Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα δεν έχει λογική :)

 

οκ έχει bugs (αν , δεν είχα προσέξει κάποιο πρόβλημα) η 1.3.8 αλλά δεν θα κάνεις αναβάθμιση στην 2.8 έτσι κι αλλιώς ;

γρίπη θα αποκτήσει με την 1.3.8 και φοβάσαι μη κολλήσουν τα bugs στην καινούρια ;; :)))

 

Ωραίος! Απλά έχω την αίσθηση από αυτά που διαβάζω χωρίς να είμαι απόλυτος πως το ρολόι είναι ευαίσθητο στα συχνά φλασαρίσματα κ μπορεί να χαλάσει. Κ φοβάμαι μην χάσω τις δραστηριότητες μου με το update και για αυτό προσπαθώ να αποφύγω την 1.3.8.

 

Όσο για σένα φίλε yiatsou δεν πέρασα ακόμα την 2.8.0.5 για να σε βοηθήσω. Αυτό όμως που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις στο ρολόι την εφαρμογή paceon που υποστηρίζει και αυτό που θες μεταξύ άλλων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο. Αν θες να χειριστείς τη μουσική του κινητού δες πρώτα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής amazfit αν είναι ενεργοποιημένο το music remote controller. Μετά βάλε να παίξει μουσική στο κινητό κ θα σου βγουν στην οθόνη του ρολογιού τα κουμπιά χειρισμού της μουσικής. Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Απλά έχω την αίσθηση από αυτά που διαβάζω χωρίς να είμαι απόλυτος πως το ρολόι είναι ευαίσθητο στα συχνά φλασαρίσματα κ μπορεί να χαλάσει. Κ φοβάμαι μην χάσω τις δραστηριότητες μου με το update και για αυτό προσπαθώ να αποφύγω την 1.3.8.

 

 

αν είναι να την πάθεις θα την πάθεις είτε πας στην 1.3.8 είτε στην 2

αν φοβάσαι , δεν κάνεις ποτέ , άσε να κάνουν οι άλλοι :) (ποια συχνά φλασαρισμάτα ; δεν περνάμε (τουλάχιστον οι περισσότεροι) custom rom κάθε λίγο και λιγάκι , update κάνουμε)

 

δραστηριότητα οκ παίζει να χάνεις της ημέρας (αν δεν έχει γίνει και sync κλπ)

 

εν κατακλείδι , το ότι βγήκε 1.3.8 ενώ ήταν στα σκαριά η έκδοση 2 θα έπρεπε να σου λέει κάτι

είτε έπρεπε να φτιαχτεί κάτι σοβαρό είτε να στρωθεί ο δρόμος για την νέα

Link to comment
Share on other sites

Οπόtε μετά την τελευταία αναβάθμιση μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κανονικά και τα watchfaces που κυκλοφορούν για το Stratos;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα την τελευταία αναβάθμιση και έκτοτε έχω δύο θέματα.

Δεν έρχεται καμιά ειδοποίηση, πλην κλήσεων (άντε πάλι)

Δεύτερον, ανάβει πολύ συχνότερα το φως του, αλλά πολύ συχνότερα, με την κίνηση του καρπού χωρίς να θέλω βέβαια.

Τα έχει παρατηρήσει άλλος; να κάνω ένα reset;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα την τελευταία αναβάθμιση και έκτοτε έχω δύο θέματα.

Δεν έρχεται καμιά ειδοποίηση, πλην κλήσεων (άντε πάλι)

Δεύτερον, ανάβει πολύ συχνότερα το φως του, αλλά πολύ συχνότερα, με την κίνηση του καρπού χωρίς να θέλω βέβαια.

Τα έχει παρατηρήσει άλλος; να κάνω ένα reset;

Για τις ειδοποιήσεις κάνε τα εξής:

1) Στο ρολόι κάνε scroll down και δες αν είναι ενεργοποιημένο το do not disturb mode (έχει το σχήμα μισοφέγγαρου) και απενεργοποίησε το.

2) Στην εφαρμογή του κινητού πήγαινε Profile -> Settings -> System Permissions -> Notification Read Permission και τίκαρε το amazfit.

3) Μετά πήγαινε Profile -> Settings -> Notifications ενεργοποίησε το Push Notification και μετά εκεί που λέει App Notification Setting μπορείς να επιλέξεις για ποιες εφαρμογές θα δέχεσαι ειδοποιήσεις. Τέλος το Not Push, phone's screen is ON απενεργοποίησε το.

 

Για το φως κάνε το εξής:

Στο ρολόι κάνε scroll down και πάτα δεξιά το γρανάζι που είναι οι ρυθμίσεις. Μετά επιλέγεις common και εκεί που λέει activate on wrist βάλτο στο off.

Οπόtε μετά την τελευταία αναβάθμιση μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κανονικά και τα watchfaces που κυκλοφορούν για το Stratos;

Λογικά ναι.

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

1) κατι ακομα από που είναι η ρύθμιση για να ξεκλειδώνει το κινητό κοντά στο ρολόι?

