Jump to content

Saw Movies


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

41 members have voted

  1. 1. Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • Saw (2004)
      33
    • Saw II (2005)
      3
    • Saw III (2006)
      4
    • Saw IV (2007)
      1
    • Saw V (2008)
      0
    • Saw VI (2009)
      0
    • Saw VII (2010)
      0


Recommended Posts

Το ειδα και εγω επιτελους πολυ καλο ηταν μου αρεσε πολυ.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το ειδα και εγω επιτελους πολυ καλο ηταν μου αρεσε πολυ.

 

Kαι 'γω το είδα προχτές το βράδυ! Πολύ καλό ήταν και το τελευταίο μέρος,

αν και δεν είχε και την υπέρτατη ανατροπή στο τέλος, όπως τα δύο προηγούμενα. Παρόλα αυτά, είχε πολλές μικρές και συνεχόμενες ανατροπές και αυτό μου άρεσε. Επίσης χάρηκα που δεν κατέστρεψαν τη μυθολογία που έχτισαν, αλλά την τέλειωσαν με εντυπωσιακό τρόπο.

Απλά οι πιο πολλοί λένε ότι δε ήταν τόσο καλό όσο τα άλλα, λόγω του ότι δεν είχε πολύ μεγάλη ανατροπή, όπως προείπα. Κι εμένα με χάλασε λίγο αυτό, όπως επίσης και το ότι ένιωσα πως στρίμωξαν πολλά μέσα στην ταινία για να μην αφήσουν τίποτα ανοιχτό. Για παράδειγμα η αστυνομικίνα (Κέρυ) κατά τη γνώμη μου είχε πολύ άδοξο και άκυρο τέλος. Με λίγα λόγια βιάστηκαν να την ξεκάνουν! Δε μπορείς να εξελήγεις τον χαρακτήρα της απ' την πρώτη μέχρι το τέλος τς δεύτερης ταινίας και μετά να την σκοτώνεις στην εισαγωγή της τρίτης! Απλούστατα απαράδεκτο.

 

Αυτά τα δύο πράγματα δε μου άρεσαν μόνο στην τρίτη ταινία. (Και λίγο το splater, που σ' αυτή την ταινία ξέφυγε εντελώς. Είπαμε αίμα, αλλά όχι κι έτσι!). Πέρα απ' αυτά, όλα τα άλλα μου άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις. Το σενάριο, το πως ένωσαν πράγματα ανάμεσα στην πρώτη κ δεύτερη ταινία. Γενικα, πολύ αξιοπρεπές τέλος!

 

 

Τα είπα κ ξελάφρωσα! Όποιος άντεξε κ τα διάβασε όλα, τον συγχέρω για την υπομονή του! :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

ποιός σας είπε οτι θα υπάρξει και 4?

 

H etaireia pou exei ta dikaiwmata gia tis tainies SAW :)

Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα μου αρεσε περισσοτερο απο τα 2 προηγουμενα?

 

ευτυχως βλεπεις πολλα φλας μπακ απο τα αλλα 2 και δικαιολογει πολλα.

 

Οχι φιλε....Βρηκες εναν ακομα υποστηρικτη....απλα αν στα δυο πρωτα βαζω 9, σε αυτο θα εβαζα ενα 8,5!

H etaireia pou exei ta dikaiwmata gia tis tainies SAW :)

 

 

Παντως το τελος ειναι διφορουμενο...θελω να πω πως βλεποντας το τελος του saw 3 αν δεν ειχες βαλει το link για τους συγγραφεις του saw 4 που πιστοποιει την συνεχεια της τριλογιας, θα μπορουσαμε να υποθεσουμε οτι

η κορη του τζεφ πεθαινει φυσιολογικα απο ασφυξια -μιας και ο john λεει οτι ο αερας της τελειωνει και αφου μονο αυτος ξερει οπως λεει που βρισκεται- και ο τζεφ απλα επιβιωνει χωρις να μπορει να κανει τιποτα για αυτο.Λογικο δεν ειναι?Πραγματι ομως οταν τελειωσε η ταινια ειπα στην παρεα μου χωρις να ξερω κατι οτι θα γυρισουν και 4.Αυτο εισεπραξα απο το τελος της..Παντως οπως και να χει saw 4 χωρις john θα ειναι ξενερωμα...

 

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

6/10

Απογοητευση ηταν.

