Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω πόσο μεγαλύτερο είναι από το redmi note 4? Είναι τεράστια η διαφορά τους σε μέγεθος; βασικά με ενδιαφέρει μια μεγαλύτερη οθόνη από το 4 και καλύτερη κάμερα. Υποθέτω ότι η κάμερα του είναι καλύτερη, με το μέγεθος δεν ξέρω τι γίνεται
Εκτύπωσε το μοντέλο στο kimovil

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω πόσο μεγαλύτερο είναι από το redmi note 4? Είναι τεράστια η διαφορά τους σε μέγεθος; βασικά με ενδιαφέρει μια μεγαλύτερη οθόνη από το 4 και καλύτερη κάμερα. Υποθέτω ότι η κάμερα του είναι καλύτερη, με το μέγεθος δεν ξέρω τι γίνεται

 

Είναι μεγαλύτερο αλλά όχι τρομακτικά πολύ! Εάν βάλεις το ένα πάνω στο άλλο θα δεις ότι πολύ μικρή η διαφορά και αυτό διότι έχει πολύ μαζεμένα bezels το Max2!

Ο αδερφός μου έχει το Note 4 και τόσο καιρό γλυκοκοιτούσε το δικό μου MiMax2 μέχρι που δεν άντεξε άλλο και τι παρήγγειλε κι αυτός!! :)

Link to comment
Share on other sites

Για σύγκριση μεγέθους έχει ένα καλό εργαλείο το phonearena , για σωστή σύγκριση κάνε ένα calibrate πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Λοιπον είμαι με mui global 8.5 σταθερή και προχτές πήρε την 8.5.9.0. και το δικό μου MAX2.

Όντως ειδα περισσότερη free RAM και λίγο καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας.

 

Ρε παιδιά τι είναι αυτό το έπος με την μπαταρία! Αδυνατώ να την αδειάσω!

Από την εποχή του πρώτου GALAXY NOTE έχω να νιώσω τέτοιο θαυμασμό για συσκευή.

 

Κινηματογραφικη Οθόνη x μπαταρία Έπος x τιμή κτήσης x αναλογια κινητού (και όχι τηλεκοντρόλ ) x πιο φωτεινή οθόνη είναι συνδιασμός χωρίς αντίπαλο!

 

Τέλος πρόκειται σαφώς για μια βελτιωμένη συσκευή, σε σχέση με το MAX 1, στη συνολική εμπειρία χρήσης.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ μην τρελενεσαι! Κι εγώ με 8.5.8 και ακόμα δεν μου έχει έρθει και σε εμένα και σε άλλο φίλο μου!

Πάντα έτσι γίνεται....δεν έρχονται παντού μαζί τα update.... μπορεί να παίζει ρόλο ότι κάποιοι έχουν το μαύρο που είναι <<ευρωπαϊκό>> και οι υπόλοιποι που έχουμε το άσπρο να μην την έχουν δώσει ακόμα.... μπορεί να λέω και μπούρδες δεν ξέρω

Πάντως είναι σίγουρο ότι όλα τα MiMax2 δεν παίρνουν ταυτόχρονα τις αναβαθμίσεις :(

 

To μαύρο έχω και εγώ :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ μην τρελενεσαι! Κι εγώ με 8.5.8 και ακόμα δεν μου έχει έρθει και σε εμένα και σε άλλο φίλο μου!

Πάντα έτσι γίνεται....δεν έρχονται παντού μαζί τα update.... μπορεί να παίζει ρόλο ότι κάποιοι έχουν το μαύρο που είναι <<ευρωπαϊκό>> και οι υπόλοιποι που έχουμε το άσπρο να μην την έχουν δώσει ακόμα.... μπορεί να λέω και μπούρδες δεν ξέρω

Πάντως είναι σίγουρο ότι όλα τα MiMax2 δεν παίρνουν ταυτόχρονα τις αναβαθμίσεις :(

Το λευκό χρυσό έχω αγορά από ελληνικό κατάστημα και την πήρε κανονικά οπότε δε νομίζω να παίζει ρόλο το χρώμα!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το λευκό χρυσό έχω αγορά από ελληνικό κατάστημα και την πήρε κανονικά οπότε δε νομίζω να παίζει ρόλο το χρώμα!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ζω ένα δράμα :lost:

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα, τι διάολο επιλεκτικά την παίρνουν;
Πάντα ετσι γίνεται με τα Xiaomi, παιρνουν τυχαία κάποια άτομα το update και εαν δεν παρουσιαστούν προβλήματα το παίρνουν και οι υπόλοιποι.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα ετσι γίνεται με τα Xiaomi, παιρνουν τυχαία κάποια άτομα το update και εαν δεν παρουσιαστούν προβλήματα το παίρνουν και οι υπόλοιποι.

