Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έχω τώρα τρεις ώρες και δέκα λεπτά από τοτε που το φορτίσα είμαι στις δύο ώρες οθόνη και έχω 81%.ναι σίγουρα αν δεις ταινία θα φάει μπαταρία σίγουρα αρκετή. Πάντως μέχρι τα τώρα δεδομένα θα το ξαναφορτισω αύριο το βραδάκι. Απλώς είχα απορία μήπως τα φτύνει κιόλας η μπαταρία..... Χάχαχα
Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο και εγώ έχω το mi band 2 και το notify@fitness έχω 10ω54λ ενεργή οθόνη με 1 μέρα και 7 ώρες 17% μπαταρία έχω να το φορτίσω από χθες το πρωί. Μίλησα 2 ώρες με 2.5 στο τηλ, πολύ facebook, messenger, instagram συνέχεια ανοιχτό wifi, bt και δεδομένα κάποιες φορές. Το σκίζω το κινητό συνέχεια στα χέρια μου, είμαι πολύ ικανοποιημένη πάντως...

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω τώρα τρεις ώρες και δέκα λεπτά από τοτε που το φορτίσα είμαι στις δύο ώρες οθόνη και έχω 81%.ναι σίγουρα αν δεις ταινία θα φάει μπαταρία σίγουρα αρκετή. Πάντως μέχρι τα τώρα δεδομένα θα το ξαναφορτισω αύριο το βραδάκι. Απλώς είχα απορία μήπως τα φτύνει κιόλας η μπαταρία..... Χάχαχα

 

ε οχι απο τωρα να χαλασει η μπαταρια! παντως ευκολα αλλαζει! εχω βρει και how too για πολλα πραγματα αμα θες να την αλλαξεις...:p

μπορεις να παρεις κανενα xiaomi power bank ειναι και ωραιες κατασκευες!

 

Α μπράβο και εγώ έχω το mi band 2 και το notify@fitness έχω 10ω54λ ενεργή οθόνη με 1 μέρα και 7 ώρες 17% μπαταρία έχω να το φορτίσω από χθες το πρωί. Μίλησα 2 ώρες με 2.5 στο τηλ, πολύ facebook, messenger, instagram συνέχεια ανοιχτό wifi, bt και δεδομένα κάποιες φορές. Το σκίζω το κινητό συνέχεια στα χέρια μου, είμαι πολύ ικανοποιημένη πάντως...

 

και εγω ειμαι οχι 100% αλλα 1.000.000% ικανοποιημενος...ειδικα οταν ειμαι με αλλους και εχουν iphone 4" εκει γελαμε...ξερεις μου λενε πως κυκλοφορεις με την παντοφλα αυτη ρεεεεε???? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧ

 

χωρις πλακα ομως αρχιζω να βλεπω οτι θα εχουμε προβλημα με την 800αρα μπαντα που λειπει.

Στο θεμα για το 4G της Cosmote, λενε διαφορα, πχ ποιο μειωμενες ταχυτητες αλλα το κυριοτερο σε επαρχια μπορει να μην εχουμε 4G αλλα οι κεραιες να μην εχουν 3G και να γυρναει σε 2G που σημαινει αντιο ιντερνετ εκτος αν ειναι να σερνομαστε!

οπως και να εχει εγω μενω Αθηνα οπου εχω παει μεχρι τωρα εχω σημα καμπανα 4G με πολυ καλες ταχυτητες.

Το καλοκαιρι στις διακοπες τον Αυγουστο θα το δω τι λεει αλλου.

 

ΑΣΧΕΤΟ, για το θεμα αυτο γνωριζει κανεις κατι? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=464912

εγω ειμαι με 9.2 stable official και τα εχει ολα αυτα κανονικα!

