Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και 1-2 μήνες έχω θέμα με τη φόρτιση. Η θύρα usb-c έχει χαλαρώσει πολύ και με δυσκολία φορτίζει dash. Πρέπει να το σπρώχνω καλά και κάπως αριστερά για να φορτίσει dash και όχι απλή φόρτιση. Όταν το πετύχω, το αφήνω σε συγκεκριμένο σημείο ακίνητο μέχρι να φορτίσει. Δυσκολεύομαι πολύ να το χρησιμοποιώ και να το φορτίζω ταυτόχρονα. Το έχει στείλει κανείς στην OP για επισκευή γι αυτό το θέμα εκτός εγγύησης να μας πει πόσο κόστισε;

 

Εννοείται δοκίμασα πολλά καλώδια και φορτιστές και δικά μου και από φίλους αλλά κάνει πάντα τα ίδια.

Φίλος το ρώτησε στην oneplus για 5t και έβγαινε 23 euro. Πήρε από ebay τελικά με 7 ευρώ και το άλλαξε μόνος του. Όλα οκ

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπαταρια εχει αλλαξει καποιος εδω μεσα; Αυθεντικη μπορουμε να βρουμε απο καπου;

Eγώ άλλαξα σε 3Τ φίλου η οποία ήταν υποτίθεται αυθεντική oneplus αγορασμένη από σκρουτζομάγαζο αλλά του κάνει κάτι τρελά όπως να σβήνει στο 15-20% σαν να έχει 1%, να ζεσταίνεται υπερβολικά σε σημείο να κολλάει το κινητό κι άλλα τέτοια που δεν έκανε προηγουμένως με τη μανίσια.

 

Οπότε, όταν το στείλω για αλλαγή θύρας type c θα τους πω και για μπαταρία γιατί έχω σκοπό να το κρατήσω ακόμα ένα χρόνο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Θα το στειλεις επισημη αντιπροσωπεια; Αγγλια βρισκεται; Εχεις ρωτησει τιμη και ποσο καιρο θα κρατησει η ολη διαδικασια;
Link to comment
Share on other sites

Θα το στειλεις επισημη αντιπροσωπεια; Αγγλια βρισκεται; Εχεις ρωτησει τιμη και ποσο καιρο θα κρατησει η ολη διαδικασια;

Στην Πολωνία είναι η αποθήκη με όλα τα ανταλλακτικά που γίνονται και οι επισκευές. Δεν έχω ρωτήσει ακόμα γιατί θέλω να το στείλω μετά τις γιορτές. Φίλος που είχε στείλει το 3άρι για τον ίδιο λόγο (αλλά εντός εγγύησης) είχε κάνει 5 μέρες. 2 να φτάσει, 1 να το φτιάξουν κι άλλες 2 να γυρίσει.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Στην Πολωνία είναι η αποθήκη με όλα τα ανταλλακτικά που γίνονται και οι επισκευές. Δεν έχω ρωτήσει ακόμα γιατί θέλω να το στείλω μετά τις γιορτές. Φίλος που είχε στείλει το 3άρι για τον ίδιο λόγο (αλλά εντός εγγύησης) είχε κάνει 5 μέρες. 2 να φτάσει, 1 να το φτιάξουν κι άλλες 2 να γυρίσει.
Η μπαταρια σου κανει νερα και θα την αλλαξεις; Το κακο ειναι οτι και η καινουρια μπαταρια που θα μπει στο κινητο ειναι στην αναμονη χρονια, και θα εχει χασει ενα 10-15% της χωρητικοτητας.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια σου κανει νερα και θα την αλλαξεις; Το κακο ειναι οτι και η καινουρια μπαταρια που θα μπει στο κινητο ειναι στην αναμονη χρονια, και θα εχει χασει ενα 10-15% της χωρητικοτητας.

Δε μου κάνει νερά. Ανέκαθεν πάει πολύ καλά. Από εποχή Nougat, ακόμη και τώρα με Pie, δεν είχα ποτέ κανένα περίεργο drain. Απλά έλεγα μιας και θα το στείλω ούτως ή άλλως για αλλαγή θύρας usb - c να άλλαζαν και την μπαταρία και να μη χρειάζεται να το ξαναστέλνω. Παίζει να το πασάρω σε κάποιον συγγενή ή και να το πουλήσω όταν θα πάρω το επόμενο και θέλω να είναι κομπλέ.

