Jump to content

Αλλαγές στις χρεώσεις περιαγωγής καρτοκινητών στην Ευρωπαϊκή Ένωση


Belschri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός αν έχεις φοιτητικό ή cosmoκάρτα που παίρνει τα 450' σε ανανέωση. Και τα πακέτα data που αναφέρθηκαν.

 

 

Sent from my Moto X Play

 

Υπάρχει μια προσφορά στη kosmokarta που με ανανέωση 10€ σου δίνει 450 min προς όλους και τα χρήματα μένουν στην κάρτα,αυτά τα λεπτά ομιλίας εννοείς οτι μπορεις να τα χρησιμοποιήσεις κατα την περιαγωγή χωρίς να βάλεις επιπρόσθετο πακέτο για το εξωτερικό?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

το συγκεκριμενο παλαιο της cosmokarta με τα 450' εξαιρείται (στην περιαγωγή). Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο παλαιο της cosmokarta με τα 450' εξαιρείται (στην περιαγωγή).

 

Αυτο δεν το πιασα....

Οτι εχει το πακετο μου, δεν ισχυει και στο εξωτερικο;

Ναι, ειμαι παλαιος κατοχος cosmokarta, βασικα 'αρχαιος',

και με καθε ανανεωση μου αφαιρει (αγορα δεν ειναι κι αυτο; λεφτα δινω!) 4€ και μου δινει 450 λεπτα ομιλιας.

Δεν τα εχω για χρηση και στο εξωτερικο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβαστε την επισυναπτομενη ανακοινωση της cosmote στην Α'σελίδα...ουτε 2λεπτα δεν θα σας πάρει. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το πιασα....

Οτι εχει το πακετο μου, δεν ισχυει και στο εξωτερικο;

Ναι, ειμαι παλαιος κατοχος cosmokarta, βασικα 'αρχαιος',

και με καθε ανανεωση μου αφαιρει (αγορα δεν ειναι κι αυτο; λεφτα δινω!) 4€ και μου δινει 450 λεπτα ομιλιας.

Δεν τα εχω για χρηση και στο εξωτερικο;

Όχι, θα πρέπει να αγοράσεις 250' προς όλους με 6€, για χρήση και στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όλοι oι συνδρομητές COSMOTE επικοινωνούν στην Ευρώπη σαν να είναι στην Ελλάδα!

 

Επικοινώνησε στην Ευρώπη, σαν να είσαι στην Ελλάδα κάνοντας χρήση του δωρεάν χρόνου ομιλίας σου, των διαθέσιμων MB και SMS του προγράμματός σου, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση!

*

*

Για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου, καρτοσυμβολαίου και καρτοκινητής της COSMOTE που ταξιδεύουν στην Ευρωπαϊκή Ένωση, από*την*15η Ιουνίου 2017*ισχύουν τα κάτωθι:

 

Εξερχόμενες κλήσεις:* Όταν καλείς από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης προς την Ελλάδα ή προς οποιαδήποτε άλλη χώρα της Ε.Ε:

 

χρησιμοποιείς, χωρίς επιπλέον χρέωση, τον δωρεάν χρόνο ομιλίας που έχεις διαθέσιμο προς τρίτα εθνικά δίκτυα, από το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο.αν δεν έχεις διαθέσιμο δωρεάν χρόνο ομιλίας προς τρίτα δίκτυα από το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο, χρεώνεσαι σύμφωνα με τις χρεώσεις του προγράμματός σου προς τρίτα εθνικά δίκτυα.*

Εισερχόμενες κλήσεις:*Όταν βρίσκεσαι σε χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης, οι κλήσεις που δέχεσαι είναι δωρεάν και δεν καταναλώνουν από τα ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας που διαθέτεις στο πρόγραμμά σου.

