Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με cosmote μια χαρά 4g πιάνω παντού.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό δε σημαίνει ότι έχεις την 800άρα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε σημαίνει ότι έχεις την 800άρα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το είπαμε αυτό φίλε δεκάδες φορές....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε σημαίνει ότι έχεις την 800άρα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι αυτό σημαίνει ότι δεν την χρειάζεσαι αν έχεις cosmote :p

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις εφαρμογες της Google, πως μπορουμε να τις αφαιρεσουμε? Τραβανε μπολικη μνημη. Υπαρχει καποιος τροπος ωστε και να τις διαγραφουμε απο τις εφαρμογες να μην ξαναβγαινουν στο play store για αναβαθμιση?

Ευχαριστω.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Β20 ΔΕΝ ΕΧΕΙ (εργοστασιακα τουλαχιστον).............ΤΕΛΟΣ!!!!

Αλλα προβλημα στην επικινωνια σας ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ!!!!!!!!!!!

Εαν την θελετε σωνει και καλα το max ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!!!!!!!!

 

εχω wind .... κ μενω χαλκίδα!!! αρα θα υπάρχει σοβαρό πρόβλημα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

εχω wind .... κ μενω χαλκίδα!!! αρα θα υπάρχει σοβαρό πρόβλημα;;;;;

 

Όχι ρε φίλε δεν θα έχεις θέμα!

Ξεκολλήστε επιτέλους με την 800αρα....έχω βρεθεί σε καραχωρια με Wind και έπιανα παντού 4G!!!

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!! :D:)

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε λίγο Κατερίνη.. Με όποια εταιρεία θέλετε.. Και μπείτε λίγο σε κάποιο κτήριο. Ή απομακρυνθειτε από το κέντρο. Εκεί τα λέμε. Ο βασικός λόγος που έδωσα το κατά τα άλλα εξαιρετικό Mi5 ήταν η έλλειψη της band20. Έμπαινα σε ισόγεια κλπ και γυρνούσε απευθείας σε edge. Ούτε καν 3g. Μπορεί κάποιον να μην τον ενδιαφέρει το 4g. Πάω πάσο. Αλλά άλλο αυτό και άλλο να λέμε έχω παντού 4g. ΟΛΕΣ πλέον οι εταιρείες χρησιμοποιούν πολύ την συγκεκριμένη μπάντα, καθώς καλύπτει μεγάλες αποστάσεις με λιγότερες κεραίες στην ύπαιθρο και στην πόλη έχει μεγαλύτερη διεισδυτικότητα σε κτήρια. Απλώς έχει μικρότερες ταχύτητες από τις άλλες δύο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις εφαρμογες της Google, πως μπορουμε να τις αφαιρεσουμε? Τραβανε μπολικη μνημη. Υπαρχει καποιος τροπος ωστε και να τις διαγραφουμε απο τις εφαρμογες να μην ξαναβγαινουν στο play store για αναβαθμιση?

Ευχαριστω.

 

Αν θυμαμαι καλα εχεις τη σταθερη την επισημη, οποτε δε μπορεις να κανεις κατι...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε λίγο Κατερίνη.. Με όποια εταιρεία θέλετε.. Και μπείτε λίγο σε κάποιο κτήριο. Ή απομακρυνθειτε από το κέντρο. Εκεί τα λέμε. Ο βασικός λόγος που έδωσα το κατά τα άλλα εξαιρετικό Mi5 ήταν η έλλειψη της band20. Έμπαινα σε ισόγεια κλπ και γυρνούσε απευθείας σε edge. Ούτε καν 3g. Μπορεί κάποιον να μην τον ενδιαφέρει το 4g. Πάω πάσο. Αλλά άλλο αυτό και άλλο να λέμε έχω παντού 4g. ΟΛΕΣ πλέον οι εταιρείες χρησιμοποιούν πολύ την συγκεκριμένη μπάντα, καθώς καλύπτει μεγάλες αποστάσεις με λιγότερες κεραίες στην ύπαιθρο και στην πόλη έχει μεγαλύτερη διεισδυτικότητα σε κτήρια. Απλώς έχει μικρότερες ταχύτητες από τις άλλες δύο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

αυτό μου κάνει λίγο εντύπωση....

 

οκ να μην πιάνει 4g αλλά να μην μπορεί να πιάσει 3g και να σε γυρνάει edge.... πολύ περίεργο

 

είσαι σίγουρος ότι δεν είχε θέμα η συσκευή σου;;;..

