Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που ρωταει αυτη την επιλογη μετά απο clean flash;

 

επίσης δε εχω αυτή την επιλογή ούτε και στο Google messages

Συνήθως μετά από καθαρή εγκατασταση κάποιας Rom, προς το τέλος των αρχικών ρυθμίσεων, σου ζητάει αν θες να δημιουργήσεις έναν έξτρα mail λογαριασμό και αν θες όλες οι ειδοποιήσεις σου να φαίνονται στην οθόνη κλειδώματος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε εμενα δε το έβγαλε, αυτο. κατι δεν παει καλα μαλλον;;

 

Επαναφέρεις μήπως κάποιο backup από το λογαριασμό Google? Δοκίμασε να κάνεις καθαρή εγκατάσταση χωρίς επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρεις μήπως κάποιο backup από το λογαριασμό Google? Δοκίμασε να κάνεις καθαρή εγκατάσταση χωρίς επαναφορά

 

το σκέφτηκα και αυτο, αλλα μετα που να ξανα βρίσκω 80+ εφαρμογές και αλλα διαφορά..;;

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτηκα και αυτο, αλλα μετα που να ξανα βρίσκω 80+ εφαρμογές και αλλα διαφορά..;;

 

Οι εφαρμογές είναι στο λογαριασμό σου στη βιβλιοθήκη, δε χρειάζεται να ψάχνεις μια μια

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μετά από καθαρή εγκατασταση κάποιας Rom, προς το τέλος των αρχικών ρυθμίσεων, σου ζητάει αν θες να δημιουργήσεις έναν έξτρα mail λογαριασμό και αν θες όλες οι ειδοποιήσεις σου να φαίνονται στην οθόνη κλειδώματος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σε εμενα δε το έβγαλε, αυτο. κατι δεν παει καλα μαλλον;;
Αυτό που λέτε είναι ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις γρανάζι πάνω δεξιά.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε είναι ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις γρανάζι πάνω δεξιά.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

μήπως αυτή η ρύθμιση κλείνει ολες τις ειδοποιήσεις, κ όχι μόνο τα sms;

Link to comment
Share on other sites

μήπως αυτή η ρύθμιση κλείνει ολες τις ειδοποιήσεις, κ όχι μόνο τα sms;
Ναι όλες στην οθόνη κλειδώματος. Μπορείς να το βάλεις να δείχνει ότι έχεις sms χωρίς να γράφει από ποιον και τι λέει.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλες στην οθόνη κλειδώματος. Μπορείς να το βάλεις να δείχνει ότι έχεις sms χωρίς να γράφει από ποιον και τι λέει.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

αυτο ψαχνω να βρω... αλλα τζιφος ! δεν εχω την επιλογη , αν δεις λιγο παραπανω εχω ανεβασει κ screenshot..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγόρασα ένα oneplus 5T και μια ωραιότατη θήκη sandstone για ....oneplus 5.

Αν τη θέλει κάποιος ας στείλει pm

Είμαι Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

αυτο ψαχνω να βρω... αλλα τζιφος ! δεν εχω την επιλογη , αν δεις λιγο παραπανω εχω ανεβασει κ screenshot..
Δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί χρησιμοποιώ Google messages που έχει την επιλογή που θες και έχω σβήσει τελείως την εφαρμογή της oneplus.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 8 από πάνω γιατί βαριομουνα φορμάτ και εγκαταστάσεις από την αρχή. Προς μεγάλη μου έκπληξη δεν άλλαξε τίποτα προς το χειρότερο όσον αφορά την ταχύτητα. Το λέω για όσους είναι σε δίλημμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 8 από πάνω γιατί βαριομουνα φορμάτ και εγκαταστάσεις από την αρχή. Προς μεγάλη μου έκπληξη δεν άλλαξε τίποτα προς το χειρότερο όσον αφορά την ταχύτητα. Το λέω για όσους είναι σε δίλημμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ότι είναι ταχύτατη είναι γεγονός. Έχει όμως και μερικά bugs. Για παράδειγμα η διπλή δόνηση που κάνουν τα capacitive πληκτρα. Ένα άλλο είναι ότι δε μπορώ να προσθέσω φωτό σαν διαχειριστής της συσκευής στους χρήστες στο εικονιδιακι πάνω δεξιά στα notification settings. Επίσης πολλοί αναφέρουν ότι η κάμερα δεν είναι στα καλύτερά της και η αυτονομία της συσκευής δεν είναι όσο καλή ήταν στην beta 2, κάτι που το διαπιστώνω και γω. Ίσως του κάνω ένα wipe data, cache μήπως και στρώσει κι άλλο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι ταχύτατη είναι γεγονός. Έχει όμως και μερικά bugs. Για παράδειγμα η διπλή δόνηση που κάνουν τα capacitive πληκτρα. Ένα άλλο είναι ότι δε μπορώ να προσθέσω φωτό σαν διαχειριστής της συσκευής στους χρήστες στο εικονιδιακι πάνω δεξιά στα notification settings. Επίσης πολλοί αναφέρουν ότι η κάμερα δεν είναι στα καλύτερά της και η αυτονομία της συσκευής δεν είναι όσο καλή ήταν στην beta 2, κάτι που το διαπιστώνω και γω. Ίσως του κάνω ένα wipe data, cache μήπως και στρώσει κι άλλο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φωτογραφία μπορείς να βάλεις. Μπαταρία ίδια με πριν, πολύ καλή δηλαδή. Κάμερα δεν είδα διαφορά.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματακι με Oreo. Έχω βάλει την xxx no limits Oreo που είναι βασισμένη στην official άρα η βάση είναι ίδια.