*

Χρήση δεδομένων:*Όταν πλοηγείσαι στο Internet, ή χρησιμοποιείς οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή που χρειάζεται δεδομένα:χρησιμοποιείς, χωρίς επιπλέον χρέωση, τα δωρεάν MB που διαθέτεις από το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο.αν δεν διαθέτεις δωρεάν ΜΒ από το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο, χρεώνεσαι σύμφωνα με τις χρεώσεις του προγράμματός σου για χρήση δεδομένων εντός Ελλάδας.Αποστολή* γραπτών μηνυμάτων (SMS):* Όταν βρίσκεσαι σε χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης και στέλνεις SMS:χρησιμοποιείς, χωρίς επιπλέον χρέωση, τα δωρεάν SMS που έχεις* διαθέσιμα προς τρίτα εθνικά δίκτυα, που σου προσφέρει το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο.αν δεν έχεις διαθέσιμα δωρεάν SMS προς τρίτα δίκτυα, από το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο, χρεώνεσαι σύμφωνα με τις χρεώσεις του προγράμματός σου προς τρίτα εθνικά δίκτυα.Η χρήση των λεπτών ομιλίας και αποστολής SMS δεν ισχύουν για κλήσεις φωνής και αποστολή SMS προς σύντομους κωδικούς, υπηρεσίες υψηλής χρέωσης, υπηρεσίες δορυφορικών/ναυτιλιακών δικτύων, οι οποίες χρεώνονται σύμφωνα με τις εκάστοτε χρεώσεις περιαγωγής.

*

Διευκρινήσεις:Οι συνδρομητές θα ενημερώνονται με γραπτό μήνυμα και μέσω των όρων χρήσης των προγραμμάτων/πρόσθετων πακέτων τους, για τυχόν όρια ή διαθεσιμότητα στη δωρεάν κατανάλωση των ενσωματωμένων ΜΒ κατά την περιαγωγή και για χρεώσεις πέραν των ορίων αυτών. Για περισσότερες πληροφορίες ενημερώσου στο cosmote.grΣε περίπτωση που η χρήση και η παρουσία του συνδρομητή εντός Ελλάδος είναι μικρότερη της χρήσης και της παρουσίας του σε άλλα κράτη μέλη της Ε.Ε σε μια περίοδο κυλιόμενου 4 μήνου, τότε θα εφαρμόζονται οι παρακάτω αναφερόμενες επιπλέον χρεώσεις περιαγωγής και ο συνδρομητής θα ενημερώνεται με γραπτό μήνυμα.Οι επιπλέον χρεώσεις θα είναι: 0,0397€/λεπτό για εξερχόμενες κλήσεις, 0,0124€/SMS για αποστολή γραπτού μηνύματος, 0,0093€/ΜΒ για χρήση πλοήγηση στο Internet, 0,0134€/λεπτό για εισερχόμενες κλήσεις. Οι επιπλέον χρεώσεις αφορούν κίνηση προς/από τα δίκτυα της Ε.Ε., με βήμα χρέωσης ανά δευτερόλεπτο για τη φωνή και ανά ΚΒ για χρήση δεδομένων, ενώ για τις εξερχόμενες κλήσεις ισχύει ελάχιστη χρέωση διάρκειας 30 δευτερολέπτων.Η λήψη SMS & MMS δεν χρεώνεται.Κατά την περιαγωγή δεν καταναλώνεται ο δωρεάν χρόνος ομιλίας προς κινητά COSMOTE και σταθερά, ενδοεταιρικές κλήσεις ή τυχόν προσφορές, όπως επίσης η προσφορά 450 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερά που λαμβάνουν οι συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ για τις δυο πρώτες ανανεώσεις ανά μήνα από 10€ και άνω με αυτόματη χρέωση 4€, τα φοιτητικά πακέτα για συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP που είναι εγγεγραμμένοι στην Φοιτητική Προσφορά, και τα πακέτα GIGA Deals (GIGA DAY, GIGA ΣΚ, #GIGA_day, #GIGA_SouKou, After Dark 5000’ προς WHAT’S UP, After Dark 10GB).Οι υπηρεσίες* COSMOTE Travel Pass και COSMOTE Traveller θα ισχύουν μόνο για περιαγωγή σε χώρες εκτός ΕΕ/ΕΟΧ. Ειδικότερα, οι ζώνες Β & Γ του COSMOTE Travel Pass μετονομάζονται σε Α & Β αντίστοιχα ενώ οι ζώνες 2 & 3 του COSMOTE Traveller μετονομάζονται σε 1 & 2 αντίστοιχα, χωρίς καμία άλλη περαιτέρω αλλαγή στα λοιπά χαρακτηριστικά.Παύει η εμπορική διάθεση της υπηρεσίας COSMOTE Europe Pack 50 & 100* και καταργείται η υπηρεσία COSMOTE Data Traveller, για την οποία ισχύουν οι βασικές χρεώσεις περιαγωγής.Οι προορισμοί που ανήκουν στην Ε.Ε./ΕΟΧ είναι: Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γαλλική Γουιάνα, Γερμανία, Γιβραλτάρ, Γουαδελούπη, Δανία, Εσθονία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Κροατία, Κύπρος, (ΛΑ) Ρεγιούνιον, Λετονία, Λιθουανία, Λίχτενσταϊν, Λουξεμβούργο, Μάλτα, Μαρτινίκα, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Σλοβακία, Σλοβενία, Σουηδία, Τσεχία, Φιλανδία.