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα. Θέμα κεραίας είναι. Στα σημεία εκείνα πιάνει μόνο η band20 λόγω διείσδυσης. Σε εσωτερικά οικοδομών πχ. Έπαιζα μουσική σε συγκεκριμένο μπαρ στην Κατερίνη πχ και δεν μπορούσα να streamαρω παρά μόνο με κινητό άλλο που είχε την 800αρα. Δοκιμασμένο με την ίδια την sim σε mi5 και lumia 920 ταυτόχρονα, με το lumia να δείχνει αποκλειστικά την 800αρα σε χρήση.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα. Θέμα κεραίας είναι. Στα σημεία εκείνα πιάνει μόνο η band20 λόγω διείσδυσης. Σε εσωτερικά οικοδομών πχ. Έπαιζα μουσική σε συγκεκριμένο μπαρ στην Κατερίνη πχ και δεν μπορούσα να streamαρω παρά μόνο με κινητό άλλο που είχε την 800αρα. Δοκιμασμένο με την ίδια την sim σε mi5 και lumia 920 ταυτόχρονα, με το lumia να δείχνει αποκλειστικά την 800αρα σε χρήση.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

το lumnia δείχνει ποια πάντα χρησιμοποιεί;;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το lumnia δείχνει ποια πάντα χρησιμοποιεί;;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Φιλε μου σορυ αλλα μη περιμενεις εδω απαντηση!!Καλυτερα ρωτα στο νημα της συσκευης σου...:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σορυ αλλα μη περιμενεις εδω απαντηση!!Καλυτερα ρωτα στο νημα της συσκευης σου...:)

δεν είναι συσκευή μου :)

απλα ρωτάω από περιέργεια μιας και το έφερε η κουβέντα.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το lumnia δείχνει ποια πάντα χρησιμοποιεί;;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Ναι, μέσω της εφαρμογής Field Test. Όπως και στο ios μπορείς να δεις ποια μπάντα χρησιμοποιείς. Μόνο στο Android χρειάζεται root.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υποψήφιος αγοραστής του max 2 4/64gb. Επειδή έχω μπερδευτεί όμως θα ήθελα σας παρακαλώ τη βοήθεια σας.

1) Προσανατολίζομαι για αγορά απο Κίνα. Ποιά Rom πρέπει να φοράει (πόσες υπάρχουν?) αν θέλω να έχω και ελληνικά (οχι την ελληνική miui...) να παίρνει updates, και χωρίς πειραματισμούς (ξεκλείδωμα..) τουλάχιστον όσο ισχύει η εγγύηση ?

2) Οπως είπε κάποιος φίλος εδώ, το Banggood προσφέρει το priority direct mail (αν δεν κάνω λάθος) σαν ασφαλή μέθοδο αποστολής χωρίς τελωνείο. Γράφει και στο site τους οτι έρχεται μέσω NL. Απο την εμπειρία σας, (αφού θα τους το έχω ξεκαθαρίσει να μη φαίνεται πουθενά οτι έρχεται απο Κίνα και το κάνουν), ΑΝ υπάρξει τελωνείο (και βγεί τελικά ασύμφορο) , τότε μπορώ να αρνηθώ να το παραλάβω και να ακυρώσω την πληρωμή μέσω paypal η νομικά δεν έχω τέτοιο δικαίωμα ? Δεν έχω ξανακάνει αγορές απο Κίνα και δεν έχω ιδέα.

Αυτά τα 'λίγα' παιδιά και κάθε συμβουλή-παρατήρηση δεκτή προς αποφυγή δυσάρεστων εκπλήξεων.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υποψήφιος αγοραστής του max 2 4/64gb. Επειδή έχω μπερδευτεί όμως θα ήθελα σας παρακαλώ τη βοήθεια σας.

1) Προσανατολίζομαι για αγορά απο Κίνα. Ποιά Rom πρέπει να φοράει (πόσες υπάρχουν?) αν θέλω να έχω και ελληνικά (οχι την ελληνική miui...) να παίρνει updates, και χωρίς πειραματισμούς (ξεκλείδωμα..) τουλάχιστον όσο ισχύει η εγγύηση ?

