Jump to content

Samsung Galaxy S8 Dual sim G950FD


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ανοίγω διαφορετικό θέμα για το δικαρτο Samsung γιατι θεωρώ ότι πρόκειται για μια εντελώς διαφορετική συσκευή η οποία εκτός του ότι δε κυκλοφορεί στη χώρα μας μάλλον λόγω του στησίματος της δείχνει ότι η αυτονομία είναι για κλάματα.

 

Το χρησιμοποιώ περίπου τρεις ημέρες και τα πράγματα είναι απογοητευτικά

 

Παραθέτω τα σημερινά νούμερα της συσκευής στο κομμάτι της αυτονομίας..

 

Screenshot_20170527_203610.png

 

Screenshot_20170527_203602.png

 

Παράλληλα θα ήθελα να πω ότι η συσκευή ζεσταινεται με τη χρήση χωρίς ιδιαίτερο ζόρισμα ενώ επειδή έχει περάσει από τα χέρια μου και άλλο δικαρτο κομμάτι εκεί τα πράγματα ήταν ακόμα χειρότερα στον τομέα τής θερμοκρασίας.

Θεωρώ ότι το κινητό είναι άκρως υπερτιμημένο και η Samsung μετά την φολα που έφαγε στο note 7 προτίμησε να έχουμε έναν φορτιστή στο χέρι για να αποκλείσει την πιθανότητα να μας στείλει στο νοσοκομείο.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η αυτονομια πάντως στο s8 plus μου ειναι πραγματικα κορυφαία. (στο απλό όχι στο δίκαρτο). Δεν νομίζω όμως να ειναι τόσο χάλια στο δίκαρτο, αν κρίνω την αυτονομία που είχα στο s7 edge duos μου. μήπως έπεσες σε ελαττωματική συσκευή?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Να το εχεις σε 2g και υην αλλη sim 3g!παιζει μεγαλο ρολο η ασταθεια σηματος!δοκιμασε καποια αλλη ρομ με odin αλλα σιγουρα με καποιο update θα διορθωθει!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω το ιδιο προβλημα.

Το χρησιμοποιω (S8 Duos) στο εξωτερικο με δυο καρτες παντα ανοιχτες, wifi ή 4G παντα ανοιχτο και βγαζει μια ολοκληρη ημερα ανετα με πολυ χρηση.

Τωρα που το κοιταξα , το εχω ανοιξει απο τις 6.00 το πρωι, ειναι 15.00 εχει 63% και μου βγαζει υπολοιπο χρησης 14 ωρες.

επισης δεν εχω κανενα θεμα υπερθερμανσης!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από που προτείνεται αγορα για την dual sim έκδοση? (κυρίως για το s8+ ενδιαφέρομαι)
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα να ειναι και οι 2 sim se 4G;

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά από που προτείνεται αγορα για την dual sim έκδοση? (κυρίως για το s8+ ενδιαφέρομαι)

 

Εγω σκεφτομαι απο εδω παντως http://www.ebay.com/itm/Samsung-S8-Plus-Duos-G955FD-Dual-Sim-64GB-/122502478702?var=&hash=item1c85b77b6e:m:m8T96K9fGM2a3S1sDznMUlg

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα να ειναι και οι 2 sim se 4G;

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω σκεφτομαι απο εδω παντως http://www.ebay.com/itm/Samsung-S8-Plus-Duos-G955FD-Dual-Sim-64GB-/122502478702?var=&hash=item1c85b77b6e:m:m8T96K9fGM2a3S1sDznMUlg

παιδια θα σας πιασει τελωνειο και θα το πληρωσετε οσο το δινουν εδω στο best price. για δες λιγο hedy.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα σας πιασει τελωνειο και θα το πληρωσετε οσο το δινουν εδω στο best price. για δες λιγο hedy.gr

 

Item location:

Ireland

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τελωνειο.παρτο αφοβα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,κανονικα!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τελωνειο.παρτο αφοβα

 

ποιος σου ειπε φιλεμου οτι δεν εχει τελωνειο? εχεις φςερει εσυ χωρις να σε πιασει τελωνειο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιος σου ειπε φιλεμου οτι δεν εχει τελωνειο? εχεις φςερει εσυ χωρις να σε πιασει τελωνειο?

