Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθές εγκατέστησαν το Youtube vanced. Αφαίρεσα το κανονικό Youtube που είχα προεγκατεστημένο μιας και είμαι root πριν βάλω το vanced, αλλά στο playstore ζητάει αναβάθμιση που εάν την κάνω λογικά θα μπει η μαμά εφαρμογή. Έχω απενεργοποιήσει τα updates του από το playstore, αλλά δε μπορώ να κάνω την ειδοποίηση να φύγει. Υπάρχει τρόπος ώστε να μην το ενημερώσω καταλάθος; 5a058189591db7e94e5f9ea2a25d1b20.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχθές εγκατέστησαν το Youtube vanced. Αφαίρεσα το κανονικό Youtube που είχα προεγκατεστημένο μιας και είμαι root πριν βάλω το vanced, αλλά στο playstore ζητάει αναβάθμιση που εάν την κάνω λογικά θα μπει η μαμά εφαρμογή. Έχω απενεργοποιήσει τα updates του από το playstore, αλλά δε μπορώ να κάνω την ειδοποίηση να φύγει. Υπάρχει τρόπος ώστε να μην το ενημερώσω καταλάθος; 5a058189591db7e94e5f9ea2a25d1b20.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο! Αυτό είναι το εικονίδιο του κανονικού YouTube, όχι του vanced!

Έχω και εγώ το vanced εδώ και πολύ καιρό και στο Google play δε φαίνεται καθόλου!

Πολλές φορές μέσα απ' την εφαρμογή του vanced μου ζητάει ενημέρωση και μόλις πατήσω να την κάνω μου ανοίγει το play και μου λέει το "στοιχείο δε βρέθηκε"!

Κατεβάζω την νεώτερη έκδοση απ' το site του vanced και κάνω μόνος μου την ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές εγκατέστησαν το Youtube vanced. Αφαίρεσα το κανονικό Youtube που είχα προεγκατεστημένο μιας και είμαι root πριν βάλω το vanced, αλλά στο playstore ζητάει αναβάθμιση που εάν την κάνω λογικά θα μπει η μαμά εφαρμογή. Έχω απενεργοποιήσει τα updates του από το playstore, αλλά δε μπορώ να κάνω την ειδοποίηση να φύγει. Υπάρχει τρόπος ώστε να μην το ενημερώσω καταλάθος; 5a058189591db7e94e5f9ea2a25d1b20.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είσαι βέβαιος ότι απεγκατεστησες ολόκληρο το YouTube πρίν? Μήπως απεγκατεστησες μόνο το κομμάτι της εφαρμογής των ενημερώσεων? Αυτό δείχνει η φωτογραφία..(Το μέρος των ενημερώσεων των προεγκατεστημενων εφαρμογών δεν πηγαίνει στο /system αλλά στο /data)

Αυτό που φαίνεται στο screenshot δεν είναι το vanced tube αλλά το κανονικό της google οπότε υπάρχει ακόμη η κύρια εφαρμογή..

(Πολλές φορές το εργαλείο που χρησιμοποιούμε για απεγκατασταση χρειάζεται να το κάνουμε δύο φορές γιατί την πρώτη φορά αφαιρεί μόνο το μέρος των ενημερώσεων της εφαρμογής κλπ + reboot τη συσκευή)

Κλείσε εντελώς πρίν τις ενημερώσεις στο playstore απλά(η αυτόματη ενημέρωση είναι ενεργή γράφει στη φωτογραφία)

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Είσαι βέβαιος ότι απεγκατεστησες ολόκληρο το YouTube πρίν? Μήπως απεγκατεστησες μόνο το κομμάτι της εφαρμογής των ενημερώσεων? Αυτό δείχνει η φωτογραφία..(Το μέρος των ενημερώσεων των προεγκατεστημενων εφαρμογών δεν πηγαίνει στο /system αλλά στο /data)

Αυτό που φαίνεται στο screenshot δεν είναι το vanced tube αλλά το κανονικό της google οπότε υπάρχει ακόμη η κύρια εφαρμογή..