2) Οπως είπε κάποιος φίλος εδώ, το Banggood προσφέρει το priority direct mail (αν δεν κάνω λάθος) σαν ασφαλή μέθοδο αποστολής χωρίς τελωνείο. Γράφει και στο site τους οτι έρχεται μέσω NL. Απο την εμπειρία σας, (αφού θα τους το έχω ξεκαθαρίσει να μη φαίνεται πουθενά οτι έρχεται απο Κίνα και το κάνουν), ΑΝ υπάρξει τελωνείο (και βγεί τελικά ασύμφορο) , τότε μπορώ να αρνηθώ να το παραλάβω και να ακυρώσω την πληρωμή μέσω paypal η νομικά δεν έχω τέτοιο δικαίωμα ? Δεν έχω ξανακάνει αγορές απο Κίνα και δεν έχω ιδέα.

Αυτά τα 'λίγα' παιδιά και κάθε συμβουλή-παρατήρηση δεκτή προς αποφυγή δυσάρεστων εκπλήξεων.

Σας ευχαριστώ.

Αυτές οι ερωτήσεις έχουν απαντηθεί πολλάκις, και δεν αφορούν αποκλειστικά το μοντέλο, αλλά γενικότερα τις εκ Κίνας αγορές. Καλύτερα να γράψεις στο αντίστοιχο νήμα, ή να διαβάσεις το αντίστοιχο νήμα.

Καταλαβαίνω ότι η Xiaomi έλκει συνεχώς νέους και άπειρους αγοραστές, αλλά δεν είναι δυνατόν να λέμε συνέχεια τα ίδια πράγματα....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέσω της εφαρμογής Field Test. Όπως και στο ios μπορείς να δεις ποια μπάντα χρησιμοποιείς. Μόνο στο Android χρειάζεται root.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

μάλιστα,

μαθαίνουμε :)

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τι κινηταρα πήρα έχω τρελαθεί,ποιο lg g5!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντυπώσεις σε σχέση με το G5 γιωργαρα?

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις σε σχέση με το G5 γιωργαρα?

 

The power of the 10

Σε καθημερινή χρήση όπως είπα δεν βλέπω διαφορές, ανεβάζει πιο δύσκολα θερμοκρασία η οθόνη είναι απολαυστική, ποιοτικότερη συσκευή εξωτερικά, καλύτερη μπαταρία και χειρότερη κάμερα.Σε γενικές γραμμές για την χρήση που κάνω κοινωνικά δίκτυα, περιήγηση κλπ με καλύπτει περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι για mi max 2 αλλα με χαλάει πολύ η κάμερα του και ότι στα πολύ δυνατά παιχνίδια χωλενει..

Έχω ένα Redmi note 4x αυτές τις μέρες στα χέρια μου εντυπωσιακή μπαταρία δεν λέω αλλά με το htc 10 δεν υπάρχει σύγκριση.

Πρέπει να τα έχεις ταυτόχρονα για να το καταλάβεις.

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι για mi max 2 αλλα με χαλάει πολύ η κάμερα του και ότι στα πολύ δυνατά παιχνίδια χωλενει..

Έχω ένα Redmi note 4x αυτές τις μέρες στα χέρια μου εντυπωσιακή μπαταρία δεν λέω αλλά με το htc 10 δεν υπάρχει σύγκριση.

Πρέπει να τα έχεις ταυτόχρονα για να το καταλάβεις.

 

The power of the 10

Έχει καλύτερη κάμερα από τα redmi το mi max 2 βγάζει καλές φωτογραφίες απλά δεν είναι κορυφή όπως το htc 10,g5 αλλά τι να το κάνω που το φορτιζα 2 φορές την μέρα;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνω ναι αλλά μετά είναι τι καλύπτει τον καθένα.

Το G5 άμα δεν είχε αυτό το ριμαδο image retention δεν θα το είχα δώσει γιατί ήταν το πιο ολοκληρωμένο κινητό για μένα.

Εμένα με την δικιά μου χρήση μια μέρα με βγάζει άνετα.

Όσο για την κάμερα επειδή έχω παιδί 2.5 ετών θέλω να είναι πολύ καλή.

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνω ναι αλλά μετά είναι τι καλύπτει τον καθένα.

Το G5 άμα δεν είχε αυτό το ριμαδο image retention δεν θα το είχα δώσει γιατί ήταν το πιο ολοκληρωμένο κινητό για μένα.

Εμένα με την δικιά μου χρήση μια μέρα με βγάζει άνετα.

Όσο για την κάμερα επειδή έχω παιδί 2.5 ετών θέλω να είναι πολύ καλή.

 

The power of the 10

 

Mια βραδινή στο auto

36190527563_9a960f5998_c.jpgIMG_20170902_005413_HHT by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...