Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι μια σκεψη και αυτη, αλλα αλλο ειναι 500 δολλαρια και αλλο 500 ευρω.....

 

Εντάξει δεν είναι και μεγάλη διαφορά αν σκεφτείς την διαφορά εγγύησης 1 χρόνο επιπλέον και το άγχος μέχρι να σου έρθει από Κίνα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχεις αδικο, απλα ακομα ειμαι αναμεσα σε 2-3 συσκευες και δεν εχω πειστει απολυτα αν αξιζει να δωσω 400 ή 500.... ενα απο τα στοιχεια της συγκρισης ειναι και το οικονομικο...
Link to comment
Share on other sites

Πώς δεν έχουμε, διάβασε και αυτό http://pocketnow.com/2017/07/03/oneplus-5-upside-down-audio , απ ότι φαίνεται η οθόνη δεν είναι το μόνο που τοποθετήθηκε ανάποδα. I wonder if the OP5 is secretly an even better phone if you use it upside down all the time. Έκλαψα με το σχόλιο. Κλαίω και με τους κινέζους.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το είδα και αυτό προχθες.

Λέτε να φαμε καμια ήττα και να ξενερωσουμε;

Οι χρήστες που το έχουν τι λένε;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις αδικο, απλα ακομα ειμαι αναμεσα σε 2-3 συσκευες και δεν εχω πειστει απολυτα αν αξιζει να δωσω 400 ή 500.... ενα απο τα στοιχεια της συγκρισης ειναι και το οικονομικο...

 

 

 

Αν είναι το g6 στη λίστα σου, αυτό θα έπαιρνα εγώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oneplus συσκευές αγοράζουμε μόνο από το επίσημο site παιδιά

Τόσες φορές το έχουμε πει

Δεν αξίζει ούτε 50€ και παραπάνω αν γλιτώσεις για να χάσεις 1 χρόνο εγγύηση, 1 μήνα μέχρι να έρθει, 2 μήνες να μείνεις χωρίς τηλέφωνο αν κάτι πάθει. Γιατί θα πάει κινα για επισκευή

Και επίσης αν κάτι δεν πάει καλά και πληρώσεις τελωνείο θα σου βγει πιο ακριβό και από iPhone 7 plus 256gb

 

Πόσες φορές θα τα πούμε

Μην πέφτετε σε παγίδες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα με τον ηχο που λεει το αρθρο πιο πανω το εχει κανας αλλος?

 

γενικα πως ειναι η συμβιωση με την συσκευη?

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος είναι εξαιρετικός !

Η ποιότητα δε συνομιλίας άψογη.

 

Διάβασε προηγούμενες σελίδες την δική μου εμπειρία αλλά και των υπόλοιπων κατόχων. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά πάντως το θέμα ήχουν είναι στην ηχογράφηση. Επίσης νομίζω ότι εδώ μιλάμε για καθαρό θέμα λογισμικού το οποίο πιθανότατα να το λύνει και κάποιος dev στο xda σε λίγο καιρό αν αργήσει η OP. Όπως θα δείτε τι λέει το άρθο, πρακτικά το κινητό δεν καταλαβαίνει αν έχει στρίψει 90 ή 270 μοίρες με αποτέλεσμα να μην αλλάξει τα μικρόφωνα ως προς το δεξί/αριστερό. Άρα σε ένα βίντεο που θα γυρίσουμε το κινητό μας σε landscape counterclockwise τότε ο ήχος στο βίντεο θα βγει αντεστραμμένος. Και λέει ότι το έχουν παρατηρήσει και χρήστες των 3 και 3Τ.

 

Σε αναπαραγωγή δεν λένε να έχει θέμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κι εγώ το 8/128. Τα πρόβλημα της οθόνης δεν με ανησυχεί καθώς με το ζόρι το αντιλήθφηκα στα βίντεο σε slow motion. Ας έρθει και στην χειρότερη το γυρνάω πίσω.

 

Χρησιμοποίησα ένα από τα ρεφεραλ λινκ που βρήκα εδώ και η έκπτωση ήταν έγκυρη παρότι το παρήγγειλα από UK.

