Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το max 2 δεν έχω κάποιο πρόβλημα είμαι σε όλα ευχαριστημένος δε με έχει πειράξει η απουσία της Β20κ ας μένω σε επαρχία κ ας ανεβαίνω κ σε βουνό κάθε ημέρα λόγω εργασίας. Απλά ελεγα να πάρω το 3 για αλλαγή μ ενδιαφέρει ήχος από ακουστικά και οθόνη τι λέτε?

 

Με ήχο από ακουστικά και με ανάλυση οθόνης είσαι εντάξει. Όλα καλά. Αν δεν σε ενοχλήσει το στένεμα στην οθόνη , είσαι εντάξει. Προσωπικά θεωρώ καλύτερη την οθόνη του 2 ,πιο χορταστική , πλατιά και με ανάλυση που δεν έχει διαφορά με το 3. Σε ήχο από ακουστικά δεν έχουν καμία διαφορά. Είναι πολύ καλά και τα δύο σε αυτό με τις ρυθμίσεις ισοστάθμισης και surrounding.

Link to comment
Share on other sites

Με ήχο από ακουστικά και με ανάλυση οθόνης είσαι εντάξει. Όλα καλά. Αν δεν σε ενοχλήσει το στένεμα στην οθόνη , είσαι εντάξει. Προσωπικά θεωρώ καλύτερη την οθόνη του 2 ,πιο χορταστική , πλατιά και με ανάλυση που δεν έχει διαφορά με το 3. Σε ήχο από ακουστικά δεν έχουν καμία διαφορά. Είναι πολύ καλά και τα δύο σε αυτό με τις ρυθμίσεις ισοστάθμισης και surrounding.

Τα έχεις και τα 2 φίλε;Εγώ λοιπόν που τα έχω και τα 2 λέω ότι το 3 έχει καλύτερη ποιότητα στον ήχο με τα ίδια ακουστικά πάντα οι δοκιμές και καλύτερο δεκτή fm,.Oσο για την οθόνη είναι πιο φωτεινή και με καλύτερο κορεσμό αλλά και πιο καλό κοντραστ στο στα χρώματα.Μην γράφουμε ότι ναναι....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις και τα 2 φίλε;Εγώ λοιπόν που τα έχω και τα 2 λέω ότι το 3 έχει καλύτερη ποιότητα στον ήχο με τα ίδια ακουστικά πάντα οι δοκιμές και καλύτερο δεκτή fm,.Oσο για την οθόνη είναι πιο φωτεινή και με καλύτερο κορεσμό αλλά και πιο καλό κοντραστ στο στα χρώματα.Μην γράφουμε ότι ναναι....

 

Ναι τα έχω και τα δύο και γνωρίζω πολύ καλά τις δύο συσκευές. Η άποψή μου είναι ξεκάθαρη και την έγραψα πιό πάνω.Τα έχω συγκρίνει σε όλες τις καταστάσεις.

Εγώ παλεύω να βοηθήσω τον κόσμο.

Εσύ φαίνεται ότι γράφεις απλά για να κάνεις υποδείξεις και κόντρες.

 

Δεν θα ξεχάσω να παίρνω την άδεια σου άλλη φορά για να γράφω τη γνώμη μου..

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω και τα δύο και γνωρίζω πολύ καλά τις δύο συσκευές. Η άποψή μου είναι ξεκάθαρη και την έγραψα πιό πάνω.Τα έχω συγκρίνει σε όλες τις καταστάσεις.

Εγώ παλεύω να βοηθήσω τον κόσμο.

Εσύ φαίνεται ότι γράφεις απλά για να κάνεις υποδείξεις και κόντρες.

