Jump to content

[PC] LineAge II


pigtheking
 Κοινοποίηση

Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..  

392 members have voted

  1. 1. Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..

    • Human
      123
    • Elf
      68
    • Dark elf
      135
    • Orc
      42
    • Dwarf
      24


Recommended Posts

ψάχνω server για lineage που να έχει μεγάλο enchant , δηλαδή να μην σπάνε εύκολα , πάνω από 90 % , και να μην έχει farming , δηλαδή να είναι όλα πάμφθηνα ή δωρεάν για να μετράει πόσο ικανός είσαι και όχι πόσο μαζεύεις adena . Ξέρετε κάποιον ;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για σας, έχω το l2 iderlude και έχω ανοίξει έναν server!

Την πρώτη φορά που επέξα ως admin μου έπεξε κανονικά!

Τώρα που ανοίγω τον server πατάω στον πέκτη μου , και μόλις πατήσω start

μου βγάζει αφτό το critikal error!

 

2009.9.4 19:25:18

OS : Windows XP 5.1 (Build: 2600)

CPU : GenuineIntel PentiumPro-class processor @ 1598 MHz with 1535MB RAM

Video : Radeon X1550 Series (6706)

 

Bad export index 7362/51

 

History: IndexToObject <- ULinkerLoad<<UObject <- (LinkerLoad Transient.LinkerLoad201 2309352)) <- UStaticMesh::Serialize <- LoadObject <- (StaticMesh Wilderness_S.w_v_01 2309352==2309352/5575752 2193199 170477) <- ULinkerLoad::Preload <- ULevel::PreloadObjects <- ULevel::Load <- Load_Level <- UGameEngine::AdjustTerrain <- L2Seamless <- UGameEngine::Tick <- UpdateWorld <- MainLoop

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά από ευρυζωνικά Δίκτυα :).

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω και εγω προβλημα με τα Crash "Reports".Στο "Lineage".Το μυνημα που μου "πεταγεται",ειναι το εξης:

 

 

2009.9.13 04:05:08

OS : Windows Vista 6.0 (Build: 6000)

CPU : GenuineIntel Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz @ 2400 MHz 3070MB RAM

Video : ATI Radeon HD 3800 Series (697)

PosCode : LS1(83) 83396:147952:-3406 4/1 [824]

 

ReadFile beyond EOF 0+4/0

 

History: ULinkerLoad::Serialize <- FUnrealfileSummary<< <- LoadSummary <- ULinkerLoad::Load <- ULinkerLoad::ULinkerLoad <- UObject::GetPackageLinker <- UObject::StaticLoadObject <- (Engine.Mesh branch.br_agathion_bat_m00 NULL) <- UMeshComponent::LoadMeshComponent <- UMeshContainer::UpdateFirstMeshComponent <- AActor::UpdateFirstMeshComponent <- APawn::SetAgathion <- UNetworkHandler::Tick <- Function Name=CIPacket <- UGameEngine::Tick <- UpdateWorld <- MainLoop

 

(Οποιος μπορει ας μου πει τι ειναι και πως το αντιμετωπιζω.Ευχαριστω.)

Link to comment
Share on other sites

Τα Buffs αλλαζουν αναλογα με το τροπο που παιζεις,με το gear σου και αν τα θελεις για pvp,rb,farm.Οποτε οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχουν "καλυτερα" buffs
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

borei na mou pei kapoios ta kalhtera buffs gia TITAN , STORM SCREAMER , GHOST HUNTER?? efxaristw!!

 

Όλοι οι fighters έχουν τα ίδια buffs και όλοι οι mages πάλι τα ίδια.

Το pvp/farm/rb δεν έχει καμιά σχέση.

Ουσιαστικά κάνεις όλα τα buffs από prophet αν είσαι fighter εκτός από τα μαγό-buffs (acumen π.χ. που δεν το χρειάζεσαι) και παίρνεις και ένα vampiric rage από τον shillien elder, ενώ αν είσαι mage παίρνεις πάλι του prophet εκτός από τα καθαρά fightero-buffs (π.χ. might που σου είναι άχρηστο) και από τον SE παίρνεις wild magic και empower. Απλά πράγματα.

Titan και GH είναι fighters οπότε πάνε στην πρώτη κατηγορία, ενώ ο SS σαν μάγος παίρνει τα μαγο-buffs.

Αν έχεις και μεγάλο lvl elven elder, χτυπάς και ένα prophecy of water και ένα clarity σαν μάγος και καθάρισες.