μαλλον μιλανε για τις DEV, και την επομενη stable οταν βγει.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Άστους να λένε εμείς έχουμε την παντόφλα μας και το ευχαριστιομαστε. Έτσι μου λένε και εμένα όταν το παίρνουν όμως στα χέρια τους ρε Βαγγο μου λένε πολύ γρήγορο είναι αυτό.. Φαντάσου... Και μου το λένε άνθρωποι με Samsung j7 s7και τα λοιπααααα... Εγώ πάντως έχω να πω ότι με το wifi έχω κολλήματα με το 3gπαει σφαιρααααααααα
Link to comment
Share on other sites

 

ΑΣΧΕΤΟ, για το θεμα αυτο γνωριζει κανεις κατι? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=464912

εγω ειμαι με 9.2 stable official και τα εχει ολα αυτα κανονικα!

μαλλον μιλανε για τις DEV, και την επομενη stable οταν βγει.

 

To είχα διαβάσει και εγώ θα γίνει λέει από την επόμενη αναβάθμιση. Ουσιαστικά θέλουν να απενεργοποιήσουν το mi message και τα θέματα; Αλλά δεν ξέρω μπορείς να μπεις στο eng.miui να κατεβάζεις θέματα και να τα βάζεις χειροκίνητα, εφόσν βέβαια έχεις γραφεί ως και καλά δημιουργός θεμάτων.

Αλλιώς οι custom miui roms δεν νομίζω να το βγάλουν, κάποιο κολπάκι θα έχουν (ελληνική μιυι ρομ, ευρωπαική κλπ).

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω τώρα τρεις ώρες και δέκα λεπτά από τοτε που το φορτίσα είμαι στις δύο ώρες οθόνη και έχω 81%.ναι σίγουρα αν δεις ταινία θα φάει μπαταρία σίγουρα αρκετή. Πάντως μέχρι τα τώρα δεδομένα θα το ξαναφορτισω αύριο το βραδάκι. Απλώς είχα απορία μήπως τα φτύνει κιόλας η μπαταρία..... Χάχαχα

 

Ρε φίλε με δουλεύεις :p :lol: ; 3ω και 15 λεπτά έχω στο 60-65%, έχω όμως widgets και μλκιες μέσα στις οθόνες (και έχω την global Dev) οπότε σταμάτα τον παραλογισμό PLEASE με την μπαταρία, τέτοια μπαταρία ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙΣ :D .-

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη μου απόδοση μέχρι στιγμής είναι η παρακάτω:

 

68969b3fea64e3d660a35103834b449f.jpg

 

6a605988ee128f0feb7d29aeffae896e.jpg

 

Από κει και πέρα, όσο και να το βασανίσω, στη χειρότερη περίπτωση θα βγάλει 8 ώρες οθόνη.

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε ενα πολυ ωραιο πριν λιγο το κινητακι. Εκει που το ειχα ακουμπήσει δίπλα κλειδωμενο σε flight mode και με WiFi ενεργο.. Ξαφνικα κουδουνιζει καποιον ηχο, οχι τοσο σύντομο σαν notification αλλα ούτε τοσο αργο για ηχο κλησης.. Το ξεκλειδωνω και δεν ηταν τίποτα. Δεν ειχα καποια ειδοποίηση οανω αριστερά.. Κλήση ή sms δεν γινοταν να ειναι με flight mode, mail δεν ειχα γιατι τσεκαρα, ουτε ξυπνητήρι ή υπενθύμιση.. Τιποτα απολύτως. Απλά κουδουνισε
Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε ενα πολυ ωραιο πριν λιγο το κινητακι. Εκει που το ειχα ακουμπήσει δίπλα κλειδωμενο σε flight mode και με WiFi ενεργο.. Ξαφνικα κουδουνιζει καποιον ηχο, οχι τοσο σύντομο σαν notification αλλα ούτε τοσο αργο για ηχο κλησης.. Το ξεκλειδωνω και δεν ηταν τίποτα. Δεν ειχα καποια ειδοποίηση οανω αριστερά.. Κλήση ή sms δεν γινοταν να ειναι με flight mode, mail δεν ειχα γιατι τσεκαρα, ουτε ξυπνητήρι ή υπενθύμιση.. Τιποτα απολύτως. Απλά κουδουνισε