(Πολλές φορές το εργαλείο που χρησιμοποιούμε για απεγκατασταση χρειάζεται να το κάνουμε δύο φορές γιατί την πρώτη φορά αφαιρεί μόνο το μέρος των ενημερώσεων της εφαρμογής κλπ + reboot τη συσκευή)

Κλείσε εντελώς πρίν τις ενημερώσεις στο playstore απλά(η αυτόματη ενημέρωση είναι ενεργή γράφει στη φωτογραφία)

Το αφαίρεσα μέσω root explorer από την διαδρομή system>app αν θυμάμαι καλά. Μετά καπάκια έκανα reboot και μετά το reboot πέρασα το vanced το οποίο είχε άλλο εικονίδιο. Το Youtube δεν υπήρχε στις εφαρμογές μου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το αφαίρεσα μέσω root explorer από την διαδρομή system>app αν θυμάμαι καλά. Μετά καπάκια έκανα reboot και μετά το reboot πέρασα το vanced το οποίο είχε άλλο εικονίδιο. Το Youtube δεν υπήρχε στις εφαρμογές μου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν υπήρχε τότε πως το εμφανίζει το playstore ? Αυτό δείχνει η φωτογραφία & η αυτόματη ενημέρωση είναι ενεργή όπως δείχνει.. Πήγαινε ρυθμίσεις > εφαρμογές + συστήματος & δες εκεί αν υπάρχει το YouTube ... Πολλές φορές χρησιμοποιώντας κάποιο εργαλείο αφαίρεσης εφαρμογών πατώντας απεγκατασταση μίας εφαρμογής συστήματος το εργαλείο αφαιρεί πρώτα το μέρος των ενημερώσεων αυτής (αυτό που βρίσκεται στο /data) . Πατώντας το πλήκτρο πίσω το κύριο μέρος της εφαρμογής (στο /system) υπάρχει ακόμη εκεί οπότε χρειάζεται δεύτερη φορά να επιλέξουμε απεγκατασταση + reboot για να αφαιρεθεί εντελώς ... Κλείνεις και τις ενημερώσεις εντελώς στο playstore & κατεβαζεις το αρχείο του Vanced που θέλεις και αναλόγως αν χρησιμοποιείς πχ magisk, ή Su & το flashable zip μέσω twrp κλπ

(προσωπικά έχω σε tablet & τις δύο εφαρμογές το official YouTube & το Vanced tube)...ναι έχει άλλο εικονίδιο

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπήρχε τότε πως το εμφανίζει το playstore ? Αυτό δείχνει η φωτογραφία & η αυτόματη ενημέρωση είναι ενεργή όπως δείχνει.. Πήγαινε ρυθμίσεις > εφαρμογές + συστήματος & δες εκεί αν υπάρχει το YouTube ... Πολλές φορές χρησιμοποιώντας κάποιο εργαλείο αφαίρεσης εφαρμογών πατώντας απεγκατασταση μίας εφαρμογής συστήματος το εργαλείο αφαιρεί πρώτα το μέρος των ενημερώσεων αυτής (αυτό που βρίσκεται στο /data) . Πατώντας το πλήκτρο πίσω το κύριο μέρος της εφαρμογής (στο /system) υπάρχει ακόμη εκεί οπότε χρειάζεται δεύτερη φορά να επιλέξουμε απεγκατασταση + reboot για να αφαιρεθεί εντελώς ... Κλείνεις και τις ενημερώσεις εντελώς στο playstore & κατεβαζεις το αρχείο του Vanced που θέλεις και αναλόγως αν χρησιμοποιείς πχ magisk, ή Su & το flashable zip μέσω twrp κλπ

(προσωπικά έχω σε tablet & τις δύο εφαρμογές το official YouTube & το Vanced tube)...ναι έχει άλλο εικονίδιο

Στις εφαρμογές έχω το vanced όπως φαίνεται. Το εγκατέστησα μέσω Magisk κατεβάζοντας το από εκεί.