Το screen mirroring μέσω Chromecast σας λειτουργεί ομαλά ??

Για εμένα είναι πολύ βασική λειτουργία και μετά την Oreo συνδέεται για λίγα λεπτά και παγώνει, δλδ δεν λειτουργεί.

Κανενας άλλος με παρόμοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να παίρνω τις beta; Έχω stock 8 τώρα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να περάσεις μια beta για αρχή. Μετά θα έχεις OTA updates μόνο για τις beta.

 

Edit: Μετά από wipe data πάντως, πάλι δεν κατάφερα να βάλω φωτό στους χρήστες ως διαχειριστής. Επίσης αν προσπαθήσω να τραβήξω φωτό για να προσθέσω εκεί, παγώνει σε εκείνο το σημειο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωμα προσώπου στην open beta 3 λειτουργεί άψογα και ταχύτατα,όχι όμως σε χαμηλό φωτισμό αλλά θα διορθωθεί σε μελλοντικό update όπως αναφέρθηκε. Όσον αφορά τη μπαταρία θα έχουμε σε 2,3 μέρες ασφαλή συμπεράσματα. Σε γενικές γραμμές δείχνει καλή και σταθερή η αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά Συνάδελφοι !!

Να είμαστε όλοι γέροι & ευτυχισμένοι

Να περνάτε όλοι υπέροχα συντροφιά και με το καλό μας το 5ρι !!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έλυσα το μυστήριο που δεν μπορούσα να προσθέσω φωτό στο μενου χρήστες ως διαχειριστής. Έπρεπε να βάλω την φωτό στο όνομα της επαφής μου. Αν και απ' όσο θυμάμαι σε προηγούμενες εκδόσεις, την έβαζες και αποθηκευες κατευθείαν από τους χρηστες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι έχω λιγότερα wakelocks εάν κάνω επανεκκίνηση το κινητό, αφού το έχω φορτίσει στο 100%. Έχει κάποια βάση;

 

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το wakeblock; Ειναι ακόμα σε test έκδοση. Έχω μπλοκάρει κάποια σπαστικά wakelocks.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχει έρθει ακόμη OTA η oxygenOS 5.0 να υποθέσω ότι θα πάμε μια και καλή σε 5.0.1 (με το face unlock) ;

Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει έρθει μετά από 10 μέρες ;

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μερικές φωτογραφίες από το better battery stats. Βλέπετε κάτι περίεργο; Δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτοί οι κύκλοι Εύα δεξιά με τα ποσοστά. Πχ στα partial wakelocks όλοι οι κύκλοι λένε 0%. Τα alarms παίζουν ρόλο στην μπαταρια όταν το κινητό είναι σε αδράνεια; 873750ddb926b89e46e8c5695afd7a9c.jpg3a51b7afab4dc853cc26405cf49cbffd.jpg7c9976e5a97f5db95dc851b893102306.jpg987ef00b4365374c4accbf6771c945e9.jpg

 

Πάντως σχετικά καλό deep sleep είχα, με μολις 30 λεπτα awakes.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μερικές φωτογραφίες από το better battery stats. Βλέπετε κάτι περίεργο; Δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτοί οι κύκλοι Εύα δεξιά με τα ποσοστά. Πχ στα partial wakelocks όλοι οι κύκλοι λένε 0%. Τα alarms παίζουν ρόλο στην μπαταρια όταν το κινητό είναι σε αδράνεια; 873750ddb926b89e46e8c5695afd7a9c.jpg3a51b7afab4dc853cc26405cf49cbffd.jpg7c9976e5a97f5db95dc851b893102306.jpg987ef00b4365374c4accbf6771c945e9.jpg

 

Πάντως σχετικά καλό deep sleep είχα, με μολις 30 λεπτα awakes.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Μια χαρά.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...