Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε να ετοιμαζόμαστε και εμείς σιγά σιγά για Android Pie τι επόμενες μέρες, σε beta φάση βέβαια. Λογικά εφόσον το 6αρι την πήρε σήμερα stable, σε 4-5 μέρες θα έρθει και η δική μας beta!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια βοήθεια το κινητό από 100% μπαταρία πάει σε 15 λεπτά χρήση με πλοήγηση στο 93% από εκεί και μετά πέφτει πολύ αργά λέτε να θέλω αλλαγή μπαταρίας ;
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έτσι κάνει.

Δεν θεωρώ ότι συντρέχει λόγος ανησυχίας.

Το συνολικό SOT παραμένει υψηλό.

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές μου το έχει κάνει εμένα αυτό (γιατί δεν το θεωρώ φυσιολογικό) είναι επειδή πέρασα από πάνω άλλον κερνελ χωρίς πρώτα να κάνω dirty flash την ρομ.

Κάντε ένα dirty flash την στοκ ρομ και η αργή κατανάλωση μπαταρίας μέχρι το 93 θα σταματήσει να υφίσταται.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η σημερινή beta είναι Android 9. Για τέλη Οκτωβρίου μας κόβω με stable 9 και αν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές μου το έχει κάνει εμένα αυτό (γιατί δεν το θεωρώ φυσιολογικό) είναι επειδή πέρασα από πάνω άλλον κερνελ χωρίς πρώτα να κάνω dirty flash την ρομ.

Κάντε ένα dirty flash την στοκ ρομ και η αργή κατανάλωση μπαταρίας μέχρι το 93 θα σταματήσει να υφίσταται.

 

Μήπως εννοείς καθαρή εγκατάσταση της rom γιατί dirty flas έχω κάνει τις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις 5.1.5 και 5.1.4

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς καθαρή εγκατάσταση της rom γιατί dirty flas έχω κάνει τις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις 5.1.5 και 5.1.4
Άλλο εννοεί, επειδή δοκιμάζει Kernels και η σωστή διαδικασία είναι να φλασαρεις πρώτα τη ρομ και μετά το νέο kernel.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές ο φορτιστής μου κάνει έναν περίεργο θόρυβο. Έχω τον κινέζικο φορτιστή και τον συνδεω πάνω σε πρίζα που έχει ευρωπαϊκή έξοδο. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 8/128, το αγόρασα από το eglobalcentral.eu, πριν έναν χρόνο, οπότε είναι εκτός εγγύησης.

Τι τιμή να ζητήσω για πώληση ?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 8/128, το αγόρασα από το eglobalcentral.eu, πριν έναν χρόνο, οπότε είναι εκτός εγγύησης.

Τι τιμή να ζητήσω για πώληση ?

350 και πέφτεις κοντά στα 300 αν χρειαστεί

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

@Gialakias, to κινητο εχει από μανατο, προστατευτικο τζαμακι. εγω χρησιμοποιουσα παλια μια γραφιδα, πενακι, όπως εχουν τα Samsung note, και σημερα που καθαρισα την οθονη, προσεξα πολλες επιφανειακες χαρακιες, που θελω να πιστευω , ότι είναι στο τζαμακι.

σε αυτην την περιπτωση , πρεπει να βγαλω το τζαμακι, για να ελεγξω την οθονη ??, και πως αφαιρειται το τζαμακι ? και νομιζω ότι μπορει να ξανατοποθετηθει ? , (νομιζω δεν χαλαει αν το βγαλω ), ( σε μαγαζι, εγω δεν ξερω).

 

υπαρχει μια περιπτωση να το δωσω το κινητο, και επειδή είναι εκτος εγγυησης, δεν νομιζω ότι θα πιασει, πανω από 200 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

@Gialakias, to κινητο εχει από μανατο, προστατευτικο τζαμακι. εγω χρησιμοποιουσα παλια μια γραφιδα, πενακι, όπως εχουν τα Samsung note, και σημερα που καθαρισα την οθονη, προσεξα πολλες επιφανειακες χαρακιες, που θελω να πιστευω , ότι είναι στο τζαμακι.

σε αυτην την περιπτωση , πρεπει να βγαλω το τζαμακι, για να ελεγξω την οθονη ??, και πως αφαιρειται το τζαμακι ? και νομιζω ότι μπορει να ξανατοποθετηθει ? , (νομιζω δεν χαλαει αν το βγαλω ), ( σε μαγαζι, εγω δεν ξερω).

 

υπαρχει μια περιπτωση να το δωσω το κινητο, και επειδή είναι εκτος εγγυησης, δεν νομιζω ότι θα πιασει, πανω από 200 ευρω.

Εφόσον το αγόρασες από άλλο μαγαζί (Κίνας) και όχι από το επίσημο site της Oneplus, δύσκολα θα το πουλήσεις παραπάνω από 250 ευρώ. Αν αναλογιστούμε μάλιστα ότι εκτός από μεταχειρισμένο, είναι και συσκευή 1,5 έτους.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

@Gialakias, to κινητο εχει από μανατο, προστατευτικο τζαμακι. εγω χρησιμοποιουσα παλια μια γραφιδα, πενακι, όπως εχουν τα Samsung note, και σημερα που καθαρισα την οθονη, προσεξα πολλες επιφανειακες χαρακιες, που θελω να πιστευω , ότι είναι στο τζαμακι.