 

Αυτόματη ενημέρωση ανενεργή επίσης από το playstore.

 

Και το μαμά Youtube το έκανα unistall από το root explorer από την διαδρομή system>app σβήνοντας τον φάκελο Youtube. Αμέσως μετά reboot.

 

Τι άλλο μπορεί να θέλει;d2510418917745a46f1d0b1358aa5f7c.jpg3434c9e7355037917e007fc4391d8181.jpg26f3f6c0936ceb0eba3a6c46f99f1cd5.jpg

f2dad8f396c453953c0c624d26146297.jpg

 

Και στις εφαρμογές συστήματος το vanced δείχνει επίσης.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα φαίνεται σωστά εγκατεστημένο..Δεν έχεις κανένα πρόβλημα πλέον.Ναι αυτό είναι το εικονίδιο του...

Είναι πολύ ανώτερη εφαρμογή από την official στα πάντα & ειδικά σε μεγαλύτερες οθόνες απόλαυση

Σε κάποιες συσκευές έχω & τις δύο εφαρμογές rooded & non root ...

https://postimg.cc/gallery/3es805ovy/

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα φαίνεται σωστά εγκατεστημένο..Δεν έχεις κανένα πρόβλημα πλέον.Ναι αυτό είναι το εικονίδιο του...

Είναι πολύ ανώτερη εφαρμογή από την official στα πάντα & ειδικά σε μεγαλύτερες οθόνες απόλαυση

Σε κάποιες συσκευές έχω & τις δύο εφαρμογές rooded & non root ...

https://postimg.cc/gallery/3es805ovy/

Δοκίμασα και έκανα ενημέρωση του στο playstore και έβαλε το κανονικό Youtube. Μόλις έκανα από το playstore απεγκατασταση ενημερώσεων, γύρισε στο vanced. Το θέμα είναι ότι παρόλο που έχω κλείσει τις αυτόματες ενημερώσεις στο playstore, το κανονικό Youtube επιμένει να εμφανίζεται προς ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και έκανα ενημέρωση του στο playstore και έβαλε το κανονικό Youtube. Μόλις έκανα από το playstore απεγκατασταση ενημερώσεων, γύρισε στο vanced. Το θέμα είναι ότι παρόλο που έχω κλείσει τις αυτόματες ενημερώσεις στο playstore, το κανονικό Youtube επιμένει να εμφανίζεται προς ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπορείς να ενημερώσεις αυτή την εφαρμογή μέσω playstore είναι εφαρμογή τρίτου δεν έχει σχέση με τη google.Αν άνοιξες τις ενημερώσεις στο playstore θα υπάρξει πρόβλημα ! (έχει ενσωματώσει το κομμάτι του YouTube που έμεινε πίσω γι αυτό εναλλάσσει τις εφαρμογές ανοίγοντας ενημερώσεις στο playstore!)

Αυτό που νομίζω ότι συνέβη είναι ότι στην αρχή όταν πρωτοχρησιμοποιησες το Root explorer έσβησες είπες τον φάκελο YouTube . Αυτό όμως δεν κατήργησε το κομμάτι της εφαρμογής συστήματος αλλά το κομμάτι των ενημερώσεων της εφαρμογής .Στην συνέχεια όταν έκανες εγκατάσταση το Vanced από το magisk , το Vanced ενσωμάτωσε το μέρος της εφαρμογής που έμεινε πίσω αλλά η εφαρμογή δεν φαίνεται πλέον ! (αυτό μπορείς να το δεις αν διαβάσεις στο OP του thread το κομμάτι που αναφέρεται στην εγκατάσταση μέσω magisk)

Θα έπρεπε εξ αρχής να χρησιμοποιήσεις μια εφαρμογή τύπου Root Essentials ή Link2sd κλπ και όχι να διαγράψεις το φάκελο μέσω root explorer