Αν χρησιμοποιείς orc buffers, τα ίδια buffs είναι απλά με άλλα ονόματα, απλά πάνω κάτω πρέπει να ξέρεις ότι ο fighter ουσιαστικά παίρνει buffs από warcryer, ενώ ο μάγος από overlord.

Αν παίζεις σε pvp server με npc για buffs, τα παίρνεις όλα αναλόγως του τι έχεις, εκτός από αυτά που ανέφερα για να μην γελάει ο κόσμος (αν δει π.χ. έναν titan με empower ή acumen).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιζω τον παραπανω server και αντιμετοπιζω ενα προβλημα αρκετα ενοχλητικο...Δεν εχω ηχο..Παω στα options στο audio και δεν μπορω να επιλεξω τιποτα απο τον ηχο...εννοω πως εχει βελακια που αμα τα πατησεις θα σου βγαλει αρκετες επιλογες για να επιλεξεις τον ηχο και την σταθμη του αλλα τιποτα :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ψαχνω για προγραμμα που να ανεβαζει τα στατιστικα των παιχτων στο LineAge2 , αν ξερει καπιος ας μου πει , ευχαριστω .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Βασικά ξανα άνοιξε ένας παλιός server (αλλά έχωντας κάνει wipe)

Το όνομα του είναι Οsiris, ο οποίος ήταν ο γιός του ουρανού και της γης κατά την ιστορία της αρχαίας Αιγύπτου, και όλα τα ονόματα των GM μέσα στον Osiris σχετίζονται με αυτήν...(πχ. Horus, Isis, Phoenix)

Είναι middle rate - pvp server (x45) χρονικού Interlude!

έχει custom στολές κλπ...

Δυστηχώς ή ευτιχώς έχει και δωρεές..τα λεγόμενα donate, τα οποία όμως δεν χαλάνε την ισσοροποία του server.

Τα buffs κρατάνε 1 ώρα, εκτός απο αυτά της 3ης ειδικότητας...

Μπορείτε να δείτε όλα όσα περιλλαμβάνει ο server στο site του ----->www.l2osiris.net

 

Σας προσκαλώ όλους να δοκιμάσετε

SeaSoNeD

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Είδα το thread και θυμήθηκα τις παλιές καλές εποχές που έπεζα TG RPG :rolleyes:.Ακόμα υπάρχει κοσμός που παίζει φανάτικα L2,βγήκε το L3 :lol:?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια κατευασα το lineage 2.To εκγαταστησα και κανει update.το εχω εδω και 4 ωρες και ακομα δεν λεει να τελιωση.ελεοςςςς...
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατευασα το lineage 2.To εκγαταστησα και κανει update.το εχω εδω και 4 ωρες και ακομα δεν λεει να τελιωση.ελεοςςςς...

 

Νομιζω δεν εχεις ξαναπαιξει lineage ?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν εχεις ξαναπαιξει lineage ?

ναι,μηπως μπορεις να μου πεις να που να το κατεβασω και να μην χρειαζετε update.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πεζω το lineage 2 c4 και θελω να κανω subclass.ειμαι 27level μπορω να κανω.δηλαδη θελω να γινω τοξοτης και τετοια ενωο.παντος σας παρακαλω βοιθηστεμε.
Link to comment
Share on other sites

http://www.raidfight.eu/wp-content/themes/RaidFight_5/images/Header.png

 

Σκοπός μας είναι η δημιουργία ενός δίκαιου περιβάλλοντος για τους παίκτες που απολαμβάνουν το PvP, δίκαιου όχι μόνο από άποψη χειρισμού της κοινότητας αλλά και δίκαιου μεταξύ των διαφορετικών κλάσεων του παιχνιδιού.

 

Τι σημαίνει αυτό;

Ότι απλά φροντίζουμε να απολαμβάνετε οποιαδήποτε κλάση που δεν είχατε την ευχέρια να παίξετε σε άλλους server καθώς φροντίζουν να κάνουν το περιβάλλον υπερβολικά εύκολο για πιο "διάσημες" κλάσεις, ρίχνωντας τις υπόλοιπες.

 

Πως το καταφέρνουμε αυτό;

Αφαιρώντας στοιχεία που εισήγαγαν οι κλασσικοί PvP server, πριν απο χρόνια, που προκαλούν προβλήματα "ισσοροπίας".

 

Τι διαφορές δηλαδή έχετε από άλλους server;

Πολύ φτηνά όλα τα αντικείμενα, δίχως "σπέσιαλ" συνάλαγμα, μόνο με adena.

Αφαιρώντας τα Mana Potion, που αφήνουν μόνο τους dagger, nucker, archer, overlord χρήσιμους και υπερβολικά δυνατούς αφού η κύρια αδυναμία τους είναι το MP.