Ωρίστε και το δικό μου λινκ για την έκπτωση:

https://oneplus.net/uk/invite#EV10AN69FQXJZIW

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά παρέλαβα κι εγώ χθες το απόγευμα.

Το πρώτο πράγμα που εκανα ήταν να τσεκαρω το jello effect.

 

Λίγο επειδή τα μάτια μου είναι ευαίσθητα στις οθόνες, λίγο επειδή είμαι ψείρας, λίγο επειδή ήμουν προκατειλημμένη από τα βίντεο που είχα δει, το παρατήρησα με την πρώτη.

 

Το θετικό είναι ότι δεν το έχω στον βαθμό που δείχνουν πολλά βίντεο, που είναι όντως αποκαρδιωτικό.

Ούτε όμως ότι δεν το έχω και καθόλου, όπως κάποιοι, που είτε είναι πολύ τυχεροί είτε δεν μπορούν να το αντιληφθούν.

Καπου στην μέση θα έλεγα, προς το λίγο.

 

Το κινητό φαίνεται νορμάλ σε όλα τα άλλα, μου αρέσει και δεν θα ήθελα να το επιστρέψω για αυτόν τον λόγο μόνο.

 

Θα κάνω χρήση λίγες μέρες , χωρίς να το σκέφτομαι, και αν δω ότι δεν επηρεάζει την καθημερινότητα μου με το κινητό (που όντως είναι αρκετα πιθανό να μην το επηρεάζει καθόλου), θα το κρατήσω.

Οψομεθα.

 

Μόλις τελειώσω και τον πρώτο πλήρη κύκλο φορτισης, θα επανέλθω με περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά παρέλαβα κι εγώ χθες το απόγευμα.

Το πρώτο πράγμα που εκανα ήταν να τσεκαρω το jello effect.

 

Λίγο επειδή τα μάτια μου είναι ευαίσθητα στις οθόνες, λίγο επειδή είμαι ψείρας, λίγο επειδή ήμουν προκατειλημμένη από τα βίντεο που είχα δει, το παρατήρησα με την πρώτη.

 

Το θετικό είναι ότι δεν το έχω στον βαθμό που δείχνουν πολλά βίντεο, που είναι όντως αποκαρδιωτικό.

Ούτε όμως ότι δεν το έχω και καθόλου, όπως κάποιοι, που είτε είναι πολύ τυχεροί είτε δεν μπορούν να το αντιληφθούν.

Καπου στην μέση θα έλεγα, προς το λίγο.

 

Το κινητό φαίνεται νορμάλ σε όλα τα άλλα, μου αρέσει και δεν θα ήθελα να το επιστρέψω για αυτόν τον λόγο μόνο.

 

Θα κάνω χρήση λίγες μέρες , χωρίς να το σκέφτομαι, και αν δω ότι δεν επηρεάζει την καθημερινότητα μου με το κινητό (που όντως είναι αρκετα πιθανό να μην το επηρεάζει καθόλου), θα το κρατήσω.

Οψομεθα.

 

Μόλις τελειώσω και τον πρώτο πλήρη κύκλο φορτισης, θα επανέλθω με περισσότερα.

 

ευχαριστουμε για τις πληροφοριες,

 

παρακολουθω το θεμα απο την αρχη αλλα κυριως αυτο που ειπες με προβληματιζει

 

δηλαδη να παρω καινουριο κινητο και απο τα πρωτα λεπτα να παρατηρησω αυτο στην οθονη, νομιζω θα ξενερωσω και απο οτι καταλαβα ολα πρεπει να το εχουν αυτο.

 

με κραταει πισω η αληθεια αυτη η ιστορια. οπως και το οτι δεν βλεπω κανα update

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα παραγγελία!!! (Το 64αρι ) :) Tempered Glass δεν είχε διαθέσιμο.

Ορίστε και το δικό μου λίνκ για το referral Program

https://oneplus.net/gr/invite#OPB0N6M6YPKULX

Μόλις ήρθε!!! :) από πακετάρισμα +1

Εντυπώσεις αργότερα!! πρέπει να τσεκάρω κάτι???

