Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιότητα κατασκευής μου φαίνεται πανω κατω ιδια , το στρογγύλεμα στα πλαϊνά όμως ειναι ολα τα λεφτά , πολυ ποιο σωστό και ξεκούραστο πιάσιμο ,η οθόνη ειναι ελαφρώς ποιο φωτεινη με πολύ ωραια ζωηρά χρώματα , ο ήχος ειναι πολυ καλός και δυνατός και σε μουσική αλλα και σε ήχο κλήσης...

Η κάμερα ειναι σαφώς καλύτερη απ του Max1 , αλλα δεν ειναι η δουλεια του συγκεκρημενου μοντέλου αυτή ,τεσπα αν δεν εχει κάποιος απαιτήσεις υπερβολικές απο φωτογραφία την δουλεια του την κάνει μια χαρα...

https://www.flickr.com/photos/149230335@N05/35566709571/in/dateposted-public/lightbox/

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κατασκευής μου φαίνεται πανω κατω ιδια , το στρογγύλεμα στα πλαϊνά όμως ειναι ολα τα λεφτά , πολυ ποιο σωστό και ξεκούραστο πιάσιμο ,η οθόνη ειναι ελαφρώς ποιο φωτεινη με πολύ ωραια ζωηρά χρώματα , ο ήχος ειναι πολυ καλός και δυνατός και σε μουσική αλλα και σε ήχο κλήσης...

Η κάμερα ειναι σαφώς καλύτερη απ του Max1 , αλλα δεν ειναι η δουλεια του συγκεκρημενου μοντέλου αυτή ,τεσπα αν δεν εχει κάποιος απαιτήσεις υπερβολικές απο φωτογραφία την δουλεια του την κάνει μια χαρα...

https://www.flickr.com/photos/149230335@N05/35566709571/in/dateposted-public/lightbox/

 

Από θήκες τι έχεις πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Από θήκες τι έχεις πάρει;

Μια διάφανη σιλικόνης που είχε το honorbuy, καλή είναι αγκαλιάζει καλά την συσκευή, περιμένω να βγουν και άλλες μπας και πάρω κάνα δυο ακόμα...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ampelift καλησπερα με την έως τώρα γνώμη που έχεις σχηματίσει, αξίζει overall η μετάβαση από MAX1 σε MAX2?

 

Έχουμε σίγουρα καλύτερη μπαταρία,. κάμερα, οθόνη, handling, σωστά;

 

Εντόπισες καποιο μειονέκτημα σε σχέση με το 1? Ο 625 για παράδειγμα δείχνει στην καθημερινή χρήση πιο αδύναμος από τον 652?

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ampelift καλησπερα με την έως τώρα γνώμη που έχεις σχηματίσει, αξίζει overall η μετάβαση από MAX1 σε MAX2?

 

Έχουμε σίγουρα καλύτερη μπαταρία,. κάμερα, οθόνη, handling, σωστά;

 

Εντόπισες καποιο μειονέκτημα σε σχέση με το 1? Ο 625 για παράδειγμα δείχνει στην καθημερινή χρήση πιο αδύναμος από τον 652?

Κοίτα, για όσους περιμένανε τον 660 και δεν τους πολύ ενδιαφέρουν οι υπόλοιπες αλλαγές που για εμένα ήταν αρκετές, πάντα για τα δικά μου θέλω και ανάγκες, σαφώς ο 625 είναι ένα κλικ ποιο αργός, αλλά μέχρι εκεί όμως, πρόβλημα δεν μου έχει δημιουργήσει σε ότι έχω ζητήσει απ την συσκευή (παιχνίδια, browsing) και γενικά κατανάλωση περιεχομένου, λογικά θυσιασαν την ταχύτητά για χάριν της απίστευτης αυτονομίας.

Τωρα το αν αξίζει να αλλάξει κάποιος το 1 για να πάρει το 2 αυτό είναι καθαρά στα θέλω του καθενός, όπως είπα και ποιο πάνω για εμένα οι αλλαγές που έχει το 2 ήταν αρκετές για να κάνω την αλλαγή.

