Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον βγήκε global stable miui 11 για το max 2...εμεις με το max 3 θα περιμένουμε γιατί το 2 κυκλοφόρησε επίσημα στην Ινδία ενώ το 3 όχι. Είναι για τα πανηγύρια η xiaomi.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Με ποια χωρα σας ηρθε η 11?

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Με ποια χωρα σας ηρθε η 11?

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα Ελλάδα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Ουτε Ινδια, ουτε Χονγκ Κονγκ, ουτε τίποτα...

Κατεβασα το zip και κανω εγκατάσταση...

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξενερωμα μεγάλο η έλλειψη dark mode...

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το υποστηρίζει η ρομ εμείς είμαστε σε 7.1.1 δυστυχώς δεν πήρε άναβαθμηση η συσκευή Edited by isos
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χτες μπηκε η 11

Χωρα Ελβετια

 

καλησπέρα, εννοεις οτι εχεις δηλωσει Ελβετια για χωρα? αυτο εχει να κανει με τα themes οχι με την εκδοση της MIUI, οταν ειναι να βγει βγαινει, παει με καποια σειρα των κινητων ετσι αλλοι την περνουν αμεσως αλλοι ποιο μετα.

 

Για του λογου το αληθες ειχα ΗΠΑ, εβαλα τωρα Ελβετια, MIUI 11 στο δικο μου δεν υπαρχει!

αντε παλι τελευταιος θα την παρω....

Κανεις αλλος να μας πει αν του την βγαζει ?

 

Μιλαω για ΟΤΑ ΔΕΝ θελω απο zip....

οποιος αλλος εχει κανει με ΟΤΑ οχι με το αρχειο να πας πει, η χωρα που ρωτατε και ποιο πριν δεν εχει να κανει.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Ταξιδευα δια μεσου Ρουμανιας

Κ εκει μου ηρθε

Στην Ρουμανια την κατεβασα

Σαν Version

MIUI Global

11.0.2 Stable

NDDM IXM

 

Ισως επειδη ησουν λοιπον σε αλλη χωρα, γιατι απο τι χωρα βαζουμε στα μενου εχει να κανει μονο με τα themes επειδη στην Ελλαδα δεν παιζουν αλλα οχι με το download της MIUI.

 

Στην επισημη σελιδα πως γινεται να μην υπαρχει? http://c.mi.com//miuidownload/detail?device=1700328

πηγα απο εδω http://en.miui.com/ και roms downloads μετα απο το μενου και βγαζει στο απο πανω.

Υπαρχει αλλη σελιδα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουτε Ινδια, ουτε Χονγκ Κονγκ, ουτε τίποτα...

Κατεβασα το zip και κανω εγκατάσταση...

 

καλησπέρα, το zip που το βρηκες? γιατι δεν υπαρχει στην επισημη σελιδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να το υποστηρίζει η ρομ εμείς είμαστε σε 7.1.1 δυστυχώς δεν πήρε άναβαθμηση η συσκευή

 

καλησπέρα, εχει βγει σε custom rom και android 9 και 10, δυστυχως ειναι μονοδρομος αλλιως το κινητο μας θα μεινει για ΠΑΝΤΑ στο Android 7! περιμενω πως και πως του χρονου να ληξει η εγγυηση να αρχισω να αλλαζω roms να παω και στο android 10.

https://www.getdroidtips.com/android-10-xiaomi-mi-max-2/

και εδω φυσικα πολυυυυυ πραμα! https://forum.xda-developers.com/mi-max-2/development

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φένεται η μπαταρία μου; Με φωτισμό στο αυτοματο 1 ημέρα αναμονη με 1 ώρα τηλέφωνα και 9 ώρες οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φένεται η μπαταρία μου; Με φωτισμό στο αυτοματο 1 ημέρα αναμονη με 1 ώρα τηλέφωνα και 9 ώρες οθόνη;

 

εννοεις οτι κραταει μια μερα ή δεν καταλαβα εγω καλα ?

Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι κραταει μια μερα ή δεν καταλαβα εγω καλα ?