 

Πηγη: https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043978235&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

 

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διευκρινιστική ιστοσελίδα roaming της cosmote:

https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043978235&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μια από τις αρνητικές αλλαγές σε σχέση με την πρώτη ανακοίνωση είναι ότι έβαλε και η κότε τους γνωστούς από βόντα (αλλά και ανακοίνωση ΕΕ) περιορισμόυς στην διάρκεια roaming (4μηνό κτλ) ενώ δεν είχε πριν.
Link to comment
Share on other sites

Kαι να προσθέσω οτι μένει να διευκρινιστεί στην πράξη αν+πως θα εφαρμοστεί, ιδιως στην αρχή.

Ειχα διαβασει πρόσφατα οτι καποια ευρωπαικα δικτυα αντιμετωπίζουν θεμα (με τις τοπικες νομοθεσιες τους) και δεν μπορουν να προσαρμόσουν το billing.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε ψιλοαναγκαζει να το πάρεις το πακέτο με 250 λεπτά με 6 ευρώ τελικά αν θέλεις να κάνεις έστω και 1 λεπτό εξερχόμενη σε περιαγωγή, απλά στο φέρνει λίγο διαφορετικά και δεν σου κάθεται τόσο άσχημα όσο η πρώτη ανακοίνωση.....

Νομίζω όμως ότι το τελικό πρόσημο ειναι θετικο αν και όχι ιδέατο μιας και τα περισσότερα φτηνά πακέτα δεν θα έχουν περιαγωγη...

Edited by georgemei
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως ότι το τελικό πρόσημο ειναι θετικο αν και όχι ιδέατο μιας και τα περισσότερα φτηνά πακέτα δεν θα έχουν περιαγωγη...

και δεν ξερω κατά πόσο και αυτό (να εξαιρουνται τα πολυ φθηνα πακετα) είναι συμφωνο με την οδηγια της Ε.Ε.

Νομίζω όμως ότι το τελικό πρόσημο ειναι θετικο

 

η μέρα με τη νύχτα ειναι με το απο 14/5 αρχικό Δ.Τ.

Πιστευω θα (εξ)αναγκαστει και η vodafone να αναθεωρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καλύπτεται από το παραθυράκι που άφησε η ΕΕ όπου οι παροχοι δεν υποχρεούνται να δώσουν περιαγωγή στα προγράμματα που δεν θέλουν να δώσουν (η τουλάχιστον έτσι νομίζει η κότε ότι καλύπτεται)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καλύπτεται από το παραθυράκι που άφησε η ΕΕ όπου οι παροχοι δεν υποχρεούνται να δώσουν περιαγωγή στα προγράμματα που δεν θέλουν να δώσουν (η τουλάχιστον έτσι νομίζει η κότε ότι καλύπτεται)

δεν λεει ακριβως αυτο, απαξ και το προγραμμα δίνει περιαγωγη οτι ειναι εντος πρεπει να ειναι και εκτος.