Πάντως παιδιά και το 1 να κρατήσει κάποιος είναι ακόμα συσκευαρα, και με μπόλικη υποστήριξη από XDA μεριά για όποιον θέλει να βάλει κάποια aosp η lineage rom.

Ελπίζω να βοήθησα και όχι να μπέρδεψα κάποιους.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βοήθησα και όχι να μπέρδεψα κάποιους.

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις εντυπώσεις που παράθεσες. Σαφώς και μας βοηθάνε ιδιαίτερα στο να σχηματίσουμε άποψη.

Αν και power user [όλα ανοιχτά/ πολλά accounts να συγχρονίζουν ταυτόχρονα/ 2 κάρτες κλπ] δεν ασχολούμαι με παιχνίδια -από ελάχιστα εως και καθόλου- οπότε με ενδιαφέρει κυρίως πως διαχειρίζεται το Heavy multitasking ο 625 μιας που κάποιες φορές, οχι πολύ συχνά αλλά ουτε κ τόσο σπάνια, κολλάει ο 652 όταν πιέζεται.

 

Με προτεραιότητα την αυτονομία (+), το μέγεθος (=), τη φωτεινότητα της οθόνης (+),τη σωστή διαχείριση στο Heavy multitasking(?) και τη RAM(+) και βάσει αυτών που αναφέρεις πιστεύω πως και για εμένα θα είναι αναβάθμιση σε σχέση με το ΜΑΧ 1 με το οποίο ούτως η άλλως είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Θα περιμένω λίγο διάστημα μήπως και κυκλοφορήσει έκδοση με τον 660, ειδάλλως χτυπάω το 2 ως έχει.

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω χασει τη μπαλα γι'αυτο θα ηθελα μια βοηθεια!!Θελω να το παρω με χρεωστικη καρτα Αλφα η Εθνικης απο καποιο Κινεζικο αλλα αξιπιστο σαιτ,αλλα να μη χρεωθω τυχος εξοδα φορου κλπ.Να μου βγει οσο γινεται πιο φτηνα!!Τι προτεινεται?Ευχαριστω.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω χασει τη μπαλα γι'αυτο θα ηθελα μια βοηθεια!!Θελω να το παρω με χρεωστικη καρτα Αλφα η Εθνικης απο καποιο Κινεζικο αλλα αξιπιστο σαιτ,αλλα να μη χρεωθω τυχος εξοδα φορου κλπ.Να μου βγει οσο γινεται πιο φτηνα!!Τι προτεινεται?Ευχαριστω.

 

Επιτρέψτε μου να συμπληρώσω: Από που μπορούμε να αγοράσουμε το θηρίο σε λογική τιμή ? Τι προτείνετε? Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου να συμπληρώσω: Από που μπορούμε να αγοράσουμε το θηρίο σε λογική τιμή ? Τι προτείνετε? Ευχαριστώ !

Αυτή την στιγμή από το Gearbest χρησιμοποιώντας τον εκπτωτικό κωδικό KMMAX2 βγαίνει στα 227€+22€ μεταφορικά(επιλογή Priority Line) ώστε να γλιτώσετε τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον 2 λογια για την συσκευη..........απλα σπερνει.........:lol:

Καλυτερη καμερα....μα πολυ καλυτερη,καλυτερη οθονη,καλυτερος ηχος απο παντου,το νιωθεις πιο στιβαρο και λεπτο.

Εχει καλυτερο κρατημα στο χερι,και το χρυσο του παει τρελα........καλα απο μπαταρια δεν τιθεται θεμα,δεν τελειωνει με τιποτα.

Οτι και να του εχω βαλει (games κτλ) τα παει τρενο,δεν κολλα πουθενα,gps τελειο ιδιο με το 1.

Ναι αξιζει η αλλαγη απο το 1..........

Και 2 foto τα αδερφακια.....

 

image.jpg

image.jpg

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον 2 λογια για την συσκευη..........απλα σπερνει.........:lol:

Καλυτερη καμερα....μα πολυ καλυτερη,καλυτερη οθονη,καλυτερος ηχος απο παντου,το νιωθεις πιο στιβαρο και λεπτο.

Εχει καλυτερο κρατημα στο χερι,και το χρυσο του παει τρελα........καλα απο μπαταρια δεν τιθεται θεμα,δεν τελειωνει με τιποτα.