Αυτό γίνεται μόνο στις beta φίλε,όχι στις stable....Ρόλο παίζει εάν φοράς global η international rom.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μόνο στις beta φίλε,όχι στις stable....Ρόλο παίζει εάν φοράς global η international rom.
Εγώ global φοράω και δεν την πήρα,δεν βγάζω άκρη προσωπικά φαντάζομαι κάποια στιγμή θα την πάρει.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μόνο στις beta φίλε,όχι στις stable....Ρόλο παίζει εάν φοράς global η international rom.

 

Τότε πως εξηγείς το γεγονός ότι υπάρχουν άτομα (όπως και εγω) που φοράμε Global Stable και δεν μας έχει έρθει η τελευταία 8.5.9 ενώ στα άλλα παιδιά έχει έρθει?

Link to comment
Share on other sites

Τότε πως εξηγείς το γεγονός ότι υπάρχουν άτομα (όπως και εγω) που φοράμε Global Stable και δεν μας έχει έρθει η τελευταία 8.5.9 ενώ στα άλλα παιδιά έχει έρθει?

 

Και εγώ επίσης global stable έχω αλλά εγώ είμαι άλλη ιστορία την κατεβάζει αλλά δεν την περνάει :lol:

Για την ιστορία 8.5.8.0 αλλά δεν θέλει λέμε με τίποτα την 8.5.9.0 την αποφεύγει πεισματικά.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μόνο στις beta φίλε,όχι στις stable....Ρόλο παίζει εάν φοράς global η international rom.

Γίνεται και σε Stable. Στο Mi Max 1 είχα Global Stable και μου είχε έρθει update που το είχαν πάρει λίγα άτομα. Είχε γίνει και ανάλογο post στο επίσημο forum του MIUI που ανέφερε ότι υπάρχει νέα stable έκδοση η οποία προωθείται σε τυχαία άτομα και όσοι την είχαν πάρει έπρεπε αναφέρουν τυχών bugs. Μετά από καμιά δεκαριά μέρες το πήραν όλοι το update και είχε μπει και στο download section.

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημες rom είναι αυτές που δίνω στο παραπάνω link παιδιά...εκτός και εάν είστε εγγεγραμμένος σαν beta tester.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και σε Stable. Στο Mi Max 1 είχα Global Stable και μου ειχε έρθει update που το είχαν παρει λίγα άτομα. Είχε γίνει και ανάλογο post στο επίσημο forum του MIUI που ανέφερε οτι υπάρχει νέα stable έκδοση η οποία προωθείτε σε τυχαία άτομα και όσοι την είχαν πάρει έπρεπε αναφέρουν τυχων bugs. Μετά από καμιά δεκαριά μέρες το πήραν όλοι το update και είχε μπει και στο download section.

 

Άρα το πιθανότερο είναι ότι σε μερικές ημερουλες θα έρθει και σε εμάς τους υπόλοιπους η 8.5.9! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην τρελαίνεστε όσοι είστε ακόμη με την global stable 8.5.8.0 και δεν σας έχει έρθει η 8.5.9.0 (επίσης global stable). Είναι κάτι που κάνει η Xiaomi συχνά. Κυκλοφορεί μια νέα global stable δοκιμαστικά, πιθανώς σε ένα μικρό ποσοστό συσκευών, είτε επιλεγμένων κατά τύχη είτε συσκευών που θα επιχειρήσουν να κάνουν ενημέρωση στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Και αφού τσεκάρει ότι λειτουργεί απροβλημάτιστα, σε λίγες μέρες δίνει την αναβάθμιση σε όλους. Οπότε κάντε λίγο υπομονή, σύντομα θα την πάρετε κι εσείς.

 

Υ. Γ. : Στο προηγούμενο μου Note 4X, μου είχε έρθει επίσης αναβάθμιση ΟΤΑ την οποία επέλεξα να μην κατεβάσω εκείνη τη στιγμή, καθώς δεν είχα WiFi. Ενώ λοιπόν φαινόταν διαθέσιμη για κατέβασμα για κάνα δίωρο, μετά από λίγο αποσύρθηκε και τελικά την πήρα όταν δόθηκε μαζικά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία βοήθεια....