 

Δεν θα ξεχάσω να παίρνω την άδεια σου άλλη φορά για να γράφω τη γνώμη μου..[/quote

 

Εσύ παλεύεις για να βοηθήσεις τον κόσμο,και πιο εγώ τρολαρω.....έλεος τι άλλο θα διαβάσω εδω...:blink:

Εάν λοιπόν μπορείς να υποστηρίξεις τα γραφόμενα σου να βρεθούμε ,να φέρουμε τις συσκευές μας,και να βρούμε τις διαφορές,θα φέρω και το 1.:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Tελικα θα κρατήσω κ το 2 θα το δωσω στη γυναίκα μ και θα πάρω το 3 ευκαιρια να δω και την κάμερα τ. Αν δε μου αρέσει γυρίζω στο 2 Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Αλήθεια υπαρχει ζωντανό... σε αλυσίδα καταστημάτων? Edited by xagios
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Tελικα θα κρατήσω κ το 2 θα το δωσω στη γυναίκα μ ������ και θα πάρω το 3 ευκαιρια να δω και την κάμερα τ. Αν δε μου αρέσει γυρίζω στο 2 Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Αλήθεια υπαρχει ζωντανό... σε αλυσίδα καταστημάτων?

Media και plaisio τα έχουν βιτρίνα,εάν είσαι β.π. να φέρω τα δικά μου να τα δεις.:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Media και plaisio τα έχουν βιτρίνα,εάν είσαι β.π. να φέρω τα δικά μου να τα δεις.:p

Οχι είμαι εκτός τειχών. Άλλη πόλη ευχαριστώ πάντως

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μια ερώτηση αν κάποιος ξέρεις να βοηθήσει. Αντιμετωπίζω ένα θεματακι με το Bluetooth μου.. Ενώ συνδέεται στις περισσότερες συσκευές (ακουστικά, ηχείο κλπ) δεν μπορει να βρει με τπτ ένα smartwatch goral s2.. Το xiaomi redminote 4 το βλέπει κανονικά... Επίσης παλιότερα το έβρισκε και έκανα σύνδεση αλλά έχω την εντύπωση πως μετά από κάποιο update της miui έπαψε.. Έσβησα δεδομένα Bluetooth αλλά τπτ.. Καμία ιδέα;;
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μια ερώτηση αν κάποιος ξέρεις να βοηθήσει. Αντιμετωπίζω ένα θεματακι με το Bluetooth μου.. Ενώ συνδέεται στις περισσότερες συσκευές (ακουστικά, ηχείο κλπ) δεν μπορει να βρει με τπτ ένα smartwatch goral s2.. Το xiaomi redminote 4 το βλέπει κανονικά... Επίσης παλιότερα το έβρισκε και έκανα σύνδεση αλλά έχω την εντύπωση πως μετά από κάποιο update της miui έπαψε.. Έσβησα δεδομένα Bluetooth αλλά τπτ.. Καμία ιδέα;;

 

Έχεις δοκιμάσει και με την εφαρμογή του smartwatch?

Σε φίλο με παρόμοιο πρόβλημα το συνέδεσα με την εφαρμογή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει και με την εφαρμογή του smartwatch?

Σε φίλο με παρόμοιο πρόβλημα το συνέδεσα με την εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι δοκίμασα και μέσω της εφαρμογής αλλά δεν το βλέπει καν.. Και μου κάνει φοβερή εντύπωση γιατί δοκίμασα με ταμπλετ και άλλα κινητα και το βλέπουν κανονικα (chuwi android, cube Windows, redmi note 4 κλπ), με το max 2 τίποτα..

Edited by tnnik
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

εχω θεμα με το φλας από την αρχη που το εχω, δειχνει τις φωτος υπερφωτισμενες σαν κιτρινισμένες λες και είναι παλιες :lol::lol::lol:

το εχει άλλος το θεμα? είναι μαμα με stable rom stock και το μαμα πρόγραμμα φωτογραφιας.

Με χρηση φλας είναι για κλαματα….

αν δεν είναι σε ολους εχει θεμα τοτε δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

εχω θεμα με το φλας από την αρχη που το εχω, δειχνει τις φωτος υπερφωτισμενες σαν κιτρινισμένες λες και είναι παλιες :lol::lol::lol:

το εχει άλλος το θεμα? είναι μαμα με stable rom stock και το μαμα πρόγραμμα φωτογραφιας.

Με χρηση φλας είναι για κλαματα….

αν δεν είναι σε ολους εχει θεμα τοτε δεν ξερω.

 

Αν φοράς διάφανη θήκη που διαχωρίζει τον φακό από το φλας, εκεί δημιουργείται διάθλαση του φλας και θαμπώνει τον φακό της κάμερας.