Οτι και να του εχω βαλει (games κτλ) τα παει τρενο,δεν κολλα πουθενα,gps τελειο ιδιο με το 1.

Ναι αξιζει η αλλαγη απο το 1..........

Και 2 foto τα αδερφακια.....

 

image.jpg

image.jpg

 

Τα είπες όλα! Ευχαριστούμε! Από θήκες τι έχεις πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Τα είπες όλα! Ευχαριστούμε! Από θήκες τι έχεις πάρει;

Απο ebay,αν και κανουν και απο το 1(σχεδον).

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια. Δεν εχω κανει ποτε αγορα απο ιντερνετ (gearbest, aliexpress, ebay κλπ). Δεν εχει τυχει ποτε. Εδω στην Ελλαδα η πιο χαμηλη του τιμη ειναι στα 334 απο σκρουτζ. Φυσικα και θελω να γλυτωσω 100 ευρω εφοσον ειναι εγκυρα καινουργη η συσκευη και ειναι international version που να παιρνει και σναβαθμισεις. Η ερωτηση τωρα. Υπαρχουν καποια "καταστηματα" εκει εξω που να δεχονται μεσω αντικαταβολης? Με τις προπληρωμενες καρτες εχω πληρη αγνοια. Γνωριζετε καποιο "καταστημα" ιντερνετικο που να δεχεται αντικαταβολη? Αν γνωριζετε παραθεστε σας παρακαλω με ενα link γιατι ενδιαφερομαι παραυτα για την συγκεκριμενη συσκευη.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν βγηκα off topic.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια. Δεν εχω κανει ποτε αγορα απο ιντερνετ (gearbest, aliexpress, ebay κλπ). Δεν εχει τυχει ποτε. Εδω στην Ελλαδα η πιο χαμηλη του τιμη ειναι στα 334 απο σκρουτζ. Φυσικα και θελω να γλυτωσω 100 ευρω εφοσον ειναι εγκυρα καινουργη η συσκευη και ειναι international version που να παιρνει και σναβαθμισεις. Η ερωτηση τωρα. Υπαρχουν καποια "καταστηματα" εκει εξω που να δεχονται μεσω αντικαταβολης? Με τις προπληρωμενες καρτες εχω πληρη αγνοια. Γνωριζετε καποιο "καταστημα" ιντερνετικο που να δεχεται αντικαταβολη? Αν γνωριζετε παραθεστε σας παρακαλω με ενα link γιατι ενδιαφερομαι παραυτα για την συγκεκριμενη συσκευη.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν βγηκα off topic.

Οχι απο Κινα κανενα,τουλαχιστον δεν ξερω και δεν προτεινω καποιο,μονο με paypal κανεις αγορες απο εκει.Μην μπεις καν στον κοπο και το ρισκο να αγορασεις απο εξω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω την επιφυλαξη ανεκαθεν με αυτα τα ιντερνετ-"καταστηματα". Δεν θα παρω απο εξω και σε ευχαριστω για την απαντηση σου Κωστα. Δεν βλεπω να "πεφτει" η τιμη του ομως ρε παιδια. Οπως ειχε γινει περυσι με το mi max 1.

Μετα απο εναν μηνα θυμαμαι ειχε πεσει κατω απο τα 300 ευρω.

Τωρα στο mi Max 2 εχουμε κολησει εδω και δυο μηνες στα 330 ευρω περιπου. Οι περισσοτεροι το εχετε αποκτησει απο καταστηματα Σκρουτζ παιδια? Ειναι η International εκδοση που υποστηριζει και Ελληνικα αλλα και αναβαθμισεις?

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Εχω την επιφυλαξη ανεκαθεν με αυτα τα ιντερνετ-"καταστηματα". Δεν θα παρω απο εξω και σε ευχαριστω για την απαντηση σου Κωστα. Δεν βλεπω να "πεφτει" η τιμη του ομως ρε παιδια. Οπως ειχε γινει περυσι με το mi max 1.

Μετα απο εναν μηνα θυμαμαι ειχε πεσει κατω απο τα 300 ευρω.

