Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα, αξιζει η αγορα του κινητου αυτη την χρονικη στιγμη;(εχω βρει σφραγισμενο απο cosmote).

Android pie θα παρει;

 

Ναι και στα 2 ερωτήματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, αξιζει η αγορα του κινητου αυτη την χρονικη στιγμη;(εχω βρει σφραγισμενο απο cosmote).

Android pie θα παρει;

 

Ναι και ναι και ναι...παρτο με κλειστα τα ματια..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Λογικα σε καμια εβδομαδα θα ειμαι και εγω στην παρεα σας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειδικά με τη gcam όπως την προσάρμοσα που κάνει μια καλή κάμερα ακομα καλύτερη ... και σε συνδιασμό με τον εξαιρετικό ήχο, το βίντεο και την εντυπωσιακή αυτονομία ειλικρινά δεν ξέρω αν αξίζει να κοιτάξεις ακριβότερο φετινό κινητό. Ακόμα και σε ταχύτητα είναι πολύ σβέλτο και συγκρίσιμο με φετινά. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο...και ακουω φιλους,συγγενεις και τετοια να σκεφτονται κατι σαμσουνγκ σ8 και κατι huawei και λεω κοιτα τι σου κανει το μαρκετινγκ..χωρις να σημαινει οτι δεν ειναι καλα κινητα η οτι δε θα τους καλυψουν αλλα ρε ****το με τα ιδια λεφτα και πλεον με λιγοτερα που κανει το u11 εχεις ενα κινητο πολυ καλυτερο απο πολλα εκει εξω..σε αυτα τα λεφτα ειναι ο ορισμος του value for money..
Link to comment
Share on other sites

Καλά και η HTC πανάκριβη είναι. Απλά έπεσε η τιμή του U11. Όταν είχε βγει έκανε κάπου 750 ευρώ. Αλλα ήταν (και είναι) κινητάρα. Οπότε σε τιμή κάτω των 400 είναι τρελό vfm.
Link to comment
Share on other sites

σωστο γιαυτο ανεφερα σ8 γιατι και φιλοι και συγγενεις ψωνιζουν περσινες ναυαρχιδες αλλα το θεμα ειναι οταν τους λεω htc ξενερωνουν,ασε που μερικοι ουτε που την ξερουν..κριμα..anyway τι να κανεις..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

μετα απο 2 χρονια με το htc 10 ηρθε η ωρα για το U11.

Το παράγγειλα απο το eshop αλλα την dual εκδοση στα 449€. ποια η διαφορα και η μονοκαρτη εκδοση στο συγκεκριμένο κατάστημα εχει 559€;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

μετα απο 2 χρονια με το htc 10 ηρθε η ωρα για το U11.

Το παράγγειλα απο το eshop αλλα την dual εκδοση στα 449€. ποια η διαφορα και η μονοκαρτη εκδοση στο συγκεκριμένο κατάστημα εχει 559€;

 

Καλώς ήρθες. Καμία απολύτως διαφορά με εξαίρεση τον αριθμό των sim. Οπότε πάρε οποίος βρίσκεις φτηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

μετα απο 2 χρονια με το htc 10 ηρθε η ωρα για το U11.

Το παράγγειλα απο το eshop αλλα την dual εκδοση στα 449€. ποια η διαφορα και η μονοκαρτη εκδοση στο συγκεκριμένο κατάστημα εχει 559€;

 

 

Κακως που δε πηγες μεσω σκρουτζ,θα γλυτωνες ενα 70αρι...κατα τα αλλα αφου htc ειχες ξερεις που πας και τι εισαι..

Link to comment
Share on other sites

Κακως που δε πηγες μεσω σκρουτζ,θα γλυτωνες ενα 70αρι...κατα τα αλλα αφου htc ειχες ξερεις που πας και τι εισαι..