[Μπορείς ακόμη να κάνεις απεγκατασταση του Vanced να κλείσεις τις ενημερώσεις να κατεβάσεις πρώτα το MicroG το νεότερο από Non-Root & στη συνέχεια πάλι από non root την εφαρμογή που θέλεις (13.50.52 black,white κλπ) .. Δίνεις δικαιώματα , ανοίγεις την εφαρμογή & προσθέτεις το λογαριασμό google που θέλεις κλπ ]

__Η non root εγκατάσταση μπορεί να γίνει σε rooted & stock συσκευές απλά προστίθεται το MicroG & ο google λογαριασμός__

Αλλιώς κάνε πλήρη απεγκατασταση , reboot , κλείσε τις ενημερώσεις (κατέβασε πχ το Link2sd μπες & κοίτα αν υπάρχει YouTube & αν υπάρχει απεγκατεστησε το & reboot) & κάνε πάλι σωστή εγκατάσταση εξ αρχής μέσω των repos magisk / modules κλπ

Διάβασε πατώντας στο CLICK TO HIDE CONTENT - magisk στο νήμα της εφαρμογής : https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-youtube-vanced-edition-t3758757

αυτό σε ενδιαφέρει εφόσον χρησιμοποιείς το magisk για εγκατάσταση...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να ενημερώσεις αυτή την εφαρμογή μέσω playstore είναι εφαρμογή τρίτου δεν έχει σχέση με τη google.Αν άνοιξες τις ενημερώσεις στο playstore θα υπάρξει πρόβλημα ! (έχει ενσωματώσει το κομμάτι του YouTube που έμεινε πίσω γι αυτό εναλλάσσει τις εφαρμογές ανοίγοντας ενημερώσεις στο playstore!)

Αυτό που νομίζω ότι συνέβη είναι ότι στην αρχή όταν πρωτοχρησιμοποιησες το Root explorer έσβησες είπες τον φάκελο YouTube . Αυτό όμως δεν κατήργησε το κομμάτι της εφαρμογής συστήματος αλλά το κομμάτι των ενημερώσεων της εφαρμογής .Στην συνέχεια όταν έκανες εγκατάσταση το Vanced από το magisk , το Vanced ενσωμάτωσε το μέρος της εφαρμογής που έμεινε πίσω αλλά η εφαρμογή δεν φαίνεται πλέον ! (αυτό μπορείς να το δεις αν διαβάσεις στο OP του thread το κομμάτι που αναφέρεται στην εγκατάσταση μέσω magisk)

Θα έπρεπε εξ αρχής να χρησιμοποιήσεις μια εφαρμογή τύπου Root Essentials ή Link2sd κλπ και όχι να διαγράψεις το φάκελο μέσω root explorer

[Μπορείς ακόμη να κάνεις απεγκατασταση του Vanced να κλείσεις τις ενημερώσεις να κατεβάσεις πρώτα το MicroG το νεότερο από Non-Root & στη συνέχεια πάλι από non root την εφαρμογή που θέλεις (13.50.52 black,white κλπ) .. Δίνεις δικαιώματα , ανοίγεις την εφαρμογή & προσθέτεις το λογαριασμό google που θέλεις κλπ ]

__Η non root εγκατάσταση μπορεί να γίνει σε rooted & stock συσκευές απλά προστίθεται το MicroG & ο google λογαριασμός__

Αλλιώς κάνε πλήρη απεγκατασταση , reboot , κλείσε τις ενημερώσεις (κατέβασε πχ το Link2sd μπες & κοίτα αν υπάρχει YouTube & αν υπάρχει απεγκατεστησε το & reboot) & κάνε πάλι σωστή εγκατάσταση εξ αρχής μέσω των repos magisk / modules κλπ

Διάβασε πατώντας στο CLICK TO HIDE CONTENT - magisk στο νήμα της εφαρμογής : https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-youtube-vanced-edition-t3758757

αυτό σε ενδιαφέρει εφόσον χρησιμοποιείς το magisk για εγκατάσταση...