Οχι οτι περιμενα κατι ΠΟΛΥ καλυτερο απο αυτο που ειδα γιατι παντα η πορεια σε sequels ειναι φθινουσα. Αν ομως στο Saw II δεν φανηκε μεγαλη διαφορα(εξισου εξυπνο και ανατρεπτικο σεναριο με το πρωτο μερος) στο ΙΙΙ εβγαζε ματι οτι αυτη η ταινια εγινε μονο και μονο για να γινει(για τη κονομα κοινως που ηταν εξασφαλισμενη ουτως ή αλλως)

 

Αυτο που με απογοητευσε περισσοτερο ηταν το ολο σεναριο παρα η σκονοθεσια. Απαραδεκτη σε καποιες στιγμες η ροη των γεγονοτων. Μαλλον υπεθεσαν στη παραγωγη οτι αυτο που βρισκει πιο ελκυστικο το κοινο εν τελει ειναι αιμα, τεμαχισμενα κρανια και ακρωτηριασμοι παρα ο {αρρωστος} "τροπος" και η "αιτια" που γινονται. Δεν εξηγειται αλλιως τι ηθελαν να πετυχουν με τις απανωτες σκηνες "αιματος" και το περιληπτικο, συνεχομενο και απελπιστικα λιγο "αδεισμα" των πρωταγωνιστων των προηγουμενων 2 Saw. Μια λογικη δλδ του χωνω και αλλες σκηνες με παγιδες θανατου επειδη πουλανε χωρις ομως να εξυπηρετουν απαραιτητα τη πλοκη. Εκει εχασαν το "παιχνιδι" για μενα... Και ισως για αυτο ο ρολος της "βοηθου" του Jigsaw αλλαζει σε αυτο το τριτο μερος, για να προσαρμοστει πανω της και το σεναριο δλδ.

Κριμα οχι γιατι ηταν κακη ταινια αλλα επειδη ειμαι σιγουρος οτι θα μπορουσαν να κανουν ενα πολυ πιο καλο φιναλε ανταξιο των 2 πρωτων. Στη τελικη, το SAW 3 βγαζεις οχι το Godfather 3. Και ενοω οτι η υποθεση του εργου προσφερεται απο το ειδος της ταινιας σχετικα ευκολα αν διαθεσεις ουσια και χρονο και δεν πηγαινεις για μια ψιλο-αρπαχτη. Κριμα για τους δημιουργους τους αν πανε για 4ο...

Link to comment
Share on other sites

Osoi menoume KYPRO .. Ypomoni .. !

Oriste i apantisi pou eixa apo to Kcineplex

 

Dear Dimitris,

 

Thank you for contacting K Cineplex.

 

You will be pleased to know that the movie SAW III will be at our theatres from the 19th January 2007.

 

Please do not hesitate to contact me for any further information you may require.

 

Looking forward to welcoming you soon at K Cineplex.

 

Best regards,

Antonia Antoniou

Link to comment
Share on other sites

Osoi menoume KYPRO .. Ypomoni .. !

Oriste i apantisi pou eixa apo to Kcineplex

 

Dear Dimitris,

 

Thank you for contacting K Cineplex.

 

You will be pleased to know that the movie SAW III will be at our theatres from the 19th January 2007.

 

Please do not hesitate to contact me for any further information you may require.

 

Looking forward to welcoming you soon at K Cineplex.

 

Best regards,

Antonia Antoniou

Ωραια η κυρα Αντωνια....:X

Μα καλα γιατι θα ερθει τοσο αργα?!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Η ταινία ήταν ένα αριστούργημα,όπως και οι υπόλοιπες.Το 10/10 δεν αρκεί για να την περιγράψω.

 

Η σκηνοθεσία ήταν εξαιρετική.

Η ροή των γεγονότων με καθήλωσε,οι αναδρομές στις προηγούμενες ταινίες ήταν ευστοχότατες,η ένταση αδιάκοπη.

 

Το τέλος δεν ήταν τόσο ανατρεπτικό όσο στα SAW 1 και SAW 2,αλλά και πάλι με άφησε άφωνο.

 

Αισθάνθηκα μεγάλη ικανοποίηση μετά την παρακολούθηση του έργου.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με έχει ενθουσιάσει το 3ο μέρος, δεν το περίμενα τόσο καλό... Το είδα την προηγούμενη εβδομάδα αλλα ξέχασα να ποστάρω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε SAW 4 λέμεεε :D

 

Θέλω να δω την συνέχεια

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με έχει ενθουσιάσει το 3ο μέρος, δεν το περίμενα τόσο καλό... Το είδα την προηγούμενη εβδομάδα αλλα ξέχασα να ποστάρω.