Είχα για αρκετο διάστημα την συσκευή και στην αρχή είχα το ίδιο πρόβλημα αλλά το έψαξα και κατάλαβα από πού προερχόταν. Έτσι έκοψα με ένα ψαλίδι το διαχωριστικό και βουαλα!!!

Έπειτα βρήκα άλλη θήκη με ενιαία τρύπα για κάμερα και φλας , αλλά και η επέμβαση που έκανα στην αρχική ήταν οκ!!

Εύχομαι να είναι το ίδιο πρόβλημα και σε εσένα.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Αν φοράς διάφανη θήκη που διαχωρίζει τον φακό από το φλας, εκεί δημιουργείται διάθλαση του φλας και θαμπώνει τον φακό της κάμερας.

Είχα για αρκετο διάστημα την συσκευή και στην αρχή είχα το ίδιο πρόβλημα αλλά το έψαξα και κατάλαβα από πού προερχόταν. Έτσι έκοψα με ένα ψαλίδι το διαχωριστικό και βουαλα!!!

Έπειτα βρήκα άλλη θήκη με ενιαία τρύπα για κάμερα και φλας , αλλά και η επέμβαση που έκανα στην αρχική ήταν οκ!!

Εύχομαι να είναι το ίδιο πρόβλημα και σε εσένα.

 

καλησπέρα, ευχαριστω για την απαντηση, μακαρι να ηταν αυτο!

εχω τετοια θηκη https://www.tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&path=96_1230&product_id=11382

και εχει κοψιμο εκει που ειναι ο φακος και το φλας οποτε δυστυχως δεν ειναι απο αυτο.

Δλδ εσενα δεν εχει προβλημα ε?

 

καλα με εσωσες! τελικα η θηκη φταιει!!!!

εχει τρυπα μεν αλλα ειναι κοντα στο φλας και επειδη ειναι παχια και διπλη γιατι εχει και σιλικονης εσωτερικα, το τοιχωμα κοβει το φλας και κανει τις ακρες χαλια και ετσι οι φωτος μοιαζουν υπερφωτισμενες και θολες!

μολις δοκιμασα χωρις θηκη επαθα ΣΟΚ!!!!

το εχω απο τον ιανουαριο 2018 παντα με θηκη και δεν το ειχα παρει πρεφα!!! ΛΟΛ!!!! τωρα βγαζει ΤΕΛΕΙΕΣ!!!

ειπα και εγω ειναι δυνατον?

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να περάσει την Google camera? Βρήκα αυτό :

 

http://en.miui.com/thread-1632919-1-1.html

 

Ίσως Μολις βρω χρόνο να την περάσω.. Αν και θέλει root και δεν πολυθελω να το κάνω.. Αλλά ίσως αξίζει τον κόπο αν αναβαθμίζει την κάμερα.. Η οποία όμως ειναι ήδη αρκετά αξιοπρεπής..

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

εχει δοκιμασει κανεις αισθητηρες TPMS με το κινητο του?

 

Kαλα νεα για οσους θελουν android 8 (Oreo) εδώ και τωρα….https://www.gizmochina.com/2018/04/02/xiaomi-mi-max-2-gets-android-8-1-oreo-thanks-to-lineageos-15-1-unofficial/

https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-max-2-android-oreo-lineageos-15-1/

 

Αυτό το εχει δοκιμασει καποιος? How To Install Android Oreo 8.1 In Xiaomi Mi Max 2 (Lineage OS 15.1) Update and Review

 

https://www.bgr.in/news/xiaomi-mi-max-2-gets-miui-10-stable-version-november-2018-but-not-based-on-android-oreo/

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην τελευταία Developer's γράφει στο changelog ότι ενεργοποιήθηκε το camera2 api. Τι φάση;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.

Μια ερώτηση για λογαριασμό φίλου. Πήρε το θηρίο αλλά δεν είναι η global edition. Είναι η κινέζικη. Μπορεί να βάλει global stable ή υπάρχει κίνδυνος να μπρικάρει?