Έκανα κάτι πιο απλό τελικά που το αναφέρει και στις οδηγίες του vanced repo στο Magisk. Πρόσθεσα απλά ένα file "enable_detach" στο cache, έκανα reboot και μετά από λίγα λεπτά εξαφανίστηκε η ειδοποίηση ενημέρωσης. Οπότε όλα καλά.

 

Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια και τις οδηγίες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάτι πιο απλό τελικά που το αναφέρει και στις οδηγίες του vanced repo στο Magisk. Πρόσθεσα απλά ένα file "enable_detach" στο cache, έκανα reboot και μετά από λίγα λεπτά εξαφανίστηκε η ειδοποίηση ενημέρωσης. Οπότε όλα καλά.

 

Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια και τις οδηγίες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντάξει αν παίζει σωστά & δεν έχει επιπτώσεις στη συσκευή δεν υπάρχει πρόβλημα (το γνωρίζω το αρχείο αλλά υπάρχει πάντα η περίπτωση να προκαλέσει προβλήματα στο playstore γενικά, γι αυτό πολλοί την αποφεύγουν... λύση ανάγκης γενικά)

Αυτό που σου είπα εκτός στο thread το περιγράφει περίπου και στο magisk Installation ....

( Uninstall all YouTube updates and disable auto-update in the playstore. Updated app will override the app installed in the system partition so even if the mod installation succeeds, you will not see it )

μετέφρασε το και περιγράφει πάνω κάτω τη περίπτωση σου ανοίγοντας τις ενημερώσεις κλπ)

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή δουλειά με την Gcam του Arnova 6.1.021 v1.3d.

 

Η πρώτη με την stock camera και οι άλλες δύο την ίδια στιγμή με την Gcam με HDR+ και καπάκια με night mode.f22363a4e71ba8966f0be99b19f487b4.jpg26707b9c6aa651d03df961e915db272d.jpg81a04bf7135cc9ddd7c549a4f3f335c6.jpg

 

Κρίμα να μην μπορεί η Oneplus να κάνει κάτι αντίστοιχο στην δική της κάμερα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άλλαξες κάτι στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξες κάτι στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις;
Όχι. Απλά ενεργοποίησα κάποιες επιλογές που είναι αυτονόητο πως πρέπει να είναι on. Πχ σταθεροποίηση στα βίντεο. Η σε τι ανάλυση θέλω να τραβάει βίντεο κλπ.

 

Εάν έκανα μια αλλαγή, είναι σχετικά με την μπροστινή κάμερα στα fix όπου άλλαξα σε μηδέν το "black level front camera" ώστε να μην βγαίνουν πρασινωπές. Σε συνδυασμό πάντα με το lib fix από Magisk.

 

Α και μια άλλη αλλαγή, που στα δικά μου μάτια είναι καλύτερα σε χαμηλό φωτισμό, έβαλα το "autoexposure correction" στα 1/6 sec.c19af8876b4d82c57b521e1ece24f52c.jpgea912f0c7920f1be9f1a3e7436723526.jpg

 

Αν ξέρει κάποιος ακόμα καλύτερες δοκιμασμένες ρυθμίσεις, ας γράψει να μαθαίνουμε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάτι πιο απλό τελικά που το αναφέρει και στις οδηγίες του vanced repo στο Magisk. Πρόσθεσα απλά ένα file "enable_detach" στο cache, έκανα reboot και μετά από λίγα λεπτά εξαφανίστηκε η ειδοποίηση ενημέρωσης. Οπότε όλα καλά.

 

Δηλαδή; Πως το έκανες αυτό;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Πως το έκανες αυτό;
Μέσω root explorer. Καρτέλα root, φάκελος cache, εκεί μέσα δημιουργείς ένα file που το ονομάζεις enable_detach και το αποθηκεύεις. Κάνεις και ένα reboot κατευθείαν.