 

Μια μέρα ναι. Αλλά του πίνω το αίμα μέσα στην μέρα με 1 ώρα τηλέφωνα και περίπου 9 ώρες ενεργή οθονη

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα ναι. Αλλά του πίνω το αίμα μέσα στην μέρα με 1 ώρα τηλέφωνα και περίπου 9 ώρες ενεργή οθονη

 

Καλημέρα, είναι δυσκολο νομιζω να κανουμε συγκριση είναι αναλογα τι κανεις με το κινητο, εγω εχω φτασει μερικες φορες και τις 5μερες και όχι να κλεισει μεχρι ένα μικρο ποσοστο που δεν θυμαμαι τωρα, μου εχει τυχει και 3 και 2 μερες, μια δεν μου εχει τυχει ποτε όμως οσο και να το σκιζω, αλλα δεν παιζω ΠΟΤΕ games στο κινητο υποψην.

 

Δεν βλεπω να υπαρχει MIUI 11, ουτε μου ερχεται, ουτε στην επισημη σελιδα υπαρχει, τι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Νικηφορε έχεις αλλάξει περιοχή σε Ινδία; έτσι την εμφάνισε.
Καλημέρα, όχι είχα ΗΠΑ και δοκίμασα και Ελβετία, αλλά με Ινδία εμφάνισε!!! Βέβαια site Ακόμα δεν έχει. Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα global stable, περιοχη ελλαδα. Παντως το κινητακι μας το ειχαν ριγμενο απ την αρχη,δεν πηρε ποτε αναβαθμιση android, ακομη και τη μεγιστη γυφτια κανανε να δωσουνε την miui 11 με επιπεδο ασφαλειας android της προηγουμενης ρομ (1/3/2019) . Τελος παντων,δε μου εβγαλε προβλημα 2 χρονια τωρα ,αλλα ειναι λιγο λοττο τα xiaomi απο πλευρας αναβαθμισεων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικα ειναι ωραια η MIUI 11, δεν την εχω δουλεψει πολυ ακομα, στην αρχη ειχε πολυ lag λεω παει τα κακαρωσε, αλλα κατι φορτωνε τωρα παει σφαιρα ποιο γρηγορο απο πριν δλδ.

Το κακο αυτο με το android, δυστυχως του χρονου που μου ληγει η εγγυηση οσο και να μου αρεσει η MIUI θα την αποχωριστω για να παω σε android 10 δλδ σε custom rom, ηδη εχουν βγει κανα 2 σε 10 και παρα πολλες παραπανω στο 9.

Ενταξει καλη η Miui αλλα ακομα android 7? μας κοροιδευουν και οι πετρες...

Εμενα 9/1/2020 θα κλεισει 2 χρονια που ληγει και η εγγυηση και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, μονο λιγο η απουσια της 800αρας με ενοχλησε σε μερικα σημεια δυσκολης ληψης, μονο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο smooth αισθητά η συσκευή με την 11.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με την 11 μου εχασε όλα τα αποθηκευμένα μου themes, επισης παρατηρω ότι δεν τα βρισκω, τι εγινε δεν είναι συμβατα και τα εξαφανισε? στα αγαπημενα που ειχε μεινει ένα εγραφε μη συμβατο παντως.

Και εκεινο που ειχα πριν τα εικονίδια εγιναν μανταρα αλλα αλλαζαν , αλλα όχι και το εβγαλα και τωρα δεν το βρισκω παλι.

Ξερει κανεις? ειχα βρει ποσα ωραια πανε!!! :mad::(

 

Υ.Γ χωρα εχω βαλει ΗΠΑ τωρα δεν ξερω αν εχει σχεση.

 

Ενταξει ακυρο τα βρηκα μαλιστα εκαναν αναβαθμιση! τα εχει σε αλλο μενου.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να το πουλήσω, απορώ, πως ακριβώς είδατε smooth την 11... Δεν ξέρω. Την έβαλα καθαρά (κατεβασμένη, την πέρασα από την ΒΕΤΑ στην οποία είχα ξεμείνει) και το κινητό φαίνεται να κομπιάζει. Φυσικά πριν το δώσω θα του κάνω άλλη μία επαναφορά, αλλά χωρίς καν εφαρμογές μέσα, το lag είναι εμφανές και φυσικά, αδικαιολόγητο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...