 

2)Επίσης το φορτισα με το που το πηρα (είχε μέσα 35%) το φπρτισα στην πρίζα με φορτιστή 0.85Α φορτισε σε 2 ώρες περίπου 100% στις 16.00

Μετά έκανα το πρώτο update πήγε 96% μετά έκανα δεύτερο πήγε 91% ενδιάμεσα έπαιξα λίγο έκανα κ το τρίτο στην νεότερη έκδοση κ πήγε 85% όλα αυτά σε 1 ώρα το πολύ.

Μετά βγήκα έξω κ για να μην πολυλογώ χωρίς χρήση πολύ στις 12 το βραδυ έχω 44% είναι λογικό? η μήπως επειδή είναι η πρώτη φόρτιση?

όλη την ωρα το είχα pair με το κινητό μου.

Αλλά αυτό. οχι τρέξιμο πχ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει για συγχρονισμό με επαφές πως γίνεται? κ τι κάνει? έχω j7 2017 android 7

 

Είναι λάθος μετάφραση από κινέζικα στα αγγλικά. Εννοούν να σου δείχνει την επαφή που σε καλεί στην οθόνη του ρολογιού. Απλά μην ασχολείσαι...

 

1) κατι ακομα από που είναι η ρύθμιση για να ξεκλειδώνει το κινητό κοντά στο ρολόι?

 

2)Επίσης το φορτισα με το που το πηρα (είχε μέσα 35%) το φπρτισα στην πρίζα με φορτιστή 0.85Α φορτισε σε 2 ώρες περίπου 100% στις 16.00

Μετά έκανα το πρώτο update πήγε 96% μετά έκανα δεύτερο πήγε 91% ενδιάμεσα έπαιξα λίγο έκανα κ το τρίτο στην νεότερη έκδοση κ πήγε 85% όλα αυτά σε 1 ώρα το πολύ.

Μετά βγήκα έξω κ για να μην πολυλογώ χωρίς χρήση πολύ στις 12 το βραδυ έχω 44% είναι λογικό? η μήπως επειδή είναι η πρώτη φόρτιση?

όλη την ωρα το είχα pair με το κινητό μου.

Αλλά αυτό. οχι τρέξιμο πχ.

 

Smart lock λέγεται αυτό που ψάχνεις και θα το βρεις στις ρυθμίσεις του κινητού σου, όχι στην εφαρμογή amazfit.

Από 85% σε 44% σε λίγες ώρες δεν είναι λογικό. Αλλά επειδή έκανες πολλά updates και ήταν και η πρώτη φόρτιση δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα. Δες το πως θα πάει και αν συνεχίσει έτσι κάνε factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, επειδή σκέφτομαι να το αγορασω και αγχώνομαι για τη μπαταρια. Την εχει αλλαξει καποιος; Ειναι δυνατον να αλλαχτει στην Ελλάδα;
N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω δεν αλλάζει η μπαταρία του. Ούτως η άλλως σε 2 χρόνια από σήμερα θα έχουν βγει πολύ πιο καλά smartwatches. Για σήμερα όμως το pace έχει πολύ καλό value for money.
Link to comment
Share on other sites

είδα οτινυπαρχει τροπος να στειλεις μηνυματα με το watch droid μπηκα ειδα video αλλα δεν λπορεσα να το κάνω. μπορεί κάποιος να βοηθήσει? βασικά συνδέω τονρολοι στον υπολογιστή και δεν μου ανοίγει κάποιο φάκελο για να βάλω μέσα το APK που κατέβασα.

είδα κ κάποια βίντεο που συνδέεται με qr αλλά κάνοντας την διαδικασία δεν γινότανε να το βρω στο lab δεν είχε αυτό το μενού!

Link to comment
Share on other sites

είδα οτινυπαρχει τροπος να στειλεις μηνυματα με το watch droid μπηκα ειδα video αλλα δεν λπορεσα να το κάνω. μπορεί κάποιος να βοηθήσει? βασικά συνδέω τονρολοι στον υπολογιστή και δεν μου ανοίγει κάποιο φάκελο για να βάλω μέσα το APK που κατέβασα.

είδα κ κάποια βίντεο που συνδέεται με qr αλλά κάνοντας την διαδικασία δεν γινότανε να το βρω στο lab δεν είχε αυτό το μενού!

 

δεν κατάλαβα τι ακριβώς είδες μιας και αυτά που λες είναι λάθος

δεν κάνεις απλά copy paste το apk σε ένα φάκελο

εγκάτάσταση πρέπει να γίνει το apk

 

πάνε εδώ και στο faq σου έχει 2-3 τρόπους για το πως περνάς ένα apk

 

http://amazfit.szabadi.info/

 

εγώ το είχα κάνει με το apk installer

https://www.smartwatchspecifications.com/install-android-apk-apps-amazfit-pace/

Link to comment
Share on other sites

δεν διαβάζει ο υπολογιστής το ρολόι.

Και για το άλλο που λέω αν πατήσεις στο YouTube watch droid θα δεις τι εννοώ.

είναι για να μπορείς να απαντάς σε μηνύματα!

Απλά επειδή ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει τονρολοι δεν μπορώ να το κάνω γι αυτό ζητάω κάποια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

δεν διαβάζει ο υπολογιστής το ρολόι.