Του έλειψες.........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιο σκρουτζομαγαζο πουλαει με global version ωστε να εχω updates χωρις να χρειαζεται να μπως σε διαδικασια bootloader unlocking

Τι στοιχεια πρεπει να γραφει το κουτι απεξω; καποιο κωδικο προιοντος

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιο σκρουτζομαγαζο πουλαει με global version ωστε να εχω updates χωρις να χρειαζεται να μπως σε διαδικασια bootloader unlocking

Τι στοιχεια πρεπει να γραφει το κουτι απεξω; καποιο κωδικο προιοντος

Το 8cores που πήρα εγώ είχε global. Το κουτί έχει καρτέλακι "global" από έξω. Είναι το μαύρο χρώμα.

 

Παίδες στην τελευταία global developer έχει κανένας θέμα με το theme store ? Είναι εξαφανισμένο και δεν έχω πρόσβαση στα online θέματα από πουθενά. Τι στην ευχή;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

Άκυρο. Βρήκα αυτό

http://en.miui.com/thread-1906854-1-1.html

 

Απλά τραγικό... Δεν το είχα δει να μην κάνω το update... Επίσης δεν έλεγε ότι το αφαιρεί ενώ θα έπρεπε.. Τεσπα...

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Το 8cores που πήρα εγώ είχε global. Το κουτί έχει καρτέλακι "global" από έξω. Είναι το μαύρο χρώμα.

 

Παίδες στην τελευταία global developer έχει κανένας θέμα με το theme store ? Είναι εξαφανισμένο και δεν έχω πρόσβαση στα online θέματα από πουθενά. Τι στην ευχή;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

Άκυρο. Βρήκα αυτό

http://en.miui.com/thread-1906854-1-1.html

 

Απλά τραγικό... Δεν το είχα δει να μην κάνω το update... Επίσης δεν έλεγε ότι το αφαιρεί ενώ θα έπρεπε.. Τεσπα...

Οντως,αλλα θα ξαναμπει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την εφαρμογή και δε σου δουλεύει, άλλαξε region για λίγο (βάλε πχ India) άλλαξε θέμα ή κάνε ότι άλλο θες και επανέφερε το region στο τέλος.

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hi guys, το παράγγειλα για την γυναίκα μου η οποία χρειάζεται για την δουλειά της τεράστια μπαταρία και μεγάλη οθόνη. Δεν ξέρω αν θα αντέξει αυτό το μέγεθος αλλά λογικά μόλις δει ότι βγάζει δυο μέρες εκεί που φόρτιζε 2 φορές την μέρα και ότι δεν χρειάζεται πια το iPad θα το λατρέψει. Έτσι κι αλλιώς την μισή μέρα τράβαγε το power bank μαζί με το κινητό. Τώρα θα το έχει ενσωματωμένο :D.

Εκτός αυτού οι γυναίκες κουβαλάνε παντού τσάντα όποτε ούτε στην μεταφορά υπάρχει θέμα.

Εδώ που είμαι το global πωλείται στα 220 ευρώ σε κατάστημα όχι skroutz κλπ.

Αν δεν της αρέσει θα το κρατήσω εγώ. Εντάξει έρχεται καλοκαίρι και είναι δύσκολο να κυκλοφορείς με βατραχοπέδιλα αλλά για καθημερινή χρήση σπίτι-αυτοκίνητο-γραφείο είναι οκ. Για εξόδους παίρνω το iphone.

Γενικά μ αρέσει σαν συσκευή. Η κάμερα δεν μ απασχολεί στο κινητό. Ασχολούμαι πολύ με την φωτογραφία. Έχω δυο πανάκριβες dslr και αρκετούς φακούς που κοστίζουν περισσότερο από iPhone X όποτε με το κινητό τραβάω μόνο έκτακτες καταστάσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την εφαρμογή και δε σου δουλεύει, άλλαξε region για λίγο (βάλε πχ India) άλλαξε θέμα ή κάνε ότι άλλο θες και επανέφερε το region στο τέλος.