σε αυτην την περιπτωση , πρεπει να βγαλω το τζαμακι, για να ελεγξω την οθονη ??, και πως αφαιρειται το τζαμακι ? και νομιζω ότι μπορει να ξανατοποθετηθει ? , (νομιζω δεν χαλαει αν το βγαλω ), ( σε μαγαζι, εγω δεν ξερω).

 

υπαρχει μια περιπτωση να το δωσω το κινητο, και επειδή είναι εκτος εγγυησης, δεν νομιζω ότι θα πιασει, πανω από 200 ευρω.

Αν είναι να το δώσεις 200 στείλτο τώρα σε μένα να στα δώσω. Γνώμη μου, μην το σκοτώσεις κάτω από 300

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον προλαλησαντα.

Ειναι αμαρτία να δώσεις κάτω απο 300€ αυτό το κινητό.

Δεν το λέω για να ευλογήσω τα γένια μου αλλά προσωπικά η έλλειψη εγγύησης, δε μου λέει κάτι.

Αν το έχεις σε κατάσταση βιτρίνας, όλο και κάποιος θα βρεθεί να το πάρει.

 

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είδα βίντεο στο youtube, και αφαίρεσα το tempered glass.

Δεν είδα γρατσουνιές στην οθόνη, χθες το βράδυ το κοίταξα,.

θα το κοιτάξω μέρα κάποια στιγμή.

Τώρα έχω δουλειά, μίλησα με γνωστό μου, στο ίδιο καταλήξαμε, δεν πουλιέται πάνω από 200€.

Link to comment
Share on other sites

Δική σου είναι η τσέπη, εσύ αποφασίζεις.

Κινητο πάντως με αυτά τα χαρακτηριστικά στα 200€, είναι η ληστεία του αιώνα.

Αν τελικά το αποφασίσεις και δεν το δώσεις σε κάνα δικό σου γνωστό, ενημέρωσε μας να ξέρουμε.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει γεμίσει η πιάτσα με πολλά "καλά " κινητά, έχει βουλιάξει η αγορά από used εξαιρετικές συσκευές, όποιος πραγματικά τον ενδιαφέρει να κάνει αλλαγή θα πρέπει να πουλήσει σε χαμηλή τιμή δυστυχώς ,διότι οι περισσότεροι στρέφονται στα τωρινά μοντέλα αιχμής...απλά η άποψή μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* προσφάτως απέκτησα το ΝΟΚΙΑ 8 με ουσιαστικά στοκ android περιβάλλον, sd 835,2K οθόνη, εν μέρει αδιαβροχοποιηση, γυαλιά Zeiss κλπ κλπ...στα 220 ευρώ...τα MI mix2 εκεί στα 220 με 260 παίζουν επίσης..με 300 +,- παίρνεις s8 για τους λάτρεις των Samsung κ.ο.κ.

Με 400 παίρνεις oneplus 6 ,με 450 Ν8 κλπ κλπ

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά τα Oneplus έχουν μια κάποια μεταπωλητικη αξία, μόνο όμως αν αγοραστούν από το επίσημο site τους. Από κινεζομαγαζα ότι και αν αγοράσεις, χάνεις σε αξία εφόσον δεν έχεις και την αντίστοιχη υποστήριξη. Το 5αρι από την άλλη είναι πλέον 1,5 χρόνου συσκευή και το φέρεις από Κίνα μεριά, με ότι αυτό συνεπάγεται, χάνεις περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές. Έριξα μια ματιά, skroutz, kimovil, και θα προσπαθήσω να το δώσω 250€. Είναι το 8/128, αγορασμενο, από το eglobalcentral.eu, και δεν έχει εγγύηση, πέρασε ένας χρόνος, και το δούλευα μέχρι πριν δύο μέρες, οπότε το αποθήκευσα στο συρτάρι,, να μην του κάνω κάποια ζημιά.

Το tempered glass, το έχω βγάλει, και έχω την original θήκη.

Το έλεγξα, δεν έχει γρατσουνιές, ήταν πάντα μέσα στην θήκη.

Προτιμαται άτομο από Τρίκαλα Θεσσαλίας.!!!!

Θα βάλω αγγελία στο forum,, buy shell.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα στα 250 θα πουληθει ευκολα.. Και εγω καποια στιγμη θα το πουλησω για να αγορασω το 7αρι.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το σημερινό update σε open beta, μου ζήτησε στο playstore ενημέρωση αυτή η εφαρμογή, που δεν την είχα πριν. Την εγκαθιστω η να μείνω στα αβγά μου;2b125c0d3720b3257251056480e24728.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το σημερινό update σε open beta, μου ζήτησε στο playstore ενημέρωση αυτή η εφαρμογή, που δεν την είχα πριν. Την εγκαθιστω η να μείνω στα αβγά μου;2b125c0d3720b3257251056480e24728.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γω που είμαι σε stable, αναβάθμισα όταν μου ζήτησε. Γιατί όχι; μου έχει ξαναζητήσει και στο παρελθόν.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Και γω που είμαι σε stable, αναβάθμισα όταν μου ζήτησε. Γιατί όχι; μου έχει ξαναζητήσει και στο παρελθόν.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Απλά αναρωτιέμαι τι είδους υπηρεσία της Google είναι αυτή πάλι και αν χρειάζεται κιόλας. Τελοσπαντων, θα την κάνω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαβάσεις την περιγραφή της στο play store. Λέει ακριβώς τι κάνει.

Δεν είναι μυστικό.

Για εφαρμογή επαυξημένης πραγματικότητας πρόκειται. Αλλά δεν βλέπω τον λόγο να μου την εγκαταστήσει έτσι ξαφνικά ενώ πιο πριν δεν την είχα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...