 

Σε τυχόν όμως πρόβλημα, το θέμα σερβις και αποστολή θα το αναλάβει το eshop. Οπότε δεν είναι άσχημα. Βέβαια και γω Σκρουτζ θα το παιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην Κω και κοιτάω να όσο μπορώ να στηρίξω και ένα τοπικο επιχειρηματία αν δεν έχει μεγάλη διαφορά χρημάτων, όπως λες θα με εξυπηρετήσει στο σέρβις αν χρειαστεί.

Αλλά με την HTC έχω φοβηθεί όταν έστειλα το κινητό μέσω Cosmote για την μπαταρία έμεινα τριάντα μέρες χωρίς κινητό!

 

Να ρωτήσω, η οθόνη του U11 είναι ίδια ακριβώς με του HTC 10;

Και τα δύο έχουν super LCD5 αναφέρει η εταιρεία, δεν έχει καμία διαφορά;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by rocobloco
Link to comment
Share on other sites

σωστο το σκεπτικο σου αλλα οσο αφορα την htc απο οπου και να το παρεις η συσκευη σου θα παει εξωτερικο,δεν προκειται να στη φτιαξουν εδω ελλαδα γιαυτο και περιμενες ενα μηνα για το 10αρι και το ιδιο θα ισχυσει και για το 11αρι...

 

οσο αφορα τις οθονες πραγματικα δεν εχω ιδεα μιας και δεν εχω δει ποτε το 10 απο κοντα..το μονο σιγουρο ειναι πως ειναι μια πολυ καλη οθονη απο ολες τις αποψεις...και με καλη φωτεινοτητα κατω απο τον ηλιο...θα μεινεις ευχαριστημενος..:)

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του 11 μου φαίνεται ένα κλικ πιο καλή απ το 10.

Όσον αφορά το σέρβις,

Περίμενα ακριβώς ένα μήνα για να έρθει το U11 από εξωτερικό.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από 100% μπαταρία --> 32 % μπαταρία σε 22 ώρες και 52 λεπτά εκτός φόρτισης είχα 3 ώρες και 37 λεπτά οθόνη, άρα μαξ που μπορεί να πιάσει είναι 4:30. Και τοποθεσία ενεργοποιώ μόνο όταν μου είναι απαραίτητο. Οκ, έχει 3000 μπαταρία, αλλά έχετε γράψει για 6:30 και 7 ώρες κάποιοι. Κάνω εγώ κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από 100% μπαταρία --> 32 % μπαταρία σε 22 ώρες και 52 λεπτά εκτός φόρτισης είχα 3 ώρες και 37 λεπτά οθόνη, άρα μαξ που μπορεί να πιάσει είναι 4:30. Και τοποθεσία ενεργοποιώ μόνο όταν μου είναι απαραίτητο. Οκ, έχει 3000 μπαταρία, αλλά έχετε γράψει για 6:30 και 7 ώρες κάποιοι. Κάνω εγώ κάτι λάθος;

 

Έχει περάσει βδομάδα από τη στιγμή που ολοκληρωσες το στήσιμο; Την φωτεινότητα που την έχεις; Με το προηγούμενο σου κινητό πόσο αυτονομία είχες (sot, αναμονή κλπ); Ποιό ήταν; Το χεις συνέχεια 4g? Έχεις καλό σήμα;

 

Προσωπικά βγάζω περισσότερο από το op6, op5t, lg g6 κλπ.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που γράφουν για πολλές ώρες μιλούν συνήθως για χρήση μιας ημέρας τύπου 8 το πρωί με 11 το βράδυ (σε καμιά περίπτωση 22 ωρών) με χρήση μόνο Wi-Fi.

Εγώ βγαζω από τις 7 το πρωί μέχρι το βράδυ στις 12 με 40% υπόλοιπο κι όλη μέρα μόνο με χρήση 4g και μέτριο σήμα στη δουλειά, γύρω στις 3 ώρες οθονη.

Το θεωρώ εξαιρετική αυτονομία.