 

Το 10-15% που λες μού φαίνεται πολύ μιας και η μπαταρία δε θα ήταν σε χρήση τόσο καιρό. Άλλωστε θέλει ψάξιμο, μάλλον σε xda, να δούμε τι παρτίδα είναι οι τωρινές μπαταρίες για το 5/5T. Μπορεί να είναι σχετικά πρόσφατης παραγωγής.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
έχουμε κανένα νέο σχετικά με την ενημέρωσή μας σε 10αρια?

 

Τίποτα νεότερο από την αρχική δήλωση ότι η αναβάθμιση θα δοθεί Q2 2020.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει κάνει κάποιος την αναβάθμιση σε 9.0.10 να μου πει αν είναι εντάξει γιατί μου έχει έρθει για να την κάνω εγκατάσταση αλλά διαβάζω ότι έχει πολλά θέματα
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος την αναβάθμιση σε 9.0.10 να μου πει αν είναι εντάξει γιατί μου έχει έρθει για να την κάνω εγκατάσταση αλλά διαβάζω ότι έχει πολλά θέματα

 

Κανενα προβλημα και για εμενα στην 9.0.10

Υπαρχει νεοτερο update OOS 9.0.11...μπορεις να το εγκαταστησεις πχ μεσω του oxygen updater απο playstore,ειτε απο εδω :

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/how-to/official-oxygenos-4-5-2-7-1-1-ota-t3627003

H μπορεις και να περιμενεις μεχρι να σου ερθει καποια στιγμη...

 

https://postimg.cc/gallery/1xdx7cru6/

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έσκασε και η beta η Android 10. Άντε με το καλό και η stable.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και η beta η Android 10. Άντε με το καλό και η stable.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Αυτά είναι ευχάριστα νέα εγώ αύριο στέλνω το κινητό στο service στην Πολωνία για αλλαγή της μπαταρίας γιατί θα το κρατήσω για δύο χρόνια ακόμα δεν μασάει πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι ευχάριστα νέα εγώ αύριο στέλνω το κινητό στο service στην Πολωνία για αλλαγή της μπαταρίας γιατί θα το κρατήσω για δύο χρόνια ακόμα δεν μασάει πουθενά
Ποσες ημερες θα εισαι χωρις κινητο; Ποσο κοστισαν τα μεταφορικα για να το στειλεις και να στο στειλουν πισω; Ποσο κοστισε η μπαταρια; Αυθεντικη θα σου βαλουν;
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα εναν πωλητη απο Λιθουανια, πουλαει λεει την αυθεντικη μπαταρια περιπου στα 20 ευρω, δωρεαν μεταφορικα και δωρο τα εργαλεια. Τι πιστευετε; Εχει αλλαξει κανεις μπαταρια μονος του; Μετα απο σχδον 3 χρονια η μπαταρια αρχισε να τα παιζει..
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα εναν πωλητη απο Λιθουανια, πουλαει λεει την αυθεντικη μπαταρια περιπου στα 20 ευρω, δωρεαν μεταφορικα και δωρο τα εργαλεια. Τι πιστευετε; Εχει αλλαξει κανεις μπαταρια μονος του; Μετα απο σχδον 3 χρονια η μπαταρια αρχισε να τα παιζει..

 

30 με 35 έχει αν δεν κάνω λάθος στην OnePlus (μπαταρία, μεταφορικά, εργασία) κ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (σωστή δουλειά, αυθεντική μπαταρία). Προσωπικά δεν νομίζω ότι αξίζει να την αλλάξεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

30 με 35 έχει αν δεν κάνω λάθος στην OnePlus (μπαταρία, μεταφορικά, εργασία) κ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (σωστή δουλειά, αυθεντική μπαταρία). Προσωπικά δεν νομίζω ότι αξίζει να την αλλάξεις μόνος σου.
Ναι αλλα θα μεινω χωρις κινητο για 10+ ημερες. Επισης αλλαζουν μπαταρια σε κινητα που δεν ειναι αγορασμενα απο το site τους;
Link to comment
Share on other sites