Καλησπερα στη παρεα. Κάτοχος πλεον και εγω του mi max 2.

Φοβερό κινητό,απίστευτη οθόνη.

Μου έχει έρθει με mui global 8.5 σταθερή 8.5.8.0.

Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα ώντας πρώτη φορά χρήστης Xiaomi.

1. Για να δέχομαι ενημερώσεις - αναβαθμίσεις πρέπει να κάνω εγγραφή στην Xiaomi?

2.widget Music player δικό του δεν έχει.Υπαρχει κάπου να βρω;

 

3.Υπαρχει κάποιο πρόγραμμα ή ρύθμιση που να βελτιώνει την καμερα;

4. Τα wallpaper με τα λουλούδια που διαφημίζουν Υπάρχουν καπου;

Πάντως σε γενικές γραμμές το κινητό είναι φοβερό.

Ότι καλύτερο υπάρχει σε αυτή την τιμή

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία βοήθεια....

Καλησπερα στη παρεα. Κάτοχος πλεον και εγω του mi max 2.

Φοβερό κινητό,απίστευτη οθόνη.

Μου έχει έρθει με mui global 8.5 σταθερή 8.5.8.0.

Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα ώντας πρώτη φορά χρήστης Xiaomi.

1. Για να δέχομαι ενημερώσεις - αναβαθμίσεις πρέπει να κάνω εγγραφή στην Xiaomi?

2.widget Music player δικό του δεν έχει.Υπαρχει κάπου να βρω;

 

3.Υπαρχει κάποιο πρόγραμμα ή ρύθμιση που να βελτιώνει την καμερα;

4. Τα wallpaper με τα λουλούδια που διαφημίζουν Υπάρχουν καπου;

Πάντως σε γενικές γραμμές το κινητό είναι φοβερό.

Ότι καλύτερο υπάρχει σε αυτή την τιμή

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Αυτή την έκδοση έχουμε οι περισσότεροι την 8.5.8.0, καλορίζικο το εργαλείο!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://m.imgur.com/a/U0OBV

Με την 8.5.9.0 ο χρόνος μπαταρίας βελτιώθηκε ακόμη περισσότερο... Με την ίδια χρήση βγάζει sot 2 ωρίτσες με υπολοιπόμενη μπαταρία στο 80%...Με την 8.5.8.0 στο 80% ειχε μικρότερο Sot στην ίδια χρήση..

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

http://m.imgur.com/a/U0OBV

Με την 8.5.9.0 ο χρόνος μπαταρίας βελτιώθηκε ακόμη περισσότερο... Με την ίδια χρήση βγάζει sot 2 ωρίτσες με υπολοιπόμενη μπαταρία στο 80%...Με την 8.5.8.0 στο 80% ειχε μικρότερο Sot στην ίδια χρήση..

Χαλαρά περνάω τις 2 ώρες με Wi-Fi

Όπως και τη 1 ώρα και είναι ακόμα στο... 95%

Απίστευτες επιδόσεις αυτονομίας!!!!! :)3cd43a3fa221e75d4c0882073e2d1939.jpgba2648ab56c66f00b91ef7989deaf697.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά περνάω τις 2 ώρες με Wi-Fi

Όπως και τη 1 ώρα και είναι ακόμα στο... 95%

Απίστευτες επιδόσεις αυτονομίας!!!!! :)3cd43a3fa221e75d4c0882073e2d1939.jpgba2648ab56c66f00b91ef7989deaf697.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

O χρονος SOT ειναι καθαρα θεμα στησιματος του κινητου και της χρησης του....να σκεφτεις πως μονο το Live wallpaper και το Always on amoled μου τρωνε πανω απο 5-7% στο δυωρο-εκτος του οτι οτι τα εχω κυριολεκτικα ολα ανοιχτα...αλλα το παραπανω post μου αφορουσε την αναβαθμιση 8.5.9.0. που ακριβως με την ιδια χρηση αυξησε τους χρονους SOT του κινητου μου...

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά περνάω τις 2 ώρες με Wi-Fi

Όπως και τη 1 ώρα και είναι ακόμα στο... 95%

Απίστευτες επιδόσεις αυτονομίας!!!!! :)3cd43a3fa221e75d4c0882073e2d1939.jpgba2648ab56c66f00b91ef7989deaf697.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Του σου έστειλε η Ελένη? χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Το σκέφτομαι για αγορά , εχω Wind, εχει 800αρα μπαντα? κι αν οχι , τι προβλημα θα εχω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...