Jump to content

iOS 11 |Κέντρο Ελέγχου - Tα πρώτα Screenshοts με τις αλλαγές


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γινετε η μουσικη να μην ειναι στο κεντρο ελεγχου? πολλες φορες πατιεται κατα λαθος ενω δεν πρεπει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγαινε δες τι ποστ έκανα από χθες και μετά πες μου πήρα σβάρνα τα θέματα της Apple. Τσάμπα να με δώσεις το 7 Plus πίστεψε με θα το πουλήσω. Ναι πολύς κόσμος δεν έχει τη δυνατότητα να το αγοράσει αλλά γνωρίζω τις ανάγκες μου.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

ΕΣΥ ξέρεις τις ανάγκες σου! Είναι προσωπική σου άποψη και σεβαστή!

Εγω από την πλευρά μου,κάθε 3-4 χρόνια που θα αλλάζω κινητό θα είναι πάντα apple! Κάθε 3 χρόνια γιατί είναι απλά iPhone!,όχι σαν τα android που μετά την διετία θεωρείται παρωχημένο αφού δεν υποστηρίζεται από αναβαθμίσεις!

Ενώ η apple παρέχει υποστήριξη για πολύ πολύ καιρό...

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ ξέρεις τις ανάγκες σου! Είναι προσωπική σου άποψη και σεβαστή!

Εγω από την πλευρά μου,κάθε 3-4 χρόνια που θα αλλάζω κινητό θα είναι πάντα apple! Κάθε 3 χρόνια γιατί είναι απλά iPhone!,όχι σαν τα android που μετά την διετία θεωρείται παρωχημένο αφού δεν υποστηρίζεται από αναβαθμίσεις!

Ενώ η apple παρέχει υποστήριξη για πολύ πολύ καιρό...

Αν θες υποστήριξη υπάρχει το xda. Ναι είναι ημίμετρο αλλά υπάρχει. Η πας σε pixel. Κινητά όπως galaxy s του 2010 τρέχουν άψογα Android nougat με full λειτουργίες. 7 χρόνια υποστήριξη.

 

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν θες υποστήριξη υπάρχει το xda. Ναι είναι ημίμετρο αλλά υπάρχει. Η πας σε pixel. Κινητά όπως galaxy s του 2010 τρέχουν άψογα Android nougat με full λειτουργίες. 7 χρόνια υποστήριξη.

 

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Την υποστήριξη την παρέχει η εταιρεία που αγοράζεις συσκευή, δεν πουλάνε μόνο τηλέφωνα αλλά τα προσέχουν κιόλας.

Για fun και experiment (με έξτρα συσκευές) είναι εντάξει το XDA, αλλά ως εκεί.

Προσωπικά δεν ικανοποιούμαι με ημίμετρα ("μέτρο ανεπαρκές να αντιμετωπίσει ικανοποιητικά ένα πρόβλημα"). Θέλω ολοκληρωμένη, σοβαρή, και αξιόπιστη υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες υποστήριξη υπάρχει το xda. Ναι είναι ημίμετρο αλλά υπάρχει. Η πας σε pixel. Κινητά όπως galaxy s του 2010 τρέχουν άψογα Android nougat με full λειτουργίες. 7 χρόνια υποστήριξη.

 

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

 

Μιλάς για το 1% των χρηστών που γνωρίζουν το Xda. Το άλλο 99% τι θα κάνει; Το ξέρεις κ εσυ πέρα από pixel η υποστηρίξη στα ανδροιδ είναι 1-2 χρόνια. Αν δεν κάνω λάθος η one plus ανακοίνωσε οτι το 3 η το 2 δεν θυμάμαι δεν θα πάρει Nougat. Δηλαδή είναι για γέλια μερικές εταιρίες.

Η Apple θα δώσει το 11 μέχρι και στο 5s του 2013.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Η Apple θα δώσει το 11 μέχρι και στο 5s του 2013.

 

αν εξαιρέσουμε τα security patches Και πράγματα "under the hood" δεν γίνεται να συγκρίνουμε μια αναβάθμιση του ios με μια του android ως προς τα app όμως

 

δηλαδή εσύ παίρνεις την νέα έκδοση και μου λες "κοίτα έχω νέο store, έχω νεο safari / mail / messages / photos app" κι εγώ απλά σου λέω έχω παλιά αλλά ξες ε κι εγώ τα έχω όλα αυτά , αναβαθμίστηκαν από μόνα τους ή μέσω play services

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια οι αναβαθμίσεις δεν είναι και λίγο overrated χωρίς λόγο? Η Google πάει να φτιάξει το μοντέλο με τα Google Play services τα οποία να ανανεώνονται για χρόνια και να νην περιμένει από τους κατασκευαστές να δώσουν security updates. Τα κινητά που έχουν όσο το iphone μια χαρά υποστήριξη έχουν για 3 χρόνια και σίγουρα περνουν και παραπάνω για security updates. Το xda είναι ευλογία για το Android αλλά έχετε δίκιο το 99% δεν έχει ιδέα. Πιστεύω ότι τα 3 χρόνια για αναβαθμίσεις είναι μια χαρά. Λίγοι κρατάνε το κινητό τους παραπάνω ειδικά τα τελευταία χρόνια με τον υπερκαταναλωτισμο κάθε 6 μήνες η χρόνο αγοράζουν και νέο κινητό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν θες υποστήριξη υπάρχει το xda. Ναι είναι ημίμετρο αλλά υπάρχει. Η πας σε pixel. Κινητά όπως galaxy s του 2010 τρέχουν άψογα Android nougat με full λειτουργίες. 7 χρόνια υποστήριξη.

