Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πως παω απο στοκ nougat σε beta 2 ; (παντα στοκ για να παιρνω τα updates )
https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/how-to/official-oxygenos-beta-1-android-oreo-t3710003

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο το net.scheduler απο τα google play services γνωριζουμε τι ακριβως ρολο παιζει; Εχει τα περισσοτερα wakelocks.

 

Επισης απο τα permissions για τα google play services, νομιζω οτι εαν απενεργοποιησουμε το body sensors, τα πραγματα θα ειναι καλυτερα.. Που ακριβως χρειαζεται;

 

Παντως ολα αυτα τα θεματακια με τα wakelocks πιστευω θα μπορουσαν λυθουν εαν υπηρχε τροπος να βαλουμε pico gapps στην OOS..

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/guide-stop-google-play-services-t3549760

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος το LeTV LeEco Le Max 2 X820 5.7 inch 6GB RAM 64GB ROM Snapdragon 820, για να μας πει αν είναι καλύτερο ή όχι από το 1+?. Από τιμή βέβαια δεν συγκρίνονται, το LeTV LeEco Le Max 2 X820 έχει τα μισά χρήματα...
Link to comment
Share on other sites

Για τα χρήματα του είναι εξαιρετικό κινητό.

Γρήγορο, καλή κάμερα.

Αλλά μέχρι εδώ.

Ξεχνάς ενημερώσεις, update, και άλλα παρόμοια.

Είναι κινητό να το πάρεις να το rootαρεις να βάλεις custom rom και τότε έχεις ένα πάρα πολύ καλό κινητό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ειχα, πριν δυο χρονια. σαν συσκευή αξιζει. αλλα δεν εχει Ελληνικα η official rom.

περασα custom rom, twrp, αρχικα από έναν Ιταλο , και ειχα βρει ακομα 3 custom rom.

{τωρα εχω το Χ900, στην ντουλαπα.., ζεσταινει ο επεξεργαστης}, εχει και αλλα στο kimovil κοιτα..

δεν εχουν υποστηριξη, και είναι πολύ σπαστικο αυτό. ειχα διαβασει πριν έναν χρονο, πηγαινε για κλείσιμο η le eco. οι οθονες πολύ καθαρες, 2Κ.

αν δεν εισαι απαιτητικος με την οθονη, μην το παιρνεις, κοιτα για Xiaomi..{ mi note 3 νομιζω.. }.

 

 

και το Elephone S8, ..

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

το ειχα, πριν δυο χρονια. σαν συσκευή αξιζει. αλλα δεν εχει Ελληνικα η official rom.

περασα custom rom, twrp, αρχικα από έναν Ιταλο , και ειχα βρει ακομα 3 custom rom.

{τωρα εχω το Χ900, στην ντουλαπα.., ζεσταινει ο επεξεργαστης}, εχει και αλλα στο kimovil κοιτα..

δεν εχουν υποστηριξη, και είναι πολύ σπαστικο αυτό. ειχα διαβασει πριν έναν χρονο, πηγαινε για κλείσιμο η le eco. οι οθονες πολύ καθαρες, 2Κ.

αν δεν εισαι απαιτητικος με την οθονη, μην το παιρνεις, κοιτα για Xiaomi..{ mi note 3 νομιζω.. }.

 

 

και το Elephone S8, ..

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, ρωτάω γιατί έχω το LeTV X820 4G δυο χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όσο για το θέμα της υποστήριξης, υπάρχει εδώ στο forum on Crisbal, που τον συμβουλευονται και από σαιτ του εξωτερικού και έχει βγάλει ROM που τα κάνει να "πετάνε" :-)

Link to comment
Share on other sites

Τον crisbal, τον θυμάμαι από τότε, που έφτιαξε τις πρώτες Ρομ.

Χτύπα το, πρόσεξε το τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτυπησα τον Nova Prime με 50 λεπτα, τον εβαλα στο Oneplus 5 και ολα οκ. Ομως παρατηρησα τραγικη πτωση της μπαταριας, η οποια δεν καταγραφεται στα στατιστικα της μπαταριας ομως, δεν λεει δηλαδη οτι μου την εφαγε ο Nova. Επισης, χτες, με απενεργοποιημενο τον Nova (δηλαδη παλι ως default launcher o stock), εχει πτωση η μπαταρια. Κανενα νεο προγραμμα δεν εχει εγκατασταθει.

 

Gsam δεν με βοηθαει, και wakelock detector δε μπορω να βαλω, θελει root.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κάπου το ξανά διάβασα δεν θυμάμαι όμως σε ποιά συσκευή είχε αναφερθεί.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στο play store: wakelock.. lite.

Το περνάς με τον ΗΥ, Χωρίς ροοτ.

Έχω το nova prime, ποτέ δεν μου έκανε πρόβλημα, σε διάφορες συσκευές.