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

Η εφαρμογή δεν υπάρχει καν στο κινητό... Την αφαίρεσαν, δεν αφαίρεσαν απλά την πρόσβαση στο store...

Πάντως έχεις δίκιο. Αν μπω μέσα από τα themes, find more, με το region "India", με βάζει στο store... :lol:

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δεν υπάρχει καν στο κινητό... Την αφαίρεσαν, δεν αφαίρεσαν απλά την πρόσβαση στο store...

Πάντως έχεις δίκιο. Αν μπω μέσα από τα themes, find more, με το region "India", με βάζει στο store... :lol:

 

Καλημέρα, που δεν υπαρχει? εγω εχω 9.2 stable και υπαρχει κανονικα...

dev εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, που δεν υπαρχει? εγω εχω 9.2 stable και υπαρχει κανονικα...

dev εχεις?

 

Το 8cores που πήρα εγώ είχε global. Το κουτί έχει καρτέλακι "global" από έξω. Είναι το μαύρο χρώμα.

 

Παίδες στην τελευταία global developer έχει κανένας θέμα με το theme store ? Είναι εξαφανισμένο και δεν έχω πρόσβαση στα online θέματα από πουθενά. Τι στην ευχή;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

Άκυρο. Βρήκα αυτό

http://en.miui.com/thread-1906854-1-1.html

 

Απλά τραγικό... Δεν το είχα δει να μην κάνω το update... Επίσης δεν έλεγε ότι το αφαιρεί ενώ θα έπρεπε.. Τεσπα...

 

Το γράφω φίλε μου στο ποστ μου ότι είμαι σε global dev. Το πρόβλημα είναι μάλλον με τις Dev, γιατί και στο redmi note 4x της κοπέλας μου με την 9.2 μια χαρά υπάρχει το store. Ωστόσο αν κάνω αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω, κανονικά το βγάζει. Το region είναι το πρόβλημα. Διάβασε αν δε βαριέσαι το λινκ της ανακοίνωσης :)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την συσκευή είναι global με ευρωπαϊκό φις στον φορτιστή κανονικά.

Δεν έχω βάλει ακόμα sim ούτε έφτιαξα λογαριασμό στο MI.

Έκανα ένα update στην MIUI 9.2.1 αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο για OEM update σε Oreo. Μήπως επειδή δεν έχω κάνει ακόμα λογαριασμό?

Έλεγα να περάσω τα updates πρώτα και μετά να το σεταρω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω φίλε μου στο ποστ μου ότι είμαι σε global dev. Το πρόβλημα είναι μάλλον με τις Dev, γιατί και στο redmi note 4x της κοπέλας μου με την 9.2 μια χαρά υπάρχει το store. Ωστόσο αν κάνω αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω, κανονικά το βγάζει. Το region είναι το πρόβλημα. Διάβασε αν δε βαριέσαι το λινκ της ανακοίνωσης :)

 

στο ποστ που εκανα παραθεση δεν γραφεις τι εχεις, μου δειχνεις ένα παλιοτερο αλλα δεν θυμαμαι αμα δεν το βλεπω τι εχει ο καθενας, δεν κοιταω παντα ποιο πριν λογω ελλειψης χρονου.

Αυτό που λες είναι λογικο η 9.2 είναι stable, στις dev είναι αλλιως τα πραγματα γιατι παιρνουν συνεχεια αναβαθμίσεις οποτε όπως είναι λογικο εχει αφαιρεθεί, για τις stable θα λειπει στην 9.3 stable oταν γινει διαθεσιμη.

Περισσοτερα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=464912 τα εχουν πει.