JIAYU S3 Advanced

LG Optimus G E975

Samsung GT-I9000 Galaxy S

"ΓΙΩΡΓΟΣ"

Link to comment
Share on other sites

Oneplus συσκευές αγοράζουμε μόνο από το επίσημο site παιδιά

Τόσες φορές το έχουμε πει

Δεν αξίζει ούτε 50€ και παραπάνω αν γλιτώσεις για να χάσεις 1 χρόνο εγγύηση, 1 μήνα μέχρι να έρθει, 2 μήνες να μείνεις χωρίς τηλέφωνο αν κάτι πάθει. Γιατί θα πάει κινα για επισκευή

Και επίσης αν κάτι δεν πάει καλά και πληρώσεις τελωνείο θα σου βγει πιο ακριβό και από iPhone 7 plus 256gb

 

Πόσες φορές θα τα πούμε

Μην πέφτετε σε παγίδες

 

αμα μειώσεις το κίνδυνο να περασει τελωνειο αυτη την στιγμή το βρίσκεις 70 ευρω φθηνοτερα από το επισημο σαιτ δλδ 15% φθηνοτερα , δεν το λες και μικρη διαφορά. Και σε 2-3 μήνες που από κίνα θα το βρίσκεις 380 το επισημο θα το εχει πάλι 500 οπότε μιλαμε για 120 ευρω κερδος δλδ 25% φθηνότερα. Να μου λείπουν τα δυο χρόνια εγγύηση όταν απαντουν οτι το προβλημα με την οθονη ειναι ...στο μυαλο μας...

Για εμένα με διαφορά πάνω από 70-80 ευρώ το παίρνεις εννοείται απο τον φθηνοτερο...και ας εχω ενα χρονο λιγοτερο "εγγυηση"...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για τις πληροφοριες,

 

παρακολουθω το θεμα απο την αρχη αλλα κυριως αυτο που ειπες με προβληματιζει

 

δηλαδη να παρω καινουριο κινητο και απο τα πρωτα λεπτα να παρατηρησω αυτο στην οθονη, νομιζω θα ξενερωσω και απο οτι καταλαβα ολα πρεπει να το εχουν αυτο.

 

με κραταει πισω η αληθεια αυτη η ιστορια. οπως και το οτι δεν βλεπω κανα update

 

Και εμένα με προβλημάτισε αυτή η ιστορία πολύ.

Ειλικρινά όμως, αν δεν είσαι από τους σούπερ γκαντεμηδες που να έχουν το πρόβλημα πολύ εντονο (είναι λίγες οι περιπτώσεις), τότε δεν είναι τόσο τραγικό όσο φαίνεται.

Αν δεν είχε γίνει τοσος ντόρος, εγώ θα το περνούσα για ένα ελαφρύ animation.

 

 

Η πλειοψηφία νομίζω το έχει στον μέσο προς λίγο βαθμο, που μάλλον δεν αποτελεί deal breaker. Ως τωρα τουλάχιστον, θα επανέλθω και σε λίγες ημέρες.

 

Μακάρι να ήμουν σε αυτούς που ή δεν το έχουν καθόλου ή δεν το αντιλαμβάνονται καν (πιθανόν τα δύο τελευταία να είναι έννοιες ταυτόσημες), αλλά εγώ το βλεπω. Σε κάποιους που το έδειξα, δεν κατάλαβαν τίποτα, πχ.

Σίγουρα δεν είναι τόσο τραγικό όσο φαίνεται. Μπορεί μετά από λίγες ημέρες να μην το βλεπω καν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε σε μικρό βαθμό, μπορείτε να ανεβάσετε ένα βίντεο να δούμε πως φαίνεται;

Έχει έρθει το δικό μου και μάλλον θα πάω στην DHL να τους πω να το επιστρέψουν, αλλά ίσως και να αλλάξω γνώμη αν δεν φαίνεται πολύ

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με προβλημάτισε αυτή η ιστορία πολύ.

Ειλικρινά όμως, αν δεν είσαι από τους σούπερ γκαντεμηδες που να έχουν το πρόβλημα πολύ εντονο (είναι λίγες οι περιπτώσεις), τότε δεν είναι τόσο τραγικό όσο φαίνεται.

Αν δεν είχε γίνει τοσος ντόρος, εγώ θα το περνούσα για ένα ελαφρύ animation.