Εγκατέστησε το wakelock ... lite

Link to comment
Share on other sites

Πουλάω το δικό μου με γνήσια θήκη τελικά. Αν το θέλει κανείς από εδώ μέσα ας στείλει π.μ
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από τις λίγες φορές που κρατάει τόσο η μπαταρία. Απλά έκανα clear cache που μερικες εφαρμογές, οταν πήγε στο 100% η μπαταρία. Καμία ώρα ενεργή οθόνη είχα από το χρονόμετρο βέβαια... 17c687caeb0aef81c9a716005ff4b0e1.jpgaa66756da0651b862d23d3b1c6662e8a.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τις λίγες φορές που κρατάει τόσο η μπαταρία. Απλά έκανα clear cache που μερικες εφαρμογές, οταν πήγε στο 100% η μπαταρία. Καμία ώρα ενεργή οθόνη είχα από το χρονόμετρο βέβαια... 17c687caeb0aef81c9a716005ff4b0e1.jpgaa66756da0651b862d23d3b1c6662e8a.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Από το τίποτα στο απόλυτο. Καταλαβαίνεις βέβαια πως όλα αυτά που κάνεις είναι placebo και απλά το τηλέφωνο δούλεψε όπως έπρεπε. Ψάξε τις εφαρμογές σου, είναι μεγάλο θέμα να έχεις μια εφαρμογή που τρώει μπαταρία. Αυτή η εφαρμογή θέλει απεγκατασταση και επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Με τα πισωγυρισμστα στην official stable από open beta λόγω κάποιων reboots που μου παρουσίασε τελευταία, με τα wipe data κλπ, επεστρεψα στην 4.5.15 και δεν μπορώ να συνδεθώ με τιποτε στο wifi του σπιτιού μου.

 

Δοκίμασα πολλές μεθόδους και οδηγίες με ότι αυτό συνεπάγεται (reboot και το router και την συσκευή, ανοιγμα και κλείσιμο του airpane mode που είχε αναφερθεί σε άλλες συσκευές, στατικό dhcp από τις επιπλέον ρυθμίσεις του wifi δικτύου που θέλω να συνδεθώ κλπ) και δεν έχει δουλέψει τίποτε μέχρι στιγμής. Έκανα wipe data, cache πάλι αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Πέρασα μέχρι και παλαιότερη έκδοση (4.5.10) μήπως άλλαζε κάτι.

 

Με λίγα λόγια δε μπορώ να συνδεθώ σε wifi, ενώ τα βλέπει και με αφήνει να βάλω passwords, αλλά δεν συνδέεται. Το router δε φταίει σε καμία περίπτωση, εφόσον με άλλες συσκευές μπορώ να συνδεθώ κανονικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι hardware το θέμα? Αν και δεν νομίζω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βαιε ξαναπέρασε τη 14 stable(μια έκδοση πίσω)με sideload και με fool wipe και θα είσαι οκ, μάλλον δεν γύρισες πίσω με την room που προτείνουν στη OnePlus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαιε ξαναπέρασε τη 14 stable(μια έκδοση πίσω)με sideload και με fool wipe και θα είσαι οκ, μάλλον δεν γύρισες πίσω με την room που προτείνουν στη OnePlus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα έχω κάνει αυτά Βαγγέλη, αλλά τζιφος η δουλειά. Μου κάνει εντύπωση επίσης που στο wifi, πάνω στο γραναζι, μου γράφει mac adress αλλά ip λέει μη διαθέσιμη.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ψάχνω λύση και επανέρχομαι

Δοκίμασε να βάλεις το roll back zip από στοκ recovery

 

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-open-beta-2-android-o-for-the-oneplus-5.717384/

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ψάχνω λύση και επανέρχομαι

Δοκίμασε να βάλεις το roll back zip από στοκ recovery

 

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-open-beta-2-android-o-for-the-oneplus-5.717384/

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω μόλις το περάσω σε κάνα μισάωρο.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε ακριβώς τις οδηγίες που δίνουν φίλε

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα και με την rollback rom. Δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να φταίει.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βαιε κάνε μια τελευταία προσπάθεια να βάλεις πάλι beta 2 να δεις πιστεύω θα δουλέψει, έχεις ξεκλειδωτω bootloader είσαι τελείως στοκ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαιε κάνε μια τελευταία προσπάθεια να βάλεις πάλι beta 2 να δεις πιστεύω θα δουλέψει, έχεις ξεκλειδωτω bootloader είσαι τελείως στοκ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι είμαι τελείως stock. Κλειδωμένος bl, stock recovery. Θα δοκιμάσω να περάσω και αυτή πάλι. Αλλιώς πάμε για service :)

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι τελείως stock. Κλειδωμένος bl, stock recovery. Θα δοκιμάσω να περάσω και αυτή πάλι. Αλλιώς πάμε για service :)

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν νομίζω κάτι στραβωσε γιατί δεν έκανες σωστά το downgrade

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...