Ποσες ημερες θα εισαι χωρις κινητο; Ποσο κοστισαν τα μεταφορικα για να το στειλεις και να στο στειλουν πισω; Ποσο κοστισε η μπαταρια; Αυθεντικη θα σου βαλουν;

 

Δεύτερα απόγευμα στίς 4 το πήρε η ups την άλλη μέρα ήταν Πολωνία τέταρτη πρωί έκανα την πληρωμή κσι 17:30 το απόγευμα της τετάρτης έφυγε σπό την Πολωνία κσι πέμπτη στις 8:00 το πήρα στα χέρια μου.

Το κόστος ήταν 8.70 η μπαταρία 18.50 η εργασία κσι 4.25 φόρος περίπου 32 ευρώ μεταφορά δεν χρεώθηκε

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερα απόγευμα στίς 4 το πήρε η ups την άλλη μέρα ήταν Πολωνία τέταρτη πρωί έκανα την πληρωμή κσι 17:30 το απόγευμα της τετάρτης έφυγε σπό την Πολωνία κσι πέμπτη στις 8:00 το πήρα στα χέρια μου.

Το κόστος ήταν 8.70 η μπαταρία 18.50 η εργασία κσι 4.25 φόρος περίπου 32 ευρώ μεταφορά δεν χρεώθηκε

Τι λες ρε φιλε; Τοσο γρηγορα; Εγω νομιζα θελει 10+ ημερες! Τοτε λογικα θα το παω και εγω! Γιατι τωρα που μετραω την μπαταρια μου ειναι κοντα στα 2500Mah.. Και το εχω 2,5 χρονια μονο.

 

Οταν λες το πηρε η Ups; Ηρθε σπιτι σου; Το εβαλες στο κουτι του; Εγω που το αγορασα απο Κινα μπορω να το στειλω;

 

Μπορεις να κανεις και εσυ μια μετρηση την μπαταρια να δεις σε τι ποσοστο ειναι; Αν εχεις πολυμετρο; Γιατι λογικα και αυτες οι μπαταριες τοσα χρονια στην αποθηκη, θα εχουν χασει καποιο ποσοστο.

 

32 ευρω ειναι αρκετα καλα πιστευω. Σου δινουν και εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε φιλε; Τοσο γρηγορα; Εγω νομιζα θελει 10+ ημερες! Τοτε λογικα θα το παω και εγω! Γιατι τωρα που μετραω την μπαταρια μου ειναι κοντα στα 2500Mah.. Και το εχω 2,5 χρονια μονο.

 

Οταν λες το πηρε η Ups; Ηρθε σπιτι σου; Το εβαλες στο κουτι του; Εγω που το αγορασα απο Κινα μπορω να το στειλω;

 

Μπορεις να κανεις και εσυ μια μετρηση την μπαταρια να δεις σε τι ποσοστο ειναι; Αν εχεις πολυμετρο; Γιατι λογικα και αυτες οι μπαταριες τοσα χρονια στην αποθηκη, θα εχουν χασει καποιο ποσοστο.

 

32 ευρω ειναι αρκετα καλα πιστευω. Σου δινουν και εγγυηση;

 

Ναιστο σπίτι ήρθε και το πήρε είμαι επαρχία Θήβα το είχα μέσα στο κουτί και αυτό μέσα σε άλλο κουτί δεν ξέρω πως να μετρήσω την μπαταρία τώρα για εγγύηση θέλω να τους στείλω email και να τους ρωτήσω

Link to comment
Share on other sites

Ναιστο σπίτι ήρθε και το πήρε είμαι επαρχία Θήβα το είχα μέσα στο κουτί και αυτό μέσα σε άλλο κουτί δεν ξέρω πως να μετρήσω την μπαταρία τώρα για εγγύηση θέλω να τους στείλω email και να τους ρωτήσω
Εσυ γιατι πηγες την μπαταρια για αλλαγη; Αν δεν εχει πολυμετρο μπορεις να την μετρησεις και με το προγραμμα accubattery απο το Play store.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε αυτή την εφαρμογή.

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/themes/app-oneplus-diagnostic-t3876426

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...