Και για το άλλο που λέω αν πατήσεις στο YouTube watch droid θα δεις τι εννοώ.

είναι για να μπορείς να απαντάς σε μηνύματα!

Απλά επειδή ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει τονρολοι δεν μπορώ να το κάνω γι αυτό ζητάω κάποια βοηθεια

 

δεν με ακούς κιόλας :) , σου δίνω βοήθεια και δεν την παίρνεις

ξέρω τι είναι το watch droid ,δεν χρειάζεται να δω βίντεο, το είχα κάποτε

εγώ σου λέω πως να περάσεις το APK το οποίο δεν έχει σχέση με τους φακέλους που ψάχνεις

το ότι δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το ρολόι σημαίνει ότι είτε δεν έχεις drivers στον υπολογιστή είτε χρησιμοποιείς λάθος καλώδιο (αν είναι μόνο για φόρτιση)

 

ααννν εβλεπες αυτά που σου έστειλα θα εβλεπες οδηγίες για το πως θα κάνεις τα πάντα (και πως θα μπουν οι drivers)

Link to comment
Share on other sites

θα το κοιτάξω το βράδυ που θα πάω σπίτι και αν δεν μπορέσω πάλι θα ξαναμιλήσω αυριο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το καλώδιο που έχω ειναο αυτό του ρολογιου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το stratos,και τωρα τις τελευτες μερες οταν με ερχεται ειδοποιηση δεν αναβει το φως του ρολογιου,οι ρυθμισεις ειναι σωστες..τι μπορει να πεζει?

πχ μεσου viber,οταν εχω πμ δεν αναβει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το stratos,και τωρα τις τελευτες μερες οταν με ερχεται ειδοποιηση δεν αναβει το φως του ρολογιου,οι ρυθμισεις ειναι σωστες..τι μπορει να πεζει?

πχ μεσου viber,οταν εχω πμ δεν αναβει.

Καλησπέρα και στο pace που εγώ έχω με το νέο firmware (like stratos) δεν ανάβει στα notifications παρά μόνο στις κλήσεις. Και προ αναβάθμισης πάλι δεν άναβε

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και στο pace που εγώ έχω με το νέο firmware (like stratos) δεν ανάβει στα notifications παρά μόνο στις κλήσεις. Και προ αναβάθμισης πάλι δεν άναβε

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι εμενα στα notifications viber messenger αναβε κανονικα,τωρα μονο στις κλησεις.

επισης με το πανω κουμπι αναβα και εκλεινα το φως του ρολογιου και τωρα δν μπορω...

 

ολη μερα με αυτο παιδευομαι γιατι να μην εχω φως στα notifications αρα λες να φταιει καποιο uptade ετσι?

Edited by HBK_R21
Link to comment
Share on other sites

Για τις ειδοποιήσεις κάνε τα εξής:

1) Στο ρολόι κάνε scroll down και δες αν είναι ενεργοποιημένο το do not disturb mode (έχει το σχήμα μισοφέγγαρου) και απενεργοποίησε το.

2) Στην εφαρμογή του κινητού πήγαινε Profile -> Settings -> System Permissions -> Notification Read Permission και τίκαρε το amazfit.

3) Μετά πήγαινε Profile -> Settings -> Notifications ενεργοποίησε το Push Notification και μετά εκεί που λέει App Notification Setting μπορείς να επιλέξεις για ποιες εφαρμογές θα δέχεσαι ειδοποιήσεις. Τέλος το Not Push, phone's screen is ON απενεργοποίησε το.

 

Για το φως κάνε το εξής:

Στο ρολόι κάνε scroll down και πάτα δεξιά το γρανάζι που είναι οι ρυθμίσεις. Μετά επιλέγεις common και εκεί που λέει activate on wrist βάλτο στο off.

Για το πρωτο, ειχα σωστα ολες τις ρυθμισεις, και απλα καποια στιγμη ξεκινησαν να ερχονται ειδοποιησεις.

Για το φως, μου προτεινεις να το κλεισω και δεν θελω. Το ειχα ενεργο αλλα δεν αναβε τοσο ευκολα και συχνα. :(

Ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες παντως!

Link to comment
Share on other sites

Κοντορεβυθουλης.

Πήγα να το κάνω Έλα να οτινλεει κατέβασα το APK installer αλλά πάλι τιποτα φίλε. Δεν βρίσκει την συσκευή (ρολοι) δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο να κάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το καλώδιο σύνδεσης ειναι αυτό πουωειχε το ρολόι μεσα

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και άλλο καλωδιο κ παλι δεν το βλέπει.

 

το apk installer δεν μπορεί να κάνει δουλειά αν δεν υπάρχουν μέσα οι drivers

ούτε το κινητό σου δεν μπορείς να συνδέσεις σε υπολογιστή αν δεν υπάρχουν drivers

 

ακολούθησες όλες τις οδηγίες ;

 

3)Download the ADB driver just in case the Android app installer will not be able to detect your Pace device. Choose the ADB Driver Installer (Universal) Automated install universal adb driver.

 

http://adbdriver.com/downloads/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...