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό (παράλληλα με το note 8) ανοικτά σχεδόν ολα, δεδομένα ,wifi , gps . bluetooth , απο τις 6.30 που ξεκινάει η μέρα μου. Μέχρι τον...επόμενο ύπνο γύρω στις 11 το βράδυ έχω περίπου 33-35% μπαταρία (δεν εχω προσέξει sot) με αρκετή χρήση καθημερινά.

Το "παράδοξο" είναι πως δεν με αγχώνει αν δεν το φορτίσω το βράδυ κάτι που με το note δεν το κάνω (όχι πως θα μείνει απο μπαταρία και αυτό ) αλλά για κάποιο λόγο μου εμπνέει περίσσοτερη εμπιστοσύνη η μπαταρία του htc...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει βδομάδα από τη στιγμή που ολοκληρωσες το στήσιμο; Την φωτεινότητα που την έχεις; Με το προηγούμενο σου κινητό πόσο αυτονομία είχες (sot, αναμονή κλπ); Ποιό ήταν; Το χεις συνέχεια 4g? Έχεις καλό σήμα;

 

Προσωπικά βγάζω περισσότερο από το op6, op5t, lg g6 κλπ.

 

Νομίζω είναι ακριβώς μια εβδομάδα. Φωτεινότητα περίπου στη μέση. 9ωράκι χαλαρό με το Lenovo P2 και στην αναμονή δύσκολα να χάσει 1% όταν το άφηνες χωρίς να κάνει τίποτα. Βέβαια, πολύ μεγαλύτερη μπαταρία. Δεν το έχω συνέχεια 4g. Όταν υπάρχει Wi-Fi (στη δουλειά και στο σπίτι υπάρχει), το έχω σε Wi-Fi. Το σήμα είναι σχετικό.... Αθήνα είμαι γενικά και στη δουλειά έχουμε ενισχυτές σήματος μέσα στο κτίριο.

 

Αυτοί που γράφουν για πολλές ώρες μιλούν συνήθως για χρήση μιας ημέρας τύπου 8 το πρωί με 11 το βράδυ (σε καμιά περίπτωση 22 ωρών) με χρήση μόνο Wi-Fi.

Εγώ βγαζω από τις 7 το πρωί μέχρι το βράδυ στις 12 με 40% υπόλοιπο κι όλη μέρα μόνο με χρήση 4g και μέτριο σήμα στη δουλειά, γύρω στις 3 ώρες οθονη.

Το θεωρώ εξαιρετική αυτονομία.

 

Να σας πω και το σημερινο. 56% μπαταρία αυτή τη στιγμή με χρήση οθόνης 1 ώρα και 59 λεπτά, βγήκε από τη φόρτιση πριν 5ωρες και 21 λεπτα. Δε μπορώ να ανεβάσω σκρινσοτ αυτή τη στιγμή. Για περίπου 5 λεπτά έβαλα gps και οκ είχα στο δρόμο για τη δουλειά ανοιχτό 4g. Τώρα είμαι με wifi από τις 9:30.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις Χρήστο, ότι ο συγχρονισμός κάνει μεγάλη ζημιά στο U11. Το έχω παρατηρήσει.

Εσύ τον έχεις ανοιχτό ή όχι;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Το lenovo p2 έχει αυτονομία τεράστια όχι μόνο λόγω της 5000+ μπαταρίας αλλά και λόγω της χαμηλότερης κατανάλωσης του 625 σε συνδιασμό με την χαμηλότερης ανάλυσης οθόνη. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κινητό με μεγαλύτερη αυτονομία οπότε με ότι και αν το συγκρίνεις θα βλεπες μεγάλες διαφορές.

 

Όσον αφορά το συγχρονισμό, προσωπικά έχω ανοιχτο το συγχρονισμό επαφών, ημερολογιου καθώς και push notification στο email. Η μέση χρήση μου είναι κάπου στις 3+ ώρες (μπαταρία στο 50%) με κάνα 4ωρο 4g. Με άλλα κινητά είχα πολύ χειρότερα στατιστικά

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις Χρήστο, ότι ο συγχρονισμός κάνει μεγάλη ζημιά στο U11. Το έχω παρατηρήσει.