 

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Να πάρω το pixel; με αυτό το σκεπτικό είχα αγοράσει το Motorola nexus 6 και η google με άδειασε!

Πήρα το 6s και ησύχασα!

Να σου πω και κάτι άλλο; Δεν μου αρέσει είτε android συσκευή άρα xda,είτε παλαιότερα jailbreak σε iPhone! Θέλω όταν ακουμπάω ένα σκασμό λεφτά να μην πείραξω ο,τιδηποτε!

Θέλω όλα να είναι άψογα,για αυτό άλλωστε πληρώνω,όχι για να κάνω μετά αλχημείες με το λειτουργικό...

Link to comment
Share on other sites

Να πάρω το pixel; με αυτό το σκεπτικό είχα αγοράσει το Motorola nexus 6 και η google με άδειασε!

Πήρα το 6s και ησύχασα!

Να σου πω και κάτι άλλο; Δεν μου αρέσει είτε android συσκευή άρα xda,είτε παλαιότερα jailbreak σε iPhone! Θέλω όταν ακουμπάω ένα σκασμό λεφτά να μην πείραξω ο,τιδηποτε!

Θέλω όλα να είναι άψογα,για αυτό άλλωστε πληρώνω,όχι για να κάνω μετά αλχημείες με τι λειτουργικό...

Μα δεν υπάρχει το τελειο τηλέφωνο out of the box. ΟΣΑ χρήματα και να πληρώσεις ποτέ δεν θα μπλοκάρει ένα κινητό out of the box διαφημισεις ποτε δεν θα έχεις YouTube background playback ποτέ δεν θα εχθές τις δυνατότητες που σου δίνει το Titanium backup. Σίγουρα ένα stock Android είναι πιο πλήρες από ένα stock iphone χωρίς JB αλλά και πάλι δεν με ικανοποιεί καθόλου ένα τέτοιο κινητό. Και μεταξύ μας είναι 30 με 1 ώρα δουλειά να φέρεις ένα κινητό στα μέτρα σου. Απλά ο πολύς κόσμος βαριέται η δεν δεν έχει ιδέα πως να το κάνει. Είμαστε στο myphone όμως και μιλάμε με αυτό το 2 3% που γνωρίζει από τέτοια.

 

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει το τελειο τηλέφωνο out of the box. ΟΣΑ χρήματα και να πληρώσεις ποτέ δεν θα μπλοκάρει ένα κινητό out of the box διαφημισεις ποτε δεν θα έχεις YouTube background playback ποτέ δεν θα εχθές τις δυνατότητες που σου δίνει το Titanium backup. Σίγουρα ένα stock Android είναι πιο πλήρες από ένα stock iphone χωρίς JB αλλά και πάλι δεν με ικανοποιεί καθόλου ένα τέτοιο κινητό. Και μεταξύ μας είναι 30 με 1 ώρα δουλειά να φέρεις ένα κινητό στα μέτρα σου. Απλά ο πολύς κόσμος βαριέται η δεν δεν έχει ιδέα πως να το κάνει. Είμαστε στο myphone όμως και μιλάμε με αυτό το 2 3% που γνωρίζει από τέτοια.

 

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Ok,αλλά και'γω που το κατέχω δεν θέλω να παραμετροποιω το κινητό μου,είναι θέμα του καθενός τι θέλει και φυσικά αν γνωρίζει πως να το κάνει.

Το θέμα όμως είναι και είναι γεγονός ότι η apple παρέχει περισσότερα χρόνια υποστήριξη στα κινητά της,ενώ η google ίσως και επίτηδες για να πουλά συνεχώς νέα κινητά,βαριά 2 χρόνια παρέχεται υποστήριξη στα ακριβά κινητά ,στα med range άστο καλύτερα...

