Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω την γνώμη σας.

Από το κινητό αφαίρεσα το tempered glass.

Υπάρχει περίπτωση η original θήκη να γρατσουνισει

την οθόνη ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω την γνώμη σας.

Από το κινητό αφαίρεσα το tempered glass.

Υπάρχει περίπτωση η original θήκη να γρατσουνισει

την οθόνη ???

Ποια θήκη; Βιβλίο τύπου;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές. Έριξα μια ματιά, skroutz, kimovil, και θα προσπαθήσω να το δώσω 250€. Είναι το 8/128, αγορασμενο, από το eglobalcentral.eu, και δεν έχει εγγύηση, πέρασε ένας χρόνος, και το δούλευα μέχρι πριν δύο μέρες, οπότε το αποθήκευσα στο συρτάρι,, να μην του κάνω κάποια ζημιά.

Το tempered glass, το έχω βγάλει, και έχω την original θήκη.

Το έλεγξα, δεν έχει γρατσουνιές, ήταν πάντα μέσα στην θήκη.

Προτιμαται άτομο από Τρίκαλα Θεσσαλίας.!!!!

Θα βάλω αγγελία στο forum,, buy shell.

Νομίζω πάντως ότι το δίνεις κομματάκι χαμηλά για 128άρι. Είσαι και στην επαρχία, οπότε θεωρώ ότι μπορείς άνετα να το βάλεις 300€ μια που οι επιλογές είναι πιο περιορισμένες.

Εγώ, για παράδειγμα, πούλησα προχθές το 64άρι στα 300€ και δε νιώθω ότι έριξα/αδίκησα τον αγοραστή. Το είχα βέβαια βιτρινάτο.

Κινητό με τόσο καλά χαρακτηριστικά, δεν μπορεί να έχει την απαίτηση ο άλλος να το πάρει με 230€ και 250€.

Τεσπά, κουβέντα να γίνεται βέβαια γιατί τώρα που σου γράφω, μπορεί και το έχεις ήδη πουλήσει.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Νέα stable 5.1.6 σήμερα. Τίποτε το ιδιαίτερο βέβαια εάν εξαιρέσουμε το security patch Οκτωβρίου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2870mah η μπαταρια που την μετρησα πριν απο λιγο. Βεβαια το φορτισα απο 20% μεχρι 90% και το υπολογισα, δεν ξερω αν ειναι σωστα ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μην πιάνεις το 90, μέχρι 85-88 τοίς εκατό για να μην γράφει κύκλο φόρτισης η συσκευή ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω. Το φορτιζω πλεον μεταξυ 20%-80%.

 

Λοιπον για να ελεγχω την μπαταρια καλυτερα, εκανα μια φορτιση απο το 0 στο 100. Μου εδειξε 2695mah.. Λιγα δεν ειναι; Τι στο καλο; Εχω απορια τι θα εδειχνε σε καινουρια συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω. Το φορτιζω πλεον μεταξυ 20%-80%.

 

Λοιπον για να ελεγχω την μπαταρια καλυτερα, εκανα μια φορτιση απο το 0 στο 100. Μου εδειξε 2695mah.. Λιγα δεν ειναι; Τι στο καλο; Εχω απορια τι θα εδειχνε σε καινουρια συσκευη..

Πόσο βγάζει τώρα σε διάρκεια και οθόνη μέσο όρο; 1μιση χρόνο μόνο με dash, μου βγάζει 5 ώρες sot και 15 με 20 ώρες αναμονή.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Νέα stable 5.1.6 σήμερα. Τίποτε το ιδιαίτερο βέβαια εάν εξαιρέσουμε το security patch Οκτωβρίου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έβαλες την αναβάθμιση να μας πεις εντυπώσεις γιατί διαβάζω από άλλους ότι έχει θέματα

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλες την αναβάθμιση να μας πεις εντυπώσεις γιατί διαβάζω από άλλους ότι έχει θέματα
Δεν την έχω εγώ. Είναι σε open beta μήνες τώρα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο βγάζει τώρα σε διάρκεια και οθόνη μέσο όρο; 1μιση χρόνο μόνο με dash, μου βγάζει 5 ώρες sot και 15 με 20 ώρες αναμονή.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Βγαζει και εμενα ικανοποιητικα.