Οποτε όχι μονο στην dev αλλα ουτε στην 9.3 STABLE όταν βγει ΔΕΝ πρεπει να παμε αν θελουμε τα Themes!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την συσκευή είναι global με ευρωπαϊκό φις στον φορτιστή κανονικά.

Δεν έχω βάλει ακόμα sim ούτε έφτιαξα λογαριασμό στο MI.

Έκανα ένα update στην MIUI 9.2.1 αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο για OEM update σε Oreo. Μήπως επειδή δεν έχω κάνει ακόμα λογαριασμό?

Έλεγα να περάσω τα updates πρώτα και μετά να το σεταρω.

Oreo ακομα δεν.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την συσκευή είναι global με ευρωπαϊκό φις στον φορτιστή κανονικά.

Δεν έχω βάλει ακόμα sim ούτε έφτιαξα λογαριασμό στο MI.

Έκανα ένα update στην MIUI 9.2.1 αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο για OEM update σε Oreo. Μήπως επειδή δεν έχω κάνει ακόμα λογαριασμό?

Έλεγα να περάσω τα updates πρώτα και μετά να το σεταρω.

 

δεν εχει ακομα για αυτά τα κινητα, μονο στο miA1 που δεν εχει miui rom αλλα stock android....

εμεις θα αναμενουμε πολυυυυυ ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Oreo ακομα δεν.....:)

 

δεν εχει ακομα για αυτά τα κινητα, μονο στο miA1 που δεν εχει miui rom αλλα stock android....

εμεις θα αναμενουμε πολυυυυυ ακομα!

 

Ευχαριστώ παιδιά, νόμιζα πως το είχαν δώσει. Το διάβασα αργότερα. Γενικά η συσκευή αρκετά καλή για επαγγελματική χρήση. Η σύζυγος έμεινε ικανοποιημένη. Δεν έχω μεγαλύτερες απαιτήσεις από κινητό των 220 ευρώ.

Το μόνο που παρατήρησα και με ανησυχεί είναι ότι σε ανύποπτο χρόνο κλείνει η οθόνη χωρίς όμως να έχει κρασάρει η εφαρμογή. Απλώς κλείνει η οθόνη. Φοβάμαι μήπως υπάρχει πρόβλημα στον σενσορα. Έχει αναφερθεί από άλλους κάτι παρόμοιο?

 

Με ενθουσίασε τόσο που σκέπτομαι να αγοράσω για μένα το Α1 παρόλο που μου άρεσε το MIUI. Έχω βρει το 32αρι global στα 163€. Το Nexus 5x που υπάρχει στην οικογένεια δεν τσουλάει. Του πέρασα το Oreo 8.0 σήμερα και έχει γίνει πιο αργό από το iPhone 6 με ios11. Κατεβάζω τώρα την 8.1 να δούμε μήπως στρώσει αλλά δεν το βλέπω. Όποτε το Α1 με port το hdr+ Θα είναι μια χαρά.

Πέρασαν οι εποχές που έσκαγα 700αρια για galaxy S και Note. Όχι λόγο κρίσης αλλά γιατί πλέον δεν αξίζει να δίνει κανεις τόσα χρήματα όταν υπάρχουν ποιοτικές συσκευές στα 200 ευρώ άνετες για καθημερινή χρήση. Δεν είναι τυχαίο ότι Xiaomi και Huawei βρίσκονται τόσο ψηλά. Καμία ναυαρχίδα δεν θα έπρεπε να πωλείται πάνω από 450€.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα

Έχει βρει κανείς κανέναν κερνελ για το κινητό μας?

 

https://forum.xda-developers.com/mi-max-2/how-to/mi-max-2-kernel-source-released-t3732203

 

https://github.com/MiCode/Xiaomi_Kernel_OpenSource/tree/oxygen-n-oss

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τί είπαμε κάνουμε για να εμφανίζεται το όνομα της επαφής στα μηνύματα και στην κλήση κι όχι ο αριθμός μόνο; Βάζω το +30; Το βγάζω; Ένα ένα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...