και με καλη καμερα. Δεν φτανει το nexus 5x βεβαια αλλα τουλαχιστον θα εχεις ενα αξιολογο κινητο χωρις περιορισμους σε αποθηκευτικο χωρο και μπαταρια :)
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν το πρότεινε κανείς, Xperia XA1 φίλος.. Κάνε την υπέρβαση αξίζει(+30Ευρώ) 5 ίντσες, απίστευτη κάμερα(ίδιο σένσορα με XZ και Z5) και πάνω απ'όλα πανέμορφο. Αυτό που προτείνετε το Nexus 5X ακόμη δεν μπορώ να το καταλάβω, κινητό 2 χρονών είναι, δεν λέω έχει άριστη κάμερα αλλά μετά από 5-6 μήνες θα του κάνει την ζωή κόλαση λόγω παλαιότητας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...