Νομιζω οτι ενδεχομένως οι εξαιρεσεις στα φθηνά πακετα δεν ειναι απόλυτα σύννομες.

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε, έχουμε ακόμα 6 μέρες και κάτι μου λέει ότι δεν έχει τελειώσει ακόμα η ιστορία με τις τροποποιησεις των τροποποιησεων...
Link to comment
Share on other sites

Μια από τις αρνητικές αλλαγές σε σχέση με την πρώτη ανακοίνωση είναι ότι έβαλε και η κότε τους γνωστούς από βόντα (αλλά και ανακοίνωση ΕΕ) περιορισμόυς στην διάρκεια roaming (4μηνό κτλ) ενώ δεν είχε πριν.

Ιδέα. Αν έχεις twin sim, και αφήσεις την μια από τις 2 σε κάποιο δικό σου πρόσωπο εδώ, και λίγο πριν το τετράμηνο το κλείσεις εσύ και ανοίξει την 2η sim σε μια συσκευή για λίγο και κάνει κάποια μικρή χρήση, θα είναι οκ άραγε μετά;

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

ειναι η "επικρατούσα" χρήση σε μια περίοδο κυλιόμενου 4 μήνου.

η vodafone για τα συμβολαια της το διατυπωνει ορθότερα.

Θα δούμε, έχουμε ακόμα 6 μέρες και κάτι μου λέει ότι δεν έχει τελειώσει ακόμα η ιστορία με τις τροποποιησεις των τροποποιησεων...

λες? μακαρι αλλά χλωμο το βλεπω (πάλι) για την cosmote.

Link to comment
Share on other sites

2 παράγοντες μετράνε, η διάρκεια αλλά και η χρήση οπότε αύτο που λες δεν παίζει. Πρέπει και τα δύο να είναι πάνω από 50% τους προηγούμενους 4 μήνες για να μην σε χρέωνει τα εξτρα
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι στο τέλος ενδεχομένως αναγκαστούν να ξεκινά να "γράφει" απο την 1η ημερα περιαγωγής εως ότου κλείσει το α' 2μηνο, διότι καποια δικτυα αντιμετωπίζουν στις τοπικές νομοθεσίες τους θεμα με τις ρυθμιστικές Αρχές καθότι ειναι μια έμμεση -έστω και αυτοματοποιημένη- άρση απορρήτου (στην οποια άρση σε αρκετές χώρες περιλαμβάνεται και ο προσδιορισμος θέσης-location του συνδρομητή).

Πιστεύω μόνο στη πράξη θα δούμε αν και πως ακριβώς θα εφαρμοστεί το fair policy usage.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

μπορεί και να μην δούμε και τίποτα, και το όλο σκηνικό με το τετράμηνο είναι για να φοβηθούν κάποιοι.....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δηλαδή στις 16/6 αν πάω Βουλγαρία με το φοιτητικό καρτοσυμβολαιο που έχω θα μπορώ να συνδεθώ σε ένα δίκτυο στη Βουλγαρία και να χαλάσω τα 3 γιγα μου που έχω και εδώ Ελλάδα και να καλώ από τα λεπτά τα δωρεάν προς Ελλάδα αλλά και να με καλούν από Ελλάδα χωρίς να χρεώνεται ΚΑΝΕΙΣ;

 

Δηλαδή σε όποια ευρωπαϊκή χώρα και να ταξιδέψω είναι το ίδιο και το αυτό εφόσον έχουμε δεδομένα και ομιλία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δηλαδή στις 16/6 αν πάω Βουλγαρία με το φοιτητικό καρτοσυμβολαιο που έχω θα μπορώ να συνδεθώ σε ένα δίκτυο στη Βουλγαρία και να χαλάσω τα 3 γιγα μου που έχω και εδώ Ελλάδα και να καλώ από τα λεπτά τα δωρεάν προς Ελλάδα αλλά και να με καλούν από Ελλάδα χωρίς να χρεώνεται ΚΑΝΕΙΣ;

 

Δηλαδή σε όποια ευρωπαϊκή χώρα και να ταξιδέψω είναι το ίδιο και το αυτό εφόσον έχουμε δεδομένα και ομιλία;

Ναι

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

@djTony, Με φοιτητικό καρτοσυμβολαιο ναι θα μπορείς σε οποιαδήποτε χώρα κράτος μέλος της ΕΕ. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μια από τις αρνητικές αλλαγές σε σχέση με την πρώτη ανακοίνωση είναι ότι έβαλε και η κότε τους γνωστούς από βόντα (αλλά και ανακοίνωση ΕΕ) περιορισμόυς στην διάρκεια roaming (4μηνό κτλ) ενώ δεν είχε πριν.