 

 

Η πλειοψηφία νομίζω το έχει στον μέσο προς λίγο βαθμο, που μάλλον δεν αποτελεί deal breaker. Ως τωρα τουλάχιστον, θα επανέλθω και σε λίγες ημέρες.

 

Μακάρι να ήμουν σε αυτούς που ή δεν το έχουν καθόλου ή δεν το αντιλαμβάνονται καν (πιθανόν τα δύο τελευταία να είναι έννοιες ταυτόσημες), αλλά εγώ το βλεπω. Σε κάποιους που το έδειξα, δεν κατάλαβαν τίποτα, πχ.

Σίγουρα δεν είναι τόσο τραγικό όσο φαίνεται. Μπορεί μετά από λίγες ημέρες να μην το βλεπω καν.

 

ενταξει εστω και σε μικρο βαθμο να ειναι, αμα παρεις καινουρια συσκευη εστω και αυτη η υποψια εμενα θα με ξενερωσει, αλλος μπορει να πει σιγα.

νομιζω οτι θα παω σε αλλη λυση, δεν το ρισκαρω, βλεπουμε αναλογα το μελλον αν αξιζει το 5Τ καλως

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με προβλημάτισε αυτή η ιστορία πολύ.

 

Ειλικρινά όμως, αν δεν είσαι από τους σούπερ γκαντεμηδες που να έχουν το πρόβλημα πολύ εντονο (είναι λίγες οι περιπτώσεις), τότε δεν είναι τόσο τραγικό όσο φαίνεται.

 

Αν δεν είχε γίνει τοσος ντόρος, εγώ θα το περνούσα για ένα ελαφρύ animation.

 

 

 

 

 

Η πλειοψηφία νομίζω το έχει στον μέσο προς λίγο βαθμο, που μάλλον δεν αποτελεί deal breaker. Ως τωρα τουλάχιστον, θα επανέλθω και σε λίγες ημέρες.

 

 

 

Μακάρι να ήμουν σε αυτούς που ή δεν το έχουν καθόλου ή δεν το αντιλαμβάνονται καν (πιθανόν τα δύο τελευταία να είναι έννοιες ταυτόσημες), αλλά εγώ το βλεπω. Σε κάποιους που το έδειξα, δεν κατάλαβαν τίποτα, πχ.

 

Σίγουρα δεν είναι τόσο τραγικό όσο φαίνεται. Μπορεί μετά από λίγες ημέρες να μην το βλεπω καν.

 

 

 

Εγώ προσπαθώ να μη το δω. Γιατί ξέρω ότι μόλις το δω μια φορά πάει αυτό ήταν. Είναι σα να ανακάλυψε κάποιος ένα καμένο πιξελ.. Δεν είναι το τέλος του κόσμου αλλά δε το λες και feature

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γράφουν στο oneplus forum, δεν διορθώνει το jelly effect. Αλλά μόλις το αναβάθμιση θα ενημερώσω.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπαθώ να μη το δω. Γιατί ξέρω ότι μόλις το δω μια φορά πάει αυτό ήταν. Είναι σα να ανακάλυψε κάποιος ένα καμένο πιξελ.. Δεν είναι το τέλος του κόσμου αλλά δε το λες και feature

Δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά είμαι απο αυτούς που επέμεναν ότι δεν έχουν jello effect και πράγματι στο scroll up down ειναι κομπλε.Ελα που ομως εχθές ανακάλυψα οτι το κάνει στο αριστερα-δεξια φαίνεται μια αργοπορία της οθόνης απο την μέση και πανω.Πως το ανακάλυψα ?

Έβαλα στην homescreen σε τρίτη σελίδα το widget του calendar και το μεγάλωσα να πιάνει όλη την σελιδα.Ε τι το ήθελα φαίνεται ξεκάθαρα όταν αλλάζω σελίδα.Σαν να στραβώνει το widget όταν πάω αριστερά -δεξιά.

Έχω ήδη κάνει request για επιστροφή...

Link to comment
Share on other sites

Το jello effect δεν επηρεάστηκε από το update.

Εφόσον δεν το έφτιαξαν τώρα που έγινε χαμός δεν πρόκειται να το φτιάξουν ποτέ γιατί μάλλον είναι θέμα hardware

έμενα γιατι δεν ήρθε ακόμα το update?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...