 

Από ιρλανδία;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει εγω απο Ιρλανδια απο ebay.ειναι ακομη ευρωπαικη ενωση και δεν εχει τελωνειο.αυτα..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μόλις παρέλαβα και εγώ το s8 duos και η μπαταρία είναι πραγματικά για κλάματα. Με το που το άνοιξα είχε 46% και μέχρι να κάνω το αρχικό σεταρισμα και μέτα από ένα update 900mb, μέσα σε ούτε μια ώρα έπεσε στο 15%. Με βλέπω να κυκλοφορω με power bank για να βγάλω τη μέρα.
http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Είναι αξιόπιστος αυτός από Ιρλανδία; εγγύηση έχουμε; με την μπαταρία τι γίνεται; έχουν και άλλοι θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστος αυτός από Ιρλανδία; εγγύηση έχουμε; με την μπαταρία τι γίνεται; έχουν και άλλοι θέμα;
Εγώ το παρήγγειλα από το tdimension μέσω eBay και μου στάλθηκε από Αγγλία. Πέμπτη παράγγειλα και Τρίτη το είχα. Εγγύηση δίνει 1 χρόνο. Η μπαταρία του τα σπάει! Βγάζει άνετα την ημέρα με 5-6 ώρες οθόνη με μέτρια προς βαριά χρήση! Για τον Ιρλανδό που λες έχει καλό feedback και έχουν παραγγείλει αρκετοί. Εγώ θα το έπαιρνα και από εκεί!

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα από το tdimension μέσω eBay και μου στάλθηκε από Αγγλία. Πέμπτη παράγγειλα και Τρίτη το είχα. Εγγύηση δίνει 1 χρόνο. Η μπαταρία του τα σπάει! Βγάζει άνετα την ημέρα με 5-6 ώρες οθόνη με μέτρια προς βαριά χρήση! Για τον Ιρλανδό που λες έχει καλό feedback και έχουν παραγγείλει αρκετοί. Εγώ θα το έπαιρνα και από εκεί!

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο εδω αναφερεσαι φιλε; http://stores.ebay.com/T-Dimension-Store ,θα σταλει σιγουρα απο Ευρωπη; οσο αφορα την εγγυηση ,αν παθει κατι το αναλαμβανουν στην Ελλαδα η πρεπει να το στειλουμε Αγγλια; σ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω αναφερεσαι φιλε; http://stores.ebay.com/T-Dimension-Store ,θα σταλει σιγουρα απο Ευρωπη; οσο αφορα την εγγυηση ,αν παθει κατι το αναλαμβανουν στην Ελλαδα η πρεπει να το στειλουμε Αγγλια; σ ευχαριστω.
Ναι από το Μάντσεστερ το στέλνουν και σου δίνουν tracking με DHL. Αν πάθει κάτι που καλύπτεται από εγγύηση το στέλνεις Αγγλία και στο φτιάχνουν δωρεάν. Ελλάδα δυστυχώς δεν το αναλαμβάνουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι από το Μάντσεστερ το στέλνουν και σου δίνουν tracking με DHL. Αν πάθει κάτι που καλύπτεται από εγγύηση το στέλνεις Αγγλία και στο φτιάχνουν δωρεάν. Ελλάδα δυστυχώς δεν το αναλαμβάνουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω φιλε, μπαινω στο site και δεν βγαζω ακρη, δεν μου βγαζει τα προιοντα ,μπορεις να μου δωσεις ενα link;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή το έχει στα 600.

 

https://m.ebay.es/itm/262977617634?_mwBanner=1&ul_ref=https%253A%252F%252Frover.ebay.com%252Frover%252F0%252F0%252F0%253Fmpre%253Dhttps%25253A%25252F%25252Fwww.ebay.es%25252Fulk%25252Fitm%25252F262977617634%2526rvr_id%253D0&ul_noapp=true

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι απλά κοίτα να έχουν στοκ.

Περιμένω την 4η παραγγελία μου από εκεί τώρα ( ένα 128άρι σ8+ )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 Dual sim G950FD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...