 

Στην ουσια ειναι 2μηνο

 

Σε οποιαδηποτε μερα, και για τους 4 μηνες πριν απο αυτην, πρεπει η χρηση να ειναι στην Ελλαδα παραπανω απο αλλα κρατη. Αρα 2+ μηνες Ελλαδα, 2- μηνες αλλου για περιοδο οποιουδηποτε 4μηνου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όλοι oι συνδρομητές COSMOTE επικοινωνούν στην Ευρώπη σαν να είναι στην Ελλάδα!

 

Επικοινώνησε στην Ευρώπη, σαν να είσαι στην Ελλάδα κάνοντας χρήση του δωρεάν χρόνου ομιλίας σου, των διαθέσιμων MB και SMS του προγράμματός σου, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση!

*

*

Για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου, καρτοσυμβολαίου και καρτοκινητής της COSMOTE που ταξιδεύουν στην Ευρωπαϊκή Ένωση, από*την*15η Ιουνίου 2017*ισχύουν τα κάτωθι:

 

Εξερχόμενες κλήσεις:* Όταν καλείς από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης προς την Ελλάδα ή προς οποιαδήποτε άλλη χώρα της Ε.Ε:

 

χρησιμοποιείς, χωρίς επιπλέον χρέωση, τον δωρεάν χρόνο ομιλίας που έχεις διαθέσιμο προς τρίτα εθνικά δίκτυα, από το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο.αν δεν έχεις διαθέσιμο δωρεάν χρόνο ομιλίας προς τρίτα δίκτυα από το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο, χρεώνεσαι σύμφωνα με τις χρεώσεις του προγράμματός σου προς τρίτα εθνικά δίκτυα.*

Εισερχόμενες κλήσεις:*Όταν βρίσκεσαι σε χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης, οι κλήσεις που δέχεσαι είναι δωρεάν και δεν καταναλώνουν από τα ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας που διαθέτεις στο πρόγραμμά σου.

*

Χρήση δεδομένων:*Όταν πλοηγείσαι στο Internet, ή χρησιμοποιείς οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή που χρειάζεται δεδομένα:χρησιμοποιείς, χωρίς επιπλέον χρέωση, τα δωρεάν MB που διαθέτεις από το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο.αν δεν διαθέτεις δωρεάν ΜΒ από το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο, χρεώνεσαι σύμφωνα με τις χρεώσεις του προγράμματός σου για χρήση δεδομένων εντός Ελλάδας.Αποστολή* γραπτών μηνυμάτων (SMS):* Όταν βρίσκεσαι σε χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης και στέλνεις SMS:χρησιμοποιείς, χωρίς επιπλέον χρέωση, τα δωρεάν SMS που έχεις* διαθέσιμα προς τρίτα εθνικά δίκτυα, που σου προσφέρει το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο.αν δεν έχεις διαθέσιμα δωρεάν SMS προς τρίτα δίκτυα, από το πρόγραμμα σου ή κάποιο πρόσθετο πακέτο, χρεώνεσαι σύμφωνα με τις χρεώσεις του προγράμματός σου προς τρίτα εθνικά δίκτυα.Η χρήση των λεπτών ομιλίας και αποστολής SMS δεν ισχύουν για κλήσεις φωνής και αποστολή SMS προς σύντομους κωδικούς, υπηρεσίες υψηλής χρέωσης, υπηρεσίες δορυφορικών/ναυτιλιακών δικτύων, οι οποίες χρεώνονται σύμφωνα με τις εκάστοτε χρεώσεις περιαγωγής.