Εσύ τον έχεις ανοιχτό ή όχι;

 

Τον άνοιξα γιατί όταν το έστησα είχα μεγάλο θέμα με τις επαφές. Μου έφερε πράγματα που εγώ είχα σβήσει σε άλλη συσκευή και σοκαρίστηκα :P Το θέμα είναι ότι το section λογαριασμοί και συγχρονισμός έχει μέσα dropbox, facebook, linkedin, messenger, truecaller, whatsapp, telegram. Γράφει, όμως, ότι αν τον απενεργοποιήσω δε θα λαμβάνω ειδοποιήσεις κατά τη διάρκεια των ενημερώσεων. Τι σημαίνει αυτό;

 

Το lenovo p2 έχει αυτονομία τεράστια όχι μόνο λόγω της 5000+ μπαταρίας αλλά και λόγω της χαμηλότερης κατανάλωσης του 625 σε συνδιασμό με την χαμηλότερης ανάλυσης οθόνη. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κινητό με μεγαλύτερη αυτονομία οπότε με ότι και αν το συγκρίνεις θα βλεπες μεγάλες διαφορές.

 

Όσον αφορά το συγχρονισμό, προσωπικά έχω ανοιχτο το συγχρονισμό επαφών, ημερολογιου καθώς και push notification στο email. Η μέση χρήση μου είναι κάπου στις 3+ ώρες (μπαταρία στο 50%) με κάνα 4ωρο 4g. Με άλλα κινητά είχα πολύ χειρότερα στατιστικά

 

Ισχύει αυτό που λες, δεν ήταν και πολύ δυνατό στις επιδόσεις. Είχα διάφορα θέματα, αλλά η μπαταρία εξωπραγματική. Σήμερα πάντως έχω καλύτερα νούμερα και μου έκανε και κάτι το boost+ χθες. 53% αυτή τη στιγμή. Αφαίρεση από το φορτιστή πριν 14 ώρες και 51 λεπτά και οθόνη 3 ώρες και 31 λεπτά. Για να δούμε και τις επόμενες μέρες. Πώς μπορώ να κάνω επιλεκτικό συγχρονισμό για τις επαφές και το gmail π.χ.?

Link to comment
Share on other sites

Τον άνοιξα γιατί όταν το έστησα είχα μεγάλο θέμα με τις επαφές. Μου έφερε πράγματα που εγώ είχα σβήσει σε άλλη συσκευή και σοκαρίστηκα :P Το θέμα είναι ότι το section λογαριασμοί και συγχρονισμός έχει μέσα dropbox, facebook, linkedin, messenger, truecaller, whatsapp, telegram. Γράφει, όμως, ότι αν τον απενεργοποιήσω δε θα λαμβάνω ειδοποιήσεις κατά τη διάρκεια των ενημερώσεων. Τι σημαίνει αυτό;

 

 

 

Ισχύει αυτό που λες, δεν ήταν και πολύ δυνατό στις επιδόσεις. Είχα διάφορα θέματα, αλλά η μπαταρία εξωπραγματική. Σήμερα πάντως έχω καλύτερα νούμερα και μου έκανε και κάτι το boost+ χθες. 53% αυτή τη στιγμή. Αφαίρεση από το φορτιστή πριν 14 ώρες και 51 λεπτά και οθόνη 3 ώρες και 31 λεπτά. Για να δούμε και τις επόμενες μέρες. Πώς μπορώ να κάνω επιλεκτικό συγχρονισμό για τις επαφές και το gmail π.χ.?

 

Το gmail το χεις push notification ή ανά κάποια λεπτά; Να προτιμάς το πρώτο

 

Όσον αφορά το boost+, ξανατσεκαρε το 3 μέρες μετά και μετά μια τελευταία σε άλλες 3 μέρες. Φέρνει σημαντική βελτίωση στη μπαταρία αλλά χωρίς να χάνεις ειδοποιήσεις, ταχύτητα κλπ. Εδώ δίνει ρέστα η htc.