Για αυτό αποφάσισα οριστικά να έχω 1 back up android κινητό αλλά το βασικό μου τηλέφωνο θα είναι μέχρι νεοτέρας iPhone.Εκφραζω φυσικά προσωπικές απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει το τελειο τηλέφωνο out of the box. ΟΣΑ χρήματα και να πληρώσεις ποτέ δεν θα μπλοκάρει ένα κινητό out of the box διαφημισεις ποτε δεν θα έχεις YouTube background playback ποτέ δεν θα εχθές τις δυνατότητες που σου δίνει το Titanium backup. Σίγουρα ένα stock Android είναι πιο πλήρες από ένα stock iphone χωρίς JB αλλά και πάλι δεν με ικανοποιεί καθόλου ένα τέτοιο κινητό. Και μεταξύ μας είναι 30 με 1 ώρα δουλειά να φέρεις ένα κινητό στα μέτρα σου. Απλά ο πολύς κόσμος βαριέται η δεν δεν έχει ιδέα πως να το κάνει. Είμαστε στο myphone όμως και μιλάμε με αυτό το 2 3% που γνωρίζει από τέτοια.

 

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

αχ( αναστεναγμός) blackberry...( με απογοήτευση).

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

αχ( αναστεναγμός) blackberry...( με απογοήτευση).

Ξέρω πόσο σοβαρό είναι το BB αλλά όχι δεν είναι τέλειο. Αν ήταν δε θα ήταν στο 0.3% του market share αλλά παραπάνω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το ποσοστό ενός λειτουργικού από λάθος μάρκετινγκ και χειρισμό της εταιρείας με το πόσο καλό είναι ; out of the box ένα BlackBerry είναι ανώτερο από ένα Android ακόμη και τώρα μετά από 1 χρόνο που έχει καταργηθεί και αυτό δεν το αναιρεί καμιά υποκειμενική άποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το ποσοστό ενός λειτουργικού από λάθος μάρκετινγκ και χειρισμό της εταιρείας με το πόσο καλό είναι ; out of the box ένα BlackBerry είναι ανώτερο από ένα Android ακόμη και τώρα μετά από 1 χρόνο που έχει καταργηθεί και αυτό δεν το αναιρεί καμιά υποκειμενική άποψη.

 

Είναι τόσο καλό όσο και το windows os! Εδώ δεν έχει επίσημη έκδοση του YouTube και ενός σωρό δημοφιλών εφαρμογών και μου λες ότι είναι το καλύτερο; Αν είναι να έχω το τηλέφωνο μόνο για να μιλώ,αγοράζω και ένα feature phone...

Θελουμε δεν θελουμε,για αρκετά χρόνια ακόμα δυο θα είναι τα λειτουργικά! Android & iOS!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν σου παίζουν τα YouTube video μεσα απο τον browser ακόμη και στο background; :rolleyes:

Βασικα το bbos δεν χρειάζονταν επίσημη εφαρμογή για να εχεις Facebook messenger, WhatsApp, LinkedIn κλπ αφου τα εκανε ολα το hub .

Ειπαμε . Εχει σταματήσει η υποστήριξη πανω απο ενα χρόνο και ακόμη χωρίς επίσημες εφαρμογες ( Facebook ) λειτουργούν ολα . Οταν το έβγαζες απο το κουτί του το μονο που έκανες ηταν να περάσεις τα account στο hub και συγχρονιζε ακόμη και με iCloud... και είχε άμεση πρόσβαση σε όλα τα social , office, μεσα απο τον file explorer πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες cloud ( Dropbox, box, ms) απλα με τα account . Εδω έκανες upload video στο YouTube χωρίς να υπαρχει εφαρμογή...

Αλλα ειπαμε τα blackberry ηταν μονο για κλήσεις και τιποτα παραπανω...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν σου παίζουν τα YouTube video μεσα απο τον browser ακόμη και στο background; :rolleyes:

Βασικα το bbos δεν χρειάζονταν επίσημη εφαρμογή για να εχεις Facebook messenger, WhatsApp, LinkedIn κλπ αφου τα εκανε ολα το hub .

Ειπαμε . Εχει σταματήσει η υποστήριξη πανω απο ενα χρόνο και ακόμη χωρίς επίσημες εφαρμογες ( Facebook ) λειτουργούν ολα . Οταν το έβγαζες απο το κουτί του το μονο που έκανες ηταν να περάσεις τα account στο hub και συγχρονιζε ακόμη και με iCloud... και είχε άμεση πρόσβαση σε όλα τα social , office, μεσα απο τον file explorer πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες cloud ( Dropbox, box, ms) απλα με τα account . Εδω έκανες upload video στο YouTube χωρίς να υπαρχει εφαρμογή...

Αλλα ειπαμε τα blackberry ηταν μονο για κλήσεις και τιποτα παραπανω...

 

Για αυτό και η blackberry στράφηκε στο android!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και η blackberry στράφηκε στο android!
για αυτο και όσοι είχαν blackberry με bbos στράφηκαν σε iOS συσκευές ,μετα την επιλογή android ,στα εταιρικά τους τηλέφωνα. Και δείχνει η πιο σωστή επιλογή. Σταθερό περιβάλλον , εφαρμογες που μπορει και να ειναι αποκλειστικές στο iOS και απο τιμη συσκευών στα ίδια επίπεδα .

 

Ειπαμε . Εκανε πολλα λάθη η blackberry .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...