Τωρα στο mi Max 2 εχουμε κολησει εδω και δυο μηνες στα 330 ευρω περιπου. Οι περισσοτεροι το εχετε αποκτησει απο καταστηματα Σκρουτζ παιδια? Ειναι η International εκδοση που υποστηριζει και Ελληνικα αλλα και αναβαθμισεις?

Μπα δεν νομιζω να το πηρε κανεις απο Ελλαδα,και η τιμη του θα πεσει μετα απο μηνες,οπως εγινε και με το 1.

Εαν δεν αγορασει το καταστημα σε χαμηλη τιμη δεν προκειται να ριξει τιμουλα ευκολα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο σκρουτζομαγαζο και ειναι η international εκδοση με τα ελληνικα μεσα. Εχω παραγγειλει απο ebay γυαλι και θηκη. Διαβαζα οτι μεσα στο μηνα θα εδιναν και split screen στο miui,βρηκα ομως ενα οδηγο και το ενεργοποιησα μεσω εφαρμογης,χωρις να κανω root.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο σκρουτζομαγαζο και ειναι η international εκδοση με τα ελληνικα μεσα. Εχω παραγγειλει απο ebay γυαλι και θηκη. Διαβαζα οτι μεσα στο μηνα θα εδιναν και split screen στο miui,βρηκα ομως ενα οδηγο και το ενεργοποιησα μεσω εφαρμογης,χωρις να κανω root.

 

international η global εχεις?8.5.4??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

γραφει MIUI GLOBAL 8.5 σταθερη, 8.5.4.0,μολις το ανοιξα τραβηξε μονο του μια αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

γραφει MIUI GLOBAL 8.5 σταθερη, 8.5.4.0,μολις το ανοιξα τραβηξε μονο του μια αναβαθμιση.

Ναι ακριβως το ιδιο και σε εμενα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ από ένα φίλο που δουλεύει στη Κίνα, εκεί που είναι τα κεντρικά!! Θα μου το στείλει κατευθείαν από το εργοστάσιο!! Και θα το κάνει έτσι ώστε να γλυτώσω τελωνείο κλπ.... Με την ευκαιρία να σας πω ότι μέσω αυτού μπορώ να φέρω κανα δυο ακόμα. Περισσότερα με pm...

 

Στάλθηκε από το F3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ από ένα φίλο που δουλεύει στη Κίνα, εκεί που είναι τα κεντρικά!! Θα μου το στείλει κατευθείαν από το εργοστάσιο!! Και θα το κάνει έτσι ώστε να γλυτώσω τελωνείο κλπ.... Με την ευκαιρία να σας πω ότι μέσω αυτού μπορώ να φέρω κανα δυο ακόμα. Περισσότερα με pm...

 

Στάλθηκε από το F3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαλε μια αγγελια φιλε,δεν ειναι ωραιο αυτο που κανεις.....εδω δεν πουλαμε,αλλα μιλαμε για το κινητο.......:X

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια αγγελια φιλε,δεν ειναι ωραιο αυτο που κανεις.....εδω δεν πουλαμε,αλλα μιλαμε για το κινητο.......:X

 

Τι εννοείς δεν είναι ωραίο αυτό που κάνει? Δεν είπε πουθενά ότι θέλει και ποσοστό.Σαν εξυπηρέτηση το λέει προφανώς το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια αγγελια φιλε,δεν ειναι ωραιο αυτο που κανεις.....εδω δεν πουλαμε,αλλα μιλαμε για το κινητο.......:X

Εγώ να εξηπυρετήσω ήθελα φίλε μου!! Δε πίστευα ότι θα μου τη πει και από πάνω κάποιος. Εξ άλλου είπα περισσότερα με pm!! Τέλος πάντων. Δε το συνεχίζω γιατί βγαίνουμε και οφ τοπικ.

 

Στάλθηκε από το F3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς δεν είναι ωραίο αυτό που κάνει? Δεν είπε πουθενά ότι θέλει και ποσοστό.Σαν εξυπηρέτηση το λέει προφανώς το παιδί.

Ακριβώς φίλε μου... Ευχαριστώ για την κάλυψη!! ☺️

 

Στάλθηκε από το F3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...