 

Κι εγώ είχα απογοητευτεί με τα πολλά αρνητικά σχόλια που είχα ακούσει αλλά τελικά δεν ήταν κι άσχημη! Δεν συγκρίνεται με το1 σίγουρα αλλά όχι και απογοητευτική...

 

@hostolis: Χθες ήσουν στο Cosmos; Νομίζω ότι σε είδα... :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα απογοητευτεί με τα πολλά αρνητικά σχόλια που είχα ακούσει αλλά τελικά δεν ήταν κι άσχημη! Δεν συγκρίνεται με το1 σίγουρα αλλά όχι και απογοητευτική...

 

Πιστεύω πως η τρίτη ταινία είναι εφάμιλλη των δύο πρώτων.

Δε σου επιτρέπει να πάρεις τα μάτια σου από την οθόνη.Το τέλος σού αφήνει μοναδικά συναισθήματα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως η τρίτη ταινία είναι εφάμιλλη των δύο πρώτων.

Δε σου επιτρέπει να πάρεις τα μάτια σου από την οθόνη.Το τέλος σού αφήνει μοναδικά συναισθήματα.

 

Προσωπικά, το 1 το έχω κατατάξει ένα σκαλί πιο πάνω διότι το τέλος του σε άφηνε μ****α και επίσης δεν βασιζόταν στο αίμα στο βαθμό που έγινε στο 3. Ήταν μια πολύ απλή (από άποψη παραγωγής) ταινία η οποία σε καθήλωνε...

 

@hostolis: Σας είδα όταν περνούσατε έξω από το Play House και άνοιξε την πόρτα η σερβιτόρα και είπε "Θα θέλατε να έρθετε μέσα;" :p . Εγώ ήμουν στην παρέα στην οποία απευθυνόταν (οι μόνοι τρελοί που καθόμασταν έξω).

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως η τρίτη ταινία είναι εφάμιλλη των δύο πρώτων.

Δε σου επιτρέπει να πάρεις τα μάτια σου από την οθόνη.Το τέλος σού αφήνει μοναδικά συναισθήματα.

 

Συμφωνω.

Μονο που ξεχνας οτι στο ενα, στο τελος, σηκωνεται ενας νεκρος κομπαρσος!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.

Μονο που ξεχνας οτι στο ενα, στο τελος, σηκωνεται ενας νεκρος κομπαρσος!:p

 

Ναι,το έγραψα και προηγουμένως.Η ανατροπή στο πρώτο είναι πολύ μεγαλύτερη,πολύ πιο αναπάντεχη.

 

Απλά η τρίτη ταινία σε κρατάει απερίσπαστο καθόλη τη διάρκειά της.

Η πρώτη είναι κάπως πιο μονότονη,επειδή και οι δύο άνδρες είναι αλυσοδεμένοι,μην μπορώντας να κινηθούν ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κι εμένα σε αυτούς που τους άρεσε μαζί με μία παρέα 7 ατόμων που το είδαμε και συμφωνούμαε ότι ήταν πάρα πολύ καλό!!!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να πω ότι χαλαρά είστε τα μόνα άτομα που τους άρεσε το 3...

Βάλε και τους 2 φίλους μου που πήγαμε να το δούμε, βάλε και τον πατέρα και την μάνα μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+ άλλα 4 άτομα απ' τα 5 της παρέας που πήγαμε μαζί να το δούμε. Μόνο σε έναν δεν άρεσε λόγω του αίματος...
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να πω ότι χαλαρά είστε τα μόνα άτομα που τους άρεσε το 3...

 

Κι εμένα μου άρεσε πολύ +στον φίλο μου...Μηπώς εσύ είσαι από τους λίγους που δεν άρεσε η ταινία;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου άρεσε πολύ +στον φίλο μου...Μηπώς εσύ είσαι από τους λίγους που δεν άρεσε η ταινία;

 

ohi entaxei den einai apo tous ligous. polloi, gia na min po oi perissoteroi apogoiteutikan apo tin triti tainia.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι δεν είναι καλή ταινία!

απλά δεν αξίζει να έχει αυτό τον τίτλο!!

 

αν τα 2 πρώτα έπαιρναν 8,5-9/10 αυτό παίρνει 6/10 ;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ.Σε κάποιους άρεσε σε κάποιους όμως όχι.Σε κάποιους πολύ,σε άλλους λίγο και σε άλλους λιγότερο.

Εγώ είμαι ο μόνος εδώ μέσα που νομίζει ότι το ήταν το καλύτερο από τα 3???

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...