 

*

Διευκρινήσεις:Οι συνδρομητές θα ενημερώνονται με γραπτό μήνυμα και μέσω των όρων χρήσης των προγραμμάτων/πρόσθετων πακέτων τους, για τυχόν όρια ή διαθεσιμότητα στη δωρεάν κατανάλωση των ενσωματωμένων ΜΒ κατά την περιαγωγή και για χρεώσεις πέραν των ορίων αυτών. Για περισσότερες πληροφορίες ενημερώσου στο cosmote.grΣε περίπτωση που η χρήση και η παρουσία του συνδρομητή εντός Ελλάδος είναι μικρότερη της χρήσης και της παρουσίας του σε άλλα κράτη μέλη της Ε.Ε σε μια περίοδο κυλιόμενου 4 μήνου, τότε θα εφαρμόζονται οι παρακάτω αναφερόμενες επιπλέον χρεώσεις περιαγωγής και ο συνδρομητής θα ενημερώνεται με γραπτό μήνυμα.

 

Οι επιπλέον χρεώσεις θα είναι: 0,0397€/λεπτό για εξερχόμενες κλήσεις, 0,0124€/SMS για αποστολή γραπτού μηνύματος, 0,0093€/ΜΒ για χρήση πλοήγηση στο Internet, 0,0134€/λεπτό για εισερχόμενες κλήσεις. Οι επιπλέον χρεώσεις αφορούν κίνηση προς/από τα δίκτυα της Ε.Ε., με βήμα χρέωσης ανά δευτερόλεπτο για τη φωνή και ανά ΚΒ για χρήση δεδομένων, ενώ για τις εξερχόμενες κλήσεις ισχύει ελάχιστη χρέωση διάρκειας 30 δευτερολέπτων.Η λήψη SMS & MMS δεν χρεώνεται.Κατά την περιαγωγή

δεν καταναλώνεται ο δωρεάν χρόνος ομιλίας προς κινητά COSMOTE και σταθερά, ενδοεταιρικές κλήσεις ή τυχόν προσφορές, όπως επίσης η προσφορά 450 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερά που λαμβάνουν οι συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ για τις δυο πρώτες ανανεώσεις ανά μήνα από 10€ και άνω με αυτόματη χρέωση 4€, τα φοιτητικά πακέτα για συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP που είναι εγγεγραμμένοι στην Φοιτητική Προσφορά, και τα πακέτα GIGA Deals (GIGA DAY, GIGA ΣΚ, #GIGA_day, #GIGA_SouKou, After Dark 5000’ προς WHAT’S UP, After Dark 10GB).Οι υπηρεσίες* COSMOTE Travel Pass και COSMOTE Traveller θα ισχύουν μόνο για περιαγωγή σε χώρες εκτός ΕΕ/ΕΟΧ. Ειδικότερα, οι ζώνες Β & Γ του COSMOTE Travel Pass μετονομάζονται σε Α & Β αντίστοιχα ενώ οι ζώνες 2 & 3 του COSMOTE Traveller μετονομάζονται σε 1 & 2 αντίστοιχα, χωρίς καμία άλλη περαιτέρω αλλαγή στα λοιπά χαρακτηριστικά.Παύει η εμπορική διάθεση της υπηρεσίας COSMOTE Europe Pack 50 & 100* και καταργείται η υπηρεσία COSMOTE Data Traveller, για την οποία ισχύουν οι βασικές χρεώσεις περιαγωγής.

 

Οι προορισμοί που ανήκουν στην Ε.Ε./ΕΟΧ είναι: Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γαλλική Γουιάνα, Γερμανία, Γιβραλτάρ, Γουαδελούπη, Δανία, Εσθονία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Κροατία, Κύπρος, (ΛΑ) Ρεγιούνιον, Λετονία, Λιθουανία, Λίχτενσταϊν, Λουξεμβούργο, Μάλτα, Μαρτινίκα, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Σλοβακία, Σλοβενία, Σουηδία, Τσεχία, Φιλανδία.

 

https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043978235&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...