Αν θες να το επαναφέρεις το μετονομάζει σε disable_ detach νομίζω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια προκειται για ενα script που μπορει να χρησιμοποιηθει σε ενα μεγαλο ευρος εφαρμογων κι οχι ειδικα στο vanced tube...αποσκοπει στην αποσυνδεση εφαρμογων που υπαρχουν σε διαφορα files απο το playstore λειτουργωντας στο παρασκηνιο..Μπορει φυσικα να μας βοηθησει αλλα μπορει και να προκαλεσει μπελαδες γενικα στο playstore ...υπαρχει στο magisk, σε zip ,εγκατασταση μεσω terminal emulator & διαφορους τροπους γενικα

δες κι εδω :

 

https://github.com/Magisk-Modules-Repo/iYTBP-Vanced-Magisk-Repo/commit/016bca8246bd1a8176a497348b5e2a9b0951f2d7

https://github.com/Magisk-Modules-Repo/iYTBP-Vanced-black-Magisk-Repo/blob/master/common/post-fs-data.sh

https://github.com/Magisk-Modules-Repo/iYTBP-Vanced-Magisk-Repo

πχ κι εδω : https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/mod-detach-market-links-theme-ready-apps-t3447494

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάνεις την 9.0.2 είμαι στην 9 είναι ασφαλές να πάω από την 9 στην 9.0.2 με το oxygen update
Την πέρασα εγώ. Δείχνει να μην έχει τα lags της 9 και της 9.0.1, αλλά εάν είσαι root είναι φασαρία το πέρασμα της. Εγώ με dirty flash και Magisk δεν κατάφερα να την περάσω, παρόλο που ακολούθησα τις οδηγίες στο XDA με Magisk uninstaller και τα απλά wipes. Οπότε αναγκάστηκα να κάνω και wipe data.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω root είμαι stock οπότε την βάζω με το oxygen update χωρίς θέμα έτσι;
Σε αυτή την περίπτωση ναι, δε θα έχεις θέμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα εγώ. Δείχνει να μην έχει τα lags της 9 και της 9.0.1, αλλά εάν είσαι root είναι φασαρία το πέρασμα της. Εγώ με dirty flash και Magisk δεν κατάφερα να την περάσω, παρόλο που ακολούθησα τις οδηγίες στο XDA με Magisk uninstaller και τα απλά wipes. Οπότε αναγκάστηκα να κάνω και wipe data.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο. 9.0.1 σε 9.0.2 με magisk πέρασε χωρίς θέμα και χωρίς Uninstaller. Φλας τα 2 ζιπ μόνο.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. 9.0.1 σε 9.0.2 με magisk πέρασε χωρίς θέμα και χωρίς Uninstaller. Φλας τα 2 ζιπ μόνο.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Τι να πω; Εγώ προσπάθησα να την περάσω ακριβώς όπως περιγράφεις με bluspark 9.91 και δεν έκανε boot στο σύστημα. Έκανε boot στο twrp πάλι. Οι οδηγίες στο xda είναι αυτές που περιγράφω πάνω κάτω. Μήπως έχεις άλλη έκδοση του Magisk, παλαιότερη; Δεν γνωρίζω γιατί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Εγώ προσπάθησα να την περάσω ακριβώς όπως περιγράφεις με bluspark 9.91 και δεν έκανε boot στο σύστημα. Έκανε boot στο twrp πάλι. Οι οδηγίες στο xda είναι αυτές που περιγράφω πάνω κάτω. Μήπως έχεις άλλη έκδοση του Magisk, παλαιότερη; Δεν γνωρίζω γιατί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

18.0 με π-kernel τα 3 ζιπ στη σειρά. Τι να πω.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβώς έχει συμβεί με τις 9.0.1 και 9.0.2 και δεν έχω λάβει OTA, με ή χωρίς vpn?

Είμαι στην 9. Μπορώ να περάσω κατευθείαν την 9.02?

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβώς έχει συμβεί με τις 9.0.1 και 9.0.2 και δεν έχω λάβει OTA, με ή χωρίς vpn?

 

Είμαι στην 9. Μπορώ να περάσω κατευθείαν την 9.02?

Με το oxygen updater από playstore δοκιμασες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...