 

Ισχυει οτι μπορω να στειλω το κινητο στην αντιπροσωπεια στην Αγγλια και να μου αλλαξουν δωρεαν την μπαταρια εαν ειμαι μεσα στην εγγυηση; Δεν εχει καποιο προβλημα, απλα επειδη εχει χασει λιγο την αποδοση της.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Έκανα την νέα ενημερώση σήμερα (δεν είμαι root) και έγινε αναβάθμιση και στις υπηρεσίες google play έκδοση 12.8.76 θέλω να γυρίσω πίσω στη 12.6.85 μπορώ να γυρίσω κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Έκανα την νέα ενημερώση σήμερα (δεν είμαι root) και έγινε αναβάθμιση και στις υπηρεσίες google play έκδοση 12.8.76 θέλω να γυρίσω πίσω στη 12.6.85 μπορώ να γυρίσω κάπως;

Λογικά αν βρεις τα google services που θες στο apk mirror.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει.. Προσπαθώ να το κάνω εγκατάσταση αλλά δεν με αφήνει γιατί το κινητό έχει νεότερη έκδοση.. Παλιά μπορούσα να το κάνω εγκατάσταση κανονικά λόγω ότι το κινητό είχε παλιότερη έκδοση από την 12.6.85 (αρχική)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει.. Προσπαθώ να το κάνω εγκατάσταση αλλά δεν με αφήνει γιατί το κινητό έχει νεότερη έκδοση.. Παλιά μπορούσα να το κάνω εγκατάσταση κανονικά λόγω ότι το κινητό είχε παλιότερη έκδοση από την 12.6.85 (αρχική)
Σβησε πρωτη αυτη την εκδοση που εχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.. Αλλά δεν με αφήνει να τη σβήσω. Μόνο με αφήνει να υποχωρήσω στην παλιότερη που είναι η 12.8.76. Νομίζω διαγραφή γίνεται μόνο σε root κινητό. Edited by Geokon07
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι πόσο δύσκολο είναι να κάνουν εκεί στην OnePlus κάτι παρόμοιο με την Gcam στις βραδυνές, που του φοράω τελευταία. Συγγνώμη για τα μεγάλα ίσως screenshots μαζί με τις λεπτομέρειες των φωτογραφιών...3a227290dfa01b9fdec67ff013cb1821.jpg29360033d6d08d1d7ba0c9339a939282.jpg24620588989c4b54903921509eed43cd.jpgd9f9e0dc3832a8f8eab49a215b7adba8.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

iso 9600; Τι να λέμε τώρα! Χαρταετό μάλλον πετάνε εκεί στην Oneplus στη φωτογραφία
Και όχι μόνο το υπερβολικά υψηλό iso, αλλά και η ταχύτητα κλείστρου έχει διάφορες. Η Gcam τραβάει με 1/5, για αυτό και το καλύτερο αποτέλεσμα, εφόσον τραβάει περισσότερο φως.

Η stock κάμερα με 1/17.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχει stabilization , επιλέγουν υψηλότερη ταχύτητα κλείστρου , απ'την άλλη σε έναν τόσο μικρό αισθητήρα που μπαίνει σε κινητό ή επιλογή 9600 iso είναι το ελάχιστο υπερβολική! Προσωπικά τις καλύτερες ρυθμίσεις επιλογές που έχω δουλέψει τις έχουν τα samsung ,με εξαιρετικά αποτελέσματα και iso μέχρι 800 (φυσιολογικές τιμές για κινητά) .

Δείτε το κι από μια άλλη σκοπιά, επιλέγοντας τον ασπρόμαυρο φακό ας είναι υψηλό το iso , θα πάρεις εικόνα και μάλιστα καλλιτεχνική θα έλεγα λόγω του κόκκου που σε εμένα προσωπικά αρέσει αρκετά ανάλογα την φωτογράφια και τις συνθήκες φωτογράφισης.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμιά επίσημη ενημέρωση για το Android 9.0 Pie στο 5 ?
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμιά επίσημη ενημέρωση για το Android 9.0 Pie στο 5 ?
Όχι ακόμα. Απλά είχαν πει μέχρι τέλος του χρόνου περίπου.

 

Για την ακρίβεια...

 

https://www.google.gr/amp/s/www.theandroidsoul.com/oneplus-5t-update/amp/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.... εν τω μεταξύ βλέπω ότι κυκλοφόρησε oxygen 5.1.7 κι εγώ έχω μείνει στο 5.1.5.

Το ΟΤΑ δεν μου βγάζει άλλο update.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...