Link to comment
Share on other sites

Το gmail το χεις push notification ή ανά κάποια λεπτά; Να προτιμάς το πρώτο

 

Όσον αφορά το boost+, ξανατσεκαρε το 3 μέρες μετά και μετά μια τελευταία σε άλλες 3 μέρες. Φέρνει σημαντική βελτίωση στη μπαταρία αλλά χωρίς να χάνεις ειδοποιήσεις, ταχύτητα κλπ. Εδώ δίνει ρέστα η htc.

 

Δεν έχω βρει την επιλογή αυτή που λες για το κάθε πότε να συγχρονίζει ούτε στο app του gmail ούτε στις ρυθμίσεις του λογαριασμου google. Εκτός από τις επαφές, έχει μια επιλογή που λέει στοιχεία ατόμων. Αυτό να το έχω ενεργό στο συγχρονισμό ή όχι;

 

Θα σας πω και όλα τα θέματα που έχω παρατηρήσει στη συσκευή.

 

1) Κάτι που με ενοχλεί είναι ότι δεν υπάρχει κουμπί για screenshot και πρέπει να το κάνεις με τις συντομεύσεις.

2) Mια φορά που χρησιμοποίησα το gps στο κέντρο με τα πόδια, με έστειλε άλλα αντί άλλων. Τελικά, η διαδρομή που είχα να κάνω ήταν αυτή. https://goo.gl/maps/euo1Gx8hyV12 Είχα παρκάρει στο σημείο που φαίνεται στο λινκ και έπρεπε να πάω στο χώρο που φαίνεται. Ε, το κινητό με έστειλε να συνεχίσω προς τα κάτω τη Μενάνδρου, να στρίψω σοφοκλέους, να βγω πάλι στην Τσαλδάρη και μετά με πέρασε από την απέναντι μεριά. Όταν είδα πού βρισκόταν το μαγαζί, έπαθα πραγματικό σοκ. Παραδόξως, με το αυτοκίνητο φαίνεται να δουλεύει σωστά. Επίσης, η βελόνα του GPS που δείχνει την κατεύθυνση όταν κινείσαι με τα πόδια, ενώ ακολουθείς το δρόμο που σου δείχνει, θεωρεί ότι εσύ στρίβεις προς τα αριστερά. Ακολουθούν παραδείγματα.

https://www.dropbox.com/s/27aj0vxctg80uvn/Screenshot_20181026-091837.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/wj8d5nl7gpp19sv/Screenshot_20181026-092022.png?dl=0

3) Από την αρχή που το χρησιμοποιώ, στο κάτω μέρος της οθόνης υπάρχει ένα θέμα. Φαίνεται στις 3 επόμενες φωτογραφίες.

https://www.dropbox.com/s/zkl9ma9xrpcfdhn/u11%20screen%201.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/w7kp1me9vkjrcbw/u11%20screen%202.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/r651vltolit8c70/u11%20screen%203.jpg?dl=0

Το πιο αντιπροσωπευτικό είναι στην πρώτη εικόνα. Αλλά δε μπορώ να καταλάβω αν είναι φυσιολογικό, για αυτό σας το έστειλα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε app τότε. Προσωπικά χρησιμοποιώ παντού το blue email. Ότι και αν εχει το κινητό απλά το πετάω.

Το τι θα αφήσεις ενεργό θα εξαρτηθεί από το τι έχεις ανάγκη. Αλλα με 3μιση ώρες sot και 15 ώρες αναμονή στο 53% προσωπικά θα το άφηνα. Δεν σου φτάνουν 7 ώρες sot? :P

 

1) Για screenshot προσωπικά ειμαι παραδοσιακός και πατάω vol down + power.

2) Όσον αφορα το gps, αν ήταν μια φορά δεν θα ανησυχούσα. ;) Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω προβλήματα.

Η πυξίδα ίσως θέλει καλιμπράρισμα. Συνήθως στο προτείνει το google maps.

3) Είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...