Αφήνοντας τα Buffs με την επίσημη διάρκειά τους, κάνοντας τις Buffer κλάσεις χρησιμότατες στο ενεργό PvP καθώς είναι μαζική η ζήτησή τους πλέον από την κοινότητα.

Επιτρέποντας μόνο έναν client ανά υπολογιστή (χωρίς περιορισμό ανά διεύθυνση IP) κάνοντας κλάσεις όπως Elven Elder και Blade Dancer πραγματικά χρήσιμες.

Επιτρέποντας μέγιστο +10 στο Enchant, με πολύ φθηνά Enchant Scrolls, κάνοντας το πλήρες +10 σε όλα τα items, δουλειά μισής ώρας.

 

Rates:

XP/ Adena x1000

SP x200

Party XP/SP x2

Seal Stone/ Spoil x100

Drop x10

Siege Guard Cost x100

Enchant Skill Adena Cost x30

Weight Limit x2

Hellbound x10

 

Quests:

Quest Adena/ XP/ SP Rewards x30

Quest Drop Rate x100

 

Gameplay:

Max Subclass Level 85

Merchant and Blacksmith of Mammon spawn announce

Dynamic Geodata Pathfinding

Premium Geodata & Geoengine

10 Seconds Spawn Protection

Subclass without Quest

Offline Trade

Auto Loot

 

Skills:

Auto Lean Skills (Normal & Forgotten Scroll)

Auto Learn Divine Inspiration

Retail Buff Times

Clan Skills without life crystals

 

Enchant:

Max Item Enchant +10

Safe Item Enchant 3/4

Item Enchant Success Rate 66%

 

Custom NPC:

Class Master: First, Second, Third class change for free

Item Mall: Up to S84, Cheap enchant scrolls, Clan leveling Items, Dyes and Elixirs

NPC Buffer: With basic Buffs, same as Clan Hall buffer

 

Events:

Every 3 hours in random

* Deathmatch

* Last Man Standing

* Capture The Flag

 

Also:

Automated Anti-Feeding System (for Olympiad, PvP, etc)

Shout/ Trade Global (all region)

Command .exp to disable/ enable exp gain

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζε κανείς L2 TheGame Chronnicle 4 με GM Static ?:D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν.

Έχοντας σχετικα κάποιο ελέυθερο χρόνο θα ήθελα να ξεκινήσω L2 και πάλι (έπαιζα παλιότερα).

Ψάχνω: Σχετικα καινούριο server (να μην υπάρχει 6 χρόνια ξέρω γω γιατί θα είναι όλοι με S) με πολύ κόσμο, πολύ ξύλο, low rate (απο χ2 μεχρι χ5 ξέρω γω) και γενικά κάτι που να αξίζει.

Κάτι σε στυλ raidfight που προτείνεται απο πάνω αλλά να μην είναι όλοι κωλοντυμένοι :p

Όποιος μπορεί να προτείνει κάτι ας δώσει τα φώτα του!

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

"Έχοντας σχετικά κάποιο ελεύθερο χρόνο"

 

Μην ξεκινάς με αυτό το σκεπτικό γιατί όπως ξέρεις κι εσύ, αργότερα θα καίγεσαι...:lol::p:D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

magik (stin clan tou scr3am)

Char name: naxamenalegame

Clan: L2RuLLeZzZzZz

Leader: BALOU7

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

Έχοντας σχετικα κάποιο ελέυθερο χρόνο θα ήθελα να ξεκινήσω L2 και πάλι (έπαιζα παλιότερα).

Ψάχνω: Σχετικα καινούριο server (να μην υπάρχει 6 χρόνια ξέρω γω γιατί θα είναι όλοι με S) με πολύ κόσμο, πολύ ξύλο, low rate (απο χ2 μεχρι χ5 ξέρω γω) και γενικά κάτι που να αξίζει.

Κάτι σε στυλ raidfight που προτείνεται απο πάνω αλλά να μην είναι όλοι κωλοντυμένοι :p

Όποιος μπορεί να προτείνει κάτι ας δώσει τα φώτα του!

Δυστυχώς φίλε μου δεν αξίζει να ξεκινήσεις low rate οι πιο πολύ low rate servers θα σου έχουν μαζί με το system patch & L2 walker είναι ένας τρόπος για να μαζέψουν ‘ κόσμο ‘ , αν θες να παίζεις με bot κάνει ένα search στο l2hopzone.

Good luck 

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζε κανείς L2 TheGame Chronnicle 4 με GM Static ?:D

 

Paulchro & Kimberley :lol:

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...