 

Ευχαριστώ

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ξερει?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Να βάλει αλλά πρέπει να προσέξει ορισμένα πράγματα όπως κ σε κάθε αλλαγή ρομ. Πήγαινε εδώ miui.gr μπες στο Forum κ έχει αναλυτικούς οδηγούς
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Οκ.θα διαβασω...σε ευχαριστω!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Το θέμα έχει πάρει το δρόμο του.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα! ξερει κανεις τι παιζει με την Miui 10 στα δικα μας? γιατι αργει τοσο πολυ?

βλεπω παιρνουν κατωτερα κινητα και εμεις ακομα....μιλάω για ΟΤΑ update φυσικα και στην stable γιατι εδω στην developer την εχει http://en.miui.com/download-328.html

Πχ χτες ηρθε ο αδερφος μου και σε Xiaomi Redmi 4A εδω και μερες την ειχε βγαλει, την περασαμε και μπορω να πω οτι μου αρεσε εχει διαφορα καλουδια παραπανω ετσι μια γρηγορη ματια που της εριξα.

 

Kαι κατι αλλο, οπως εχω δει για το δικο μας εχει βγει custom rom με Android 8.1! το Lineage OS που βλεπω λεει οτι στηριζεται σε AOSP (Android Open Source Project), δλδ δεν εχει Miui σωστα? και ειναι η βασικη εκδοση του Android οπως στο Xiaomi Mi A1 ?

Tην εχει δοκιμασει κανεις να μας πει ? το link ειναι εδω : https://forum.xda-developers.com/mi-max-2/development/unofficial-lineage-os-15-1-t3806547

ενα τεραστιο μπραβο σε αυτον που την εφτιαξε! απλα RESPECT!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ξερει κανεις τι παιζει με την Miui 10 στα δικα μας? γιατι αργει τοσο πολυ?

βλεπω παιρνουν κατωτερα κινητα και εμεις ακομα....μιλάω για ΟΤΑ update φυσικα και στην stable γιατι εδω στην developer την εχει http://en.miui.com/download-328.html

Πχ χτες ηρθε ο αδερφος μου και σε Xiaomi Redmi 4A εδω και μερες την ειχε βγαλει, την περασαμε και μπορω να πω οτι μου αρεσε εχει διαφορα καλουδια παραπανω ετσι μια γρηγορη ματια που της εριξα.

 

Kαι κατι αλλο, οπως εχω δει για το δικο μας εχει βγει custom rom με Android 8.1! το Lineage OS που βλεπω λεει οτι στηριζεται σε AOSP (Android Open Source Project), δλδ δεν εχει Miui σωστα? και ειναι η βασικη εκδοση του Android οπως στο Xiaomi Mi A1 ?

Tην εχει δοκιμασει κανεις να μας πει ? το link ειναι εδω : https://forum.xda-developers.com/mi-max-2/development/unofficial-lineage-os-15-1-t3806547

ενα τεραστιο μπραβο σε αυτον που την εφτιαξε! απλα RESPECT!

 

Αν ασχολείσαι με θέματα, θα ξενερώσεις άγρια με το MIUI 10. 9 στα 10 θέματα δεν είναι συμβατά. Σου επιβάλλει το δικό της notification bar που είναι άσχημο στα μάτια μου. Γενικά, δεν βλέπω διαφορές που να αξίζουν την αναμονή.

Αν τόσο πολύ την θες, πας στην τελευταία developer όπως και ο ίδιος αναφέρεις.

 

Δυστυχώς μετά από τα τόσα updates το κινητό θέλει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί lagάρει σε εκνευριστικό βαθμό. Πήρα δώρο το pocophone (128gb) στην κοπέλα μου και της το καβάτζωσα για 2-3 μέρες και έπαθα πλάκα γενικώς. Δεν έχει την μπαταρία μας ή το μέγεθος οθόνης (και κυρίως το aspect ratio) αλλά εντάξει, μέρα με νύχτα σε όλα όπως ήταν λογικό.

 

Γενικά έχω αρχίσει να ξενερώνω με το πόσο παρατημένο έχουν το mi max 2 και πόσο παπά πούλησαν σε ότι αφορά τις αναβαθμίσεις. Ευτυχώς δίνουν (at least) τα security patches.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...